reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Excel do HTML

olasek001 (21)|19.6.2008 10:39
Dobrý den
Mám dotaz zda je možné vyexportovat nějaké pole z Excelu do HTML.
Uvedu příklad. V Excelu mam zpracovanou tabulku kde jsou desítky průpočtů a výpočtů a já do stránek potřebuji dostat jen jedno pole a to s výsledkem a potom sem tam potřebuju zobrazit taky nějaký ten průpočet. Hledal jsem různě na netu, ale všude jsou jen convertory celých stránek do html což mi je k prdu protože ty výpočty potřebuju mít skrytý.
Můj nápad je asi takový, že bych potřeboval zadat Excelu nějakou proměnnou, kterou bych potom v tabulce přiřadil jméno name="" jako v PHP, ale nevim jak na to pole přímo odkázat.
Proto se ptám jeslti někdo něco takového již někdy nedělal. Budu vděčý za jakoukoliv radu.
Předem děkuji
Logout (4018)|19.6.2008 11:35
No, přímo to nějak propojit (bez použití technologií typu ASP + dataprovider + blablabla.... který jsou nad rámec normálního člověka nejde). Doporučil bych si v excelu udělat samostatnej list, na kterym bude jen to
co se má zobrazit (kdyžtak odkaz na buňky na jinym listu se dělá např =list1!A2). Určitě pak seženeš konvertor, kterej umí převést aktuální list....
Pokud takovej konvertor neseženeš, tak přinejhorším označit ten list, dát kopírovat, otevřít novej sešit, dát vložit jinak, vybrat z možností hodnoty. No a pak ten novej sešit uložit do html.
Dojigiri (1629)|19.6.2008 12:09
Možná lze dokonce odkazovat i z dokumentu na buňky v jiným dokumentu - nevím jak v Excelu, ten už nepoužívám asi 5 let, ale OpenOffice to umí tak bych tipoval že Excel snad taky...
olasek001 (21)|22.6.2008 09:29
Teď mám ještě jeden dotaz. Potřeboval bych jeslti jde, aby se ta tabulka měnila v reálném čase. Tudíž něco napíšu v Excelu a automaticky se to zaktualizuje i ve stránce. Je to možný nebo to taky nejde jako u mého předchozího dotazu.
crasher.km (919)|22.6.2008 10:50
[QUOTE=olasek001;133667]Dobrý den
Mám dotaz zda je možné vyexportovat nějaké pole z Excelu do HTML.
Uvedu příklad. V Excelu mam zpracovanou tabulku kde jsou desítky průpočtů a výpočtů a já do stránek potřebuji dostat jen jedno pole a to s výsledkem a potom sem tam potřebuju zobrazit taky nějaký ten průpočet. Hledal jsem různě na netu, ale všude jsou jen convertory celých stránek do html což mi je k prdu protože ty výpočty potřebuju mít skrytý.
Můj nápad je asi takový, že bych potřeboval zadat Excelu nějakou proměnnou, kterou bych potom v tabulce přiřadil jméno name="" jako v PHP, ale nevim jak na to pole přímo odkázat.
Proto se ptám jeslti někdo něco takového již někdy nedělal. Budu vděčý za jakoukoliv radu.
Předem děkuji[/QUOTE]

a nešlo by to udělat,že propočty budeš mít na jedné stránce a výpočty se budou generovat do dalšího listu a ten pak překládat do HTML ?
Logout (4018)|24.6.2008 17:40
No, obecně by to šlo, ale je to velmi netriviální.... Nejjednodušší řešení bude připravit si tabulku tak, aby po každý změně šel spustit konvertor. No a pak třeba .bat soubor, kterej spustí konvertor a soubor nakopíruje na patřičný místo.
Jinak by to šlo pomocí ASP stránek, ale pokud se takto ptáš, tak je to mimo Tvé možnosti.
koubis (101)|26.7.2008 22:54
Pokud jsem dobře pochopil tvůj dotaz, tak pokud ovládáš Visual Basic, máš k dispozici VBA v Excelu. A v propojení s nějakou databází (např. MySQL) bys mohl celkem jednoduše a efektivně dosáhnout cíle.