Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 9 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 134

Téma: Sestavit sám nebo nechat v obchodě?

Obyvatel SHW Avatar uživatele Zeus(CZ)
    Registrace
    Dec 2007

Zdravím!
    Budu si kupovat novou PC sestavu, z větší části ji už mám objednanou a taťka do mě hučí, ať to nesestavuju sám.

Nikdy jsem to nedělal, pravda, ale moje argumenty jsou (kromě toho, že "jednou je to vždycky poprvé"), že takhle si s tím můžu vyhrát, kdo ví, jak by se tvářili na věci jako výměna chladičů u GPU atd. (nevíte to vy?), ZAPEČETILI by mi PC (to je děs), nemám všechny komponenty od jedné firmy (GPU a chladič CPU mám od jiné) a taky že nemám jistotu ve věcech, jako jakou dávají pastu atd. (já se v tom nevyznám, ale aspoň vím, že budu mít kvalitní). Všichni mí známí mi říkají, že sestavit počítač je jako sestavit stavebnici lego, jediná choulostivá věc je prý položení chladiče na CPU a výměna chladiče na GPU ... Takže já bych do toho šel.

Taťka říká, že dva roky to přece nevadí, hlavně, že mám záruku (je to fakt velkej odborník na počítače, neumí ten náš ani pustit), že bych měl jistotu, že mi to třeba neshoří (procesory totiž nemají ochranu ...) a aby to třeba nevybuchlo, až někdy nebudeme doma a nevyhořeli jsme (to jsem se přemáhal, ale udržel jsem kamenný výraz - to je talent!), že to neni jednoduchý, abych si nevzal moc velký sousto a že PC si můžu skládat, až budu starší - je mi 17, počítači žiju :-).

Takže jak vidíte, já jsem absolutně předpojatý a není se mnou rozumná řeč, ale přesto jsem odhodlaný nechat si poradit.

Mám to nechat sestavit u firmy (konkrétně nejspíš u www.softcom.cz, dvě komponenty bych měl odjinud), nebo se na to mám vrhnout sám (resp. s kámošem), celý víkend si s tím opatrně hrát a prostě to opatrně udělat? Nezapomeňte, že jsem to nikdy nedělal (,ale mám návody ... )

Pro jistotu zde píšu sestavu, abyste mi mohli napsat něco jako 'tys chtěl sám instalovat tenhle šílenej chladič? Blázníš, na to nemáš!", nebo naopak "Jdi do toho, vole"

Základní deska Gigabyte GA-EP35C-DS3R
    Procesor Intel® Core 2 Quad Q9450 2,66 Ghz
    Pevný disk Samsung SpinPoint F1 3.5" 640GB HD642JJ
    Paměť (RAM) A-Data Vitesta EE 4096MB (kit 2x2GB) 800+ MHz
    Optická mechanika Samsung SH-S203P černá, OEM
    Grafický adaptér Sapphire ATI Radeon HD4850 512MB DDR3
    PC Skříň CoolerMaster Centurion 534 Lite, Černá, ATX bez zdroje
    Zdroj Corsair Power Supply HX520 520W
    Chladič CPU CoolerMaster GeminII
    Větráček 120 mm Noctua NF-P12-1300 3× (2× na GeminII, 1× skříň)
    Chladič GPU Arctic Cooling Accelero S1 Rev. 2
    + Chladič GPU - přísl. Arctic Cooling Turbo Module pro S1 (a S2)
    Chladič HDD Silentmaxx HDD Silencer

Tak děkuju za Vaše rady a náměty, snad se dobereme nějakého řešení.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Jsou kvalitní firmy, kde by ti to určitě dobře sestavili (bude jich hodně málo), ale nevyplatí se to.

Normálně se do toho s kámošem vrhněte a máte to do dvou hodin postavené.

Já jsem svoje první PC také stavěl naprosto sám. Jen člověk mi přeš ICQ poradil komponenty, já si to objednal u CZC.cz a během 3 hodin bylo všechno v sobě a fungovalo to správně.

Starousedlík SHW Avatar uživatele SamecP
    Registrace
    Jul 2007

Já bych řek,že by sis to mohl postavit sám.Je to ušetření peněz a hlavně zábava (aspoň pro mě).Jinak stim věkem,mě je 18 a postavil jsem dosud pc 3.Svůj,mladších bratrů a kamaráda.Pokud máš kvalitní díly,což máš tak si nedokážu představit,že by pc vyhořel.Dávej pozor na teplovodivou pastu,radči míň než víc...ale to určitě víš.Jinak pokud by jsi nevěděl co kam zapojit,tak máš ty návody.Neviděl bych v tom problém.Na celý komplet záruku mít nebudeš,ale na díly ano..Toť můj názor..

Pravidelný diskutér Avatar uživatele gobly
    Registrace
    Jul 2007

jj ja bych se do toho taky pustil sam.. tech chladicu se neboj ja si tky sam vymenil chladic na GPU a bylo to uplne v klidu (prvni vec co sem kdy delal vevnitr kopmu). od firmy bych si to skladat nenechal. poce i kdyz se firma tvari kdovijak dobre stejne ti to zapeceti a vsecky komponenty mas od renomovanych vyrobcu, takze v tom aby sis to postavil sam nevidim zadny problem. inak lego ja mozna trosec slozitejsi

Registrace
    Dec 2007

Děkuju, moc jste mě potěšili, piště i vy další takovéto zprávy !!!

Moje pochybnosti se rázem vytrácejí, teď ještě, jak to bude přijímat tatínek

Mimochodem, takovým vrtáním se do karty (odmontování chladiče a namontování mého) se záruka ztrácí, ne? (nevadí )

Starousedlík SHW Avatar uživatele SamecP
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od Zeus(CZ) Zobrazit příspěvek
    Mimochodem, takovým vrtáním se do karty (odmontování chladiče a namontování mého) se záruka ztrácí, ne? (nevadí )
    Myslím,že ne.Záleží na výrobci karty,ale u téhle asi žádná pečeť neni.Stačí si schovat orig. chladič kvůli reklamaci..

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Děkuju, moc jste mě potěšili, piště i vy další takovéto zprávy !!!

Moje pochybnosti se rázem vytrácejí, teď ještě, jak to bude přijímat tatínek

Pokud si schováš origo chladič a když se ti GPU rozbije, namontuješ to zpátky a jdeš reklamovat...nikdo nic nepozná. My třeba občas lidem chladiče měníme a když se rozbijou, namontuje chladič zpět a pošlete k dodavateli. JE ALE TŘEBA SI ORIGINÁLNÍ CHLADIČ UCHOVAT!

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Radit v tomto směru je velmi ošidné. Svůj první PC jsem si také nechal postavit od firmy.

Osobně bych doporučovat koupit nějakou vykopávku z bazaru, a na ní trochu trénovat. Když něco pokazíš, tak to nemrzí tak, jako odpálení komponenty za několik tisíc. Sám jsem tak také začínal. Nejdříve jsem spíše rozebíral, až poté stavěl.

Pokud se do toho přece jen pustíš, je dobré mít k ruce někoho, kdo už má něco za sebou (ale kámoše, co postavil dva kompy, zrovna nemyslím).

Ona existuje řada drobností, které staří harcovníci považují za samozřejmost, ale nováčkům mohou způsobit nečekané problémy. Hasil jsem již dost průserů, kde byla příčinou malichernost, při pohledu na kterou si člověk ťuká na čelo.

Hlavně se drž hesla Dvakrát měř, jednou řež.

Registrace
    Dec 2007

Taky Vám dvěma díky za praktické rady. Pokud jde o zachování originálního chladiče, o ničem jiném jsem ani neuvažoval. Stejně tak boxovaný chladič CPU, návody, záručáky, krabice :-) Já jsem takový ten typ, co tyhle věci nikdy nevyhazuje :-D

Jinak pokud jde o ty zkoušky nanečisto, taky už mám "nějaké to rozebírání" (uvozovky!) za sebou. Ale můj současný PC je katastrofální vergl a s novými komponentami do styku moc nepřicházím. A pokud jde o 'Dvakrát měř, jednou řež', tak na to já kašlu. Hloupost!!! U mě při sestavování platí 'Čtyřicetčestkrát měř, jednou řež' (dvakrát za každej tisíc, co to PC stojí) .

O samotné sestavení se nebojím (to kecám, samozřejmě, že se bojím), ale spíše předpokládám, že bychom to mohli pomalu a s rozvahou (a odvahou) zvládnout. Zajímaly by mě praktické výhody toho, že mi to sestaví v obchodě ... Já bych si teda asi troufl doma ... Tak, a je to, oficiálně jsem to připustil

Pravidelný diskutér Avatar uživatele gobly
    Registrace
    Jul 2007

samozrejme ze je potreba byt opatrny.. ale tak je to se vsim stejne si myslim ze dneska si postavit vlastniho kopma neni zadny problem i pro cloveka se zakladnimi znalostmi..

/EDIT: sem psal a zeus me predbehl.. vyhody sestaveni v obchode? nejsem si jisty ale myslim ze kdyz oni neco po*erou tak ti to museji nahradit. (ted si nejsem jisty, ale nejsou na to taky pojisteni?)
    Naposledy upraveno uživatelem gobly: 20-06-2008 v 21:11

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Zajímaly by mě praktické výhody toho, že mi to sestaví v obchodě ...
    Dnes už v zásadě žádné nejsou (vyjma NBD servisu u značkových sestav). V době, kdy byla zákonná záruka na komponenty půl roku a výrobce dával na PC dva, to bylo jiné, dnes je tomu spíše naopak (řada dílů má delší, než dvouletou záruku ).

Navíc možnost upgradu, či výměny, když je potřeba, je neocenitelná.

Registrace
    Dec 2007

Tak já se do toho teda vrhnu sám, díky za rady, příští víkend napíšu, jak jsem dopadl (kdyby to náhodou někoho zajímalo) - v lepším případě z nového PC, v horším z tohoto (ani na to nechci pomyslet )

Tak díky, Z.

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

"Jdi do toho, vole"
    Asi tak....

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Vůbec se toho neboj. Já jsem si taky udělal vánoce v květnu. Když to dorazilo, vytahal jsem to z krabic, rozložil po podlaze, vyfotil a začal rozbalovat dárečky. Většinu těch věcí jsem viděl nebo držel v ruce poprvý v životě. Natáhl jsem chirurgický rukavice (no jasně - Ha, ha ha...) a začal skládat. Doporučuju číst návody, pokud jsou. Za odpoledne jsem to ubastlil a největší nervy byly před prvním zapnutím. K tomu jsem si radši pozval kamaráda, co tomu hoví, aby zakročil kdyby něco.
    Ukázalo se, že počítače jsou dneska v podstatě LEGO a pokud něco vyloženě nezk****š, tak se není čeho bát. Jedině snad už od výrobce poškozené součástky.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele HiLow
    Registrace
    Jul 2006

Ja jsem prvni PC kupoval od firmy v roce 1996, ale to byla jina situace. Zarucni plomba vydrzela skoro dva mesice. Potom same upgrady a staveni novych PC.
    Urcite se toho neboj. Jedina vec je nasazeni chladice u toho musis byt opatrny.
    Jednou se mi stalo, ze jsem ulomil pri nasazovani chladice rozek nejakeho Duronu, nebo Athlonu, co stal tenkrat 5tis. Ale tenkrat tim byli vyhlaseni, dnes pri trose opatrnosti nic nehrozi.
    Napis potom, jak jsi dopadnul

Strana 1 z 9 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. nový PC - nechat sestavit u prodejce nebo doma?
    Od plaskotch v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 11-01-2013, 00:48
  2. SSD ?nebo nechat 250AAKS?
    Od lavjoy v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 02-04-2010, 09:42
  3. Nonstop zapnute PC + provoz v obchode
    Od xslide v sekci Software denní potřeby
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 01-02-2010, 22:20
  4. PC do 25 000kč sestavit