Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 9 z 9 PrvníPrvní ... 789
Zobrazené výsledky: 121 až 134 z 134

Téma: Sestavit sám nebo nechat v obchodě?

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Teploty jsou celkem v pohodě, navíc určitě nemáš (nepoužíváš) aplikace, který ti naráz vytíží všechny jádra na 100%.

Co se týče fanů, když si použil redukci, tak už to teď nezvýšíš. Pokud bys chtěl regulovat podle zatížení, musel bys je zapojit přímo do desky a regulovat je pak můžeš třeba pomocí BIOSu desky nebo Speedfanu....
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Zeus(CZ) Zobrazit příspěvek
    To mě děsí ...

Jinak mě ještě napadlo, mám tam na Geminovi dvě Noctuy NF-P12-1300 zredukovaný přes (myslím) U.L.N.A na 900 otáček. Jde to nějak softwarově zvýšit, i když to mám teď 'drátem' na těch 900? Jestli by třeba ta teplota neklesla zkusit ... ???

A jednoduchá otázka. Za předpokladu, že ty teploty zůstaniou takovýhle: Je to v pohodě? Nebo je to hodně vysoké? Nebo průměr ??? Díky, Z.
    To ze jadro spadne neni mysleno doslovne, nemusis se bat ze bys ho nekde dole sbiral , jen proste provede chybu vypoctu.

Kazdopadne, resit tenhle problem zvysenim otacek je blbost, pac chlazeni uz mas extremne naddimenzovane a rozhodne bych radsi nasel pravou podstatu problemu, nez to resit takhle. Takze, proste zkus to dlouhodobeji zatizit, treba prime95 a pokud ti to nehodi error, tak to neres.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Zeus(CZ)
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od cool.user Zobrazit příspěvek
    To ze jadro spadne neni mysleno doslovne, nemusis se bat ze bys ho nekde dole sbiral , jen proste provede chybu vypoctu.
    Doufám, že to byl vtip, protože jinak bych to bral jako urážku své inteligence , já se děsil pádu sytému ... (spouští se sice tenhle novej chviličku ,ale pády nechci) .

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od husky14 Zobrazit příspěvek
    Musíš počkat, dokud nepřestanou teploty stoupat....
    Ustálení lze pěkně sledovat pomocí SpeedFanu na záložce Grafy.

Citace Původně odesláno od husky14 Zobrazit příspěvek
    Btw. to jádro #2 je stejně nějaký divný, asi holt horší čidlo (nebo křivý IHS). Nech to teda běžet aspoň dvě hoďky a jestli to nespadne, bude to fakt vadný čidlo....
    Vadné čidlo to IMHO nebude. Problém je spíše v IHS, či lokálním přihřívání daném konkrétním kusem.

JJde to nějak softwarově zvýšit, i když to mám teď 'drátem' na těch 900? Jestli by třeba ta teplota neklesla zkusit ... ???
    Jde. Nepoužiješ U.L.N.A..

A jednoduchá otázka. Za předpokladu, že ty teploty zůstaniou takovýhle: Je to v pohodě?
    Do 60°C na jádře je to OK.

Registrace
    Dec 2007

hmm, to je blbý, já mám do 70° (to jedno), ostatní v klidu do těch 60°...

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

hmm, to je blbý, já mám do 70° (to jedno), ostatní v klidu do těch 60°...
    Pokud PC poběží stabilně, tak se s tím budeš muset holt smířit. Jinak 2 hodiny testování jsou na garanci stabilního chodu málo. Ideální je 8 a více hodin.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

ja rikal ze staci chvilku pockat... stranky AC:

AC S1 rev. 2
    Application: ATI: Radeon HD 4850/4870
    ---------------------------------------------
    GeForce 8800GT / 8800GTS (G92) installation tips (same as HD 3850):
    The card doesn't need voltage regulator heat sinks to operate. We tested that the card just ran flawlessly without voltage regulator heat sinks.

//4850 jeste do installation tips nedodaly

gigabyte nechladi regulatory ani na 3870

ale 4850 zere jeste o 10W vic nez 3870 (o 20W vic nez 3850) takze by to asi chladit chtelo

neco takovyho: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=31659 bohate postaci

Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od r34ktor Zobrazit příspěvek
    Pokud PC poběží stabilně, tak se s tím budeš muset holt smířit. Jinak 2 hodiny testování jsou na garanci stabilního chodu málo. Ideální je 8 a více hodin.
    Já jsem s tím zcela smířen , mně to nevadí, já jen, jestli to nevadí tomu procesoru ...

A osm hodin je komplikované, ale budiž, zkusím to nějak udělat... Jinak, ty grafy ve SpeedFan jsou 'ustálené', čáry jsou teda zubaté, ale jen v rozmezí 1/2°C více i méně. To jde, ne?

Speed fan:
    Core 0: 46°C
    Core 1: 52°C
    Core 2: 64°C
    Core 3: 54°C

Core Temp:
    Core 0: 50°C
    Core 1: 57°C
    Core 2: 68°C
    Core 3: 59°C

spuštěn 2× Stress Prime v Orthos

=> 52 min - Completed 1643000 iterations without errors (20126.75 GFLOP)
    => 1 hod 8 min - Completed 2109000 iterations without errors (25835.25 GFLOP)

EDIT - 20:37:

Jeden program jsem omylem sekl, protože jsem vymatlanec (ale stejně to teda pustím zejtra na delší dobu), tak jsem vypnul i druhý teplota okamžitě poklesla na (podle SpeedFan): 44, 44, 56, 39 °C.

zítra zkusím víc ...
    Naposledy upraveno uživatelem Zeus(CZ): 01-07-2008 v 21:40 Důvod: edit po delší době testu

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od mech13 Zobrazit příspěvek
    gigabyte nechladi regulatory ani na 3870
    Jenze gb pouziva jiny pcb a je klidne mozny ze napajeci cast je k tomu navrhnuta.

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od mech13 Zobrazit příspěvek
    ja rikal ze staci chvilku pockat...
    Jsi mohl říct, takových fotografií mám několik, můžu je klidně nahrát i teď, ale jak říká cool.user, většinou mají přepracované napájení, některé jsou i podtaktované. Jinak chladit se to samozřejmě nemusí jako u 2900 XT, ale s chlazením by se měl minimálně zlepšit OC. Paměti totéž.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele HiLow
    Registrace
    Jul 2006

Teploty jsou celkem v pohode az na to jedno jadro. Je tu kvuli tomu i jeden thread. Podle me to nebude nicim jinym. nez jen spatnym cidlem.

Registrace
    Dec 2007

Tak už testuju 6 hodin, 8 minut ... a je to NUDA , pořád stejné teploty (SF: 48/52/64/55) (CT: 53/58/69/60), nic nespadlo ... (teda spíš díky bohu za nudu, hlavně aby to nepadalo, že? )

PC je normálně použitelný a stále neuvěřitelně rychlý, ale nevím, jak ho můžu pokoušet??? Můžu si třeba zahrát Crysis demo? (vím, jsem moc náročnej, měl bych jít okopávat zahrádku a nechat počítač v klidu, ale neudělám to )

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

No můžeš k tomu ještě spustit 3DMark a 32MB SuperPI....

Ale těch 8 hod. je celkem dostatečných, teď už začni kompa normálně používat a kdyby ti náhodou někdy "spadnul", pak to můžeš řešit.

Registrace
    Dec 2007

7 hodin, ne 8, ale je to podle mě jedno, protože celých těch sedm hodin se nic nestalo :-), trošinku možná stoupla teplota o pár stupňů ale jinak nic.

Hlavně už chci nainstalovat a zkusit demo CoD4:MW a Conflict Denied Ops, což bych asi při zátěžovým testu CPU neměl (možná ).

Strana 9 z 9 PrvníPrvní ... 789

Podobná témata

1. nový PC - nechat sestavit u prodejce nebo doma?
    Od plaskotch v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 11-01-2013, 01:48
  2. SSD ?nebo nechat 250AAKS?
    Od lavjoy v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 02-04-2010, 10:42
  3. Nonstop zapnute PC + provoz v obchode
    Od xslide v sekci Software denní potřeby
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 01-02-2010, 23:20
  4. PC do 25 000kč sestavit