reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém po propojení PC a televize

c12345 (59)|23.6.2008 17:34
Mám problém po propojení PC a televize. Mám grafickou kartu NVidia 7600 GS a normální televizi Thomson. Mám propojení, které je speciálně dělané pro propojení PC a televize. To znamená originálně zakoupený kabel, kdy přímo ve scartu je vyveden S-video kabel, který je zapúojen do grafické karty a dále je zde další kabel(zvukový, který je zaveden do zvukovky). Vše funguje bez jakéhokoliv problému. To znamená, že obraz je barevný, zvuk v pořádku. jedinej problém je v tom, že když chci spustit jakýkoliv film s počítače na televizy tak mi to jde pouze přes přehrávač Zoom Player Professional. Ale mám problém, když spustím film v ostatních přehrávačích tj. DVD X Player,BS Player a Windows media Player. Tyto přehrávače nefungují resp. se mi na obrazovce televize spustí zvuk, ale obraz u všech těchto přehrávačů nikoli je fialový. Už si s tím nevím rady a proto bych poprosil zdejší odborníky zda by neporadili čím by to mohlo býti nebo poradit s nastavením NVidie karty, aby obraz šel ve všech přehrávačích. Zkouším všechno možné, ale pořád nic. Předem děkuji za pomoc.
Deee-aN (3834)|23.6.2008 21:09
[quote=c12345;134985]Mám problém po propojení PC a televize. Mám grafickou kartu NVidia 7600 GS a normální televizi Thomson. Mám propojení, které je speciálně dělané pro propojení PC a televize. To znamená originálně zakoupený kabel, kdy přímo ve scartu je vyveden S-video kabel, který je zapúojen do grafické karty a dále je zde další kabel(zvukový, který je zaveden do zvukovky). Vše funguje bez jakéhokoliv problému. To znamená, že obraz je barevný, zvuk v pořádku. jedinej problém je v tom, že když chci spustit jakýkoliv film s počítače na televizy tak mi to jde pouze přes přehrávač Zoom Player Professional. Ale mám problém, když spustím film v ostatních přehrávačích tj. DVD X Player,BS Player a Windows media Player. Tyto přehrávače nefungují resp. se mi na obrazovce televize spustí zvuk, ale obraz u všech těchto přehrávačů nikoli je fialový. Už si s tím nevím rady a proto bych poprosil zdejší odborníky zda by neporadili čím by to mohlo býti nebo poradit s nastavením NVidie karty, aby obraz šel ve všech přehrávačích. Zkouším všechno možné, ale pořád nic. Předem děkuji za pomoc.[/quote]

Já měl něco podobnýho a furt jen problémy. Pak jsem tu někde našel radu použít VLC player (např. www.stahuj.centrum.cz/multimedia/multimedialni_prehravace/vlc-media-player/). A po problémech! Škoda, že si nepamatuju, kde jsem k té radě přišel, protože bych tomu člověku líbal ruce do konce života. Konec s****í se s kodekama. Prostě jsem to jen spustil, šoupnul do TV, dal celoobrazovkový režim a koukal na obraz, jak má být a poslouchal zvuk, jaký má být!
crasher.km (919)|23.6.2008 23:03
[QUOTE=deeean;135122]Já měl něco podobnýho a furt jen problémy. Pak jsem tu někde našel radu použít VLC player (např. www.stahuj.centrum.cz/multimedia/multimedialni_prehravace/vlc-media-player/). A po problémech! Škoda, že si nepamatuju, kde jsem k té radě přišel, protože bych tomu člověku líbal ruce do konce života. Konec s****í se s kodekama. Prostě jsem to jen spustil, šoupnul do TV, dal celoobrazovkový režim a koukal na obraz, jak má být a poslouchal zvuk, jaký má být![/QUOTE]

VLC ... program na všechno,bez něj bych si už ani neškrkl :) Není to jenom přehrávač,ale test. program na cokoliv s videem, prostě ... bez VLC si nedokážu představit filmy už :)
@deeean: nebudu se chlubit,ale myslím že sem to byl já ,pokud si dobře pamatuju :D:D:D:D si měl problém s overlay ne ? nebo že si měl jenom černou obrazovku v BSp
HiLow (1000)|23.6.2008 23:57
Ja mel taky podobne problemy, navic s Realmedia, proto jsem si nainstaloval RealAlternative. V tom je integrovany MediaPlayerClassic. Opravdu prehravac, ktery si zaslouzi pozornost.
Nicmene jsem zkusil KMplayer a od te doby nepouzivam jiny.
c12345 (59)|24.6.2008 00:43
Tak už jsem to vyřešil. Ani nevím proč, ale fungujou všechny přehrávače. Problém byl v tom, že když jsem pustil film a přetáhl přehrávač na obrazovku televize tak sice asi 3 vteřiny obraz fialovej, ale poté naskočí obraz normální. Takže předtím jsem chvilku nečekal a myslel jsem si, že nefungujou.Takže teď fungujou všechny jak mají. Akorát to ale zatíží PC, že koukám na film a nikdo jinej nemůže nic na PC dělat, protože se to seká, ale to je už na jiné téma.Zřejmě konfigurace PC (už nestíhá).
Intri (3490)|24.6.2008 00:48
Pokud vím, toto se dá vyřešit hodně snadno - určením televize jako primárního monitoru. Alespoň mě to tak vždy fungovalo s jakýmkoliv přehrávačem - musel jsem nastavit televizi jako primární zobrazovač, monitor jako sekundární. Pak se video zobrazovalo v pohodě na televizi, na monitoru ale byla opět fialová plocha.

Pokud ale nelpíš na svých přehrávačích, klidně se dej na to VLC nebo na nějaký takový. Ušetří ti to práci s přepínáním obrazovek.
SatanS (37)|23.7.2008 11:00
Nebo zapnout klonovani, pak mas na PC i TV stejny obraz i video.