reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaký typ RW media používáte?

Jiziii (796)|23.6.2008 19:23
Tak dávám tu anketku a jestli používáte RW + bo - nebo RAM media (CD,DVD,BLU-RAY)
A jakou značku používáte jak jste sni spokojeni a třeba jakou značku RW medií by ste nedoporučovali?
Zeli (397)|23.6.2008 19:36
Zase jedna anketa na kterou nemuzu odpovedet...
eRWecka sem zavrhnul uz pred mnoha lety, kdyz sem jich cca patnact vyhodil, proste sem z nich vypaleny data neprecet a to bylo nekolik druhu medii, co se tyce typu, velikosti i vyrobce. Od te doby pouzivam flashky a na vetsi objem dat pevny disky. Co se tyce RAM medii, s tim sem se osobne nesetkal a uz nemam ani potrebu, rekl bych ze prepisovatelna opticka media sou dnes uz zbytecna.
Withman (1337)|23.6.2008 19:36
Používám jen Verbatim. Dříve jsem používal DVD+R Verbatim, nyní kupuju printable a beru DVD-R Verbatim, ale je mi to buřt.

Jinak mám doma i snad jedno DVD-RAM (Verbatim) a nějaké DVD-RW Verbatim (2x) a občas pálím i na DVD+R Verbatim, takže je mi zase vlastně buřt.

Vypálím max. jedno medium měsíčně. :notsure :D
BlackFrog (563)|23.6.2008 19:44
mam doma vždy pár Verbatim DVD-R, ale vypálim něco jednou za čtvrt roku...
mccase69 (21)|23.6.2008 19:46
Kupuju pouze Verbatim a to plusová protože u nich jde měnit booktype na DVDROM.I když se mi jednou stalo že jsem musel deset DVD z balíku 25 ks vyhodit.Dám je do vypalovačky a hlásilo mi to že je tam 5MB dat a uzavřené DVD.Nechápu.A co se týče CD RW tak mám tady dvě které jsem koupil asi před pěti lety.Značka XIDEX moc důvěru nebudila ale jiný nebyly.A fungují i přes mnoho přemazání dodnes.
HiLow (1000)|23.6.2008 19:47
Mam jenom jedno a to Verbatim DVD-RW. Pouzivam ho jen na ISO distribuci Linuxu.
Jiziii (796)|23.6.2008 19:55
Já teda používám RAM Verbatim na zálohu fotek bře by měli vydržet ůdajně 100 a víc let takže se mi smad nestane že je nepřečtu za pár led a snad ho nezničím
A doufám že to něco za pár let přečte :-D
Maximus12 (763)|23.6.2008 20:06
Tak mám doma jedno DVD-RW používám na foto a případné zálohy, když není po ruce HDD resp. flashka. Média používám jedině Verbatim a tak i RW Verbatim.

Btw. Jsem si teď vzpoměl, že tu mám taky eště BENQ DVD+RW, když sem si jednou kdysi koupil DVD už ani nevím na co tak tam to RW bylo navíc :)
Trippax (154)|24.6.2008 10:26
DVD+RW použivam od Verbatim(MKM) a Traxdata(RICOH)
DVD+R väčšinou Verbatim(MKM)
CD-R Taiyo Yuden a keď je problém ich zohnať tak Verbatim(CMC M) alebo Imation(MB)
CD-RW Verbatim 24x
pre DVD rekordér používam DVD-RW (SONY,Verbatim)