reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem s instalaci ovladacu pro NVIDIA GeForce4 Go 440

aamaa (1)|24.6.2008 19:01
uz se z toho asi osypu...

preinstaloval jsem na notebooku XP. CD s drivery chybi. ztahnul jsem si nekolik verzi driveru pro tuhle mobilni grafickou kartu, ale instalace nikdy neprobehne radne. ovladace porad chybi, Spravce zarizeni grafarnu vubec nevidi a pojmenovava ji jako Radic videa kompatibilni s VGA, program Everest NVIDII vidi. Notebook je paskvil Patriot 2453, vyrobce stranky nema... vsechno ostatni - zvuk, modem, Lan jsem nasel u Adventu, ktery je podobne postaveny a funguje to. NVIDIA.com ve svem formulari vubec nenabizi GO karu verze 4. zatim jsem zkousel instalovat soubory:
s195zvidx
nvidia_omega_xp2k_216921
W2K_NVALL_41124
77.72_win2kxp_english_whql
93.71_forceware_winxp2k_international_whql
VIA_Hyperion_4in1_v456v

ty bud koncily zpravou, ze podporovany hardware nebyl nalezen, nebo, ze to neni produkt labtek, nebo se instalace tvarila, jako ze probehla i s vyzvou k restartu, ale po nem nic, XP grafarnu nevidi, ovladace nenainstalovany.

mate nekdo tuto kartu a odpovidajici ovladace, nebo poradite, co stim?
moc dik
Garibaldi (27)|24.6.2008 20:07
mám rovnaký problem s Radeonom X850 XT 256MB
2 roky behal v pohode, no trochu som zanedbal udržbu, až potom čo sa mi s pípnutim reštartlo PC, začlo to hlásiť že nevie najsť ovladače na kartu, original čo boli priložene ku karte hlásili že nejsu komplatibilne stouto kartou, skúšal som staršie aj novšie čo som ktejto karte našiel ale ani jedny nedokazali rozpoznať kartu
potom čo som ju vymontoval som zistil že je chladič plný prachu čo normalne pri zložení bočnice nebolo vidieť, takže predpokladám že mi ju odpálili vysoke teploty, inak PC snou v pohode nabehne, tiež bez problemov asi 70% hier čo som skúšal, ten zbitok ostane čierna obrazovaka a scrolovanie vo win strašne seká

poradiť ti bohužial neviem, ale ak to bolo spôsobene vysokou teplotou asi to už nerozbeháš
walda_cz (1)|26.8.2008 15:36
Mám úplně stejný problém... Sice notebook od Gericomu, Hollywood, ale grafiku mám úplně stejnou, stejné problémy a nemůžu s tím absolutně hnout, prolezl jsem celý internet ale absolutně nic...
Garibaldi, nezkoušel jsi instalovat ovladače z windows CDčka?
Sikil79 (429)|3.9.2008 13:46
A zkoušeli jste manuální instalaci pomocí Správce zařízení s tím, že vyberete sami soubor *.inf. Kdysi jsem u známého instaloval win. Měl myslím Celerona350 a TNT2. Nainstaloval jsem ovladač od grafiky ale systém nic. Pak jsem ještě použil manuální instalaci, kde jsem mu přímo přiřadil *.inf soubor a po restartu se to rozjelo bez problémů. Tohle mi dělaly na staré sestavě taky novější ovladače AC97 (měl jsem sice Sound Blaster Live!, ale u novějších her někdy fušoval) a dle výše uvedeného postupu jsem to vždy zprovoznil.
drv_install.jpg