reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

výpadky Adsl modemu od D-link DSL-362T

benedy (28)|24.6.2008 22:11
Chtěl bych se zeptat někoho kdo používá Adsl modem od D-link jestli se setkal se stejným problémem jako já a to že se mi občas stane že se připojení odpojí nebo přestane reagovat,někdy se to chová jakoby byl nějak přehřátý,někdy mu trvá dlouho než se mi načte stránka a to i třeba Seznam.cz,někdy mi pomuže když ho odpojím od napájení a znova připojím,jsem si pořídil ještě jeden ale problém je stejný.
Testoval jsem to na více PC ale problém je stále stejný takže to bude asi v modemu.
Používám Win XP PRO.Sestavu mám chvilku novou a bez jiných problémů.
Withman (1337)|24.6.2008 22:43
Tak třeba zkus modem odkrytovat (pokud nemá plombu) a třeba nějak chladit (malý větráček), abys zjistil, zda to je opravdu přehřívání.

Když to bude, tak to můžeš reklamovat, nebo dát do toho modemu nějaký malý pasiv. :thumb
pinc (85)|27.6.2008 20:59
Teplotu určitě zkontroluj, přehřívat by se neměl.


1/ Pokud je v záruce. může to být důvod k reklamaci.

2/ Kontaktuj svého ADSL operátora pro prověření kvality linky.

3/ Zkontroluj zda neexistuje novější firmware pro tvůj model.
Pokud je, přečti si co se změnilo v té nové versi.
Pokud je novější o více versí, poraď se s prodejcem o případném upgrade
/Kromě modelu se uvažuje často i HW relase/ .

4/ Zkontroluj kabeláž-skřípnuté kabely, nedocvaklé konektory, poškozená izolace od kolečka od židle ap. souběh s vyšším napětím, napájení zářivek ap.
konektory-drátky v RJ45 zásuvkách, zda jsou dostatečně napružené, nezkorodované, ap.
Pavel Boček (4169)|29.6.2008 13:37
Tak bohužel, tenhle modem mám a je to největší zmetek, co jsem kdy v životě viděl. Je to downgradovaný router, zůstal tomu NAT, ale funguje stejně tak, že ti přímo na síťovou kartu přesměruje venek, čili vnější IP. NAT je tam vlastně na ozdobu, nedá se použét jako firewall, nedělá to prakticky nic, jen to, že lease time je minuta (čili po minutě to zase odesílá znovu informace o připojení) a zvláště na P2P sítích se prostě NAT tabulka zahltí a začne to odpojovat, resp. nedojde na kartu info, nedostaneš vnější IP a můžeš jen na modem.

Totální bazmek, jediným řešením je koupit bu´d přímo ADSL router (s RJ-11) anebo nastavit to do režimu bridge a dát za to router normální router (s RJ-45). NEBO zkusit to DSL nastavit přímo ve Win, to jsem ale nedělal, takže v tomhle ti neporadím; vím jedině, že XP by to umět měly.

Každopádně jestli máš Telekom, tak teď se mi zdá všechno totálně mimo (není to jen tím, že jsem te´d na torrentech a samotnou Operou), jak zrušili FUP tak prostě je linka vytížená a reálnou kapacitu nemá, proto odezva je strašná a maximální reálná rychlost se snížla.