reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Procesory: výkonové porovnání procesorů

Neregistrovaný (0)|25.6.2008 10:12
Jméno tazatele: PS

Znění dotazu:
Dobrý den, mám problém s výběrem notebooku. Ať jsem se snažil jakkoliv nikde jsem na netu nebyl schopen najít nějakou pěknou tabulku s výkonostním indexem procesorů abych měl představu jestli zvolit AMD nebo INTEL. Sem tam jsem něco našel ale šlo o procesory do stolních PC a jednalo se vždy jen o pár typů. Rád bych našel nějakou stránku kde by bylo jasné grafické srovnání abych věděl podle označení který z procesorů je lepší. Prostě společná tabulka od těchto dvou výrobců s grafem od nejhoršího po nejlepší :-)

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Logout (4018)|25.6.2008 10:35
Notebookový procesory od AMD počítej cca o 10%-20% pomalejší než od intelu na stejný frekvenci. Rychlost sběrnice (u intelu) dělá max 5%, takže se dá zanedbat, stejně jako velikost cache (ta dělá ještě míň). U jednojádrovejch procesorů pentium M a celeron M počítej výkon o něco nižší než turiony (dle aplikace, v ALU stejnej, v floatpointech o cca střelim 20% nižší).
Turiony (AMD) o něco víc žerou, takže počítej s o něco menší spotřebou...
Salamander (6177)|25.6.2008 10:44
http://www.tomshardware.com/charts/processors/3d-studio-max-9,463.html
ale bohuzel neobsahuje nove prirustky, ale vykon tady T9X00 a T8X00 si muzes domyslet - na stejnem taktu okolo 5% vykonnejsi nez T7X00 rada