reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak streamovat obraz a zvuk do televize (s-video + jack zkonvertované na scart)

pkovak (93)|25.6.2008 18:57
Podařilo se mi celkem bez problémů pomocí konverze (s-video + jack (zvuk)) / scart dostat obraz a zvuk z PC do CRT televize, pomocí ovladačů grafiky odstranil nepříjemný třes obrazu televize a zvýšil sytost barev natolik že obraz není prakticky černobílý ale srovnatelný s LCD monitorem, ale dál je to horší:

Zůstaly dva problémy, ten jeden pravděpodobně můj vlastní:
A) Televize vydává pokud zpracovává vztup z PC velmi vysoký pískot / šum, vím že slyším frekvence které většina ostatních neslyší takže jiným to vadit nemusí, nevím.

B) To je horší: Ovladače grafiky mi nabízí několik možností jak zpracovávat obraz pro monitor a TV:
1- na obou stejný obraz
2- obrazovky vedle sebe vodorovně
3- obrazovky vedle sebe svisle
Já ale nechci roztáhnout plochu, chci do TV posílat obraz a zvuk, nic jiného. Navíc pokud zvolím možnost 2 (nejspíš i 3, to jsem netestoval tolik) tak mi LCD monitor 19" jede maximálně 1024x768, což nepotěší.

Prostě: chci na svém monitoru pracovat jako obvykle, ale místo naladěné televize na nějaký program na ni posílat z počítače program vlastní. Jak na to?

P.S.: Tento dotaz už jsem zaslal na TV Freak, ale protože to byl jen doplněk diskuse která se původně týkala toho jaké kabely / redukce použít, hledal jsem kam by se dotaz nejlíp hodil a zdá se mi že sem.
Původní thread najdete zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=182726#post182726
pkovak (93)|27.6.2008 21:27
Tak jsem hledal až jsem našel lepší řešení:
Mám druhý LCD monitor který má jak analogový tak digitální vstup, analogový používá druhý počítač, digitální já, když na počítači nikdo nepracuje můžu monitor použít místo televize - software nVidie umí poslat na každý monitor oddělený obraz, narozdíl od televize kde to nejde. Takže první monitor je primární plocha, v nezměněné podobě, zatímco na druhý jednoduše přetáhnu sledování filmů nebo televize a stačí zmaximalizovat, obraz je čistý, spotřebuju míň energie než na televizi a obsluha jednodušší. Pokud máte možnost použít tohle řešení, zkuste, uvidíte jestli se vám osvědčí.