reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kterou z variant 8800 GTS?

Shamus (32)|26.6.2008 15:11
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli by mi mohl někdo doporučit jednu z následujících variant grafické karty nvidia 8800 gts od Asusu.

V podstatě mi jde o to, jestli mám vzít dvouslotově chlazenou http://www.alza.cz/graficka-karta-asus-en8800gts-htdp-d84370.htm nebo bundle http://www.alza.cz/graficka-karta-asus-en8800gt-top-htdp-d89231.htm .

Ptám se, které chlazení je účinnější, nerad bych roztavil takovou gfx :)

Díky,

S.
Klingacikx (1545)|26.6.2008 15:15
Ja byť tebou tak zoberiem ATI 4850 za 3800,- a k nemu accelero S1 za pár stoviek. Výkonom budeš o čosi lepšie.
Shamus (32)|26.6.2008 15:16
Ne, ati šmejd mi už nesmí do počítače. Špatné ovladače, špatné chipy... nechci.
Klingacikx (1545)|26.6.2008 15:20
no neviem, pozri sa do testov...
tak ťa si nepresvedčím:( tak potom zober najlacnejšiu 88GT/GTS a kúp k nej accelero S1
a toho sa neboj aby sa ti grafika roztavila, výrobcovia by si nedovolili vydať grafiku ktorá by mala mať na jadre okolo 100°
OdMajkla (369)|26.6.2008 15:42
Já vlastním 8800 GTS a běží si s klidem na 50° :thumb a při hraní her v tomhle počasí se blíží k 70° víc ani omylem. Chystal jsem se na Accelero S1 který se v chlazení grafik stane asi legendou ale vzhledem k teplotám si myslím že není důvod. Navíc se mě líbí že chlazení GPU odvádí vzduch zadním slotem ven.
Smeli (2302)|26.6.2008 16:18
[QUOTE=Shamus;135917]Ne, ati šmejd mi už nesmí do počítače. Špatné ovladače, špatné chipy... nechci.[/QUOTE]

V tom případě nečekej, že ti někdo objektivně poradí... taky by sis mohl sundat klapky z očí, vytáhnout špunty z uší a sundat brýle se zelenými skly... :thumbdown
Apophis66 (228)|26.6.2008 16:34
8800 GTS cena/vykon nic moc
OdMajkla (369)|26.6.2008 17:36
Cena výkon nic moc ? mmmm. já jsem spokojenej :)
Deee-aN (3834)|26.6.2008 18:15
Já taky.
BTW, ten TOP je fofrník:thumb (podle testů) a taky rychlovarka :thumbdown(i když to se trochu s tím novějším chladičem zlepšilo). Kdysi jsme tady řešili, že tahle karta od ASUSu má problémy se sledováním teplot. Ale třeba už to pořešili...:notsure
ICE_D (2754)|26.6.2008 20:18
[QUOTE=Shamus;135917]Ne, ati šmejd mi už nesmí do počítače. Špatné ovladače, špatné chipy... nechci.[/QUOTE]

Plne souhlasim, ATi mi taky nesmi do pocitace :D

Jinak ja se priklanim k bundlu, je to levnejsi a chlazeni ASUSu je kvalitni ;)
Smeli (2302)|26.6.2008 20:45
Sry, ale ste banda hlupáků...

8800GTS - 512 se prodávají od čtyř a půl tisíce

HD4850 se prodává od 3,6k

Radeon je levnější o 900 Kč a výkonější o ~20% (dle výsledků na CB.de se zapnutým AA/AF).

Špatné ovladače? V 90% jde spíš o problém mezi židlí a klávesnicí.
Špatné čipy? WTH?
Jestli se nezmůžeš na nic lepšího, než na dětinské "ati šmejd blablabla" nechtěj radu :notsure

Jedinou radu, kterou ti dám - buď si natolik rozumný, že vemeš HD4850 nebo počkáš dva, tři týdny, až spadnou ceny u NVIDIE, nebo si natolik hloupý, že vemeš slabší kartu za větší peníz...:runaway

@deeean: když se někdo zmůže jen na dětinskou argumentaci tak je nutné s ním jednat jako s dítětem ;)
Deee-aN (3834)|26.6.2008 20:52
[quote=Smeli;136026]
Jestli se nezmůžeš na nic lepšího, než na dětinské "ati šmejd blablabla" nechtěj radu :notsure
[/quote]
Sorry, ale tohle mi příjde ubohý:thumbdown.
Nemyslím obsah, ale formu. A takovej hezkej avatar máš...

P.S.: Sorry za OT.
chesterfield (163)|26.6.2008 21:26
mam tiez 8800gts od asusu a som spokojny, teploty mam v tomto horku trocha vyssie - 60 v klude a 80 pri hrani....ale zvlada zatial vsetko
Citrusek (16)|26.6.2008 21:49
Je nesmysl kupovat 8800 GTS za tuhle cenu když je radeon 4850 o dost výkonější a o dost levnější. Nechápu proč někteří nadávají na Ati a jejich ovladače. Mám od Amd/Ati procesor, chipset i grafickou kartu přes půl roku a jsem napsrosto spokojen a zatím jsem neměl jediný problém. Podívej se po nějakých testech. Taky jsem dřív slyšel od kamarádů, že Ati je na nic, že má na hov.. ovladače, že by ji nikdy nechtěli a hromadu nesmylů, ale já jsem si jednou Ati koupil a nestěžuju si.Nejsem zastáncem ani jedné značky, pokud bude mít Nvidia kartu která bude mít lepší poměr cena/výkon než má Ati, tak si jí klidně koupím, ale teď určitě nemá. Pokud jsi zastánce Nvidie, tak tě asi nikdo k nákupu Ati nepřemluví, ale já bych dnes GTS určitě nekupoval. Jestli moc nespěcháš, tak ještě aspoň dva týdny počkej, vyjde ještě radeon 4870 a ceny ostatních grafik půjdou dolů.
b337 (141)|26.6.2008 23:02
brecet u ati na ovladace je nesmysl, na vyber je spousta neoficialnich vybornych variant ktery v kombinaci s ati tray tools tvori komfortni ovladani GF, jo a nerikam to jako nejakej fanda ati sam mam geforce :D
a spatne chipy? jak se pozna takovej spatnej chip?

k tematu je uplne jedno kterou verzi si vezmes ale u ty jedny jsem koukal davaj COH:OF coz je celkem dobra parba takze bych sel do ni :)
M@jkl (19)|27.6.2008 01:16
jako ani odsuzovat ani bránit ATInu nebudu, ale sice můžeš mít špatný zkušenosti s jedním kusem, ale vysloveně to kvůli tomu odsuzovat mi přijde ubohost.. mimochodem, co se týče těch chlazení, tak pokud máš dobře větranou case, tak vezmi tuhle: http://www.alza.cz/graficka-karta-asus-en8800gt-top-htdp-d89231.htm - lepší větrák s větším průvanem a i bych řekl, že menším hlukem.. osobně jsem ji neměl, ale měl jsem podobnou a byla tichá (jen nevím, jak jde tahle regulovat)
kadopádně nevím, co jsi tím jedno/dvou-slotovou chtěl říct, když obě ti zaberou dva sloty na desce, ale jen jednu PCI záslepku... je dobrý si taky uvědomit, že i když maj jen jednu záslepku, neznamená to, že jarta je jednoslotová... ono je to těžký, když nakupuješ podle záslepek a pak zjistíš, že na desku nenarveš všechno nebo že to tam nedáš tak, jaks původně chtěl...
BTW: když máš velkou televizní kartu a i když máš skutečně jednoslotovou grafiku, tak ta grafika moc nebude mít odkud nasávat vzduch, takže bejt tebou si nedřív promyslim, co v kompu mám a pak až řeším jakou grafiku - leda by pro tebe byla grafika primár a byl bys ochoten se třeba něčeho jinýho vzdát... snad jsem alespoň trochu poradil... ;)
noegoncz (319)|27.6.2008 06:17
já mám tedy jen stařičkou 8800GTS (320) a nemůžu si stěžovat.Zejména je slušně tichá bez zátěže..
pas!k (3765)|27.6.2008 07:04
[quote=Shamus;135917]Ne, ati šmejd mi už nesmí do počítače. Špatné ovladače, špatné chipy... nechci.[/quote]

V tvem pripade je uplne jedno co koupis :) I kdyz si koupis drazsi a mene vykonejsi reseni od nvidie .. stejne si to sam zduvodnis jak dobre si nakoupil ...
OdMajkla (369)|27.6.2008 07:09
Někdo je pro ATI někdo je pro Nvidii. Odjakživa panoval souboj mezi ATi vs Nvidia AMD vs INTEL. Vždy když někdo napíše ATI je šmejd najdou se tací kteří budou tuto značku a produkty horlivě bránit zrovna jako v případě Intel vs AMD, zrovna tak to může být Audi vs Mercedes.

Co je naprostý nesmysl je plácat tady kup si ATI je o 900 levnější a 20 % výkonnější. A co má bejt ? Co je dneska 900 KČ ????? A co je 20 % Ten hravě dožene overclock. A kdo tady potřebuje dneska na hry plnej výkon ? já mam 8800 GTS 512 a všechno dupe na plný koule i bez OC. Proč se pachtit po tom jestli má nějaká karta 20 % výkonu navíc ? Kde těch 20 % bude za měsíc ? v háji. Neříkám kup si tohle nebo tamto. Já si koupil Nvidii protože jsem měl Nvidii, a měl jsem s ní dobré - velice dobré - zkušenosti oproti ATI. A spočívalo to v tom, že spousta her je tvořena pro Nvidii. Soused měl ATI, a co on nerozběhal šlo mě v pohodě na 1/4 plných detailů na výkonově podobných kartách. Chceš Nvidii ? kup si ji. Chceš ATI ? Kup si ji. Máš s ATI špatné zkušenosti ? není co řešit. A koukat na to kolik stojí ? co je to za kravinu ? Kdybych měl koukat co kolik stojí a co bude stát za dva měsíce nekoupim si nic. Počítej s tím že tak nebo tak to bude provar. A jestli o 900 nebo 1500.- ? Neřešit. Já koupil před třema měsícema Zotac GeForce 8800 GTS 512 MB za 8.300.- A má mě to ted štvát ? NE.

Pusťte se do mě kvuli tomu co píšu jak chcete. Je mi to ukradený. IGNORUJU. Tohle je prostě muj názor a tím to hasne. Není to proti nikomu mířený. Toť ode mě vše.
NHKG (1136)|27.6.2008 07:38
[QUOTE=Shamus;135917]Ne, ati šmejd mi už nesmí do počítače. Špatné ovladače, špatné chipy... nechci.[/QUOTE]

Snaha o flame? Stačí napsat, že preferuješ jednu značku a né hanit druhou nesmyslnými výroky ...

Jinak sice ten jednoslot tu kartu v pohodě uchladí, ale pokud neplánuješ accelero, vem tu dvouslotovou - bude tišší a fouká vzduch ven. Navíc s ní půjde líp taktovat.

AD: Odmajkla pokud 900kč a 20% výkonu je nic, tak o čem se tu furt bavíme? Kupte si kartu, která se vám líbí značkou/designem nebo něčím jiným objektivně neporovnatelným a tady nemusíme nic řešit.
Smeli (2302)|27.6.2008 08:25
[QUOTE=OdMajkla;136119]Někdo je pro ATI někdo je pro Nvidii. Odjakživa panoval souboj mezi ATi vs Nvidia AMD vs INTEL. Vždy když někdo napíše ATI je šmejd najdou se tací kteří budou tuto značku a produkty horlivě bránit zrovna jako v případě Intel vs AMD, zrovna tak to může být Audi vs Mercedes.

Co je naprostý nesmysl je plácat tady kup si ATI je o 900 levnější a 20 % výkonnější. A co má bejt ? Co je dneska 900 KČ ????? A co je 20 % Ten hravě dožene overclock. A kdo tady potřebuje dneska na hry plnej výkon ? já mam 8800 GTS 512 a všechno dupe na plný koule i bez OC. Proč se pachtit po tom jestli má nějaká karta 20 % výkonu navíc ? Kde těch 20 % bude za měsíc ? v háji. Neříkám kup si tohle nebo tamto. Já si koupil Nvidii protože jsem měl Nvidii, a měl jsem s ní dobré - velice dobré - zkušenosti oproti ATI. A spočívalo to v tom, že spousta her je tvořena pro Nvidii. Soused měl ATI, a co on nerozběhal šlo mě v pohodě na 1/4 plných detailů na výkonově podobných kartách. Chceš Nvidii ? kup si ji. Chceš ATI ? Kup si ji. Máš s ATI špatné zkušenosti ? není co řešit. A koukat na to kolik stojí ? co je to za kravinu ? Kdybych měl koukat co kolik stojí a co bude stát za dva měsíce nekoupim si nic. Počítej s tím že tak nebo tak to bude provar. A jestli o 900 nebo 1500.- ? Neřešit. Já koupil před třema měsícema Zotac GeForce 8800 GTS 512 MB za 8.300.- A má mě to ted štvát ? NE.

Pusťte se do mě kvuli tomu co píšu jak chcete. Je mi to ukradený. IGNORUJU. Tohle je prostě muj názor a tím to hasne. Není to proti nikomu mířený. Toť ode mě vše.[/QUOTE]

Pokud by tě to neštvalo nereagoval by si. Nikdo mu nebrání a ani nezabrání, aby si tu kartu koupil, jen tady objektivně posuzuju, jestli se to vyplatí či ne. A v tomhle případě se to NEVYPLATÍ! Proč nepočkat 14 dní na to, až karta bude levnější (za tu cenu bude 9800GTX) nebo koupit levnější, ale výkonější kartu?
Sám bych si nikdy nekoupil NVIDII, ale když se mě někdo zeptá, co bych mu doporučil v dané cenu, budu jednat objektivně a poradím mu klidně kartu od NVIDIE. A mimochodem, pokud někomu nezáleží na ceně, proč se ptát? Vemu rovnou kartu, která má nejlepší balení, chladič a další blbiny - ale to je info, které ti dá většina shopů.
disruptor (110)|27.6.2008 08:31
Nac 8800GTS kdyz 8800GT ma vyssi vykon za nizsi peniz?
Deee-aN (3834)|27.6.2008 08:33
[quote=disruptor;136131]Nac 8800GTS kdyz 8800GT ma vyssi vykon za nizsi peniz?[/quote]

A sakra!:eek::runaway:mistake
pas!k (3765)|27.6.2008 08:49
[quote=OdMajkla;136119]Někdo je pro ATI někdo je pro Nvidii. Odjakživa panoval souboj mezi ATi vs Nvidia AMD vs INTEL. Vždy když někdo napíše ATI je šmejd najdou se tací kteří budou tuto značku a produkty horlivě bránit zrovna jako v případě Intel vs AMD, zrovna tak to může být Audi vs Mercedes.

Co je naprostý nesmysl je plácat tady kup si ATI je o 900 levnější a 20 % výkonnější. A co má bejt ? Co je dneska 900 KČ ????? A co je 20 % Ten hravě dožene overclock. A kdo tady potřebuje dneska na hry plnej výkon ? já mam 8800 GTS 512 a všechno dupe na plný koule i bez OC. Proč se pachtit po tom jestli má nějaká karta 20 % výkonu navíc ? Kde těch 20 % bude za měsíc ? v háji. Neříkám kup si tohle nebo tamto. Já si koupil Nvidii protože jsem měl Nvidii, a měl jsem s ní dobré - velice dobré - zkušenosti oproti ATI. A spočívalo to v tom, že spousta her je tvořena pro Nvidii. Soused měl ATI, a co on nerozběhal šlo mě v pohodě na 1/4 plných detailů na výkonově podobných kartách. Chceš Nvidii ? kup si ji. Chceš ATI ? Kup si ji. Máš s ATI špatné zkušenosti ? není co řešit. A koukat na to kolik stojí ? co je to za kravinu ? Kdybych měl koukat co kolik stojí a co bude stát za dva měsíce nekoupim si nic. Počítej s tím že tak nebo tak to bude provar. A jestli o 900 nebo 1500.- ? Neřešit. Já koupil před třema měsícema Zotac GeForce 8800 GTS 512 MB za 8.300.- A má mě to ted štvát ? NE.

Pusťte se do mě kvuli tomu co píšu jak chcete. Je mi to ukradený. IGNORUJU. Tohle je prostě muj názor a tím to hasne. Není to proti nikomu mířený. Toť ode mě vše.[/quote]

Promin ale to co jsi napsal je snuska domenek a tvych dedukci ktere jsi dal dohromady z nazoru tveho souseda zrejme nekde nad pivem :) (A nerozciluj se hned jen to zlehcuji). Za ty roky co se pohybuji ve vypocetni technice mi rukama proslo hodne karet jak od nvidie tak od ati .. a stejne jak si zminil amd vs intel je to tak ze proste kazdy chvilku taha pilku .. Vetsina lidi kteri tu na foru radi se snazi doporucit dle sveho vedomi a svedomi to nejlepsi za co nejmensi peniz .. proto se tu ted take tolikrat pise o atinach 48xx.

Co se tyce kvality karet ati a nazoru tveho souseda nikdo z nas nevi co ma za stroj to ze nekomu neco nejede tak jak ma je v drtive vetsine problem uzivatele nikoliv hardware .. Ja mel ted nekolik let po sobe skoro same ati karty a nesetkal jsem se s jedinym problemem a to si myslim ze her mi kompem poslo opravdu hodne .. Stejne tak bych tady mohl sirit jak rada 8800 gt mela problemy s nekterymi deskami s pcie 2.0 a podobne .. proste to jsou veci ktere se obcas deji a budou se dit u vsech znacek protoze zadna vec neni dokonala!

A jeste k tem 900 .. myslim ze treba pro studenty je 900 kc celkem dost penez a i kdyz si treba neziji spatne beru 900 take jako penize za ktere muzu treba celou rodinu vzit na obed :) Nebo si koupit listek na nejaky festival ..
b337 (141)|27.6.2008 12:58
[QUOTE=OdMajkla;136119]Někdo je pro ATI někdo je pro Nvidii. Odjakživa panoval souboj mezi ATi vs Nvidia AMD vs INTEL. Vždy když někdo napíše ATI je šmejd najdou se tací kteří budou tuto značku a produkty horlivě bránit zrovna jako v případě Intel vs AMD, zrovna tak to může být Audi vs Mercedes.

Co je naprostý nesmysl je plácat tady kup si ATI je o 900 levnější a 20 % výkonnější. A co má bejt ? Co je dneska 900 KČ ????? A co je 20 % Ten hravě dožene overclock. A kdo tady potřebuje dneska na hry plnej výkon ? já mam 8800 GTS 512 a všechno dupe na plný koule i bez OC. Proč se pachtit po tom jestli má nějaká karta 20 % výkonu navíc ? Kde těch 20 % bude za měsíc ? v háji. Neříkám kup si tohle nebo tamto. Já si koupil Nvidii protože jsem měl Nvidii, a měl jsem s ní dobré - velice dobré - zkušenosti oproti ATI. A spočívalo to v tom, že spousta her je tvořena pro Nvidii. Soused měl ATI, a co on nerozběhal šlo mě v pohodě na 1/4 plných detailů na výkonově podobných kartách. Chceš Nvidii ? kup si ji. Chceš ATI ? Kup si ji. Máš s ATI špatné zkušenosti ? není co řešit. A koukat na to kolik stojí ? co je to za kravinu ? Kdybych měl koukat co kolik stojí a co bude stát za dva měsíce nekoupim si nic. Počítej s tím že tak nebo tak to bude provar. A jestli o 900 nebo 1500.- ? Neřešit. Já koupil před třema měsícema Zotac GeForce 8800 GTS 512 MB za 8.300.- A má mě to ted štvát ? NE.

Pusťte se do mě kvuli tomu co píšu jak chcete. Je mi to ukradený. IGNORUJU. Tohle je prostě muj názor a tím to hasne. Není to proti nikomu mířený. Toť ode mě vše.[/QUOTE]


tak stimhle pristupem muzem jit kllidne vsichni nakupovat HW do TESCA a nemusime se tu bavit onicom... navic pochybuju ze tu vetsina lidi horlive brani nejakou znacku jen se snazi doporucit ten produkt ktery ma momentalne nejlepsi pomer cena/vykon coz je vetsinou nejpodstatnejsi pro rozume uvazujiciho cloveka...
Richmond (8084)|27.6.2008 14:06
taky jsem se rozmyslel mezi 88 a necim od ati ale kdyz jsem mel ty karty na otestovani doma na peti pocitacich byla pro me nvidia jasnou volbou. 2600xt oc (msi) hazela zelenej bordel v gears of war a mela nechtela spustit 3dmark 06 (jak na intelu tak i na amd), dale pak 3870 trpela tim samym a 3870x2 taky, ale kupodivu na 8800 gt, 8800gts 512 a gts 320 jelo vse v poradku. uprime receno radsi se pripravym o nejaky ten vykon hlavne kdyz nebudu muset pred kazdou hrou instalovat / hledat jiny ovladace. tim samozrejme nechci zpochybnovat kvality ati tray tools ktere mi dodnes u nvidie chybi, ale vse se da vyresit treba rivatunerem. to ze jsou dnes na atiny ovladace ktery treba ten zelenej bordel nedelaji je sice hezky ale pred par mesici nic takovyho nebylo...
osobne bych se priklonil k 8800gts 640mb 320-bit, z levnejsich treba k 320mb 320-bit nebo tu top od asusu
pas!k (3765)|27.6.2008 14:11
dmark06 resi patch nebo parametr *nosysteminfo :) Celkem znama vec .. Jinak kdybych mel vybirat mezi ati 2600xt a 8800 gts taky bych sahnul po nvidii ;) Je ale potreba taky napsat jaky tam byl tenkrat cenovy rozdil pocitam tak neco kolem 4 - 5 tisic ;)
mech13 (5526)|27.6.2008 14:11
co se tyka 3DM, je to problem futuremarku, 3DM je potreba spoustet s parametrem -nosysteminfo nebo si stahnout patch...

to ze 3870 a 3870X2 to delala taky bylo mysleno na 3DM nebo na zelenej bordel? nebyly k te hre nejake nove patche a posledni ovladace? schvalne bych to skusil za mesic s novymi ovladaci imho vyreseno
Smeli (2302)|27.6.2008 14:16
GoW sem nedávno nainstaloval a rozjel bez patchů, čehokoli a jede mi v 1680*1050 a 4AA/8AF na HD3850 bez jediného problému. Opět problém mezi židlí a klávesnicí :runaway
AlAhmed (47)|27.6.2008 14:22
[QUOTE=Richmond;136264]taky jsem se rozmyslel mezi 88 a necim od ati ale kdyz jsem mel ty karty na otestovani doma na peti pocitacich byla pro me nvidia jasnou volbou. 2600xt oc (msi) hazela zelenej bordel v gears of war a mela nechtela spustit 3dmark 06 (jak na intelu tak i na amd), dale pak 3870 trpela tim samym a 3870x2 taky, ale kupodivu na 8800 gt, 8800gts 512 a gts 320 jelo vse v poradku. uprime receno radsi se pripravym o nejaky ten vykon hlavne kdyz nebudu muset pred kazdou hrou instalovat / hledat jiny ovladace. tim samozrejme nechci zpochybnovat kvality ati tray tools ktere mi dodnes u nvidie chybi, ale vse se da vyresit treba rivatunerem. to ze jsou dnes na atiny ovladace ktery treba ten zelenej bordel nedelaji je sice hezky ale pred par mesici nic takovyho nebylo...[/QUOTE]

nemožu si pomoct, ale mě moja 2600XT funguje a fungovala pokaždé dobre, žádné artefakty nebo problémy s hrama sem nezažil (a to ju mám už dlůho a her mě rukama prošlo také dost). 3DMark06 má s novějšíma ATInama problém, mosí sa to ošmelit parametrem -nosysteminfo
Richmond (8084)|27.6.2008 14:37
byl to konkretne 3870 a 3870 (ne 3850) od asusu. ovladace byly jak pribalene ke karte tak stazene z netu (uz si nepamatuju jaka to byla verze, preci jen to par mesicu je). 2600xt byla verze oc od msi s cervenym chladicem ne nepodobnym tem co jsou na 88 s tim rozdilem ze priserne hucel takze se musel prepojit na mb a regulovat pres q-fan (coz je teda nepodstatne kdyz je to vyresene) a vykonove jsem si nestezoval - na full detaily s aa pod vistama naprosto plynule az na ten bordel... slo o to ze orig ovladace monitoruji teplotu a dokazou taktovat, ale ovl. od ati tyhle polozky proste chybely. s tema parametrama jsem to nevedel (takze asi opravdu problem mezi klavesnici a zidli ;-), nicmene ty asi zakaznika moc zajimat nebudou...

edit: cenovy rozdil byl tusim necelych 1500,-
pas!k (3765)|27.6.2008 14:40
[quote=Richmond;136292]byl to konkretne 3870 a 3870 (ne 3850) od asusu. ovladace byly jak pribalene ke karte tak stazene z netu (uz si nepamatuju jaka to byla verze, preci jen to par mesicu je). 2600xt byla verze oc od msi s cervenym chladicem ne nepodobnym tem co jsou na 88 s tim rozdilem ze priserne hucel takze se musel prepojit na mb a regulovat pres q-fan (coz je teda nepodstatne kdyz je to vyresene) a vykonove jsem si nestezoval - na full detaily s aa pod vistama naprosto plynule az na ten bordel... slo o to ze orig ovladace monitoruji teplotu a dokazou taktovat, ale ovl. od ati tyhle polozky proste chybely. s tema parametrama jsem to nevedel (takze asi opravdu problem mezi klavesnici a zidli ;-), nicmene ty asi zakaznika moc zajimat nebudou...

edit: cenovy rozdil byl tusim necelych 1500,-[/quote]

V predchozim prispevku jsi ale mluvil o 2600xt .. to je oproti 3870 celkem rozdil ;) tam jsem narazel na tu cenu .. 3870 jsem mel pre 8800gts .. a do te gts jsem sel proto ze te atine v rozliseni 1920/1200 proste dochazel dech .. jinak na ty karty nedam dopustit ;) Momentalne zase pokukuji po nejake te 4870 :)
Richmond (8084)|27.6.2008 14:42
[quote=pas!k;136293]V predchozim prispevku jsi ale mluvil o 2600xt .. to je oproti 3870 celkem rozdil ;)[/quote]
mluvil jsem o 2600xt, 3870, 3870x2, 8800gts 512, 8800gts 320 + peti pocitacich z toho na dvou amdckach ;-)
Shamus (32)|27.6.2008 18:06
Děkuju za mnoho postřehů :)

Flame se opravdu nesnažím rozpoutat, chci jenom dobrou kartu - což dle mých zkušeností ATI není. Protože jsem však otevřený novým názorům, zajímá mě, jak to tedy je.

Určitě chápete, že se mi těžko věří, že levnejší radeon je výkonnější jak 8800gts.
mech13 (5526)|27.6.2008 18:13
je levnejsi, protoze je to proste sikovne umistena novinka. 88GTS tu uz nejaky patek je, a nv jeste neslevnovala - cena je momentalne nekonkurenceschopna. sice to neni muj obor, ale mela by to tusim napravit hlavne 98GTX+ nebo tak nejak. kdyztak me nekdo pls opravte

EDIT: ikdyz tato: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=52093 vypada docela aktualne...
Smeli (2302)|27.6.2008 22:49
[QUOTE=mech13;136347]je levnejsi, protoze je to proste sikovne umistena novinka. 88GTS tu uz nejaky patek je, a nv jeste neslevnovala - cena je momentalne nekonkurenceschopna. sice to neni muj obor, ale mela by to tusim napravit hlavne 98GTX+ nebo tak nejak. kdyztak me nekdo pls opravte

EDIT: ikdyz tato: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=52093 vypada docela aktualne...[/QUOTE]

Všechno co si zakládá na G92 by mělo slevnit, v zahraničí se tomu tak stalo, ale známe pohyby cen u nás. 98GTX+ má být konkurencí - no vlastně ničemu, ta si bude hrát vlastní hru, HD4850 je na úrovni 98GTX, která spadne na $199 a HD4870 výkonem konkuruje GTX260, která je o cca 2k dražší.

A btw., ta karta, cos linkoval, nikdy nebude ;)
mech13 (5526)|27.6.2008 23:15
ta karta je jedna v pribrami:)
Logout (4018)|28.6.2008 00:04
Ale tak už se nehádejte. Myslim, že teď je jasný, že ATI má lepší nabídku. Ati bejvá často levnější - právě kvůli lidem typu Shamus, pro který má Ati špatný čipy (asi z nich vyzařuje negativní energie)... Buďme za ně rádi, i díky nim jsou teď Ati karty tak levný jak jsou - a kdo chce ať si koupí NVIDIi, když ho to bude těšit.... :-)

Ono je pravda, že Ati karty občas mívaj nějaký mouchy (jako by NV ne) - třeba 4850 nemá moc dobrej chladič, ale když si člověk radši koupí pomalejší kartu za o devět stovek víc, než by si doukooupil Acellero a měl perfektně tichou kartu...

Btw. taky je hezkej přístup "ati nikdy" lidí k ovladačům - Ati sou hrozný, to bych musel stahovat nějaký jiný než co mi k ní daj na CDčko. To u nvidie je to bez problémů, tam si stáhnu rivatuner....

Ale ta cena tý INNO je dost zajímavá - evidentně už ceny pomalu reagujou, jinde se ta samá pohybuje kolem 5.000... Jen tak dál...
Shamus (32)|28.6.2008 00:41
[QUOTE=Logout;136464]Ale tak už se nehádejte. Myslim, že teď je jasný, že ATI má lepší nabídku. Ati bejvá často levnější - právě kvůli lidem typu Shamus, pro který má Ati špatný čipy (asi z nich vyzařuje negativní energie)... [/QUOTE]

Sarkasmus není na místě. Přišel jsem na tohle fórum, protože jsem si chtěl vyslechnout víc názorů od víc stran. Pokud vyfiltruju nesmyslný příspěvky od lidí jako ty, jsem rád, že jsem se dozvěděl, jak to je s HD 4850 vs. nvidia v podobné cenové kategorii.

Ještě pochopitelně prolezu nějaký charty na netu, ale docela mě ta ATI příjemně překvapila.
mech13 (5526)|28.6.2008 01:07
tak uz toho nechme:) Shamus neni beznadejny pripad, prisel jen s neaktualnim nazorem... jsou mnohem horsi:D

[QUOTE]Protože jsem však otevřený novým názorům, zajímá mě, jak to tedy je.[/QUOTE]

pokud jsi relativne bezny uzivatel, a nechces zkouset ruzne silenosti (ani me zrovna zadne konkretni nenapadaji), kartu treba jen koupit, nataktovat, vymenit chladic, parit, hyckat si komp, neni duvod se ATI vyhybat. mozna existuji nektere extremni situace kde maji u ATI chyby a dela probelmy, ale stejne tak muze mit nekde chybu nVidia
z pohledu "benzneho uzivatele" proste nema cenu znacku resit

//ve stolnim jsem driv mel ATI, ted nVidii, v notasu intela a kdyz nekomu neco stavim, tak to beru podle toho co se zrovna vyplati - a to ted jsou dost casto atiny - HD 3xx0 jsou sakra podarene. HD4xx0 zda se pokracuje v uspesnem tazeni...
Jerome82 (201)|28.6.2008 09:18
ATI mají ohromnou výhodu v poměru cena/výkon,to je bezesporu.
Richmond (8084)|28.6.2008 10:27
panove ruku na srdce, vzdyt je to pravda - ja tu napisu ze ati maji bordel (tedy meli, at me nikdo nechyta za slovicka) a vy me zacnete psat ze za mesic to bylo opraveny! a jak to mam vysvetlit zakaznikovi??? to mu mam jako rikat: v pohode, za mesic si stahni novy ovladace a budes mit raketu? mels to o tisicovku levnejsi tak nekecej??? nebo ze bych mu rek ze je chyba nekde mezi klavesnici a zidli? no vcera jsem se drzel ale potom co sem se docet dneska uz sem to proste nevydrzel...
b337 (141)|28.6.2008 12:02
[QUOTE=Richmond;136524]panove ruku na srdce, vzdyt je to pravda - ja tu napisu ze ati maji bordel (tedy meli, at me nikdo nechyta za slovicka) a vy me zacnete psat ze za mesic to bylo opraveny! a jak to mam vysvetlit zakaznikovi??? to mu mam jako rikat: v pohode, za mesic si stahni novy ovladace a budes mit raketu? mels to o tisicovku levnejsi tak nekecej??? nebo ze bych mu rek ze je chyba nekde mezi klavesnici a zidli? no vcera jsem se drzel ale potom co sem se docet dneska uz sem to proste nevydrzel...[/QUOTE]


u vetsiny novych karet a je jedno zda jde o ati ci nv se zpocatku vyskytuji nejake mouchy v ovladacich proto je lepsi nekupovat hned uplnou novinku ale pockat az se to trochu odladi, pro lidi co si mysli ze nv je bezchybna uvedu treba problem s vyprazdnovanim pameti u karet s 320 a 640MB pameti, navic nvidia si dala s resenim tohole problemu poradne na cas...
Richmond (8084)|28.6.2008 12:28
no vzdyt si taky ty karty napred otestuju a pak si vyberu tu co uznam za nejvhodnejsi :cool: skoda je ze vetsina lidi tohle udelat nemuze... je to to samy jako porovnavat intel vs amd. nejlepsi je si dat testovane kousky pekne vedle sebe a hned je videt rozdil! jak rikam - ati melo bordel (+ dostatecny vykon a priznivou cenu) a nvidia ho nemela proto jsem sel do nvidie a dodnes tvrdim ze jsem chybu neudelal a proto doporucuju prave tu 640mb s 320-bit sbernici (g80 jadro) protoze ta se rozhodne zadejcha min nez 256-ka a tecka
Logout (4018)|28.6.2008 12:52
[quote]
Sarkasmus není na místě. Přišel jsem na tohle fórum, protože jsem si chtěl vyslechnout víc názorů od víc stran. Pokud vyfiltruju nesmyslný příspěvky od lidí jako ty, jsem rád, že jsem se dozvěděl, jak to je s HD 4850 vs. nvidia v podobné cenové kategorii.
[/quote]Ahoj,
nemyslel jsem ten příspěvek zle. Byl ale namířenej proti výrokům typu
[quote]
Ne, ati šmejd mi už nesmí do počítače. Špatné ovladače, špatné chipy... nechci.
...
Plne souhlasim, ATi mi taky nesmi do pocitac
...
[/quote] (a to nejen z tohodle threadu). A zrovna jsem si vzal do úst Tebe, tak se omlouvám, nebyl myšlenej zle, spíš jako povzdechnutí nad tim, že některý lidi jsou v zajetí svejch předsudků a nehne s nima ni
buldozer. Naopak jestli nakonec uvažuješ o 4850 (ať už zůstaneš u NV nebo ne), tak Ti to přičítám k dobru
a máš u mě velký červený plus :-D.
Měj se a ať Ti grafika slouží :-)
Matyáš
Magnatt (145)|28.6.2008 12:53
Když chce GTS, tak proč ne? Ale ať si počká na snížení cen ( u nás to krapek pokulhavá jako vždy), a možná bych spíše počkal na GTX+ jestli chce vermomocí NVidii. Jinak bych volil 4850+případně lepší chladič, nebo výkonější 4870.
Co se týče toho ASUSU, tak ten dvouslotový chladič podle recenzí, ktéré jsem na webu četl, se jim moc nepovedl, takže teploty jsou i tak poměrně vysoké.
Smeli (2302)|28.6.2008 12:54
[QUOTE=Richmond;136582]no vzdyt si taky ty karty napred otestuju a pak si vyberu tu co uznam za nejvhodnejsi :cool: skoda je ze vetsina lidi tohle udelat nemuze... je to to samy jako porovnavat intel vs amd. nejlepsi je si dat testovane kousky pekne vedle sebe a hned je videt rozdil! jak rikam - ati melo bordel (+ dostatecny vykon a priznivou cenu) a nvidia ho nemela proto jsem sel do nvidie a dodnes tvrdim ze jsem chybu neudelal a proto doporucuju prave tu 640mb s 320-bit sbernici (g80 jadro) protoze ta se rozhodne zadejcha min nez 256-ka a tecka[/QUOTE]

Což je samozřejmě hloupost, že (případně bych rád viděl alespoň test, kde G80 based 88GTS rozdupali své kolegyně G92)
Richmond (8084)|28.6.2008 13:43
ja nerek ze g80 rozdupe g92 :mistake rikam ze bych doporucil vzit 640mb (coz je g80, 320-bit) nez treba 512mb coz je 256-bit
Smeli (2302)|28.6.2008 14:16
[QUOTE=Richmond;136610]ja nerek ze g80 rozdupe g92 :mistake rikam ze bych doporucil vzit 640mb (coz je g80, 320-bit) nez treba 512mb coz je 256-bit[/QUOTE]

Hm?

[QUOTE=Richmond] ...doporucuju prave tu 640mb s 320-bit sbernici (g80 jadro) protoze ta se rozhodne zadejcha min nez 256-ka a tecka[/QUOTE]

Pak teda nevím, jak to myslíš?
Richmond (8084)|28.6.2008 15:37
ok, tak teda jinak: 8800gts s g92 na vetsich taktech ma propustnost nejakych 62gbps, 8800gts s g80 (320b) ma na mensich taktech propustnost 68gbps.
edit: pokud to budes brat jako "rozdupe" tak to bych tak nenazval, spis bych zvolil "vyrovna" a nebo s AA to bude "o chloupek"



edit: jeste co se tyka toho chladice tak klasickej dvouslot je celkem slusnej tzn. kolem 50-60% moc nerve a gpu uchladi na nejakych 70-80 stupnu coz jsem nikde nevycet, ale realne odskousel.