reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

prosim pomoc

votvik (2)|26.6.2008 15:22
Dobry den,

mam problem s propojenim DVD PANASONIC s511 na AV RECIVER STR-DG520 a TV SAMSUNG LE32S86

DVD kabelem HDMI do AV RECIVERU a z RECIVERU do TV HDMI kabelem.
Obraz jde jak ma, ovsem nejde zadny zvuk z repraku ktere jsou pripojeny k RECIVERU.
Kabely mam zapojene spravne i nastaveni DVD jsem jel podle manualu.
Kdyz zadam na RECIVERU funkci DVD spusti se obraz a na RECIVERU se napise UNLOCK. Zadyny zvuk.


Dekuji za pomoc,
Dojigiri (1629)|26.6.2008 16:41
Hmmm... problém možná bude s tím, co jsem zatím našel, že ten A/V receiver má jenom HDMI passthrough
http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&productId=8198552921665360001
[indent]HDMI™ Pass-through

Powerful HDMI™ connectivity allows for uncompressed 1080p video to pass through directly to your HDMI™ capable television2. [A separate cable would be needed for audio.]
[/indent]

Tj. zdá se, že HDMI signál vůbec nezpracovává a pouze ho posílá dál (resp. ještě ho umí přepnout na jeden ze dvou vstupů), tj. patrně nezpracovává ani audio z něj, tj. audio potřeba vést jinudy.

Pro začátek můžeš zkusit spojit koaxiálem digitální koax.výstup na DVD přehrávači s dig. koax. audio vstupem na A/V receiveru, to by mělo chodit (a o žádnou kvalitu nepřijdeš, protože zvuk půjde 5.1 digitálně a ten receiver stejně jak se zdá neumí dekódovat neztrátový BluRay formáty TrueHD atd.)


// Edit: Jo a v nabídce u DVD přehrávače bys měl mít dle návodu někde v menu u nastavení HDMI nastaveno "Audio Out" na "ON" - to máš?


// Edit: Takže skutečně, podle návodu receiveru (strana 17-18) pokud to spojíš takhle, zvuk by měl procházet skrz (tj. jít z televize, ovšem ta by musela mít asi dekodér, IMHO televize zpracovává pouze video část, to už se mi nechce hledat protože je to jedno - jde ti zvuk z televize?)
- pokud chceš audio přes receiver, skutečně musíš spojit buď optickej nebo koaxiální audio výstup přehrávače s odpovídajícím vstupem receiveru (DVD player má dle návodu jenom koax, takže ten - je to v podstatě jedno, je to digitální); a v menu DVD v HDMI můžeš naopak "Audio Out" klidně vypnout.
votvik (2)|27.6.2008 17:17
Dekuju za info,.,.,
Koukam ze setrit se nevyplaci.....
Jeste jsem ten REC nastesti stihnul vratit, nejak mi to nedoklaplo ze by mohl jit jen obraz prez HDMI.
Mi prijde zbytecne kupovat kabel skoro za litr jen na obraz a k tomu jeste kabel na zvuk..,.,
Pichnu scartem a pecu na to.,.,.,

Dekuji moc za info,


[QUOTE=Dojigiri;135949]Hmmm... problém možná bude s tím, co jsem zatím našel, že ten A/V receiver má jenom HDMI passthrough
http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&productId=8198552921665360001
[indent]HDMI™ Pass-through

Powerful HDMI™ connectivity allows for uncompressed 1080p video to pass through directly to your HDMI™ capable television2. [A separate cable would be needed for audio.]
[/indent]

Tj. zdá se, že HDMI signál vůbec nezpracovává a pouze ho posílá dál (resp. ještě ho umí přepnout na jeden ze dvou vstupů), tj. patrně nezpracovává ani audio z něj, tj. audio potřeba vést jinudy.

Pro začátek můžeš zkusit spojit koaxiálem digitální koax.výstup na DVD přehrávači s dig. koax. audio vstupem na A/V receiveru, to by mělo chodit (a o žádnou kvalitu nepřijdeš, protože zvuk půjde 5.1 digitálně a ten receiver stejně jak se zdá neumí dekódovat neztrátový BluRay formáty TrueHD atd.)


// Edit: Jo a v nabídce u DVD přehrávače bys měl mít dle návodu někde v menu u nastavení HDMI nastaveno "Audio Out" na "ON" - to máš?


// Edit: Takže skutečně, podle návodu receiveru (strana 17-18) pokud to spojíš takhle, zvuk by měl procházet skrz (tj. jít z televize, ovšem ta by musela mít asi dekodér, IMHO televize zpracovává pouze video část, to už se mi nechce hledat protože je to jedno - jde ti zvuk z televize?)
- pokud chceš audio přes receiver, skutečně musíš spojit buď optickej nebo koaxiální audio výstup přehrávače s odpovídajícím vstupem receiveru (DVD player má dle návodu jenom koax, takže ten - je to v podstatě jedno, je to digitální); a v menu DVD v HDMI můžeš naopak "Audio Out" klidně vypnout.[/QUOTE]
Dojigiri (1629)|27.6.2008 17:54
No zase myslim že přes HDMI by byl lepší obraz než přes Scart, Scart už je analog pokud vím, takže by bylo lepší dostat obraz přes HDMI do telky digitálně, a ten zvuk taky digitálně přes dig. koax na 5.1 by IMHO myslim byla nejlepší možná kvalita.

Zvuk přes HDMI má smysl skutečně až při HDMI 1.3 a dekódování bezztrátových formátů TrueHD, DTS-HD apod.

(tj. jako resume bych já osobně si ten receiver s HDMI ponechal a jenom tahnul zvuk 5.1 zvlášť)

- jinak je samozřejmě taky možný koupit levnější, ale pak už by bylo lepší z DVD přehrávače spojit HDMI rovnou s televizí (tj. úplně mimo receiver) a přes receiver hnát jenom zvuk.