reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s internetom - (**vyriešené**)

Hochy (80)|26.6.2008 16:24
Zdravim
Kupil som router ASUS RX3041 zapojil som vsetko islo na prvy pohlad, stranky icq ... Ale potom som zistil ze mi nefunguju dalsie zivotne dolezite programy dc++ a rapget. Co treba nastavit na routeri alebo v programoch aby to islo? Dostal som sa aj do toho softveru co je v routeri ale to uz bolo na mna privela.
Nevie mi niekto poradit Diki
r34ktor (7477)|26.6.2008 16:45
[QUOTE=Hochy;135944]ZAle potom som zistil ze mi nefunguju dalsie zivotne dolezite programy dc++ a rapget. Co treba nastavit na routeri alebo v programoch aby to islo?[/QUOTE]
Nastavení pro DC++: http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Asus/RX3041/DC++.htm
b337 (141)|26.6.2008 17:17
jde o to ze pri pouziti routeru mas jinou IP (vnitrni ip) nez kterou pouzivas pro komunikaci v internetu (verejna ip) tzn prichozi packety p2p programu co pouzivas koncej na routeru kde nevedi kudy dal proto musis v routeru nastavit presmerovani packetu techto programu na jiz zminenou vnitrni ip kterou ma pridelene tvoje pc, v praxi to funguje tak ze kazdy program pro komunikaci pouziva urcity porty nebo vice portu, na routeru pak pro tyto porty nastavis ip kam maji packety pokracovat (tvoje vnitrni ip) z routeru dale...
Hochy (80)|26.6.2008 17:20
no vyborne dakujem uz mi to fici