reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

tv karta zmena pomeru stran - orez

matyyy (2527)|29.6.2008 18:04
chci se vecer koukat na fotbal a
puvodni obraz je 16:9
prima vysila 4:3 takze vysila spodni a horni cerny pruh
mam wide monitor a v leadtek pvr mam pro fullscreen 2 moznosti
bud ze zvetsi obraz a zachova pomer pak mam kolem obrazu kolem dokola cerny ramecek (cast od primi cacst od leadteku)
nebo roztahnuti na celou obrazovku pak mam nahore a dole cerny pruh a tlusty fotbalisty

no a co stim me napada zkusit jinej soft co by umel orez

karta leadtek tv2000 xp oem
soft PVR 3.0.10.85
os win xp

nebo bych potreboval tip na nejaky stream 16:9 v pouzitelne kvalite
daemon64 (86)|29.6.2008 18:38
Požadovanou věc zvládne např. mplayer v kombinaci s mencoderem s patřičně nastavenými filtry. Domovská stránka je http://www.mplayerhq.hu/design7/news.html. mplayer se ovládá z příkazového řádku! Pokud chceš nadstavbu, tak třeba smplayer, ale s tím se asi nedodává mencoder a nejsem si jistý, jestli to mplayer umí přímo.

Nějaký návod najdeš na http://www.linuxtv.org/v4lwiki/index.php/Mencoder, výstup musíš směrovat na stdout a pomocí pipe směrovat na vstup mplayeru.

O ničem jednodušším nevím.
Jiziii (796)|29.6.2008 18:52
No já to dělám tak že si pravým tlačítkem nastavím poměr stran 4:3 a pak okno chytím za roh a roztahnu ho pak stačí jen vycentrovat na střed a je to :-)
mstejska (2912)|30.6.2008 09:25
Presne tak. Skoda ze to neumeji resit primo ty tv softy co jsou dodavane ke kartam. Aspon Aver to podle me neumi. Takze si necham zobrazit tv v okne a to pak roztahuju pres celou sirku lcd. Blbe ale funguje to.
Dojigiri (1629)|30.6.2008 10:08
Na TV používám MediaPortal, má super možnosti zoomování (a docela se hodí i na přehrávání videa apod., taky umí různý zoomování a hlavně třeba umí spojit 2 CD filmy do jednoho atd.), jsem s nim dost spokojenej
- a koukal jsem, že tvojí kartu taky podporuje, takže můžeš zkusit ;-)

P.S. a dokonce je i v češtině (akorát konfigurace je anglicky, ale program samotnej je česky)