reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Elektrospotřebiče do kuchyně - kde hledat informace, podle čeho vybírat?

-HoNY- (557)|29.6.2008 19:09
Tohle téma je pro mě španělská vesnice. Víte někdo kde v tomto oboru hledat seriózní zdroj informací a srovnání? Hodily by se třeba i nějaký recenze a praktické zkušenosti.

Rozdílné ceny a XY různých výrobců je sice fajn, ale jak poznám, podle čeho vybírat a co je to lepší?
ICEBOSS (3435)|29.6.2008 20:20
no. tak si kup Míele a mas po problemech. Kupujes to nejlepsi co najdes. Akorat lednici bych koupil od Liebherru.
Maxtor (321)|29.6.2008 21:00
Hezka rada, bohuzel ponekud nerozumna.. typicky receno - kup si Porsche (na to, ze zaplatis 100k 2x rocne za garancku si pak ale prijdi sam)
Ano.. tyto znacky rozhodne bezny trh prevysuji, nicmene at se podelim se skusenostmi, konkretne Liebherru, servis stoi nehorazne prachy.. jenom za pitome cidlo teploty jsem onehda vysolil 2,5k + prace.. radost.. i kdy jinak samozrejme musim rici, ze lednice je perfektni..
pavel_p (993)|29.6.2008 21:01
Teda ty seš dobrej, HONY se ptá na zdroj informací a ty mu doporučíš nějakou značku bez jakéhokoli důvodu, odkazu, recenze,... . Mě to téma náhodou bude na podzim nebo v zimě taky zajímat.
Pavel Boček (4169)|30.6.2008 16:23
[SIZE="1"]To je téma :D[/SIZE]
Mno, lednici a mrazák bych doporučil Electrolux, máme ji a je OK, i co jsme zaslechl jsou bez problémů. Taková kvalita za rozumnou cenu.
Sporák - leta letoucí BOSCH sklokeramika a je to držák :) (sice asi 2x přestala ukazovat čísla, ale po čase se to samo spravilo a už asi 3 roky OK)
Myčku máme teď Whirlpool, nešla hnedka zkraje, ale po výměně OK. Další věci Zepter.

Bych to tak shrnul na BOSCH, Electrolux, Whirlpool a Zepter. Rodičové v tomhle dost přebírají, konzultují to se známými a tak a zatím OK, všechno šlape, žádné problémy :notsure Všechno parádní mašiny, třída A nebo A+. Jsou to třeba výrobci třeba dražší, ale řekl bych, že je to jako se zdroji - nevyplatí se šetřit :)

Jinak metodika hledání - no, co jsem pochytil se nevsází na novinky, ale spíše na značku. Čili se mrkne na modely nějaké lepší značky a člověk si vybere podle parametrů (energetická třída, příslušenství atd.). Často ti ne tak doporučovaní výrobci stejnak nemají to nejlepší, i když jdeš čistě po parametrech :)
Hodně se to konzultuje se známými podle zkušeností atp.nakonec rada závěrem: pokud nemáš ponětí, zeptej se na fóru a nech si model poradit, tak, jako to dělají začátečníci s PC :)