reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nově Vista - detaily, které trošku vadí ...

Zeus(CZ) (318)|30.6.2008 16:38
Dobrý den,
od předvčerejška mám Vistu Home Premium 64bit (CZ, OEM) a v podstatě si nemůžu stěžovat, jsem naopak nadšen.

Je tu ale pár drobností, které mi vadí, a které v systémové nápovědě prostě normálně nenajdu.

1) Vypnul už jsme neustálé potvrzování 'Nainstalovat/Potvrdit/...', ale stále mne to otravuje u spustitelných souborů .exe. Chcete tento soubor opravdu spustit (nebo tak něco). Dá se to nějak rozumně vypnout?

2) designová blbost, ale ...: U některých souborů (u zástupců, myslím) je taková ta malá šipečka v ikoně. Teda malá ... U Vist je velká jako něco (nemám chuť vymýšlet přirovnání). - za prvé nevím, k čemu tam je, za druhé - dá se odstranit? Nepotřebuju ji, to vím jistě ...

3) dá se nějak nastavit, aby tlačítko vypnout v nabídce START skutečně vypínalo PC, a nechodilo do Režimu spánku? (NEBO je režim spánku skutečně dobrý, a mám ho používat - články o tom mám, jen Váš názor stačí :-)??)

4) nejde jen o Visty: Dá se nějak změnit adresář, kam jsem nainstaloval software? Je jedno, že přijdu o zástupce a budu muset 'najít' ikonu, ale něco prostě nejde jednoduše překopírovat/...

5) Dá se nějak BEZPEČNĚ změnit defaultní cesta instalace souboru (C:\Program Files\...) na něco jiného, např. 'D:\'

6) Mohu změnit umístění systémových složek jako jsou 'Data aplikací' (snad se to tak jmenuje i tady) 'Dokumenty', 'Hudba', atd.? Doporučovali byste to (myslím, jestli to není nebezpečné případně jestli to nevyvolává problémy při instalaci třeba).

To je asi zatím vše, jinak Vistu hodnotím zcela kladně, nemám problémy. Kdyby zase něco, napíšu sem, abych Vás neochudil o své problémy (jinak byste měli určitě špatné spaní).

Děkuju (zase) moc,

Z.
Smeli (2302)|30.6.2008 16:51
1) vypni UAC, přes uživatelské účty
2) ne
3) pravým, přizpůsobit, spořič displeje, nastavení napájení (bo tak nějak), vlevo je nastavení tlačítka napájení
4) nechápu
5) jen ručně přepsat, tohle je tuším záležitost instalátoru
6) Data aplikací bych nechal, hudba, video, dokumenty a bla bla lze kliknout pravým, změnit cíl nebo tak cosi a vybrat složku, kterou má odkazovat. Minimálně dokumenty se doporučují nenechávat na systémovém disku
Zeus(CZ) (318)|30.6.2008 16:59
Děkuju za řešení!!! To byla zase vydatná pomoc, hned si potřebné přenastavím ...

A pokud jde o bod čtyři, šlo o to, že jsem nainstaloval třeba hru do adresáře třeba C:\hra a chci ji mít v D:\blabla\hra a nechce se mi ji přeinstalovávat. - lze to normálně vyjmout/vložit někdy - pak v pohodě, ne? ALE někdy je to chráněné - co pak? reinstal?

Díky moc, Z.
Smeli (2302)|30.6.2008 17:58
Tak, z pohledu bezproblémového chude je samozřejmě lepší ji přeinstalovat (někdy si hry dávají krámy do registrů s přesnou adresou, kde by měli být na disku). Některé běží ale i tak bez problémů. Jednoduše - zkus a uvidíš ;)
cool.user (2822)|30.6.2008 18:08
[QUOTE=Zeus(CZ);137261]1) Vypnul už jsme neustálé potvrzování 'Nainstalovat/Potvrdit/...', ale stále mne to otravuje u spustitelných souborů .exe. Chcete tento soubor opravdu spustit (nebo tak něco). Dá se to nějak rozumně vypnout?

2) designová blbost, ale ...: U některých souborů (u zástupců, myslím) je taková ta malá šipečka v ikoně. Teda malá ... U Vist je velká jako něco (nemám chuť vymýšlet přirovnání). - za prvé nevím, k čemu tam je, za druhé - dá se odstranit? Nepotřebuju ji, to vím jistě ...

3) dá se nějak nastavit, aby tlačítko vypnout v nabídce START skutečně vypínalo PC, a nechodilo do Režimu spánku? (NEBO je režim spánku skutečně dobrý, a mám ho používat - články o tom mám, jen Váš názor stačí :-)??)

4) nejde jen o Visty: Dá se nějak změnit adresář, kam jsem nainstaloval software? Je jedno, že přijdu o zástupce a budu muset 'najít' ikonu, ale něco prostě nejde jednoduše překopírovat/...

5) Dá se nějak BEZPEČNĚ změnit defaultní cesta instalace souboru (C:\Program Files\...) na něco jiného, např. 'D:\'

6) Mohu změnit umístění systémových složek jako jsou 'Data aplikací' (snad se to tak jmenuje i tady) 'Dokumenty', 'Hudba', atd.? Doporučovali byste to (myslím, jestli to není nebezpečné případně jestli to nevyvolává problémy při instalaci třeba)..[/QUOTE]

1) nez vypinat uac, mi prijde lepsi ho nakonfigurovat ke svym pozadavkum pomoci secpol.msc (ja treba jen vypinam rezim chranene obrazovky). Navic, uac se neaktivuje pri spusteni exe souboru, ale jen v pripade kdy dany program bude potrebovat admin prava.
2) nevim
3) rezim spanku@vista mi osobne vyhovuje mnohem vic nez standartni vypnuti. Hlavne boot je mnohem rychlejsi (pokud nechavas pc v siti)
4) v HKEY_CURRENT_USER\Software\ byva casto zaznam, urcujici instalacni cestu daneho softu, tu staci upravit a (obcas) to funguje .
5) spust regedit, vyhledej si klic HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ProgramFilesDir a HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ProgramFilesDir (x86) a zmen cilovou adresu.
6) jde, ale nemam ted cas uz na to psat odpoved, takze vecir.
b337 (141)|30.6.2008 18:11
pokud se orientujes v registrech a tusis co konkretni program pouziva za keye tak to neni problem v regeditu manualne poupravit, pokud netusis tak bych volil reinstal, vetsine programu tohle soupani nedela dobre nefungujou jak by meli nebo pak nejdou korektne odinstalovat a vznika ti pak v registrech zbytecnej bordel...
Petr S. (1220)|30.6.2008 18:13
1) UAC stopro vypni, i když bys vydržel to otravné potvrzování (které se ale začátečníkům může hodit), tak je tu další problém. Některé aplikace podle mých zkušenost nejdou se zapnutou ochranou účtů korektně nainstalovat! Hodně dlouho jsem tohle řešil (a už na dvou počítačích), než jsem zjistil, kde je zakopaný pes.

2) Spusť Editor registru a přejdi pod klíč HKEY_CLASSES_ROOT\Inkfile. Klepni pravým tlačítkem myši na textovou hodnotu IsShortcut a odstraň ji. Potom proveď to samé v HKEY_CLASSES_ROOT\piffile. Tenhle postup zase není přímo pro Visty, takže nezaručuji úspěšnost. Každopádně doporučuji před jakýmkoliv zásahem do registru zálohovat jeho obsah!

3) Na notebooku režim spánku (tedy ten, kdy je napájena pouze operační paměť RAM a jinak se celý systém jeví jako vypnutý používám) - spuštění systému je rychlé a není zároveň tolik energeticky náročné jako normálně. U desktopu, kde není třeba tolik šetřit energií to ale záleží jen na tvých preferencích :-)

4) Pokud jsem to správně pochopil, tak jednoduše přesunout jakýkoliv instalovaný program odněkud někam možné není (pokud se nejedná o tzv. Portable čili přenosné aplikace). Systém má v sobě tyto cesty uložené na mnoha místech a počítá s nimi.

Navzdory tomu, ale musím říct, že některým programům jejich přesun na jiné místo na disku nevadí (stačí jim třeba přítomnost některých klíčů v registru) a tak doporučuji zkoušet, zkoušet a zkoušet :-)

5) Pokud vím, tak tohle bylo možné zadat jen při instalaci systému pomocí skriptu pro obslužnou instalaci. Více zde. To platí teda pro Windows XP, u Vist to možná půjde i jinak, ale moc jsem s nimi zatím do styku nepřišel, vždy jen tak letmo, takže nevím.

6) Hudba, Video, Dokumenty jednoznačně doporučuji přesunout. Stačí přesunout dokumenty, ostatní zmíněné se svezou s nimi. Je to lepší s ohledem na bezpečnost dat. Data aplikací ale asi přesunout nejdou, nebo jsem na to alespoň nepřišel - možná to půjde nějakou fintou v registru nebo také skriptem. Nevíte někdo?
Smeli (2302)|30.6.2008 18:26
[QUOTE=Petr S.;137293]6) Hudba, Video, Dokumenty jednoznačně doporučuji přesunout. Stačí přesunout dokumenty, ostatní zmíněné se svezou s nimi. Je to lepší s ohledem na bezpečnost dat.[/QUOTE]


Nesvezou, u XP to bylo Dokumenty/Hudba, Video, u Vist je to User/Dokumenty, Hudba, Video (prakticky odzkoušené, že se nesvezou) :)
Zeus(CZ) (318)|30.6.2008 20:35
Děkuju za Vaše rady, pardon, že jsem tu nebyl ... Vše vyzkouším, zatím bych jen řekl, že na první pokud jsem nenašel

Petr.S.:
2) Spusť Editor registru a přejdi pod klíč HKEY_CLASSES_ROOT\Inkfile. Klepni pravým tlačítkem myši na textovou hodnotu IsShortcut a odstraň ji. Potom proveď to samé v HKEY_CLASSES_ROOT\piffile. Tenhle postup zase není přímo pro Visty, takže nezaručuji úspěšnost. Každopádně doporučuji před jakýmkoliv zásahem do registru zálohovat jeho obsah!

Nemám to tam (myslím), JEŠTĚ MUSÍM ZKONTROLOVAT, takže tohle nemusíte řešit, já dám vědět

A Hudbu, Dokumenty a Obrázky (!!) s radostí předělém .. Děkuju moc" Z.

A ty programy teda přeinstaluju, jde jen o pár kousků
Petr S. (1220)|30.6.2008 21:16
[quote=Smeli;137300]Nesvezou, u XP to bylo Dokumenty/Hudba, Video, u Vist je to User/Dokumenty, Hudba, Video (prakticky odzkoušené, že se nesvezou) :)[/quote]

Pravda, u Vist je to vážně kapku jinak, teď mi to došlo :mistake :)
Zeus(CZ) (318)|1.7.2008 09:38
[quote=cool.user;137289]
5) spust regedit, vyhledej si klic HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ProgramFilesDir a HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ProgramFilesDir (x86) a zmen cilovou adresu.[/quote]

Dobré ráno, bohužel to nevyšlo, změnil jsem adresu, a pořád mi to instalátor nabízí do C:\Program Files ... To je jedno, já si to prostě budu měnit ...


[quote=Petr S.;137293]
2) Spusť Editor registru a přejdi pod klíč HKEY_CLASSES_ROOT\Inkfile. Klepni pravým tlačítkem myši na textovou hodnotu IsShortcut a odstraň ji. Potom proveď to samé v HKEY_CLASSES_ROOT\piffile. Tenhle postup zase není přímo pro Visty, takže nezaručuji úspěšnost.[/quote]
Bohužel, nefunguje, takovou cestu tam vůbec nemám, zkoušel jsem vyhledat 'IsShortcut' a našlo to v "PC\HKEY_CLASSES_ROT\Access.Shortcut.DataAccesPage.1", ale smazání nemělo žádný výsledek (tak jsem to zase obnovil).


Ale i tak Vám děkuju, ostatní věci se povedly, a moje práce s Vistou je opět příjemnější ...
Děkuju, Z.
Pavel Boček (4169)|2.7.2008 00:44
[quote=Zeus(CZ);137512]Dobré ráno, bohužel to nevyšlo, změnil jsem adresu, a pořád mi to instalátor nabízí do C:\Program Files ... To je jedno, já si to prostě budu měnit ...[/quote]

Cool.user sice poradil dobře, ale ne úplně :) Ono je to v registru totiž vícekrát. Dej si tedy vyhledat (F3) ProgramFilesDir a přepiš prostě všechno, co to najde. Takhle je to určitě v XP (tam to dělám vždy), ve Vistách zdá se také. Možností ještě je, že je nějak chráněná proti takovým změnám registru, ale to snad ne, je to jen nástavba XP jak říkám :) :) Bohužel dál nemůžu sloužit, zase tak moc jsem se v tom ještě nevrtal :p
Zeus(CZ) (318)|2.7.2008 16:48
Ach, já se tu ve Vistě nějak nevyznám ... Dá se prosím nějak nastavit, abych nemusel zadávat heslo a PC po spuštění automaticky přihlásilo můj účet?

Mám tam dva, jeden normální a jeden pro síť. Chtěl bych, aby (ideálně) po spuštění PC automaticky naběhl (bez zadávání hesla) můj jeden hlavní profil.

Pokud to nejde, tak aspoň, aby se profil síťový nezobrazoval na uvítací obrazovce ...

Děkuju, Z.


EDIT: A ještě jedna věc: Mám na ploše zástupce odkazující na Dokumenty, Obrázky, atd. (jsou na jiném disku než plocha). Po přetáhnutí souboru na tohoto zástupce dojde pouze ke zkopírování, já bych to rád přesunul, ale přesouvat do konce života vše přetažením pravým tlačítkem a 'Přesunout' se mi nechce. Nevíte prosím, jak nastavit, aby i mezi disky docházelo pouze k přesouvíní?

Díky, Z.
Smeli (2302)|2.7.2008 18:28
1) nehledal sem ještě
2) netuším, ale bude to někde k nastavení (možnosti složky?), doufám :)


Teďka já - na přehrávání filmů a hudby používám výhradně JetAudio. Naneštěstí, pokaždé, když zapnu film, tak se mi normálně spustí spořič obrazovky. V jiných funguje korektně, jen tady ne. Program si tohle sám nemá kde nastavit. Takže se ptám, lze to někde nastavit?

Pokud ne vyhlašuju soutěž - o 7 reputačních bodů - kdo dokáže vytvořit miniaplikaci do vista panelu tak, aby uměla v pár kliknutích přenastavit timeout pro spořič :)
crasher.km (919)|2.7.2008 18:47
[QUOTE=Smeli;138210]
Teďka já - na přehrávání filmů a hudby používám výhradně JetAudio. Naneštěstí, pokaždé, když zapnu film, tak se mi normálně spustí spořič obrazovky. V jiných funguje korektně, jen tady ne. Program si tohle sám nemá kde nastavit. Takže se ptám, lze to někde nastavit?
[/QUOTE]

teď řeknu možná blbost,ale mohlo by to vyjít :) skus změnit přehrávací mod na overlayer:) pak by to snad nemělo dělat :) Jinak u tebe bych zrovna čekal VLC :cool:
Smeli (2302)|2.7.2008 19:58
Ne.
1) nefunguje
2) vynucuje vypnutí Aero
3) používám EVR
4) WTH VLC
MIZ (97)|2.7.2008 23:33
[QUOTE=Smeli;138210]Pokud ne vyhlašuju soutěž - o 7 reputačních bodů - kdo dokáže vytvořit miniaplikaci do vista panelu tak, aby uměla v pár kliknutích přenastavit timeout pro spořič :)[/QUOTE]
Nebo přepínat mezi vypnutím a zapnutím spořiče vůbec - tak, jako prográmek Activate fungující pod XP.
Petr S. (1220)|4.7.2008 09:10
[quote=Zeus(CZ);138160]Ach, já se tu ve Vistě nějak nevyznám ... Dá se prosím nějak nastavit, abych nemusel zadávat heslo a PC po spuštění automaticky přihlásilo můj účet?

Mám tam dva, jeden normální a jeden pro síť. Chtěl bych, aby (ideálně) po spuštění PC automaticky naběhl (bez zadávání hesla) můj jeden hlavní profil.

Pokud to nejde, tak aspoň, aby se profil síťový nezobrazoval na uvítací obrazovce ...

Děkuju, Z.

[/quote]

Ano, lze to provést. Když si dáš příkazový commander (klávesová zkratka Win+R), napíšeš control userpasswords2 a potvrdíš Enter. Zobrazí se dialogové okno, které ti dovolí nastavit defaultní přihlášení pro určitého uživatele. U XP je to například tak, že se odškrtně zaškrtávátko "Uživatelé musí zadat heslo pro použití tohoto počítače" a následně se zadá jméno a heslo defaultního uživatele. U Vist by to mělo šlapat také - každopádně jsem to už na jednom počítači zařizoval a myslím, že zrovna takto :notsure Kdyby to nešlo, tak písni a já se podívám přímo do Vist a napíšu sem postup.



[quote=Zeus(CZ);138160]
EDIT: A ještě jedna věc: Mám na ploše zástupce odkazující na Dokumenty, Obrázky, atd. (jsou na jiném disku než plocha). Po přetáhnutí souboru na tohoto zástupce dojde pouze ke zkopírování, já bych to rád přesunul, ale přesouvat do konce života vše přetažením pravým tlačítkem a 'Přesunout' se mi nechce. Nevíte prosím, jak nastavit, aby i mezi disky docházelo pouze k přesouvíní?
[/quote]

Mělo by to jít tak, že během přetahávání budeš držet tlačítko Shift (to je pro přesun). Kombinace Shift a Ctrl (nebo Alt) je pro vytvoření zástupce. Tak jak budeš během přetahávání mačkat tlačítka, tak se budou měnit i ty mini ikonky, které říkají co se bude se souborem dělat (+ pro kopírování atd.). Takhle je to snad ve všech Woknech, takže počítám, že i zde.

[quote=Zeus(CZ);138160]
Díky, Z.
[/quote]

Nz, my kocouři si musíme pomáhat :thumb :D


EDIT:
Smeli: Ač nepatříš do naší kocouří rodiny :( , tak ta slečna co máš v avataru je dost pěkná, tak ti zkusím pomoct taky :D

Vyzkoušej prográmek NirCmd. Přes něj pak budeš moci jednoduše pomocí příkazů zapínat/vypínat šetřiče obrazovky globálně. Pokud Ti to bude stačit, asi by to byl nejjednodušší postup :)
Zeus(CZ) (318)|4.7.2008 16:40
Petr S.: Moc děkuju, účet jsem nastavil, po dalším restartu (teď kvůli stahování nemůžu) by to mělo jít, bylo to přesně tak, jak jsi říkal (co jiného než kvalitní informace lze taky čekat od příznivce Garfielda)!

A pokud jde o to přesouvání, to je dobré, neznal jsem to, ale mám trochu problém u přesunutí více souborů najednou. Když mám na ploše soubory v různých 'řádcích', tak to označí po stisknutí Shift i ostatní soubory na 'řádku'. Neumím to popsat (a fotit jsem línej), Prostě mám tři ikony vedle sebe a tři ikony pod sebou. Označím ty pod sebou, ale označí se i ty zbývající dvě vedle, pokud stisknu Shift ... Což je problém :). A mimochodem, bez Shiftu by to nešlo? Natrvalo natvrdo? Stejně NIKDY nepřetahuju myší, když to nechci přesunout.

Děkuju moc, Zeus
Petr S. (1220)|4.7.2008 17:05
Stačí když nejdřív označíš všechny soubory, které chceš přesouvat (nebo kopírovat) a pak až během přetahávání myší na cílové umístění stiskneš ten Shift, který zapříčiní, že se zruší to defaultní kopírování a bude se přesouvat.

Označování souborů je možně dělat několika způsoby:
1) označení myší (nakreslením obdelníku nad soubory)
2) držením tlačítka Shift a kliknutím na počáteční a koncový soubor ve výpisu (označí se všechny mezi nimi vč. těch dvou krajních)
3) s pomocí Ctrl. Držíš Control a klikáš na jednotlivé soubory, které se postupně označují.
4) s pomocí klávesnice (pohyb šipkami, označení mezerníkem), což je ale trošku neohrabané
5) tyto způsoby je možné dále kombinovat

Čili chybu děláš v tom, že držíš Shift už během označování :-) Stačí jej zmáčknout až těsně před tím, než přenášenou ikonku pustíš nad cílovou složkou.

BTW: Já pro přesouvání nejčastěji používám zkratku CTRL+X. CTRL+V potom vloží objekt do aktuálně otevřené složky.


A moc díky za odkaz na stránky o Garfieldovi. Ty jsem neznal, ale vypadají moc pěkně :thumb
Zeus(CZ) (318)|4.7.2008 17:10
A jo, CTRL+X /+V, na to jsem úplně zapomněl (a to to jinak používám dost často). A to s tim shiftem je taky pravda .. Díky :)

(((((A ty stránky o Garfieldovi - těší mě, že jsem mohl pomoct, moc rád tam chodím (-e) a autorka je fajn (a poctivá, aktualizuje často).)))))

Ale mimochodem, připadá mi divný, že mezi diskama a zástupcema se nedá normálně přesouvat, není to novinka, setkávám se s tím už dlouho i v XP atd., ale docela mě to štve :)
Petr S. (1220)|4.7.2008 17:17
Tak je to obecně vždy, když přesouváš mezi dvěma diskama (příp. diskovými oddíly). Pokud přetaháváš jen v rámci jednoho disku - tak potom je defaultně nastavená kopie. Tohle je nastaveno IMHO kvůli tomu, aby si někdo jen tak nevymazal nějaká důležitá data a je tomu tak už opravdu hodně dlouho.

Možná by se to dalo přepsat nastavením registru, ale zatím se ke mě nedostalo, jak.
MIZ (97)|4.7.2008 22:39
Lidi, nechci vám do toho kecat, ale na operace se soubory si pořiďte nějakého souborového manažera. Tam jsou standardem 2 okna a jakékoliv přesuny dat a další operace děláte snadno intuitivně...
Petr S. (1220)|5.7.2008 09:47
Člověče, já ti do toho taky nechci kecat, ale záleží na zvyku :D Třeba já jsem zvyklý na práci ve Windows a musím říct, že při použití několika klávesových zkratek je rychlost práce se soubory u mě ještě mnohem rychlejší než při použití Total Comanderu. Obzvlášť když potřebuju pracovat se soubory nárazově. ;)
Zeus(CZ) (318)|6.7.2008 15:56
A pro velký úspěch tu mám další problém: V 'Windows Fotogalerii', v XP známou myslím jako 'Prohlížeč obrázků a faxů' - prostě a jednoduše ten defaultní otvírák obrázků ve Vistě, mi nejde přibližovat obrázek kolečkem myši.

Nevíte prosím, jak to udělat, aby to podobně jako ve Win XP šlo?

PS: (ANO, spousta prohlížečů obrázků je lepších, a měl bych něco jinýho pořídit, bla bla, ale zatím chci tohle! Díky)

Děkuju moc, Z.
r34ktor (7477)|6.7.2008 21:18
[QUOTE=Zeus(CZ);139333]V 'Windows Fotogalerii', v XP známou myslím jako 'Prohlížeč obrázků a faxů' - prostě a jednoduše ten defaultní otvírák obrázků ve Vistě, mi nejde přibližovat obrázek kolečkem myši.[/QUOTE]
Nemáš jeho funkci přemapovanou pomocí ovladače?
Zeus(CZ) (318)|6.7.2008 21:40
Nemám právě, všude jinde normálně funguje, v XNView, atd. (i sniperka v PC hrách :))
Zeus(CZ) (318)|10.7.2008 17:29
Vyřešilo jsem tu šipečku u zástupců, zjevně nejsem jediný, komu vadila :)

Stačí stáhnout a nainstalovat zdarma dostupný program Vista Shortcut Manager, který má pouze jednu funkci, a to změnu této šipečky. Buď na menší, nebo na libovolnou, nebo na žádnou.

Mám odzkoušeno, funguje skvěle (zatím :)). Snad to pomůže i někomu z Vás.

Ale ostatní problémy teprve řeším :) (včetně GTA: San Andreas, se kterým si zjevně ani nikdo jiný neví rady :()

====
Edit: Fajn, ještě můžu editovat ... Chtěl jsem jen podotknout, že jsem vyřešil (docela zajímavě :)) ten problém s kopírováním/přesouváním do zástupců na ploše, které vedly na disk D:\ (takže to jen kopírovalo).

Přesunul jsem Plochu na stejný disk jako Dokumenty, Hudbu, atd. Takže teď normálně přetažením přesouvám. Nechápu, že mě to nenapadlo dřív, hned při přesouvání těch ostatních složek.

Funguje to všechno, nic nemá problém, takže je to asi gut ...
Petr S. (1220)|12.7.2008 09:43
Už jsi pořešil nějak to kolečko?
Zeus(CZ) (318)|12.7.2008 10:06
Zatím ne, 1) jsem neměl čas, a za 2) nevím jak. V XnView funguje, jinde taky (třeba v Crysis u sniperky (která je mimochodem podle mě dost blbá …, já radši útočný dalekohled :)))

Ale ten Prohlížeč obrázků a něčeho podle mě není tak špatnej, mně docela vyhovuje, takže bych to chtěl pořešit ....
===
A mimochodem, nevíte náhodou, čím to je, že nkěteré programy při instalaci hodí defaultní cestu třeba

C:\Program Files\jánevimtřebaAdobe\jánevimtřebaReader

a když kliknu na jiný disk při výběru cesty, třeba D:\, tak některé programy jsou natolik chytré, že mi udělají cestu

D:\Program Files\jánevimtřebaAdobe\jánevimtřebaReader ,

zatímco některé prostě udělají jen to D:\nic ???

Stejně to teda pak upravuju, 'program files' nemám, ale aspoň tam zůstane kompletní cesta výrobce\produkt. Takhle musím nechat tu původní céčkovou, odmazat PF a změnit písmeno disku ...
Petr S. (1220)|12.7.2008 10:54
Tohle IMHO záleží pouze na tom, jak si to ten který výrobce naprogramuje.
Zeus(CZ) (318)|12.7.2008 12:06
Taky myslím … A mám tu edit k tomu kolečku. Pokud s ním hoooodně točím jako šílenec třeba 10× směrem dopředu, tak se to OBČAS trhaně zoomne. Naopak je to to samé, akorát se to odzoomne. Celý set funguje bezvadně, v hardware problém není … A docela mě to štve, holt si asi najdu jinej prohlížeč (tipy? ten XnView mi docela vyhovuje, taky dost lidí používá Irfan ... ?!?)

EDIT: Tak mě napadlo napsat si na technickou podporu Microsoftu, když už jsem za to utratil ty dva tácy (vlastně čtyři, když započítám i set myši a klávesnice) ... Samozřejmě NEMŮŽU kontaktovat přímo technickou podporu, když mám OEM (neplatné Product ID, myslel jsem, že je zabiju ...), ale zároveň nemůžu kontaktovat prodejce, protože jsem si to instaloval sám ... Tak jsem napsal na zákaznické centrum :), uvidíme :)
Pavel Boček (4169)|12.7.2008 14:09
[QUOTE=Zeus(CZ);141266]A mimochodem, nevíte náhodou, čím to je, že nkěteré programy při instalaci hodí defaultní cestu třeba...[/QUOTE]

Změnil sis už v registru všechny záznamy ProgramFilesDir na tvou požadovanou jednoku:\složku ? Rozhodně v XP to pak 100% dává cestu ve tvaru jednotka:\složka\něcotřebaAdobe(\něcotřebaReader), tak ve Vistě snad též :turtle
Zeus(CZ) (318)|12.7.2008 14:23
[quote=Pavel Boček;141300]Změnil sis už v registru všechny záznamy ProgramFilesDir na tvou požadovanou jednoku:\složku ? Rozhodně v XP to pak 100% dává cestu ve tvaru jednotka:\složka\něcotřebaAdobe(\něcotřebaReader), tak ve Vistě snad též :turtle[/quote]

To jsem dával, a zatím mi to nefungovalo, to ještě dořeším, ale tady šlo o jinou věc;

Že některé programy, když měním cestu během instalace přes 'Procházet', změní jen ten disk, kdežto některé vymažou celou původní cestu. Některé se tedy přepnou na D:\Program Files\..., jiné vše smažou a zůstane D:\ (Adobe zmizne - příklad, zrovna u Adobe nevím …) …
Pavel Boček (4169)|12.7.2008 14:43
To je záležitost instalátoru. Příště prostě vůbec nelistuj a přepiš C:\ na D:\ a zbytek cesty zůstane (eventuelně odmažeš Program Files\ :)).
Zeus(CZ) (318)|12.7.2008 15:02
Vždyť jsem psal, že to tak dělám :), protože to ani jinak nejde. To je jedno, byla to jen taková poznámka mimo … Spíš to ostatní musím nějak dořešit … :)
Zeus(CZ) (318)|14.7.2008 20:57
Tak mi z Microsoftu přišel email, že protože mám OEM a koupil jsem si ho na svůj mnou sestavený PC, tak jsem System Builder, a technickou podporu si zajišťuju sám …. Zajímavé. Teď jsou všechny ty moje 'problémy' s výjimkou zoomu ve fotogalerii jen prkotinky, ale jestli se stane něco vážného, tak budu mít asi průšvih. Ale (!) jako správný System Builder ho vyřeším rázně a s chutí. Stáhnu si cracklé nelegální Windowsy. A za ušetřené dva tisíce zavolám na nějakou placenou linku podpory. Chytré :idea…

[quote=Obal od originálních Windowsů]PODPORA KONCOVÝCH UŽIVATELŮ - Sestavovatel systémů, který instaluje jednotlivou softwarovou licenci a distribuuje hardwarové jednotky, je odpovědný za poskytování podpory koncovým uživatelům alespoň v takovém rozsahu, v jakém sestavovatel systémů poskytuje koncovým uživatelům podporu pro plně sestavený počítačový systém. Telefonní číslo podpory musí být viditelně umístěno v souborech nápovědy úplně sestaveného počítačového systému nebo v dokumentaci pro koncové uživatele.[/quote]

Musím poskytnou alespoň takovou podporu, jakou poskytuji :D. A co když si ani sestavovatel systému (tedy já) neví rady? :notsure
Pavel Boček (4169)|15.7.2008 01:35
[quote=Zeus(CZ);141960]Musím poskytnou alespoň takovou podporu, jakou poskytuji :D. A co když si ani sestavovatel systému (tedy já) neví rady? :notsure[/quote]
OT, ale...nedá mi to :D Tak musíš přijít do MS a házet po nich vejce tak dlouho, dokud nedostaneš pomoc :D

Ne, teď vážně. Jim řekni, že ani sestavovatel si neví rady...ale je možné, že nabídnou jen placenou asistenci.

Prostě, jak říkám pořád, MS je zlo :) Člověk si koupí věc za 2 - 3 k a nemá nárok na nic. A když si koupí retail verzi za 5 - 6k, tak mu za dva roky nabídnou „lepší“ verzi za další 3k a za rok potom mu starší verzi odstřihnou úplně. Nechci tu nikoho k ničemu nabádat, ale opravdu mám občas pocit, že největší výherce je prostě ten, který to upirátí. To je tak správně ? :cry

Mno, zkus se opravdu ještě poptat, ale nedělal bych si iluze...pak ten systém můžeš ještě zkusit reklamovat :p
Zeus(CZ) (318)|15.7.2008 07:47
Ale mě to fakt zklamalo, upřímně řečeno to je jedna z mála legálních věcí, JÁ SI KOUPIL SYSTÉM LEGÁLNĚ, juchů!!, a ti šmejdi mi nedají podporu …. Za ty automatické aktualizace mi to fakt nestojí, klidně to říkám otevřeně. Sehnat funkční nelegální OS není ABSOLUTNĚ ŽÁDNÝ problém, a příště do toho jdu. Jen tak z principu.

Ta Vista mě nestála ani korunu, dva tisíce jen a jen na ni mi dali rodiče za vysvědčení (taťka vyžadoval, abych měl legální OS), ale toto …

Nechci Linux nebo nedejbože Maca. Windows je podle mě skvělý OS a nemělnil bych. Ale nelegální !!!

Omlouvám se za toto očividné skoro-nabádání k pirátství, což je nepochybně porušení pravdiel fóra, je mi to líto, ale jsem tak NA*****J, že nemůžu jinak.
cool.user (2822)|15.7.2008 08:04
[QUOTE=Pavel Boček;142014]Prostě, jak říkám pořád, MS je zlo :) Člověk si koupí věc za 2 - 3 k a nemá nárok na nic. A když si koupí retail verzi za 5 - 6k, tak mu za dva roky nabídnou „lepší“ verzi za další 3k a za rok potom mu starší verzi odstřihnou úplně. Nechci tu nikoho k ničemu nabádat, ale opravdu mám občas pocit, že největší výherce je prostě ten, který to upirátí. To je tak správně ? :cry[/QUOTE]
Jasne, vyhodit za hru kterou dohrajes za 10 hodin litr nikomu nevadi, ale za kvalitni os kterej ti vydrzi x let je najednou problem dat 5k co? ;) . Bocku, vsak proc nepouzivas linux, myslim ze jeho cenova politika by ti zcela vyhovovala ;)

Microsoft je firma, ne charita, podminky oem licence ma na svem webu jasne vysvetleny, zeusi sorry, ale to ze ty ses s nima neseznamil neni problem MS.
Zeus(CZ) (318)|15.7.2008 09:09
No jo, já vím, tu smlouvu jsem navíc četl, jen jsem dement :stupida nedošlo mi to … A očekával jsem aspoň něco, třeba těch ušmudlaných 14 dní podpory zdarma, ne jen placené služby. 5k možná 'není moc', ale na druhou stranu 2k není 'málo'. Taky si myslím, že Windows jsou nejlepší! Linux mi nikdo nevnutí, kdybych MUSEL mít nějaký legální OS, a OEM verze neexistovala, stejně bych si ty Winy koupil ... I za těch 5k …

No tak jsem trošku cholerik (trošku :rolleyes:, haha) a navíc zjevně neumím číst. Mě to naštvalo, no … Tak se tedy omlouvám Microsoftu (kterej jsem stejně vždycky preferoval), ALE stejně si myslím, že by to mohlo být trošku lépe vyřešené. A na krabičce to nemají tak pěkně jako na webu, tam je ta pravá smlouva, a to se nedá číst .... Co kdyby nebyla internetová fóra? Kdo pomůže OEM uživatelům, pochybuju, že by mi v obchodě zodpověděli ty kraviny, který tu řeším :)
cool.user (2822)|15.7.2008 09:26
[QUOTE=Zeus(CZ);142073]No jo, já vím, tu smlouvu jsem navíc četl, jen jsem dement :stupida nedošlo mi to … A očekával jsem aspoň něco, třeba těch ušmudlaných 14 dní podpory zdarma, ne jen placené služby. 5k možná 'není moc', ale na druhou stranu 2k není 'málo'. Taky si myslím, že Windows jsou nejlepší! Linux mi nikdo nevnutí, kdybych MUSEL mít nějaký legální OS, a OEM verze neexistovala, stejně bych si ty Winy koupil ... I za těch 5k …[/QUOTE] No, jenze oem neni primarne urcen pro koncove zakazniky. Ten produkt ma proste nejake charakteristiky a podminky uzity a to, ze si za nej zaplatil 2k na tom nic moc nemeni. To mas to same jako kdybys kupoval repasovanou grafiku se slevou, ale jen s 6mesicni zarukou a pak se za rok zlobil ze grafika nema dvouletou zaruku.

[QUOTE=Zeus(CZ);142073]Co kdyby nebyla internetová fóra? Kdo pomůže OEM uživatelům, pochybuju, že by mi v obchodě zodpověděli ty kraviny, který tu řeším :)[/QUOTE]
V pripade zakazniku, kteri maji OEM licence jim technickou podporu zajistuje systembuilder :p, to znamena pokud ti pocitac s oem winama sestavi a proda ts bohemka,tak ti technickou podporu zajistuje tsb, pokud to nema s MS domluveno jinak. To ze sis to sestavil sam, no, co na to rict... :D
crasher.km (919)|15.7.2008 10:07
cool.user: jo ,beru to jak to je ,že OEM má prostě svoje charakteristiky ...ale teď obecně: když si koupíš jakejkoliv program ,tak bys od výrobce měl mít plnou podporu na to ,co sis zaplatil ( nemluvím o adddonech pro třeba ultimaty) ale prostě jednou sis zaplatil,tak tady pro tebe být musí a je jedno kolik jsi za co dal , jsi prostě zákazníkem ...
cool.user (2822)|15.7.2008 10:41
Jenze v pripade OEM oken ti ma tuhle podporu zajistovat ten, kdo ti pc s OEM oknama prodal a nainstaloval na pocitac, to ze ty sam ses pasoval do role systembuildru je uz vice mene tvuj problem. OEM licence nejsou zamereny na koncaky, ale na systembuildry, typu czc, tsb, alfa, acer, hp atd (i kdyz zrovna tihle to imho budou mit spis reseno nejakou multi oem licenci nez nakupem jednotlivejch oemek). To ze sis to zaplatil na tom nic meneni.
Michal Koláček (120)|15.7.2008 12:25
Zdravím,
nějaký čas sem hledal jak pořešit jednu věcičku ve Vistách, ale neúspěšně. O co jde? Když se před přihlášením do OS XP na obrazovce, kde jsou jednotlivé profily, podrží kombinace Ctrl+Alt+Delete, tak vyskočí přihlašovací tabulka, do které je možné vepsat jméno profilu a případné heslo ručně.

Tohle už však neplatí v případě Vist. Nemám páru jestli to Visty umožňují, a tak jsem se rozhodl pisnout to sem. Takže víte někdo jak před přihlášením do Vist vyvolat onu přihlašovací tabulku jako v OS XP? Výše uvedeným způsobem to nejde.

Proč se ptám? Zákazník s OS XP si zahesluje svůj profil, většinou NTB pošle na opravu se softwarovou závadou, ale heslo už nepošle. Volat každému zákazníkovi je otravné. Tedy před přihlášením do XP se jednoduše přihlásím (pomocí přihlašovací tabulky) jako Administrator (pokud ho nemá také pod heslem, což většinou nemá) a mohu s OS dále pracovat a problém vyřešit.

To stejné platí i v případě Vist, jenže zde už přihlašovací tabulku vyvolat neumím a tak se do OS bez hesla nelze dostat.

Diky za postřehy!
cool.user (2822)|15.7.2008 12:48
[QUOTE=Michal Koláček;142184]
To stejné platí i v případě Vist, jenže zde už přihlašovací tabulku vyvolat neumím a tak se do OS bez hesla nelze dostat.[/QUOTE]

Jenze visty nemaj v defaultu ucet admina aktivni, narozdil od xp, takze neni vlastne na co se logovat.

Jak mit aktivniho admina, neviditelnyho a zaroven se na neho moci prihlasit ale nevim...
r34ktor (7477)|15.7.2008 15:11
[QUOTE=Michal Koláček;142184]Tohle už však neplatí v případě Vist. Nemám páru jestli to Visty umožňují, a tak jsem se rozhodl pisnout to sem. Takže víte někdo jak před přihlášením do Vist vyvolat onu přihlašovací tabulku jako v OS XP?[/QUOTE]
Umožňují, ovšem je to třeba nejprve zapnout pomocí úpravy Místních zásad zabezpečení. A k tomu je potřeba přístup do systému s administrátorskými právy, takže by to zmiňovaný problém stejně neřešilo.

PS: Navíc by se stejně nebylo k čemu přihlašovat, neboť jak poznamenal cool.user, účet Administrator je ve výchozím stavu neaktivní.
Pavel Boček (4169)|15.7.2008 16:40
[QUOTE=cool.user;142043]Jasne, vyhodit za hru kterou dohrajes za 10 hodin litr nikomu nevadi, ale za kvalitni os kterej ti vydrzi x let je najednou problem dat 5k co? ;) . Bocku, vsak proc nepouzivas linux, myslim ze jeho cenova politika by ti zcela vyhovovala ;)

Microsoft je firma, ne charita, podminky oem licence ma na svem webu jasne vysvetleny, zeusi sorry, ale to ze ty ses s nima neseznamil neni problem MS.[/QUOTE]
[SIZE="1"]No jistě, všichni jsou spokojení, že za Crysis dali x tisíc :mistake Začínáš mi připomínat naši vládu, ti občas také do očí vykládají lži a smyšlenky a ani to s nimi nehne. Doporučuji si pročíst fórum, uvidíš, jaký mají lidé názor na tyto hry. Mj. ten, že když si to koupí, tak až to stojí pár korun.

Co se týká Linuxu, šel bych na něj, ale mám svoje důvody, proč to nelze. Vykládat ti je nebudu, je to po tom víš co.

A ještě jedna věc, Microsoft je vůbec největší charita na světě, což je právě jedna z věcí, která mě štve nejvíce. Kam si myslíš, že Bill nalil polovinu svého majetku, pročež už není zbohatlíkem č. 1 ? Kdyby chtěl, tak zatraceně ty prachy pošlu do Afriky rovnou a ne že zaplatím x tisíc za systém a oni to tam nalijí z toho proti mé vůli :mistake[/SIZE]

Ale k tématu - jakým způsobem má zajištěnu podporu system builder ?
r34ktor (7477)|15.7.2008 16:56
[QUOTE=Pavel Boček;142310]Ale k tématu - jakým způsobem má zajištěnu podporu system builder ?[/QUOTE]
System Builder registrovaný v programu Microsoft Partner Program má k dispozici bezplatnou podporu přímo od MS + řadu dalších výhod (viz http://www.microsoft.com/cze/partner/program/oem/default.mspx).

Domácí uživatelé, kteří si sami postavili PC a nainstalovali OS, mohou využít široku on-line podporu (KB, diskuse apod.):
http://support.microsoft.com/?LN=cs&x=11&y=15
http://support.microsoft.com/ph/11732/en-us
cool.user (2822)|15.7.2008 17:09
[QUOTE=Pavel Boček;142310]A ještě jedna věc, Microsoft je vůbec největší charita na světě, což je právě jedna z věcí, která mě štve nejvíce. Kam si myslíš, že Bill nalil polovinu svého majetku, pročež už není zbohatlíkem č. 1 ? Kdyby chtěl, tak zatraceně ty prachy pošlu do Afriky rovnou a ne že zaplatím x tisíc za systém a oni to tam nalijí z toho proti mé vůli :mistake[/QUOTE]
Myslim ze vubec neni tva starost co se svym majetkem dela bill, nejses prece komunista, ze ne? ;)