reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus Striker Extreme a Q9300?

Shamus (32)|30.6.2008 17:38
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli Asus Striker Extreme podporuje nové 45nm quad procesory. Samotné quad ano, ale nepodařilo se mi nikde najít, jestli i 45nm.

Víte někdo?

Děkuji.
Klingacikx (1545)|30.6.2008 18:58
[quote]This motherboard supports the latest Intel 45nm CPU which introduces new micro-architecture features for greater performance at a given frequency, up to 50% larger L2 caches, and expanded power management capabilities for new levels of energy efficiency.
This motherboard supports the latest Intel® Core™2 processors in LGA775 package. It also can support Intel® next generation 45nm Multi-Core CPU. With new Intel® Core™ microarchitecture technology and 1333 / 1066 / 800 MHz FSB, Intel® Core™2 processor is one of the most powerful and energy efficient CPU in the world.[/quote]
http://www.tomshardware.com/forum/246068-30-680i-780i-45nm-quad-core-ready
Prečo ideš do nVidia chipsetu? plánuješ SLI?
Shamus (32)|30.6.2008 19:35
[QUOTE=Klingacikx;137307]http://www.tomshardware.com/forum/246068-30-680i-780i-45nm-quad-core-ready
Prečo ideš do nVidia chipsetu? plánuješ SLI?[/QUOTE]
Ano, chci provozovat SLI.

Někde jsem četl, že 680 nepodporuje 45nm quad, tady zase že jo. Kde je pravda? :)
Klingacikx (1545)|30.6.2008 21:53
[quote=Shamus;137313]Ano, chci provozovat SLI.

Někde jsem četl, že 680 nepodporuje 45nm quad, tady zase že jo.:)[/quote]
nevidel si ten nadpis na tom linku čo som tu hodil? [FONT=Verdana]
680i and 780i both are[/FONT][FONT=Verdana] not 45nm Quad-core Ready!!!
a načo ti bude SLI?
[/FONT]
kane.shw (1231)|1.7.2008 02:28
Ty to chceš teď teprve všechno kupovat? Nebo to už máš doma a chceš jen upgradovat na čtyřjádro a na SLI?

Pokud to chceš teprve kupovat, tak zadrž, udělej krok zpět a koukni se znovu do ceníků jak se dnes věci mají. V žádném případě nebral nForce čipset, brát ho jen kvůli SLI je hloupost!

Když už tedy čipset pro Intel tak Intel a pak výkonnější grafiku - třeba GTX280, 9800GX2, GTX260 atp. Js. než dvě karty v SLI, to raději jednu pořádnou, případně tu dvoujádrovou 9800GX2. Ale čipset opravdu raději Intel.

Pokud chceš jen upgradovat, tak spíš popřemýšlej jesli raději nekoupit třeba jednu pořádnou grafiku a tu starou prodat. Případně raději novou desku. Prostě to pročenžovat/vyladit dokud to má ještě nějakou cenu ;)

...ale samozřejmě konečné rozhodnutí je na tobě ;) Ve spojení s inteláckým čipsetem, přemýšlel jsi už nad grafikou od ATi?
Shamus (32)|1.7.2008 09:45
[QUOTE=kane.shw;137463]Ty to chceš teď teprve všechno kupovat? Nebo to už máš doma a chceš jen upgradovat na čtyřjádro a na SLI?[/QUOTE]
Teprve budu všechno kupovat, ještě nic nemám

[QUOTE=kane.shw;137463]Pokud to chceš teprve kupovat, tak zadrž, udělej krok zpět a koukni se znovu do ceníků jak se dnes věci mají. V žádném případě nebral nForce čipset, brát ho jen kvůli SLI je hloupost![/QUOTE]

Bohužel, s SLI je hodně málo desek, které podporují 45nm quady.

[QUOTE=kane.shw;137463]Když už tedy čipset pro Intel tak Intel a pak výkonnější grafiku - třeba GTX280, 9800GX2, GTX260 atp. Js. než dvě karty v SLI, to raději jednu pořádnou, případně tu dvoujádrovou 9800GX2. Ale čipset opravdu raději Intel.[/QUOTE]

Na ty karty už nemám rozpočet.

[QUOTE=kane.shw;137463]
...ale samozřejmě konečné rozhodnutí je na tobě ;) Ve spojení s inteláckým čipsetem, přemýšlel jsi už nad grafikou od ATi?[/QUOTE]
Ve spojení s inteláckým čipsetem by mě ati v životě nenapadla :) přemýšlel, ale co jsem koukal na recenze, tak většina her je optimalizována pro nvidiu. Už jsem to tady na fórech řešil...
kane.shw (1231)|1.7.2008 10:13
Pak se tedy na celé SLI i s nVidiáckýcm čipsetem vykašli! (no flame) Vždyť je to jen drahé a přispívá to ke globálnímu oteplování :)

Kup si základovku s novým čipsetem P45, pak tedy nějaké to čtyřjádro:rolleyes:, i když o jeho využítí se tu můžem bavit do nekonečna;), grafiku si vem takovou, kterou využiješ a na kterou máš peníze. Za pár let až budeš upgradovat grafiku, tak si koupíš zas o něco výkonnější, jednu a hotovo. SLI ti sice zvýší výkon, ale pořizovací náklady jsou vysoké, nárust není 100%, spotřeba, hlučnost, ovladače... js. to co ušetříš na čipsetu P45, raději vraž právě do výkonnější grafiky :D
Dnes ATi právě obrací kartu na trhu grafik... nová HD4850 dává s cenou cca 3700CZK velmi služný výkon jako 9800GTX, které jsou zatím pořád o dost dražší.

Takže jak říkám - ATi forever! NForce never more :D
Shamus (32)|1.7.2008 10:29
[QUOTE=kane.shw;137530]
Dnes ATi právě obrací kartu na trhu grafik... nová HD4850 dává s cenou cca 3700CZK velmi služný výkon jako 9800GTX, které jsou zatím pořád o dost dražší.

Takže jak říkám - ATi forever! NForce never more :D[/QUOTE]
Proč je ten chipset nvidia tak špatný?

Nemám rád příspěvky, kde se objeví "Něco forever, něco jiného never more". To se můžeme rovnou zeptat jednoho nejmenovaného českého bloggera.

ATi má sice zajímavou nabídku s novým radeonem, ale jak jsem už napsal - většina her je optimalizována pro nvidii...
kane.shw (1231)|1.7.2008 10:53
:D:D:D samozřejmě, že rozhodnutí je na tobě. Stačí si přečíst na fórech pár témat o čipsetech nForce...

NVidia si prostě nechává platit za svoje "božské" SLI :rolleyes: a moc dobře ví, proč si ho nechává jen pro své čipsety. Kdyby totiž "patent" SLI uvolnila i pro čipsety Intelu, nedejbože pro AMD :D, tak může celé čipsetové oddělení zavřít.

Prostě je to dráhé a defacto o ničem. Už Klingacikx ti tady psal, že 680i a 780i oficiálně ani 45nm nepodporují. Takových diskuzí už jsem vedl několik, pokud je někdo prostě rozhodnut pro SLI, tak si ho koupí, a je mi to fuck, pokud chce někdo poradit, tak mu (a myslím, že nejen já) radím, aby prostě nForce nekupoval jen kvůli SLI. Při dnešních cenách/výkonech grafik pro highend (ATi HD4850 za cca 3700CZK!!!) je zapojení dvou grafika na základovce ještě víc zbytečné - pro "obyčejného" uživatele samo.

A to že většina her je optimalizovaná pro nVidii vykládej těm, co si už ATi koupili :rolleyes: AMD patrně překoná 40% podíl na trhu grafických karet
johny__g (6387)|1.7.2008 10:59
Trošku nechápu tvoje úvahy. Nemáš peníze na GTX260, na druhou stranu chceš kupovat předraženou desku a quadcore (k čemu na hry?), a SLI? Jestli myslíš že teď koupíš třeba 8800GT a za rok další do SLI abys udržel výkon i na nové hry, tak to je blbá myšlenka. Kdy konečně už lidi pochopí k čemu SLI slouží :rolleyes: - je to pro lidi co chtějí velmi vysoký výkon hned a mají na to peníze. Jako možnost upgradu to moc efektivní řešení není. Takže kup desku s P45, do ní třeba i dualcore se slušným chladičem a přetoč ho na cca 3,5 GHz a co ušetříš dej do nějaké dobré karty a je jedno jestli bude zelená nebo červená, obě firmy mají co nabídnout. To že ve většině her vidíš logo nVidie neznamená že hra nepojede i lépe na AMD kartě, to jen znamená že nVidia zaplatila vývojářům aby tam to logo dali (reklama - znáš?). A když už chceš tvrdit něco o optimalizacích, tak to se týká spíš použitého grafického enginu, který sedí více té či oné kartě (resp. ovladačům + kartě), takže hry s určitým enginem pojedou obecně lépe na té či oné kartě.
Shamus (32)|1.7.2008 11:31
Nekupuji počítač jen kvůli hrám, ale také kvůli práci, proto quadcore.

Pokud je logo nvidia ve hrách jen kvůli reklamě, jak vysvětlíš to, že v testu HD4850 vs 9800GTX je seznam her, co jedou lépe na nvidii, 5x delší?

Radeon HD 4850 lepší v
Assassin's Creed, Call of Juarez, Serious Sam 2, The Elder Scrolls IV: Oblivion

a GeForce 9800 GTX+ lepší v
Age of Conan, Bioshock, Call of Duty 4, Company of Heroes, Crysis, Devil May Cry 4, Enemy Territory: Quake Wars (AA je výjimkou), F.E.A.R., Half-Life 2: Episode 2, Hellgate: London, Lost Planet: Extreme Condition, Medal of Honor: Airborne, Race Driver: GRID, S.T.A.L.K.E.R., The Witcher, Trackmania Nations Forever, Unreal Tournament 3, World in Conflict (AA je výjimkou).
kane.shw (1231)|1.7.2008 11:37
:D taky se podívej na ceny těch dvou karet...

Lepší, lepší :rolleyes: já hrál Crysis bez AA na 1680x1050, mám dojem, že detaily na max (nebo alespoň hodně vysoko :)) na mojí HD3870 a nepociťoval jsem nějaký grafický nedostatek výkonu atp.

To že HD4850 není "lepší", neznamená, že nedostačuje. Jednak vyšla teď, tudíž dej šanci novým ovladačům a druhak je o tisíce levnější bohajeho :rolleyes:
Shamus (32)|1.7.2008 11:46
[QUOTE=kane.shw;137570]..[/QUOTE]
Ono je rozdíl mezi "dostačovat" a "excelovat".

Nejspíš půjdu do té nvidie (buď 88 nebo 98). Podpora skutečně používané fyziky (+další nasmlouvané tituly pro PhysX, Havok kromě staré akce Painkiller jsem nikde neviděl), mě přesvědčilo víc a klidně připlatím.

Děkuju ale za všechny příspěvky k topicu.

Edit by Smeli: lock na žádost zakladatele