reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Opera 9.50

Pavel Boček (4169)|30.6.2008 17:46
Co říkáte na novou Operu 9.50 ? Měla to být slibovaná skvělá verze se spoustou nových funkcí a hlavně méně náročná. Sice to někde lidé chválí, ale podle mne je to fiasko, nedá se to používat. Všechno je pomalé, neustále to vyhazuje chybu, práce na fóru je utrpení. Děs. nečekal bych, že se dočkám toho, aby takovou katastrofu vydali jako stable verzi :mistake Sami okamžitě začali pracovat na nové, kde se to opraví, ale jaksi opravená betaverze 9.53 stejně není dostupná...

Musel jsem to nakonec kompletně zlikvidovat a jít zpátky na 9.27, ani downgrade nešel :thumbdown Je to teď na staré verzi mnohem svižnější, nic nepadá...Ještě jedna taková verze a jdu na něco dalšího, definitivně :angry

ADD// dost se mi také nelíbí ten nový vzhled...natáhl jsem si starý, to není problém...mohlo by vás napadnout, že to je tím, ale ne, bez něj to dělalo to samé. Zkoušel jsem tři PC a na všech stejné příznaky. Mám pocit, že to slavné zrychlení udělali tak, že to prostě všechno, co trvá nad nějakou dobu odstřihne, což samozřejmě u mě (ADSL, no-name router atp.) zrovna vyústilo všude v nepoužitelnost :hmm Ale ve škole - WiFi 5,4 GHz - to samé...
Smeli (2302)|30.6.2008 17:56
Žádný problém, všude stable (ok, skoro, ale můj problém přikládám spíš adobe :)). Spokojenost maximální :)
Frog (510)|30.6.2008 18:04
vyditelne rychlejsia, ale stve ma to ze zmenili viacere klavesove skratky :(((
husky14 (4214)|30.6.2008 18:13
V možnostech mi chybí "nic, používám FF/IE".... :p

Tam bych hlasoval já ;)
Pavel Boček (4169)|30.6.2008 18:18
[QUOTE=husky14;137292]V možnostech mi chybí "nic, používám FF/IE".... :p

Tam bych hlasoval já ;)[/QUOTE]

[SIZE="1"]Napadlo mě to, ale 90 % odpovědí by pak bylo nepoužívám. Takhle všechny napadne, že se asi čeká jen vyjádření od těch, kteří ji mají, že ;) A dost už OT...[/SIZE]
cool.user (2822)|30.6.2008 18:19
[QUOTE=husky14;137292]V možnostech mi chybí "nic, používám FF/IE".... :p

Tam bych hlasoval já ;)[/QUOTE]

Asi tak. Ja ji vyzkousel, ale nevidel sem nic natolik revolucniho, co by me donutilo prejit na operu.
Jiziii (796)|30.6.2008 18:23
Pěkný no ale asi zůstávám u firefoxe tech pluginů co sem si do nej natahal to mi stačí a ted bych to musel tahat do opery
Smeli (2302)|30.6.2008 18:27
Prosím uživatele FF aby si spamovali svá vlákna :p
Magnatt (145)|30.6.2008 19:03
Také jsem se obával problémů, o kterých jsme četl, ale u mě nic, vše klape jak má:cool: , já jsem spokojený.
P@pi (1519)|30.6.2008 19:28
Opera 9.5 je dobrá a rychlá, ale přestává mě to s Operou bavit.

Teď předělali na centrumu mail a v Opeře nejde, to samé platí pro TinyMCE v Joomle. Neexistuje google toolbar...

Na druhou stranu jsem byl nucen se vrátit k Firefoxu a zlatá Opera. Je rychlejší, méně náročná a mnohem inteligentnější a nemusím řešit pluginy, které zase zatěžují PC.

Asi se vrátim k IE :-).
cool.user (2822)|30.6.2008 19:46
[QUOTE=P@pi;137310]Na druhou stranu jsem byl nucen se vrátit k Firefoxu a zlatá Opera. Je rychlejší, méně náročná a mnohem inteligentnější a nemusím řešit pluginy, které zase zatěžují PC.[/QUOTE]

Nechci flamovat, ale ja ted byl nucen jet nekolik tydnu na amd athlon 1200mhz s 448MB ram, a s operou, jak 9.2x, tak s 9.5, se mi subjektivne pracovalo vyrazne hure nez s FF nebo IE (mysleno pomaleji, vetsi swapy atd).
P@pi (1519)|30.6.2008 20:05
Hmm já pracuju na Q6600, 2GB RAM a firefox 2 se prostě občas na sekundu sekne, někdy i na dýl. Navíc ve správci má Firefox zhruba 2x větší zabrané místo v paměti. Navíc rychlost reakce je neporovnatelná. Opera 9.5 je prostě opravdu neskutečný rychlík.
cool.user (2822)|30.6.2008 20:19
[QUOTE=P@pi;137321]Hmm já pracuju na Q6600, 2GB RAM a firefox 2 se prostě občas na sekundu sekne, někdy i na dýl. Navíc ve správci má Firefox zhruba 2x větší zabrané místo v paměti. Navíc rychlost reakce je neporovnatelná. Opera 9.5 je prostě opravdu neskutečný rychlík.[/QUOTE]
No, ale uz tady mame (davno) ff3 (betu) :D
Apophis66 (228)|30.6.2008 20:53
Prijde mi to rychlejsi nez to bylo, zatim super...zaseku pri nacitani je minimum
robky (3195)|1.7.2008 23:01
Ja som zatiaľ spokojný, rock stable. :thumb
NHKG (1136)|1.7.2008 23:23
Používám operu, ale tato verze (9.50) u mě má bug při stahování se sekne grafické prostředí (zčerná celá obrazovka, ale stahování jede dál). Musel jsem vždy počkat na stáhnutí souboru a pak ji vypnout a znova zapnout.
Jelikož jsem líný si zvykat na FF a jsem i líný stahovat zpět starou verzi, tak akorát když stahuju, link překopíruju do FF a stáhnu přes něj.
Jinak jsem si nevšim žádných rozdílů, na mém PC nejsou žádné problémy s náročností na HW. Rychlost subjektivně stejná.
HiLow (1000)|1.7.2008 23:36
[quote=P@pi;137321]Hmm já pracuju na Q6600, 2GB RAM a firefox 2 se prostě občas na sekundu sekne, někdy i na dýl. Navíc ve správci má Firefox zhruba 2x větší zabrané místo v paměti. Navíc rychlost reakce je neporovnatelná. Opera 9.5 je prostě opravdu neskutečný rychlík.[/quote]

To, ze se obcas sekne, urcite neni problem FF, ale nejakeho rozsireni. To same se zabranim pameti. A rychlost reakce v FF3 je urcite mozna srovnatelna, ne-li rychlejsi
BTW: Mam oba prohlizece, srovnavam jen subjektivne
Apophis66 (228)|3.7.2008 15:19
Tak musim prehodnotit:-(

[QUOTE=NHKG;137929]Používám operu, ale tato verze (9.50) u mě má bug při stahování se sekne grafické prostředí (zčerná celá obrazovka, ale stahování jede dál). Musel jsem vždy počkat na stáhnutí souboru a pak ji vypnout a znova zapnout.[/QUOTE]

Mam ten sami problem pri stahovani...jinak obyc surfovani je fajn, ale tahle chyba je dost velka:-(
n3fr0n (4)|5.7.2008 13:51
Mně se Opera 9.5 líbí, až na dvě věci – výchozí vzhled mi jako grafikovi přijde nepromyšlený, nedoladěný, splácaný a nemoderní. Jako druhou věc bych viděl změnu klávesové zkratky pro znovuotevření listů, musel jsem si ji nanovo nadefinovat. :hmm

Jinak jsem byl příjemně překvapen, zvlášť rychlostí.
Apophis66 (228)|5.7.2008 16:07
[QUOTE=Apophis66;138527]Tak musim prehodnotit:-(



Mam ten sami problem pri stahovani...jinak obyc surfovani je fajn, ale tahle chyba je dost velka:-([/QUOTE]

Tak sem stahnul 9.51 a problem se stahovanim zmizel...ted uz spokojenost.
NHKG (1136)|5.7.2008 17:17
U mě taky, po stáhnutí 9.51 už nemám problémy a jsem spokojený. Doufám že příště až budou vydávat zase nějakou více změněnou verzi, tak ji líp otestují.
Setik (23)|3.8.2008 15:32
s tim chybnym stahovanim jsem se tedy u opera 9,50 nesetkal (asi mam stesti)

ale operu pouzivam uz velmi dlouho a nemenil bych. nova verze se mi libi. jen jsem nenasel moznost vypnout ten naseptavac, ktery nabizi mozne linky kdyz zadam nejake slovo - stacilo by kdyby tam byla funkce pro vymazani seznamu, uz ho mam docela obsahly a uz se v nem stejne neda vyznat...
Pavel Boček (4169)|4.8.2008 12:59
Poslední verze je už stabilní, nicméně má to pár chybek, které mi vadí...např. nejde se staženými soubory přímo zacházet stejně, jako se soubory v průzkumníku, je třeba napřed otevřít nadřazenou složku :( A ten našeptávač je také horší...
Speda (154)|6.8.2008 10:44
Jsem spokojen jednoznačně rychlejší :thumb Operu už použivám dva roky a nedám na ní dopustit
JPNox (13)|26.8.2008 15:46
S 9.51 jsem velmi spokojený, oproti ostatním superrychlá, jen občas některé JS skripty nejsou úplně kompatibilní (spraví se časem) a někdy se objeví různé chyby, které zmizí po reinstallu, což mrzí, ale zase je to otázka pěti minut

Našeptávač mi přijde mnohem lepší než v minulých verzích, jen stejně jako v nich často hodně trvá než se načte ... a pak také se mi nenabízejí veškeré stránky, přestože mám nastaveno 50k a jedná se o stránky, kam chodím často (zato se tam uloží každý překlep:) )

A nejede mi v ní schránka Centrumu a padá Google Analytics... proto (a taky kvůli Firebugu) mám současně puštěný také firefox

I přes nějaké drobnosti ji mám pořád radši než jakýkoliv jiný
j1rka (154)|1.10.2008 21:47
jj...aktualizoval jsem na operu 9.52 a jsem spokojený. Opera je pro mě nejlepší hlavně díky možnostem uprav ini souboru což je super věcička (i když nevím jestli je to i u konkurence)
mstejska (2912)|1.10.2008 21:55
na operu jsem presel asi pred 5 roky (jeste tam byla reklama) a od te doby ji pouzivam. Nezkousim jine prohlizece. Nepotrebuju to. Kdyz uz se najde web, ktery na opere nejede (naprosto vyjmecne, napr aplikace, kterou delame v praci) tak pustim IE. Ale jenom na ten WEB. Jedine co me vadi je pametova narocnost. Kdyz je pustena par dni v kuse, tak sezere i 200MB. (Pocitac nevypinam, pouze hibernuji).
Jak uz jsem psal nemam dovod zkouset neco jineho.
Pavel Boček (4169)|1.10.2008 22:45
[QUOTE=mstejska;166000]Kdyz je pustena par dni v kuse, tak sezere i 200MB. (Pocitac nevypinam, pouze hibernuji).[/QUOTE]

Nějak málo, takhle mi spotřebovává paměť normálně :) Když jsem hibernoval, vyšplhalo se to i ke GB. Doporučil bych zobrazit si virtuální paměť a schválně kolik je tam :) (ale já měl kolem 1 GB přímo v RAM) Problém pak je, když člověk Operu vypíná, všechno se na disk ukládá pomalu a trvá dost dlouho, než se vypne. No ale když jsem teď zkoušel Safari, tak to je na tom ještě mnohem hůře...