Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Srovnání zvukovek - neherních

1.7.2008 07:28
meeeeUvítal bych srovnávací testík zvukovek spíše na hudbu (případně filmy)
(modely Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi, Prodigy HD2, M-Audio Audiophile (klidně Revo 5.1 pro srovnání), ESI Maya44, E-MU 0202,...)
Sice si ji nejspíš koupím dřív než se něco takového zrealizuje, ale je toho o nich na českých stránkách minimum, takže se to určitě neztratí ;)


//tak víc jak rok starý test některých už jsem objevil na SHW :shut, chtělo by to tedy ten zbytek (hlavně ty Audiotraky)
9.7.2008 06:29
xmarekTakový test bych určitě rád uvítal, ale nejsem si jistý do jaké míry by byl počítačovými nadšenci objektivní.
Bohužel existuje skupina zvukovek např. Benchmark USB DAC, který je problém s něčím srovnat. http://www.audioadvisor.com/prodinfo.asp?number=BEDAC1USB Nikde totiž není řečeno jestli absence připojení např. studiového mikrofonu je + nebo - vzhledem k ceně. Dále pak existují karty s minimální podporou kernel mixeru, prostě pure ASIO. Jak hodnotit kvalitu takto zaměřených ovládačů?

Jsem přesvědčen, že hodnotit herní karty je mnohem jednoduchší než hodnotit profi karty, karty pro DJ a Hi-fi karty. (dají-li se takto vůbec nazvat).
23.8.2008 06:26
Razi3LTaké plánuji koupi zvukové karty a českých recenzí je jak šafránu :) .
Ale na druhou stranu - někdo, kdo se zajímá o HW nemusí hned poznat kvalitní zvuk. Na testování to chce audiofila, který dokáže zhodnotit všechny stránky zvuku. Takovéto testy bych uvítal třeba na avmanii. Jenže takovéto weby se nezabývají takovými věcmi jako je HW i když je na zvuk....