reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

vybírám: 19" LCD do učebny - podělte se o xp

ykzakaz (6)|1.7.2008 14:22
Hledám ideální monitor - musí to bejt LCD 19" a musí mít kvalitní vlastnosti.Cena nehraje takovou roli jako spíš to aby vydržel a dalo se na něho koukat - tím myslím aby nebyl příliš lesklý.
daemon64 (86)|1.7.2008 15:03
EIZO FlexScan S1931 - vlastním ho, výborný monitor, matný povrch, S-PVA, 10bit vnitřní zpracování barev, úhly 178/178, 8ms odezva, 0 mrtvých bodů. Koukám na tom na filmy, hraju hry (převážně FPS), dělám v CADu a naprosto v pohodě.
ykzakaz (6)|1.7.2008 15:53
O Eizu jsem hodně přemýšlel i když patří k těm drašším.Vlastně teď do jednoho koukam :-)) .Mrknu na tendle
a uvidim.Diky za radu.
HiLow (1000)|1.7.2008 16:18
Eizo delaji profesionalni monitory a je to opravdu znat. Takze pokud te netizi cena, urcite bych do nej sel.
crasher.km (919)|1.7.2008 20:34
no eizo je spíše opravdu pro profesionály. bral bych spíše samsunga -má výbornej poměr cena/výkon
HiLow (1000)|1.7.2008 22:41
[quote=crasher.km;137811]no eizo je spíše opravdu pro profesionály. bral bych spíše samsunga -má výbornej poměr cena/výkon[/quote]

Crasher ma pravdu, EIZO je pro profesionaly, ale podle prispevku jsem pochopil, ze jde o PRO nasazeni.
Jinak bych sel taky do Samsunga, potazmo do LG.
ykzakaz (6)|2.7.2008 11:06
Diky za všechny příspěvky-LG - dobrá pověst ale nemám zkušenosti s nima , Samsung- doma mám jsem spokojen (vyšší kvalita střední cena) , Eizo - nepochybně nejkvalitnejší a nejdražší. Ale teď konkrétní modely resp.moje požadavky : Stabilita a výdrž,nelesklý povrh (to uplně nesnášim), jednoduché nastavení (i když dneska je to vetšinou auto,a barvy a odezva apd. - stačí střední.Nejvíc trvám na tom aby se do pul roka nepodělali.Těch počítačů do učebny dávám 17 a nepotřebuju mít problémy s reklamací.Nejspíš vyhraje Samsung - jen nevim jakej model (technický data si přečtu taky mě zajímá osobní zkušenost) nebo eizo ,tam se asi nic nedá zkazit jen bych je musel objednat od nekoho jiného než ty PCdla
crasher.km (919)|2.7.2008 14:33
[QUOTE=ykzakaz;138026]Diky za všechny příspěvky-LG - dobrá pověst ale nemám zkušenosti s nima , Samsung- doma mám jsem spokojen (vyšší kvalita střední cena) , Eizo - nepochybně nejkvalitnejší a nejdražší. Ale teď konkrétní modely resp.moje požadavky : Stabilita a výdrž,nelesklý povrh (to uplně nesnášim), jednoduché nastavení (i když dneska je to vetšinou auto,a barvy a odezva apd. - stačí střední.Nejvíc trvám na tom aby se do pul roka nepodělali.Těch počítačů do učebny dávám 17 a nepotřebuju mít problémy s reklamací.Nejspíš vyhraje Samsung - jen nevim jakej model (technický data si přečtu taky mě zajímá osobní zkušenost) nebo eizo ,tam se asi nic nedá zkazit jen bych je musel objednat od nekoho jiného než ty PCdla[/QUOTE]

podle toho popisu co hledáš mě napadá pro tebe jako nejlepší volba Samsung 940BW
daemon64 (86)|2.7.2008 15:23
[QUOTE=crasher.km;138082]podle toho popisu co hledáš mě napadá pro tebe jako nejlepší volba Samsung 940BW[/QUOTE]

No nevím. Já bych rozhodně do 19" wide nešel, ten počet pixelů na výšku je opravdu malý a celkově má o 14720 px méně než klasická 5:4. Navíc je to jen TN - špatné úhly, "jen" 16,2 mil barev, špatné podaní barev. Když vedle sebe postavím to moje EIZO S1931 (S-PVA) a otcův LG Flatron W2042T (20" wide, TN), tak je to opravdu znatelný rozdíl, ty barvy ma tom LG jsou opravdu strašné a takové vybledlé, ať nastavuji všechno možné jak chci :-)
ykzakaz (6)|2.7.2008 15:47
Pardon zapoměl jsem dodat - ne wide screen. Ze Samsungu mam favorita Samsung 961BF , ale vlastne sem ho nevidel na vlastni oči.Neznáte někdo tendle typ?