reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výběr 22" LCD - domácí použití

suder (49)|2.7.2008 13:19
Jak už jsem se zmiňoval v jiném topicu, chystám se koupit nový PC a k němu nový LCD. Byl bych rád, kdybyste mi pomohli vybrat monitor podle mých kritérií:

Použití monitoru: 65 % času internet, programy (Excel, Word atd.), zbytek hry, filmy
PC k monitoru: bude sestávat z CPU E7200 a GPU 4850, takže problém s utáhnutím monitoru nebude.

Moje požadavky:
-cena max do 10 000 Kč
-splnění zdravotnických norem pro LCD (kvůli únavě očí)
-menší spotřeba (optimál zapnuto/standby 50/2 W)
-velikost 22"
-nižší odezva
-dobré tovární nastavení
-pokud možno USB rozbočovač (není podmínkou)
-aby nedocházelo k rozmazávání obrazu

Co nepořebuji:
-reproduktory v LCD, webkamera nebo mikrofon
-PIVOT
-přemrštěný design
-uchycení na zeď

Rád bych, aby monitor uměl přizpůsobit obraz filmu (čili aby si poradil s většinou filmů)
a aby byl už dobře nastavený z výroby. Nepracuju s grafikou ani nedělám do 3D. Monitor bude sloužit jako
klasický multimediální pro domácí použití. Chci aby byl nový LCD kvalitní, neporuchový a hlavně aby se při nějakém filmu nebo hře nějak výrazně nerozmazával obraz (rád si připlatím za kvalitu).
Dávám přednost použitelnosti, funkčnosti a kvalitě před designem.

Nejvíc se přikláním k: Samsung 22" T220 a LG L226WTQ-SF 22"

Mám následující dotazy:
1) Jak je to s poruchovostí LCD, je některý typ nějak zvlášť náchylný k poruchám nebo vadám?
2) Který z těch dvou, popř. všech dostupných 22" LCD mi můžete doporučit podle mých kritérií?
Deee-aN (3834)|2.7.2008 14:10
ad2: já bych, být tebou, prubnul ten Samsung. A pak sem napsal, jakej je.
Vypadá velice dobře a vzhledem k tomu, že tu Samsungy doporučujeme už dýl, tak bude určitě v poho. Samsung navíc dává určitou formu záruky nula mrtvých bodů.
ad1: poruchovost je spíš kus od kusu, lepší jsou samozřejmě renomované značky
suder (49)|2.7.2008 14:18
Tu recenzi jsem právě četl a na T220 se mi líbí spotřeba 35 W (naměřených EH) při práci a 0.3 W standby. Design je pěkný (ikdyž pro mě není zase tak důležitý) a jeho parametry přesně splňují to, co požaduju, podání barev je na TFT/TN dobré, takže si říkám, že je to dobrá koupě-v Alfě za 7 860,- Jen mě zajímají komentáře ostatních, ale myslím, že se značkou Samsung nebudou žádné problémy. Jinak pokud koupím tenhle monitor, určitě napíšu své dojmy:-)

Ještě bych měl dotaz na výrobu LCD firmou Samsung, prý existují různé verze (A,C atd.) a firmy, které vyrábí LCD místo Samsungu, to můžou odfláknout...Tak si říkám, abych pak nedostal LCD vyrobený někde v Bulharsku a aby pak za rok neodešel...
Deee-aN (3834)|2.7.2008 17:05
To se stalo u 226BW a byl z toho takovej poprask, že Samsung u jeho později uvedeného bratříčka 226CW dával záruku originálního Samsung panelu (označení S u čísla výrobku, dále byly k dostání verze A - AU Optronics a C - někdo další). Šlo tam o horší kvalitu podání barev, ne o spolehlivost. Myslím, že teď už to snad nedělaj, nebo už jsem o tom dlouho neslyšel. Podívej se na diskusi pod 226BW na CZC.
A hlavně se už ta 220-ka objevila tady: www.digitalversus.com/duels.php?ty=6&ma1=36&mo1=370&p1=3448&ma2=36&mo2=224&p2=2104&ph=1. Tam se můžeš podívat i na jiný monitory.
suder (49)|2.7.2008 17:55
Aha, ještě že už vím, jak to je. Ta stránka je super, určitě se to bude hodit pro porovnání.
haCR (149)|2.7.2008 21:13
Hele Určitě ber LG,nebo Samsung koupí z těch 2 neprohloupíš. KDyž vezmeš LG nejaký 2ms poměr aspon 2000:1 tak to bude ok např: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051K007X23B23CFP3 - Za tu cenu je uplně supr
Pavel Boček (4169)|12.7.2008 16:50
Já teď pořizoval LG Flatron W2242T-PF a spokojenost. Ta odezva 2 ms je nesmysl, v praxi mají stejně všechny panely přes 5 ms...
pavel_p (993)|13.7.2008 16:16
U Samsungů 225/226BW se mi nelíbí podsvícení a barevné podání, ale dle nedávné recenze je to u T220 už lepší. Odezva nehraje moc roli (obraz se stejně obnovuje 60x za sekundu, což dělá 16ms) a vysoký kontrast není moc příjemný na oči. Barevné podání a ergonomii vidím jako důležitější kritéria, ale pro to nejsou měřítka ani pěkná čísla ve specifikacích.
Jinak se zkus podívat sem:
https://www.svethardware.cz/monitory/
http://www.prad.de/en/monitore/reviews.html