reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

přechod z x86 na x64 ?

crasher.km (919)|2.7.2008 16:35
Dostal sem k ntb Visty HP 32bit,ale chtěl bych 64bitový ...
Je na to nějakej postup? co se musí udělat ? kolik by mě to vyšlo ? nechce se mi to hledat na tom MS webu,protože je naprosto šílenej a nemám ho rád...
Takže budu vděčnej za každou radu :)
|Mio| (1333)|2.7.2008 21:32
No, jiste bude protreba operacni system preinstalovat, tedy pokud jsem dobre pochopil ze ten prechod se ma odehravat na softwarove rovine a procesor jiz mas 64bitovy.
Za jistych okolnosti by se dalo system jen upgradovat a zachovat nastaveni atd., ovsem vrele doporucuju se timto vubec nezabyvat, je to cesta do pekel.


Jinak na ty zakladni otazky jsem jiz odpovidal zde: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=19787
cool.user (2822)|2.7.2008 21:40
O x64 medium si muzes za "manipulacni" poplatek pozadat zde.

Edit: teda kdyz se divam ze to mas od hp, takze predpokladam ze OEM, v tom pripade bych se spis zkusil obratit na HP.
faugusztin (453)|2.7.2008 23:22
IMHO OEM Windows Vista x86 na x64 upgradovat nemozes. Sice ak si zozenies medium, tak ti to zoberie seriove cislo aj zaktivuje, ale podla licencie je to minimalne otazne.
crasher.km (919)|8.7.2008 16:29
[QUOTE=cool.user;138316]O x64 medium si muzes za "manipulacni" poplatek pozadat zde.

Edit: teda kdyz se divam ze to mas od hp, takze predpokladam ze OEM, v tom pripade bych se spis zkusil obratit na HP.[/QUOTE]

Mno je to ntb v popisu :) takže ASUS ... dívám se do papíru od ntb a je to licence na Vista Home Profesional,ale není tu na jakou verzi .... Na druhou stanu na DVD od asusu je i 64 bit podpora :) takže nevím :(
Na microsoftu sem hledal a našel sem jenom že můžu migrovat na Ultimaty x64 za 170€ .... assholes :)
Withman (1337)|8.7.2008 16:33
Jaký máš Visty.? Home Profesional neexistují!

Jsem si jist, že pokud máš 32bitový, tak upgradovat zdarma na x64 nebudeš moci. Jedinná možnost je zakoupit si OEM licence Windows Vist. :thumb
pinc (85)|11.7.2008 08:59
Informace na netu jsou velmi protichůdné,
ale,

Vzhledem k tomu, že aktivační klíč Vist 32bit funguje i ve versi 64bit (alespoň nemám opačnou informaci), stejně jako fungovaly klíče mezi některými jazykovými mutacemi,
tak se nabízí použít již zažité (a licenčně správné) pravidlo pro přechod mezi jazyk.versemi.

Pokud mají dva produkty stejné verse, rozdílné jazykové mutace stejnou cenu, případně je původní produkt s cenou vyšší, dle oficiálních ceníků (např. LAR) platných v daném regionu lze je zaměnit.

Pro firemní hromadné licence (select ap.) to platí na 100%. u OEM jsem to nestudoval do detailu, ale myslím že to bude platit také.

Jinak oficiální stanovisko MS pro OEM je: obrátit se na dodavatele dotyčného sw.

Ti ale většinou budou na rozpacích...:-))

Program other media je podle dosavadních zkušeností určen pro držitele krabicové verse :
http://www.microsoft.com/windowsvista/1029/ordermedia/cs-cz/default.mspx

Stránka MS s informacemi k náhradě sw:
http://support.microsoft.com/kb/326246/cs