reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Acronis-klonovaní problém při restartu

adolfik (236)|2.7.2008 16:58
Mám Acronis Image 11.0 a potřeboval jsem si naklonovat jeden disk (s OS) na druhej, tak jsem to teda tam nastavil a chtělo to po mně restart, jenomže počítač zamrzne po restartu při bootovací obrazovce. Zkoušel jsem nějaké menší kraviny, ale stále tam na mě svítí bootovací obrazovka (když dám restart, tak to naštěstí nabootoje, ale nic se nestane). Mohli byste mi prosím poradit?
pas!k (3765)|2.7.2008 17:24
Mas nektery z tech disku rozdeleny ? Pokud ano doporucuji nejdrive vytvorit na jeden z oddilu image soubor toho disku a teprve pak pomoci bootovaciho media z tohoto image obnovit na druhy disk ..
adolfik (236)|2.7.2008 17:42
mád dva stejné WD800JB hdd (a hlavně mi neříkejte, že to bude třeba tím :-() o stejné velikosti obadva zhruba stejně rozdělený
pas!k (3765)|2.7.2008 17:51
No nevim co presne chces udelat .. predpokladam ze oba disky mas ve stejnem pc .. predpokladam ze na jednom nejsou zadna data (Na tom na ktery chces naklonovat ten nynejsi systemovy oddil) Pokud ano delal bych to nasledovne .. Na druhy oddil tveho nynejsiho systemoveho disku bych pomoci acronisu udelal zalozni image systemu pak bych nabootoval z acronis cd a z toho image bych prenesl ten systemovy oddil na ten prazdny disk .. pak uz jen staci v biosu prehodit bootovani a pojed eti system z toho klonu .. Pokud tomu tak neni tak aspon napis co presne chces udelat ... jestli uplnou kopii disku nebo jen systemoveho oddilu ,.,
adolfik (236)|2.7.2008 18:10
Ano mám jeden disk prázdný a chci udělat přesnou kopii
no taková možnost je samozřejmě asi lepší, ale mě by přesto zajímalo, proč to při bootovaní zamrzne

EDIT:Jinak to budu muset udělat takhle
hl.hl (1387)|2.7.2008 20:05
[QUOTE=adolfik;138202]Ano mám jeden disk prázdný a chci udělat přesnou kopii
no taková možnost je samozřejmě asi lepší, ale mě by přesto zajímalo, proč to při bootovaní zamrzne

EDIT:Jinak to budu muset udělat takhle[/QUOTE]

Podle me to jak pise Pas!k nepujde. Ten reboot je tam kvuli tomu, aby se mohl zkopirovat prave ten systemovy disk 1:1, coz za behu OS nejde. Jsou dve moznosti:
- rozchodit ten boot
- dat oba disky do jineho pc a zde bez problemu naklonovat (tak to resim ja)
adolfik (236)|2.7.2008 20:55
no tak jsem vše rochodil, v Acronisu jsem si vytvořil bootovaci cd, v něm nabootoval a v pohodě naklonoval (z naklonovanýho HDD tu teď píšu). Všem děkuji za snahu. Tím bych rád všechny diskutující přesunul do https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/20022-hirens-bootcd-ovladani, kde řeším obdobný problém se správou HDD, který potřebuju rozchodit
pas!k (3765)|3.7.2008 08:23
[quote=hl.hl;138259]Podle me to jak pise Pas!k nepujde. Ten reboot je tam kvuli tomu, aby se mohl zkopirovat prave ten systemovy disk 1:1, coz za behu OS nejde. Jsou dve moznosti:
- rozchodit ten boot
- dat oba disky do jineho pc a zde bez problemu naklonovat (tak to resim ja)[/quote]
Samozrejme ze by to slo .. nevidim jediny duvod proc by to nemelo jit :) (V pripade ze by neklonoval disk 1:1 le pouze nejaky oddil)
hl.hl (1387)|3.7.2008 09:12
[QUOTE=pas!k;138431]Samozrejme ze by to slo .. nevidim jediny duvod proc by to nemelo jit :) (V pripade ze by neklonoval disk 1:1 le pouze nejaky oddil)[/QUOTE]

Pokud chce klonovat oddil z ktereho jede OS (typicky C:) tak to nejde za chodu Windows z zadneho programu.
pas!k (3765)|3.7.2008 09:36
Nikdy jsem nic takoveho netvrdil kdyz si prectes pozorne muj post psal jsem v nem ze si ma udelat image .. a to za chodu dela dnes bezne kde jaky soft ..pak nabootovat z acronisu a image restornout na novy disk .. coz je naprosto bezny postup.
hl.hl (1387)|3.7.2008 09:45
[QUOTE=pas!k;138443]Nikdy jsem nic takoveho netvrdil kdyz si prectes pozorne muj post psal jsem v nem ze si ma udelat image .. a to za chodu dela dnes bezne kde jaky soft ..pak nabootovat z acronisu a image restornout na novy disk .. coz je naprosto bezny postup.[/QUOTE]

No nicmene pochybuji, ze jde udelat image oddilu z ktereho jede OS. Z tohoto duvodu se mu restartovaly Win do vlastniho OS pro Acronis a zde by se teprve udelal ten image nebo clone.
pas!k (3765)|3.7.2008 09:58
[quote=hl.hl;138445]No nicmene pochybuji, ze jde udelat image oddilu z ktereho jede OS. Z tohoto duvodu se mu restartovaly Win do vlastniho OS pro Acronis a zde by se teprve udelal ten image nebo clone.[/quote]
Zkus treba norton ghost 14 .. delal sem to tak 10x nikdy zadny problem .. naposledy jsem si ve svem pracovnim pc menil disk za novy preneseni systemu bylo otazkou 15 minut .. zalohu jsem udelal samozrejme za chodu .. Samozrejme obnova za chodu nejde to uz musis nabootnout a tu zalohu (kterou udelas za chodu) tam nacpes jiz offline ..

BTW mrkni sem :) https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/17942-norton-ghost-14-ducharina-pro-narocne
hl.hl (1387)|3.7.2008 10:12
Tak se omlouvam, ted jsem zkusil zalohu do souboru z Acronisu 11 a udela ji to za chodu. Pokud to udela za chodu zalohu do souboru, tak neni duvod neudelat zalohu disku s OS na jiny disk jako clone. A pokud jsem dobre cetl, tak presne toto chtel autor delat a chcelo to delat restart. Nebo je tam nejake omezeni, ale netusim jake.
pas!k (3765)|3.7.2008 10:18
Klonovat systemovy disk za chodu jsem nezkousel :) Ja jsem i tak spis zastance offline reseni :) Aspon tedy u te obnovy .. V tom ghostu jsou ale napriklad pri obnove moznosti jako .. prpsani mbr. nastavit oddil jako aktivni .. nastavit jako system atd ..
hl.hl (1387)|3.7.2008 10:27
Jasne obnovu disku vubec neresim. Tam uz z principu nejde obnova na prave aktivni oddil. No mozna to co jsem psal (ze nejde udelat zaloha aktivni partition) bylo jen zalezitosti starych verzi programu na klonovani a ja jsem doted s tim zil. Ale porad nechapu proc to po autorovi chtelo restart - asi vecer jeste vyzkousim clone aktivniho disku na jiny disk.

Jinak klonovani a zalohy delam vetsinou s diskama znamych (treba pred nejakyma zasahama servisniho charakteru) abych se mohl vratit k vychozimu stavu a od toho mam ve skrini pracovni obycejne PC s Intel cipsetem (na tom to chodi nejrychleji) a vzdy vyndam z puvodniho PC disk a zazalohuji v tom mem.
pas!k (3765)|3.7.2008 10:34
To je rozumne .. zaloha celeho systemu je jistota! Co k tomu pouzivas? Ja jel dlouho na ghostovi 2003 za celou eru zaloh se mi jen jedinkrat stalo ze udelal zalohu ktera nesla obnovit .. nastesti u disku ktery nebyl nijak extra dulezity .. od te doby jsem ale kazdou zalohu co jsem udelal jeste checknul pomoci utilitky ktera je soucasti toho ghostu ..

V praci pouzivam acronis echo server na veskere zalohy jak slozek tak kazdy den system i datove pole tece na jiny disk v jinem pc ktere je v siti .. Tam to samozrejme vse probiha za chodu protoze server je pouzivam 24 hodin denne
hl.hl (1387)|3.7.2008 10:46
Ja pouzivam Acronis True Image 11.0 Home. Presel jsem na nej, kdyz jsem jednou v nejakem starsim Ghostovi (priznam ze nebyl legalni) nedokazal naklonovat zname jejich puvodni maly disk na novy velky. At jsem delal co jsem delal, tak to nechtelo bootovat. Tak jsem zkusil toho Acronise a uz u nej zustal. Jeste drive jsem pouzival dlouho nejaky Partition Drive Image ale pozdeji (snad z vetsima diskama) to hlasilo, ze nesedi nejake udaje z disku s udajema z bootsektoru (nebo co presne to bylo) a jestli to chci opravit. To jsem presel na toho Ghosta.

Kluci v praci taky pouzivaji Norton Ghost (nevim jakou verzi) a nemaji s tim problem. Ale dalo me to praci je presvedcit aby si udelali vzorovou instalaci PC, nahrali vsechny programy, udelali clone a ten pak pouzivali. Ted stravi na jednou PC tak odhadem 1/3 casu (mozna i mene) nez pred tim.