reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte GA-M55plus-S3G - problém s mikrofonem

moravan (3)|12.10.2006 14:32
Mám tento nový MB, nová instalace WXP Pro SP2, aktualizace. Audio výstupy fungují správně, ale nejede mikrofonní vstup. Zvuk je integrovaný Realtek ALC883. Ať si spustím klasický windowsovský mixpult nebo ten od Realteku tak pro stup zvuku nejsou posuvníky mikrofonu a line-in aktivní. Mikrofon přitom detekován je, po zasunutí jacku, hned nabídne typ zařízení. Mám poslední ovladače od Realteku. Problém stejný už u druhého tohoto MB. Na nějakém polském foru někdo nadhodil úplně stejný problém, ale nikdo mu neporadil ........... Díky za nápady.
Smeli (2302)|12.10.2006 15:57
Co vím tak v softu k téhle zvukovce si můžeš přiřadit výstup k čemu chceš, tzn když dáš např mikrofon do zelené zdířky v softu si nastavíš, že je tam mikrofon. Máš tak?
moravan (3)|13.10.2006 09:27
Tak proč mi "nejede" mikrofon už jsem zjistil. Nejede levný Philips SBC MD100, aktivní Philips SBC ME570 s vlastním napájením tužkovou baterií funguje normálně. Měřil jsem napětí na mikrofonní zdířce a není tam nic, takže pasivní mikrofon nejede, nemá napájení. U starších zvukovek jel ale i ten MD100, takže je to trochu podraz.

Připojení mikrofonu do jiné zdířky taky nejde nastavit. Po připojení se ihned objeví okno pro výběr připojeného zařízení. Po volbě mikrofon se objeví zpráva - toto zařízení není podporováno. Opačně to ale jde, do mikrofonní zdířky repro připojit mohu a funguje to.
boboco (1987)|13.10.2006 10:56
[quote=moravan]Tak proč mi "nejede" mikrofon už jsem zjistil. Nejede levný Philips SBC MD100, aktivní Philips SBC ME570 s vlastním napájením tužkovou baterií funguje normálně. Měřil jsem napětí na mikrofonní zdířce a není tam nic, takže pasivní mikrofon nejede, nemá napájení. U starších zvukovek jel ale i ten MD100, takže je to trochu podraz.

Připojení mikrofonu do jiné zdířky taky nejde nastavit. Po připojení se ihned objeví okno pro výběr připojeného zařízení. Po volbě mikrofon se objeví zpráva - toto zařízení není podporováno. Opačně to ale jde, do mikrofonní zdířky repro připojit mohu a funguje to.[/quote]

Určitě tam je u ovladačů funkce "Mic Boost", což je právě onen předzesilovač, který postrádáš. V normálním Windows - Mixeru je potřeba zapnout "Upřesnit nastavení" a pak u vstupů najít mikrofon, stisknout "upřesnit" a zapnout "Mic Boost". Mělo by To Tvůj problém vyřešit, pak poběží každý pasivní mikrofon.
moravan (3)|19.10.2006 10:33
Já se vůbec nedostanu v menu na "Upřesnit nastavení", je šedé. Stejně tak šedé jsou v mixpultu táhla Mic, CD, Vnější zdroj. Aktivní je jen táhlo "Ovládání záznamu". Takže asi vlastnost desky? Zkusím se ještě zeptat u Gigabytu.
boboco (1987)|19.10.2006 22:06
[quote=moravan]Já se vůbec nedostanu v menu na "Upřesnit nastavení", je šedé. Stejně tak šedé jsou v mixpultu táhla Mic, CD, Vnější zdroj. Aktivní je jen táhlo "Ovládání záznamu". Takže asi vlastnost desky? Zkusím se ještě zeptat u Gigabytu.[/quote]

No, zkus se zeptat, ale je to při nejmenším podivné. Těžko takhle na dálku radit, musel bych u Tvého PC sedět a mrknout se na něj... Je mi líto, ale fakt mě nenapadá jak jinak Ti poradit, mikrofon používám dost často a nikdy jsem neměl problémy a to už jsem vystřídal hodně desek (zvukovek). :(
amos.zamba (1)|5.5.2007 11:59
Ahoj. Vyřešil jsi nějak ten problém? Já mám ten stejný problém tak ybych potřeboval poradit
aliki (1)|8.6.2007 01:03
[QUOTE=amos.zamba]Ahoj. Vyřešil jsi nějak ten problém? Já mám ten stejný problém tak ybych potřeboval poradit[/QUOTE]

ja mam tenhle problem s notasem :((
anikdo mi nedokazal poradit... uz jste na to nekdo prisel??
byla bych rada za info.
senor (1)|4.11.2007 11:14
ahoj...mam uplne ten stejny problem...pouzivam skype a potrebuji nastavit hlasitost mikrofonu...v mixpultu windows take v samotnem realteku alc 883 savle pro ovladani vstupu sede...ve windows vstupu upresnit nastaveni sede...desku mam gigabyte m61p-s3 a operacni system windows xp professional 2002...prosim poradte
o.n.y.x. (128)|26.12.2007 13:49
Mám taky desku gigabyte a se zvukem je to IMHO to samý.. je to asi vlastnost gigabytu že má mikrofon zašedly a ani v ovladačích od zvukovky nejde s ním nijak hýbat.. asi se to bude řešit dokoupení PCI zvukové karty
Jezevec (607)|28.12.2007 15:07
Je to relativne casty problem. Casto se mi tuto vec podarilo vyresit napr. odskrtnutim jineho preferovaneho vstupu. Muze se stat, ze pri zaskrtlem line-in nejde aktivovat (zaskrtnout) mikrofon, proto bych povypinal ostatni vstupy, je-li to mozne, a pak se pokusil v mixeru aktivovat mikrofon. Pokud to pujde, pak pravdepodobne zaskrtnout v menu "upresnit" kolonku Mic Boost, aby mikrofon sel se slusnou hlasitosti, byt vymenou za ponekud vyssi hladinu sumu.