reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HD 2600XT AGP + VPU Recover

altair_87 (41)|2.7.2008 22:40
Dobrý den mám problém, sestava AMD Sempron 3000+, 1.5 GB Ram Kingston, Zdroj Fortron 400W (nový), deska A7N8X-X a právě grafika HD 2600XT (úplně nová) od ATI verze od firmy Saphire. Když spustím vše OK, internet práce dobrý, pak ale zátěž v 3D, to je problém. Hra napíše jen VPU recover

1. ovladače dodávané výrobcem nene, takže jsem našel na fóru od ATI že pro AGP grafiky sérií ... existuje hotfix pro direct 3D a hry šli spustit, předtím s originálními ovladači nešli ani spustit jak sem předslal nahoře.
2. Jenže teď když dám cokoliv od UT2004 po Gears of War tak to najede částečně, protože to v určitý fázi načítání menu nebo úvodních videií vytuhne a napíše to hlášku VPU recover...
3. Co s tím???!

Každopádně děkuji všem za ochotu poradit.
Primergy (24)|10.7.2008 11:45
Ahoj, kdysi jsem resil neco podobneho na sve X1800XL 256MB.. Shodou okolnosti taky od Sapphire. No k problemu. Problem jsem mel podobny a to takovy, ze po nekolika minutach hrani mi zhasl monitor, pak hra znova nabehla, ale uz to bylo nehratelne. Vzdycky mi to z CCC hodilo hlasku neco jako ze VPU recovery resetovalo grafickej cip, nebo tak neco. Kdysi to delaly tyhle karty prave od Saphiru casto, zkratka vadna serie.
No nyvrhoval bych kartu reklamovat, pokud ji jeste mas v zaruce. Pokud ne, pomaha jeden trik..
Resil jsem to pres utilitku ATi tool. Kde v mneu napajeni snizis mirne napajeni graf. jadra. Samozrejme v ten moment zapomen na pretakt, ale me to pomahalo na defaultnich taktech provozovat kartu bez problemu. Jen byl problem ze kdykoliv nabehly Widle, musel jsem to zas rucne nastavit (operace asi tak na 5 s :) ).
Ikdyz jsem si vytvoril profila ulozil, nastavil aby se spoustela po loadu Win XP, nikdy to nefungovalo a musel jsme to delat rucne.
No snad Ti to pomuze, pokud mas stejny problem jako ja kdysi, melo by to zabrat. Ale jak rikam, pokud ji mas v zaruce (podle typu karty si myslim ze urco jeste v zaruce je), nevahal bych a sla by zpatky..
johny__g (6387)|10.7.2008 11:50
[QUOTE=Primergy;140738]Ahoj, kdysi jsem resil neco podobneho na sve X1800XL 256MB.. Shodou okolnosti taky od Sapphire. No k problemu. Problem jsem mel podobny a to takovy, ze po nekolika minutach hrani mi zhasl monitor, pak hra znova nabehla, ale uz to bylo nehratelne. Vzdycky mi to z CCC hodilo hlasku neco jako ze VPU recovery resetovalo grafickej cip, nebo tak neco. Kdysi to delaly tyhle karty prave od Saphiru casto, zkratka vadna serie.
No nyvrhoval bych kartu reklamovat, pokud ji jeste mas v zaruce. Pokud ne, pomaha jeden trik..
Resil jsem to pres utilitku ATi tool. Kde v mneu napajeni snizis mirne napajeni graf. jadra. Samozrejme v ten moment zapomen na pretakt, ale me to pomahalo na defaultnich taktech provozovat kartu bez problemu. Jen byl problem ze kdykoliv nabehly Widle, musel jsem to zas rucne nastavit (operace asi tak na 5 s :) ).
Ikdyz jsem si vytvoril profila ulozil, nastavil aby se spoustela po loadu Win XP, nikdy to nefungovalo a musel jsme to delat rucne.
No snad Ti to pomuze, pokud mas stejny problem jako ja kdysi, melo by to zabrat. Ale jak rikam, pokud ji mas v zaruce (podle typu karty si myslim ze urco jeste v zaruce je), nevahal bych a sla by zpatky..[/QUOTE]

Tohle vypadá jako přehřívání - špatně doléhající chladič nebo moc/málo pasty.
r34ktor (7477)|10.7.2008 13:31
[QUOTE=altair_87;138353]existuje hotfix pro direct 3D a hry šli spustit, předtím s originálními ovladači nešli ani spustit jak sem předslal nahoře[/QUOTE]
Použil jsi tento: http://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&questionID=31625?
Primergy (24)|10.7.2008 14:57
[QUOTE=johny__g;140739]Tohle vypadá jako přehřívání - špatně doléhající chladič nebo moc/málo pasty.[/QUOTE]

Prave ze teploty karty byly uplne v poradku. Byla to prvni vec ktera mne napadla kdyz se to resetovalo (stava se mi to pri OC procesoru ;) ).
Pavel Boček (4169)|12.7.2008 14:22
Teď je tedy procesor přetaktovaný ? Zkontroluj frekvenci AGP, můžeš zkusit i OC zrušit.

Ten hotfix si nainstaluj od AMD. Zkusit můžeš kartu podtaktovat, jestli to přestane dělat, reklamace.