reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: Chlazení HD4850

Neregistrovaný (0)|3.7.2008 11:39
Jméno tazatele: Radeon

Znění dotazu:
Po zhlédnutí některých članků ohledně Radeonu HD4850 sem se zhrozil vysokých teplot kterých tato karta dosahuje.Jelikož už mám objednané nové PC ve kterém tuto kartu budu mít chtěl jsem se zeptat jestli karta vydrží i s dodávaným chladičem (do kupování a montování jiného chladiče se mi moc nechce,protože za prvé jsem to nikdy nedělal a za druhé se tím ztratí zaruka u výrobce) nebo jestli se dá teplota alespon trochu snížit zvýšením otáček u původního cladiče.Na kartu bude také foukat 250mm (800rpm) ventilátor v bočnici a 120mm vpředu.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
husky14 (4214)|3.7.2008 11:45
[QUOTE=Neregistrovaný;138472] Jméno tazatele: Radeon

Znění dotazu: ....jestli karta vydrží i s dodávaným chladičem....[/QUOTE]To by si asi výrobce nedovolil, aby karta neměla dostatečný chlazení a nevydržela ;)

I když ty teploty jsou fakt vysoký, osobně mám vkus úplně někde jinde.

Nezbývá mi než doporučit AC S1 a mít teploty do 50°C v burnu :)
Klingacikx (1545)|3.7.2008 11:48
Karta z pôvodným chladičom vydrží, len pri vysokých teplotách sa skracuje jej životnosť. Ideálne by bolo na kartu kúpiť Accelero S1 a vysoké teploty už hroziť nebudú.
A o záruku neprídeš, ak sa náhodou karta pokazí tak tam naspäť dáš pôvodný chladič a bude;)... nič ťažké
Apophis66 (228)|3.7.2008 12:13
Vetrak v bocnici se zkousel take, ale pokles teploty byl dost maly u me(neco okolo 2-3C), ale lepsi nez nic...puvodni chladic by mel kartu uchladit, pod nemudete moc taktovat...jinak grafarny sou dnes staveny na vysoke teploty, otazka je jak dlouho to vydrzi po zarucni dobe:-)