reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s antivirem a internetem

MatrixPoulix (2)|3.7.2008 12:34
Prosím pomozte mi s tímto problémem. AVG mi pořád hlásilo, že v pc je Trojský kůň, ale nešel ani smazat, ani dát do trezoru, prostě nic, ale ta tabulka s upozorněním tam pořád naskakovala... tak jsem ho zkoušel najít normálně ručne, podle určení AVGčka, že bych ho sám smazal, ale nikde tam nebyl, ta složka tam vůbec nebyla. Problém je, že mi s antivirem nefunguje interenet. Zkoušel sem 3 antiviry (NOD 32, avast, AVG), asle vždy, když je v pc antivir, tak nejde internet vůbec. Když v pc antivir není, na 100% behá je Mozilla, ale já mám radši explorer, ale stím je větší problém, jelikož jde spustit pouze hned po zapnutí pc, nesmím spustit nic dřív než explorer, ale když ho zavřu a znovu otevřu, už nejde. Zkoušel jsem ho přeinstalovat a nic. Koukal jsem se taky do brány firewall, ale explorer je povolený, žádný problém. Potřeboval bych mít v pc antivir, ale aby mi taky šel MS Explorer bez problémů. Děkuji za pomoc s problémem
HiLow (1000)|3.7.2008 12:50
Prvne zkus projet PC nejakym antispywarem. Vypada to, ze mas nejake breberky, ktere antivir nemusi vubec zachytit.
Pokud ani to nepomuze, tak nejrychlejsi bude reinstal OS.
hl.hl (1387)|3.7.2008 12:52
[QUOTE=MatrixPoulix;138487]Prosím pomozte mi s tímto problémem. AVG mi pořád hlásilo, že v pc je Trojský kůň, ale nešel ani smazat, ani dát do trezoru, prostě nic, ale ta tabulka s upozorněním tam pořád naskakovala... tak jsem ho zkoušel najít normálně ručne, podle určení AVGčka, že bych ho sám smazal, ale nikde tam nebyl, ta složka tam vůbec nebyla. Problém je, že mi s antivirem nefunguje interenet. Zkoušel sem 3 antiviry (NOD 32, avast, AVG), asle vždy, když je v pc antivir, tak nejde internet vůbec. Když v pc antivir není, na 100% behá je Mozilla, ale já mám radši explorer, ale stím je větší problém, jelikož jde spustit pouze hned po zapnutí pc, nesmím spustit nic dřív než explorer, ale když ho zavřu a znovu otevřu, už nejde. Zkoušel jsem ho přeinstalovat a nic. Koukal jsem se taky do brány firewall, ale explorer je povolený, žádný problém. Potřeboval bych mít v pc antivir, ale aby mi taky šel MS Explorer bez problémů. Děkuji za pomoc s problémem[/QUOTE]

Tak za prve bych dal do kupy Windows jako takove. Podle tveho popisu nejlepe novou instalaci a pak bych resil pripadne dalsi problemy. Bohuzel odstranovat problemy na PC ktere nedokaze ani spustit korektne nejake programy je ztrata casu.
MatrixPoulix (2)|3.7.2008 21:14
mno je to asi 2 měsíce, co sem reinstaloval OS, a donedávna všechno běhalo tak, jak mělo... :(
astec (1823)|3.7.2008 21:21
jak utž tady radili. Nainstaluj si nějaký antispyware,třeba spybot search and destroy, ad-aware, superantispyware, projeď to a uvidíš že to pomůže. Snad :D
pas!k (3765)|3.1.2009 08:52
Presunuto do spravne sekce..
Čárls (179)|3.1.2009 10:23
Stahni Malwarebytes' Anti-Malware a projeď s ním PC co najde dej odstranit
zaznam co našel dej sem pak ti řeknu co dál se použije na odvirování
Jinak AVG není moc dobrý antivir :mad:
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/antiviry/jednoucelove/malwarebytes-anti-malware/
ICEBOSS (3435)|5.1.2009 22:29
zacal bych cistou instalaci woken :).
EditorPO (2819)|5.1.2009 23:14
Presne, nebudeme riesit pomalu rychlost auta, ked mu odpadlo koleso a tecie nadrz. Pozeram, ze mas aj problem najst subor v PC, takze by taketo odvirovanie cez forum trvalo tyzdne.
Čárls (179)|6.1.2009 03:50
Pokud víte co a jak použít tak to bývá otázka 4 příspěvků pokud nevíte táhne se to týdny
Přeinstalujete oddíl C a a co zbývající oddíly Mbr rootkit který se usazuje pravě i v druhých oddílech zrovna tak i vir autorun a mnoho dalších.Nebudu nikomu nic vnucovat pokud chcete formatovat a ztrácet data tak si klidně formátujte
GUGA74 (105)|9.1.2009 12:24
Můj známý měl podobný problém.Používal PANDU,ta mu chytla trojana a uzamkla ho do karantény.Po odstraněni zjistil,že mu nejede žádný prohlížeč jen nějaké programky.Nemohl se dostat ani do složek.Vzalo mu to i něco z knihovny.Pomohla až nová instalace Windows
Čárls (179)|9.1.2009 20:12
[QUOTE=GUGA74;204362]Můj známý měl podobný problém.Používal PANDU,ta mu chytla trojana a uzamkla ho do karantény.Po odstraněni zjistil,že mu nejede žádný prohlížeč jen nějaké programky.Nemohl se dostat ani do složek.Vzalo mu to i něco z knihovny.Pomohla až nová instalace Windows[/QUOTE]

To je totiž ono co mluvím Panda není dobrý antivir a navíc první pokus by měl být léčit
Ono hrozně záleží co je to za vir Pokud se nakazí třeba systémová knihovna je potřeba ji vyměnit přes konzoli na zotavení atd vše se dá ale musíte vědět jak a je to tak trochu na dlouhé vysvětlování
takže něco málo http://support.microsoft.com/kb/307654/cs
astec (1823)|9.1.2009 20:48
[QUOTE=MatrixPoulix;138487]Prosím pomozte mi s tímto problémem. AVG mi pořád hlásilo, že v pc je Trojský kůň, ale nešel ani smazat, ani dát do trezoru, prostě nic, ale ta tabulka s upozorněním tam pořád naskakovala... tak jsem ho zkoušel najít normálně ručne, podle určení AVGčka, že bych ho sám smazal, ale nikde tam nebyl, ta složka tam vůbec nebyla. Problém je, že mi s antivirem nefunguje interenet. Zkoušel sem 3 antiviry (NOD 32, avast, AVG), asle vždy, když je v pc antivir, tak nejde internet vůbec. Když v pc antivir není, na 100% behá je Mozilla, ale já mám radši explorer, ale stím je větší problém, jelikož jde spustit pouze hned po zapnutí pc, nesmím spustit nic dřív než explorer, ale když ho zavřu a znovu otevřu, už nejde. Zkoušel jsem ho přeinstalovat a nic. Koukal jsem se taky do brány firewall, ale explorer je povolený, žádný problém. Potřeboval bych mít v pc antivir, ale aby mi taky šel MS Explorer bez problémů. Děkuji za pomoc s problémem[/QUOTE]

Jestli je OS Vista se SP, zkus vytvořit nového uživatele.
EditorPO (2819)|10.1.2009 13:57
Skus Spybot. Pokial ho neodstrani za behu Win, tak ponukne moznost odstranenia po restarte pred nabehnutim win.
rousini (17)|14.1.2009 21:36
Odstraňovat problém reinstalem Win je určitě 100% řešení, ale je to největší lameřina.
Jak byste sami pohlíželi po příjezdu do autoservisu s tím, že motor nemá výkon na erudovanou odpověď ve stylu "Přesuňte se do showroomu, tam si kupte nový vůz!" :stupid....?

Prostě máš v PC nějaký bordel. Nainstaluj trial KIS/NIS/Avira a proscanuj. To samý se Superantispyware/SpywareDoctor/Spysweeper. AdAware, Spybot :runaway...už jsou v důchodu - nic po nich nechtěj.

Na fórum viry.cz, kde se Čárls angažuje hoď log z Hijackthis.
EditorPO (2819)|14.1.2009 21:56
[quote=rousini;206772]Odstraňovat problém reinstalem Win je určitě 100% řešení...[/quote]
:notsure
grafnev (69)|2.2.2009 18:07
[QUOTE=EditorPO;203062]Presne, nebudeme riesit pomalu rychlost auta, ked mu odpadlo koleso a tecie nadrz. Pozeram, ze mas aj problem najst subor v PC, takze by taketo odvirovanie cez forum trvalo tyzdne.[/QUOTE]

Dovolim si nesouhlasit, pokud maji nakazeny i radce cas, tak odstraneni a uplne zprovozneni trva treba 12h. Navic co tak ctu (na prislusnych forech) tak to vetsinou nekonci vubec reinstalem.

Nevim co ostatni lide (treba synovec instaluje system tak 1x za 14 dni), ale me se do reinstalu ze zasady nechce. Pak trva tydny nez je vse nastaveno a nainstalovano, behem te doby je to stale takovy neprijemny poloprovozni stav (aha tohle chybi doinstalovat, nastavit firewall, programy, antivir) a nakonec stejne clovek zjisti, ze si smazal neco duleziteho.
EditorPO (2819)|2.2.2009 19:36
[quote=grafnev;214221]... pokud maji nakazeny i radce cas ...[/quote]
Sice neviem co to je (nejak so to nevylustil), ale mne odvirenie PC trva 1-4 hodiny. Po tomto zasahu je PC schopne normalnej prevadzky. Ked uz aj viem co bolo pricinou, tak viem nasadit ten spravny nastroj, aby som zivotnost OS predlzil co najviac. Samozrejme upozornim uzivatela kde robil chybu a coho sa ma vyvarovat.
Nepolepsitelnym stahovacom warezu a uzivatelom roznych programov na styl Emule je ovsem kazda rada vacsinou zbytocna. Ale ked maju peniaze na odvirovanie, tak mne to vlastne moze byt jedno. Oni sa ohrozuju. :rolleyes: