reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Pomáháte si něčím zvyšovat výkonnost?

Karel Polívka (1485)|4.7.2008 01:44
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Pomáháte si něčím zvyšovat výkonnost?

Práce u počítače často vyžaduje dlouhodobé soustředění, což může představovat problém (obzvláště teď v létě). Pomáháte si něčím, když na vás přijde únava a přesto potřebujete být nadále v pozoru? Preferujete kávu, čaj, energetické nápoje nebo jiné stimulanty? Ať už jsou Vaše zvyklosti jakékoli - vyjádřete je, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
jirisimanovsky (3)|4.7.2008 02:04
Ja v lete, kdyz je mi horko tak nejradsi chladim zevnitr a to desitkou nebo dvanactkou. To me dokaze dodat energii. Ale pozor doporucuji jen male mnozstvi :D
Neregistrovaný (0)|4.7.2008 07:07
Vela tekutin staci voda alebo mineralky - hlavne pocas leta ako prevencia vycerpaniu z tepla a priamo na sustredenie a vlastne aj vykonnost banany. Tiez je velmi dolezite vyhybat sa nezdravym jedlam - vyprazane a sladkosti.
james008 (47)|4.7.2008 08:25
Co psal neregistrovany prede mnou o cukru z logiky a anatomie
muzu ihned naprosto poprit :-)

Pravidelne doplnuji cukry at uz ve forme neceho chutneho tak
spise lepe nejake vyrobky z horoznoveho cukru......
Par litru ciste neperlive vody chlazene jen jemne na cca 20 stupnu.....
Ted pri velkych vedrech je vhodne si uvarit teply caj ktery
nastartuje proces chlazeni/poceni tela a tak se da prezit cokoliv :-)

Samozrejmost je konzumace velkeho mnozstvi zeleniny a ovoce ruzneho druhu
a pojidani lehcich jidel ... pokud uz mam tendenci mit velky hlad
a tak do sebe nacpat maso tak jedine kureci libove a k tomu nejaky skvely salat
bez prisad na bazi majonezy :-)

Co se tyce energetickych napoju a kavy tak tem se vyhybam obloukem...
kdysi jsem byl velice vykonny a vytizeny hw technik co se temito vecmi udrzoval
tj 2-3 kavy denne.. nekdy 3-4 energy drinky atd..... zvlast guarana je skvely
zabijak :-)) k tomu prictem mene spanku.....po par letech mi z tech stimulantu
postupne zkolaboval organismus..... ;-)
To same se tyce ruznych kokakol a kofol ci podobnych chemickych bomb :-)

Pivo jsem vyloucil take .. to tak leda pred spanim birel :-) ale pri praci tezko
protoze pivo resp chmelove extrakty zpusobuji uvolneni a chut spat ;-)

Takze by se to dalo shrnout v neco strucneho jako ..jist lehke prirodni produkty,
pit dostatek co nejcistsich tekutin bez ruznych prisad....
a obcs je dobre od toho maslostroje vstat a projit se ;-)

Hezky vykend vsem ;-)
Ritchie83 (369)|4.7.2008 08:58
[QUOTE=Karel Polívka;138749]Pomáháte si něčím zvyšovat výkonnost?[/QUOTE]
Spíš bych řekl, že se bráním snížení výkonnosti, protože na kofeinu jsem závislý a při jeho vysazení se u mě objevují typické abstinenční příznaky. Běžně vypiji dvě až tři kávy denně.
Mr-Paul (45)|4.7.2008 10:00
vykonost zvysuji pravidelnymi treninky jinak kafe nepiju tak kofein max z coca-coly ;)
Bezy (17)|4.7.2008 10:14
Green tea & Mate :-) Vyborna dvojka na zvyseni koncentrace. Pri nutnosti dlouhodobe zateze (zkouskove obdobi) se muze hodit gingko nebo piracetam..
noegoncz (319)|4.7.2008 10:20
Ve všedni den v práci 2 kávy. Občas čaj. Energiťáky jen na LAN párty, jinak ne :notsure
fa.Destruct (44)|4.7.2008 11:01
Kafe taky. Zelenina/Ovoce taky. Voda taky. Čaj já rád (černý). Ale nejlepší rada je pravidelná ventilace, u mě je to hudba a plánuju boxovací pytel + motorovou pilu (jen představa jak řežu vlastní papíry pokrytý stůl mě naplňuje blahem).
sheppi (37)|4.7.2008 11:29
po ránu přijde vždycky vhod kafčo, přes den když je horko přijde vhod meloun....jinak energetický drinky jenom vyjímečně, třeba v klubu a tak
Apophis66 (228)|4.7.2008 12:31
Sem dalsi zavislak na kofeinu...rano kafe a pak celej den caje
Withman (1337)|4.7.2008 12:35
Pivo, marihuana, studený čaj, ledová Coca-Cola s citrónem, citrónová Poděbradka (mnou zbavená bublinek). :thumb

A pak zelenina - paprika, rajče, okurka...
hippouss (246)|4.7.2008 12:35
caj koprivu, energy, gingkostim a nakej rozumnej komplex vitaminu... :)
Dojigiri (1629)|4.7.2008 12:46
Jedině tak už to zminovaný doplňování tekutin. Kafe nepiju, a hlavně na mě vůbec nepůsobí - asi 2x jsem byl fakt unavenej z nevyspání a zkusil jsem kafe (a to pořádnýho "zabijáka") a vůbec nic to se mnou neudělalo, tj. i po tom kafi jsem pořád dost brutálně usínal u PC. To už mě občas víc probere když si pustim chvíli pořádně nahlas hudbu do sluchátek, nějakej slušnej nářez :).

Jinak samozřejmě sport, považuju to osobně při sedavým zaměstnání programátora za téměř bezpodmínečnou nutnost (konkrétně několik bojových umění cca 12 let a nějakých asi 6 let kickbox - to je to pravý dynamický cvičení :D).
pas!k (3765)|4.7.2008 13:06
[quote=Dojigiri;138845]Jedině tak už to zminovaný doplňování tekutin. Kafe nepiju, a hlavně na mě vůbec nepůsobí - asi 2x jsem byl fakt unavenej z nevyspání a zkusil jsem kafe (a to pořádnýho "zabijáka") a vůbec nic to se mnou neudělalo, tj. i po tom kafi jsem pořád dost brutálně usínal u PC. :D).[/quote]

Zkus caj MATE .. prodava se vice odrud
tequilla (1015)|4.7.2008 13:10
Neni potreba zvysovat vykonnost, staci ji udrzet :)
wapap (41)|4.7.2008 13:20
2-3 kávy denně, sem tam uzobnu ovoce nebo zeleninu,když jsem unavená tak se jdu na chvíli projít...a v případě zkouškového období, kdy musím sedět u PC skoro celý den, tak zobu lecitin + guaranu (:
Pavel Bureš (15)|4.7.2008 13:29
Kafe a zase kafe, i když teď už méně, kvůli vyššímu tlaku. Jinak guarana kvůli soustředění.
kikloop (140)|4.7.2008 14:19
[QUOTE=jirisimanovsky;138750]Ja v lete, kdyz je mi horko tak nejradsi chladim zevnitr a to desitkou nebo dvanactkou. To me dokaze dodat energii. Ale pozor doporucuji jen male mnozstvi :D[/QUOTE]

Osobne taktiez pouzivam tento sposob pretaktovania :D
HiLow (1000)|4.7.2008 17:00
Pres den kafe, max. 2 a spoustu mineralky, nebo ovocne stavy, tak 2-3 litry. Vecer, kdyz uz jsem doma, tak pivko ;)
Neregistrovaný (0)|4.7.2008 17:13
Chce to klimatizaci, na přemýšlení teplotu kolem 22C.
Boguš (54)|4.7.2008 18:03
.... kokain & CS ... ;)
kucikk (3)|4.7.2008 19:37
Jedině pivo. A vychutnat si ho. Pak je člověku hned líp. A když je člověk v psychický pohodě tak podává vyšší výkony. Jen se to nesmí zvrtnout, protože po 10 pivech už člověk nemusí udržet myšlenku...
crasher.km (919)|4.7.2008 20:17
no začínal sem na kafe ,abych vydržel pracovat dýl :) teď už mi nepomáhá ,takže buď cigaretka, nebo prostě skočit do hospody na jedno s kamarády (podotýkám jedno :D) a pak už se nechce spát :)
ICE_D (2754)|4.7.2008 20:41
KAFÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ :D

Rozpustny nescafe classic pul na pul s mlikem ;)
DJ Miky (0)|4.7.2008 22:55
Jít se ven projít nebo vykoupat :-).
chesterfield (163)|5.7.2008 00:46
Dost vela ludi sa tu dopuje pivinkom, ja ked si dam ( a zvlast iba to jedno ) tak okamzite pridu driemoty. A to nehovorim o tom, ze v robote sa to vecsinou moc nehodi ( tiez zalezi kto, kde robi ). Takze ja klasicky za den vypijem 2 turkov, 1 presso, 1-2 cajicky ( zeleny, matovy ), a pre pripad mimoriadnej krizy nosim v pohotovostne prirucnej batozine nejaku guaranu.
pegy (757)|5.7.2008 01:44
Energy drink akej kolvek znacky :) Som odporca kavy a caj pijem len ked som chori a najradcsej mam cistu vodu z vodovodu ( u nas doma je fakt dobra :) )
CommanderZ (512)|5.7.2008 12:13
1-2 dily futuramy bezpecne proberou :)
NHKG (1136)|5.7.2008 17:21
Mi zvýší výkonnost jedině blížící se termín odevzdání práce. Pak za jeden den udělám víc, než za týden v době, kdy se žádný termín neblíží.
Pivo nebo pokec šéfem mi seberou všechnu chuť do práce a pak už místo práce zbytek dne jenom brouzdám po internetu a čtu diskuze jako třeba tady :)
Ojt (3)|5.7.2008 20:14
Sex v klimatizovaný místnosti, pivo, meloun...
Jezevec (607)|5.7.2008 20:46
Piju dost kafe a semtam si dam cigo na probrani:)

Pak klidne vydrzim pracovat celou noc, pokud je treba.
jerryczech007 (98)|6.7.2008 01:01
Ledový zelený čaj, pořádně silná horká čokoláda jako nápoj a když je nejhůř, tak káva.
mrozu (87)|6.7.2008 01:28
Já piju SHOCK, Cherry Coke nebo Tullamore Dew. Sice na sobě nijak zvlášť nepozoruju že by mi to zvýšilo výkonnost (proti lenosti to totiž neúčinkuje :D), ale hlavní je, že to dobře chutná. A z tuhých paliv čokoláda :)

Jinak souhlasím s tím, že nejúčinnější prostředek ke zvýšení výkonnosti je blížící se deadline :)
Encore1106 (424)|6.7.2008 20:55
RedBull, RedBull, RedBull. Čas od času Semtex nebo Kamikadze.

Kafe moc nepiju, čaj (klasický, ne Ice-Tea) jenom k snídaní. Po Coca-Cole mam žízeň, po marihuaně sice stoupne výkonnost, ale ne v tom, co je potřeba.:D Klimatizaci nemam, tak ta taky nepomůže. Nevim proč, ale pivo mi nějak přestává chutnat, takže to jenom čas od času s kámošema.
BABY_OSHA (7)|7.7.2008 17:33
[QUOTE=pas!k;138848]Zkus caj MATE .. prodava se vice odrud[/QUOTE]


Maté s tím souhlasím není nic lepšího... usrkávat ho celej den a večer si dát studenou sprchu.
Magnatt (145)|7.7.2008 22:52
No kafíčko si dám ( ale ne "českého logra" to je hnus), stejně jako čaj, ale hlavně pro chuť, pocit uspokojení, než pro povzbuzení, na to je nejlepší pohyb, cvičení :)
xxviktor (406)|10.7.2008 19:07
Litr silnýho zelenýho čaje povzbudí vždy.
Pavel Boček (4169)|12.7.2008 14:18
Káva a další kofeinové přípravky nikdy, jelikož je to droga, po jisté době se projeví abstinenční příznaky a chce se mi hrozně spát...takže se jen napájím dostatkem tekutin a když je moc vedro, z venku se ošetřím ventilátorem :)))

Jinak když jsem minulé léto nad ránem hrával Armed Assault po síti, tak jsem žádný stimulant nepotřeboval. PC hry, obzvlášť takové, nejen že vyžadují soustředění, ale také jej naopak posilují. Prostě, když jsem hrál, mohl jsem u toho sedět třeba 48 hodin s přestávkami na jídlo. Bdělého mne udržovalo to hraní.

Problém byl, když jsem pak začal psát v takové stavu aktuality...ale bylo to vidět na množství překlepů, kde i přes silnou filtraci vždy pár proklouzlo :D:notsure:turtle:runaway:slug