reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

DieHard BIOS - ASUS P5Q3 - problém

Chmelda (10)|4.7.2008 08:08
Zdravim. Prosim o help. Aktualizovaval jsem BIOS pres EZ Flash 2 a i kdyz mi to vyhodilo hlasku ze to bylo uspesne dokonce a automaticky restartovano, uz mi PC nenabehnul. Pouze zablika mechanika, stale sviti led indikujici cinnost HDD, ale dal nic. Jak je to s funkci DieHard BIOS? Je ta obnova biosu automaticka nebo musim prehodit nejakej jumper? V manualu co jsem cetl tak by to melo byt automaticky ale nic se nedeje a nechaval jsem to zapnute celkem dlouho. Popr. neni tu moznost nejak re-flash doma nebo vymenit ty dva cipy biosu mezi sebou? Diky moc
|Mio| (1333)|6.7.2008 18:45
Zkus nejprve jumperem resetovat CMOS, popr vyndanim baterky na dele nez 20 ninut.

Druha moznost je disketa obsahujici EZ Flash a nejlepe puvodni zalohu BIOSU, mel by se z ni dat automaticky flashnout BIOS i bez toho aby se cokoli zobrazilo na monitoru, neb neprobehne ani inicializace grafiky.

Jeste je moznost automaticke obnovy, u nekterych desek kdyz 3x po sobe po resetu nenabehne tak se nactou BIOS defaults a kdyz 5x mel by nabehnout BIOS ze zaloznbiho chipu.



Pokud ani to nepomuze, tak odnest desku na reklamaci, preventivne bych jim nerikal proc chcipla, jen to ze proste najednou nejde zapnout PC a s jinou deskou jo.
robky (3195)|6.7.2008 19:12
Ešte vyskúšaj štart PC s vloženým CD od základnej dosky, zvykne obsahovať súbor s biosom. Funguje to síce s Asus doskami, ktoré majú CrashFreeBios, ale za skúšku nič nedáš.
Chmelda (10)|8.7.2008 18:24
nic nepomohlo....a ten jumper na CLRTC? nejde s nim prepnout na ten zalozni bios? po tech restartech se to neobnovi, cd se nenacte a disketa taky ne...nemeli by jste jeste nejakou radu pls?