reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Restriktivni router - jak obejit

Wlcheck (86)|13.10.2006 08:35
Resil jsem tento problem, tak mozna se to tu bude nekomu hodit

U nas ve firme mame velmi velke restrikce tykajici se pripojeni k pocitacum venku. Kuprikladu ja jsem potreboval se dostat SSH na muj PC doma. Predtim jsem to resil tim, ze jsem nastavil SSH na 443 port, coz je vlastne port pro zabezpecene pripojeni HTTP, takze to proslo jenomze ne na dlouho. Po upgradu routeru ve firme jsem zjistil, ze kontroluje obsah paketu (OT: nejsem si jisty, mam pocit ze se tomu rika aplikacni firewall). Takze se svym zpusobem jsem byl v koncich.

Na Google jsem nasel HTTP tunnel program (lze ho najit zde: http://www.nocrew.org/software/httptunnel.html jak ve verzi pro Linux tak i pro Win). Na serveru spustite HTS a nastavite kam ma prichozi spojeni predavat (v mem pripade to bylo rovnou na localhost) a na jakem portu ma poslouchat. Ku prikladu, muj SSH server ted sedel na portu 22, takze jsem spustil: "hts -F localhost:22 80". Na pocitaci ve firme (program lze spustit i kdyz mam jenom prava user) staci spustit "htc -F 22 213.x.x.148:80". Jakekoliv pripojeni na pracovni pocitac na port 22 bude presmerovano na me PC doma.

Tak doufam, ze to nekomu pomuze :)

PS: spravcum se timto omlouvam za navod na tunel, ale predpokladam, ze kdyz je clovek schopne toto najit a zprovoznit, tak i ma takove znalosti, ze nenapacha skody...
salatnet (26)|11.11.2006 19:06
[quote=Wlcheck]...[/quote]
teda tebe bych chtěl mít ve firmě :-)
Wlcheck (86)|12.11.2006 16:46
[QUOTE=salat]teda tebe bych chtěl mít ve firmě :-)[/QUOTE]

a proc ? copak je na tom neco spatnyho ? :D
eraser (0)|12.11.2006 17:14
Hmm, starý dobrý HTTP Tunnel, mám na neho dobré spomienky, tiež som ním riešil množstvo reštrikcií, potom som sa obmedzil na ICQ, no keď som zistil, že Miranda s podporou NTLM a nastaveným proxy na HTTPS protokol a portu 443 pre ICQ login tento problém vyrieši, tak som na tunel zanevrel.