reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Problém s videem

Neregistrovaný (0)|6.7.2008 10:53
Jméno tazatele: Hrudička

Znění dotazu:
Při přehrávání videa (avi, wmv) mi funguje pouze zvuk, obraz nikoliv, stejné je to s televizní kartou v PC. Donedávna mi video fungovalo normálně. Nuvědomuji si, že bych před touto poruchou provedl nějaký podstatný zásah do HW nebo SW, krátce předtím jsem pouze instaloval SP3 pro WinXP (nemohu ale vyloučit, že s tím nelaboroval můj syn).
Zkusil jsem už obnovení systému, nové ovladače pro grafickou i televizní kartu, nové kodeky, reset BIOSu, zrušení antispywaru (zda neblokuje nějaký nutný proces). Zatím vše marné! Poradí mi někdo?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Sestavu PC jsem si skládal sám asi před třemi měsíci.
Zákl. deska Gigabite GA-EP35C-DS3R, procesor Intel Core 2 Duo E4500 (2,2GHz), paměti DDR2 2x1GB.
Z předchozí sestavy jsem převzal grafiku Asus EAH 3850 (512MB) a postarší TV kartu AverTV GO 007 FM Plus
OS Windows XP Professional
Maximus12 (763)|6.7.2008 12:27
No poradil bych, ale asi se ti to nebude líbit, podle toho co si všecko zkoušel bych snad už zvažoval reinstal OS. Případně ještě pokus odebrat SP3...


Jaké kodeky si tam zkoušel ?? Zkoušel si jich více nebo jen jeden typ ???
Hrudička (0)|6.7.2008 22:11
Kodeky jsem měl původně K-lite Codec Pack, zkoušel jsem i Vista Codec Package a K-lite Mega Codec Pack
kane.shw (1231)|6.7.2008 23:51
Pokud máš nějaký další disk (stačil by i postarší cca 5GB), tak bych narychlo zkusil na něj nainstalovat OS... do hodiny budeš vědět, jestli reinstal OS a následné instalace softu nějak bortí ten tvůj obraz.

Jinak osobně používám už několik let výhradně K-Lite Codec Pack a spokojenost. Jak pod XP, tak pod Vistou :thumb

PS: Ještě navrhuju výslech syna :) Sežeň si lampičku a petku, ze které bude kapat voda a on se přizná :D:D:D