reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nefunkční USB

Drtek (45)|6.7.2008 11:07
Ahoj všem mám problémek nefunguje mi USB ať tam připojím cokoli tak s emi to npřihlásí nevíte někdo co s tím?Díky moc
hl.hl (1387)|6.7.2008 11:36
Vic informaci by nebylo? Jaky mas HW, jak se to zachova (jestli se ukaze nejake zarizeni v systemu nebo jestli se nestane vubec nic nebo jestli to alespon Windows vydaji zvuk po pripojeni)? Blika napriklad flash disk po pripojeni do PC?
Drtek (45)|6.7.2008 11:46
[QUOTE=hl.hl;139260]Vic informaci by nebylo? Jaky mas HW, jak se to zachova (jestli se ukaze nejake zarizeni v systemu nebo jestli se nestane vubec nic nebo jestli to alespon Windows vydaji zvuk po pripojeni)? Blika napriklad flash disk po pripojeni do PC?[/QUOTE]

právě že to nedělá vubec nic ani foták ani flashka nebliká,prostě je to mrtvola
Maximus12 (763)|6.7.2008 12:24
[QUOTE=Drtek;139263]právě že to nedělá vubec nic ani foták ani flashka nebliká,prostě je to mrtvola[/QUOTE]

A do jakých USBček to strkáš ? Do nějakých vyvedených z casu nebo přímo do usbček na desce ???
Drtek (45)|6.7.2008 12:38
[QUOTE=Maximus12;139268]A do jakých USBček to strkáš ? Do nějakých vyvedených z casu nebo přímo do usbček na desce ???[/QUOTE]

usb vpředu na bedně,ještě nadávno jsem je normálně používal a teď nic
astec (1823)|6.7.2008 12:47
Ach jo znova a pomalu:
Operační systém, značka desky, HW konfigurace, ao se s počítačem dělalo naposle než to přestalo fungovat
Petr S. (1220)|6.7.2008 15:08
Taky bych to zkusil strčit přímo do desky.
Maximus12 (763)|6.7.2008 15:25
[QUOTE=Petr S.;139312]Taky bych to zkusil strčit přímo do desky.[/QUOTE]

Jo přesně tak, zas další co se nemůže podívat jak napsat smysluplný příspěvek :D.
Pokud by to na desce šlo, možná máš jen povolené konektory nebo něco s těma usbčkama vyvedenejma dopředu, nepoužáváš eště nějakou prodlužku nebo usb hub ?
L4c0 (2)|6.7.2008 22:37
já mám stejnej problém,nejdřív mi přední usb šlo bez problémů,ale pak z ničeho nic vypadlo,zkoušel jsem přeinstalovat řadiče usb ve správce zařízení,kouknul jsem se na přední stranu case jestli je všechno dobře připojený a vypadalo to, že jo a kouknul jsem se jestli je to dobře připojený k základní desce a tam to bylo taky v poho, volal jsem do prodejny,kde jsem si ten pc kupoval a tam mi řekli,že bych to musel poslat,že to asi bude závažnější problém a tak mi poslali usb hub,ale kdyby jste věděli co s tim tak poraďte,moje zákl.deska je Asus M2N-E nforce 570 sli (Ps: s počítačem jsem nic nedělal,žádnej reinstal windows,žádnej update bisosu,nic podobnýho)

dík za radu
hl.hl (1387)|7.7.2008 01:26
[QUOTE=L4c0;139481]já mám stejnej problém,nejdřív mi přední usb šlo bez problémů,ale pak z ničeho nic vypadlo,zkoušel jsem přeinstalovat řadiče usb ve správce zařízení,kouknul jsem se na přední stranu case jestli je všechno dobře připojený a vypadalo to, že jo a kouknul jsem se jestli je to dobře připojený k základní desce a tam to bylo taky v poho, volal jsem do prodejny,kde jsem si ten pc kupoval a tam mi řekli,že bych to musel poslat,že to asi bude závažnější problém a tak mi poslali usb hub,ale kdyby jste věděli co s tim tak poraďte,moje zákl.deska je Asus M2N-E nforce 570 sli (Ps: s počítačem jsem nic nedělal,žádnej reinstal windows,žádnej update bisosu,nic podobnýho)

dík za radu[/QUOTE]

A znamena to, ze zadni USB (na desce) jde nebo jak je to?
Maximus12 (763)|7.7.2008 05:55
[QUOTE=L4c0;139481]já mám stejnej problém,nejdřív mi přední usb šlo bez problémů,ale pak z ničeho nic vypadlo,zkoušel jsem přeinstalovat řadiče usb ve správce zařízení,kouknul jsem se na přední stranu case jestli je všechno dobře připojený a vypadalo to, že jo a kouknul jsem se jestli je to dobře připojený k základní desce a tam to bylo taky v poho, volal jsem do prodejny,kde jsem si ten pc kupoval a tam mi řekli,že bych to musel poslat,že to asi bude závažnější problém a tak mi poslali usb hub,ale kdyby jste věděli co s tim tak poraďte,moje zákl.deska je Asus M2N-E nforce 570 sli (Ps: s počítačem jsem nic nedělal,žádnej reinstal windows,žádnej update bisosu,nic podobnýho)

dík za radu[/QUOTE]

Pokud ti nejdou jen přední USB je problém asi v konektoru od casu co k nim vede, pokud ti nejdou ani zadní je problem s deskou.
L4c0 (2)|7.7.2008 07:30
zadní usb mi jde bez problému,jenom přední usb mi nejde,když něco připojim tak se nic nezobrazí a nic neproblikne
r34ktor (7477)|7.7.2008 08:09
[QUOTE=L4c0;139526]zadní usb mi jde bez problému,jenom přední usb mi nejde,když něco připojim tak se nic nezobrazí a nic neproblikne[/QUOTE]
Dej sem fotku tvého zapojeného USB konektoru + popis jednotlivých pinů kabelu vedoucího ze skříně.
Petr S. (1220)|7.7.2008 09:57
Zkus nějakou live distribuci Linuxu (dobré je a sám používám Kubuntu - dá se spustit i z CD), jestli v ní ty tvoje přední porty poběží. To nám ukáže, zda máme hledat chybu ve Windows a nebo v HW (BTW: koukni do mého podpisu, co je vlastně hardware :D )

[quote=L4c0;139481]Ps: s počítačem jsem nic nedělal,žádnej reinstal windows,žádnej update bisosu,nic podobnýho)[/quote]

Pokud to předtím šlo, počítám, že i zapojené to bude dobře.
Drtek (45)|7.7.2008 19:37
Ahoj všem problém vyřešen volnej konektor,zadek šel a předek nic,tak jsem to všechno omakal a nastrkal a pohoda.Všem dík za rady.
astec (1823)|7.7.2008 20:10
jo jo když se začudlí čudlíky tak jak se mají, tak čudlíky čudlíkují a je vše hned funkční :D
Adrb (23)|31.5.2009 04:05
Jestliže to ve předu najednou nejde, tak se mrkněte, zda to máte dobře zandaný, jestli nejde jen o špatný kontakt. To znamená otevřít počítač a hezky všechno pořádně zandat/zatlačit. Když to i pak nepůjde, pošťoural bych se ve správci zařízení a v ovladačích. Jinak je možně, že odešla nějaká ze součástek. Hodně štěstí.
antonbaby (65)|27.11.2009 12:25
ahoj všem. prosim o radu, nejde mi usb. jsou to ta zadni, konektor je společný se sitovkou.ve spravci systemu zadna chyba. jinak na desce jsou usb2 a ta mi jdou v pohode. dekuji za prispevek tony
dzandra (1368)|27.11.2009 12:49
[quote=antonbaby;320480]ahoj všem. prosim o radu, nejde mi usb. jsou to ta zadni, konektor je společný se sitovkou.ve spravci systemu zadna chyba. jinak na desce jsou usb2 a ta mi jdou v pohode. dekuji za prispevek tony[/quote]

NO taky ti ty usb mohly odejít. Sem ta se to stane
StD (1963)|27.11.2009 12:53
[quote=antonbaby;320480]ahoj všem. prosim o radu, nejde mi usb. jsou to ta zadni, konektor je společný se sitovkou.ve spravci systemu zadna chyba. jinak na desce jsou usb2 a ta mi jdou v pohode. dekuji za prispevek tony[/quote]
Jako dzandra, ještě bych dodal, že když už oživuješ půl roku starý thread na určité téma, tak by se slušelo napsat, jestli jsi už vyzkoušel metody k odstranění závady zde dříve popsané a s jakým výsledkem.
dzandra (1368)|27.11.2009 13:00
Dle tvé vtipné sz usuzuji, že máš vše vyzkoušené.

1. Zavři do místnosti dveře, pokud máš usb slušne vychované po zavolání (domů) by se měly vrátit.
2. Pokud by nepřiběhly, zkus je nalákat na nějaký pamlsek.

3. Pokud se ti v zařízení usb 1 nebo 2 nerozsvítí usb nebo nenačte zařízení, je tu způsobeno vadou usb.
Tohle se stane, pokud někdy neodpojuješ usb zařízení podle postupu, ale prostě ho rovnou vyrveš.
Taky se to stane i věkem hw.

Každopádně, ti přeju mnoho štěstí při řešení a pokud nechápeš význam (zařízení mohlo odejít) zkus se nad sebou zamyslet:thumbdown