reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gaming gear aneb vaše náčiní

Deexer (365)|6.7.2008 23:22
Snažil jsem se projet fórum, zda tu není toto téma, ale nic jsem nenašel....... :) (aspoň si to myslim .)
Tak by bylo dobré zmínit tu vaše "náčiní" :)

Často slýchám názory, že to je zbytečnost... atd.
Já si myslím, že i když se jen na PC pracuje, tak by člověk rozhodně neměl šetřit na myši.....atd.

Preferujete spíše konfort nebo výkon ?

Rozhodně asi nejdůležitejší je myš, která má dobré tvarování na ruku.
Co se týče klávesnice (teď to platí pro hráče) tak pořídit si klávesnici kterou "nesjedete"(vyleaserované písmenka nebo šedé, červené ........."prázdná tlačítka" (samořejmě počítám, že i o monitoru se zmíníte také důležitá periferie :) )

Rozhodě se mnou můžete/nemusíte souhlasit od toho je toto téma, aby jste předvedli, co používáte a co doporučujete...........

Například já používám: Monitor - Samsung SyncMaster 2232bw 22"
Klávesnice - Logitec G15 (old version)
Myš - Logitec MX400 (leaser)
Sluchátka: Creative Fatality

No snad admini mi neskazí radost, že už toto téma tu je, ale každopádně budu rád za vaše reakce :)
ICE_D (2754)|6.7.2008 23:30
Mys Genius za stovku, Klavesnice multimedial Genius za 300,- No asi to nic specialniho nebude :D
Ale me to na hrani staci ;)
Apophis66 (228)|6.7.2008 23:46
Mys - Razor DIAMONDBACK 3G 1800 dpi, Frost Blue...zkousel jich uz vic, ale tahle mi sedi nejlepe, lehka, tlacitka nekladou moc velky odpor...a pekny designe:-)

Klavesnice - A4tech G700...klavesnice staci obic...+ je vodotesna(kafe + sprcha a stale drzi):-)

Sluchatka - Koss PortaPro
Maximus12 (763)|7.7.2008 05:58
Klávesnice obyč Genius multimedialní..
myš Genius Ergo
noegoncz (319)|7.7.2008 06:43
myška MS IE 3.0 (prostě moje nejlepší :D)
podložka textilní, černá
kláveska bílá (místy tmavší,od popelu či čaje), 104 tlačítek ,nejspíš génius
popelník
Monitor ASUS PW201
sluchadla Koss Porta Pro

Jen otázka ,,Preferujete spíše konfort nebo výkon ?" je divněji položená. Myslím,že většina lidí, co sedí u PC častěji , tak preferuje konfort i výkon :)

Jinak co se týče názoru na periferie, tak samozřejmně výběr myšky je hodně důležitý a každému sedne jiná.Tj tvrdit, že něaká myš je nejlepší (krom MS IE 3.0 :D:D) je blbost. Každému sedne do ruky jiná .
Klávesnici už si drahou nekupuji. Všechny dopadli stejně. Vždy to kláveska odnesla po vylitém čaji,pivě,nebo kofole :) Poslední klávesnice, kterou jsem si koupil - MS Remote Keyboard, která je údajně odolná proti polití dopadla stejně :) ,ale na hraní stejně nebyla :)
Jo a podložka ? samozřejmně textilní, černá, nejlépe připelená páskou ke stolu :D
meeee (1110)|7.7.2008 06:50
Tak,
čumím do nejobyčejnější "dvacítky" (LG L204WT-BF),
pracky mám na Logitech Media Keyboard 600 (žádná gaming klávesnice, náruživému hráči bych ji nedoporučil)
a Razer Deathadder (válí se na eXactMatu),
na auta a sporty pak mám klasiku Logitech WingMan Dual Action.
Na hlavě mi při tom sedí Grado SR80.
Smeli (2302)|7.7.2008 08:16
Do ručky Logitech G5 která ujíždí na QCK mini.
Pod druhou Logitech Wave.
Do uší při tom hrají Creative T3100.
No a můj pohled pak míří na Asus VW222.
disruptor (110)|7.7.2008 09:00
Monitor: Samsung 205BW 20"
Klávesnice: Logitech G15 old
Myš: Logitech LX8 Laser
Sluchátka: mě nesluší :) a proto jedu na bedny CREATIVE I-Trigue 2.1 L3200
tequilla (1015)|7.7.2008 09:30
Monitor: LG L2000C
Myš: Razer DiamondBack 3G Frost Blue, v záloze Razer DiamondBack Plasma edition
Podložka: Razer Mantis Control, v záloze Razer Mantis Speed
Klávesnice: obyčejná HP, v záloze Samsung Pleomax 7000X Crystal ed.
Audio: cosi od Sony...
meeee (1110)|7.7.2008 09:39
[QUOTE=disruptor;139536]Sluchátka: mě nesluší :) a proto jedu na bedny CREATIVE I-Trigue 2.1 L3200[/QUOTE]

I kdybych ve sluchátkách vypadal jak největší trotl, tak se nebudu týrat hlukem lezoucím z levných plastových chrchlátek. Ta mám akorát na rádio, jako kulisu.
Zkus na chvíli i třeba jenom levná Sennheiser PX 100, uslyšíš, že hrají podstatně líp než nějakej 2.1 i-Trigue a těžko se budeš vracet ;)

//jenom bacha - nelézt na fóra s AV tématikou, to se pak ta sranda pomalu začne prodražovat..:runaway:D
Smeli (2302)|7.7.2008 09:48
[QUOTE=meeee;139540]I kdybych ve sluchátkách vypadal jak největší trotl, tak se nebudu týrat hlukem lezoucím z levných plastových chrchlátek. Ta mám akorát na rádio, jako kulisu.
Zkus na chvíli i třeba jenom levná Sennheiser PX 100, uslyšíš, že hrají podstatně líp než nějakej 2.1 i-Trigue a těžko se budeš vracet ;)[/QUOTE]

Srovnávat bedny a sluchátka je jako srovnávat náklaďák s osobákem... :notsure
meeee (1110)|7.7.2008 09:51
Smeli: Proč? Bavíme se o gaming gear a tady prostě za rovnou cenu udělají sluchátka mnohem větší službu než "repro", proto je srovnávám.
disruptor (110)|7.7.2008 10:01
[QUOTE=meeee;139540]I kdybych ve sluchátkách vypadal jak největší trotl, tak se nebudu týrat hlukem lezoucím z levných plastových chrchlátek.[/QUOTE]

Asi si je nevidel a tak ti odpoustim ze meles nesmysly. Woofer sice plast ale satelity cistej kov s titanovyma membranama. A ku**it si usi tim ze na nich bubu mit treba sest hodin poveseny sluchatka fakt nehodlam.
To radsi trocha potrapim sousedy.
Zeus(CZ) (318)|7.7.2008 10:03
set myši a klávesnice: Microsoft Wireless Laser Desktop 6000 v2 CZ
monitor zatím obYč: AOC 19'' CRT (koupím asi na ke konci roku něco novýho)
sluchátka: Gembird AP-870
podložka - úplnej levnej základ: beze jména :)

A teď je mi líto, ale prostě MUSÍM:

Deexer, noegoncz: koMfort, proboha
Deexer: aby jste => abyste // neZkazí (juj, fuj)
ice_d: mNě (3. pád) stačí
Apophis66: klávesnice stačí obYč (jako obYčejná)
noegoncz: TY všechnY klávesnice dopadlY stejně
disruptor: mNě nesluší (3. pád)

Tak. Pár komentářů k tomu:
1) dost možná jsem si právě udělal z někoho nepřítele do konce života a budu slýchat "tohle není fórum o pravopise" - přesto Vás prosím o laskavost: Když se takováhle (a jiná) chyba stane mně (3.p.), tak mě/mne (4.p.) prosím opravte, protože se snažím psát dobře, chybička se vloudí každému, a já bych o ní rád věděl, abych si ji buď opravil, nebo si ji zapamatoval a nedělal. (Ach, má tu být ta čárka před 'nebo'? S tím mám problémy …)
2) Pokud jsem se spletl a někoho z Vás opravil, i když jste to napsali správně, tak mě/mne (4.p.) prosím upozorněte, popřípadě mě/mne (4.p.) pošlete někam, v takovém případě bych si to více než zasloužil, to bych nerad …
3) Pokud je někdo z Vás nějak nemocný v tom smyslu, že jazyk nezvládá, plete si i/y // mne/mně apod., tak za to samozřejmě nemůže a má na takovouto chybu právo.
4) očekávám velkou pomstu, až někdy napýšu něco fakt hroznýho :-)
5) odpusťte, holt nemám co dělat :-)

Děkuji, zdravím, omlouvám se případně, Z.
Smeli (2302)|7.7.2008 10:09
[QUOTE=meeee;139543]Smeli: Proč? Bavíme se o gaming gear a tady prostě za rovnou cenu udělají sluchátka mnohem větší službu než "repro", proto je srovnávám.[/QUOTE]

Jenže ne každý může mít sluchátka během hraní na hlavě, např. osobně trpím často bolestmi hlavy a věř mi, víc si odpočinu s tiše předoucími bednami než se sluchátky. Navíc, je jasné, že to co ti bedny nedají ti dají sluchátka - kvalitnější a čistší zvuk v menším provedení, ale má to i své nevýhody a pro některé jsou opravdu těžko překonatelné.
meeee (1110)|7.7.2008 10:09
disruptor: Fajn, žer si dál marketingové kecy o titanových membránách.

BTW. když jsem PX 100 ještě měl, po šesti hodinách jsem nevěděl že něco mám na hlavě.

//Smeli: Věřím že i pro tebe by se našla pohodlná sluchátka ;)
disruptor (110)|7.7.2008 10:10
Jsme holt zeme plna dyslektiku a dysgrafiku a nebo to proste lidi maj KOPR resit, tak jako ja :)
noegoncz (319)|7.7.2008 10:11
[QUOTE=Zeus(CZ);139549]set myši a klávesnice: Microsoft Wireless Laser Desktop 6000 v2 CZ
monitor zatím obYč: AOC 19'' CRT (koupím asi na ke konci roku něco novýho)
sluchátka: Gembird AP-870
podložka - úplnej levnej základ: beze jména :)

A teď je mi líto, ale prostě MUSÍM:

Deexer, noegoncz: koMfort, proboha
Deexer: aby jste => abyste // neZkazí (juj, fuj)
ice_d: mNě (3. pád) stačí
Apophis66: klávesnice stačí obYč (jako obYčejná)
noegoncz: TY všechnY klávesnice dopadlY stejně
disruptor: mNě nesluší (3. pád)

Tak. Pár komentářů k tomu:
1) dost možná jsem si právě udělal z někoho nepřítele do konce života a budu slýchat "tohle není fórum o pravopise" - přesto Vás prosím o laskavost: Když se takováhle (a jiná) chyba stane mně (3.p.), tak mě/mne (4.p.) prosím opravte, protože se snažím psát dobře, chybička se vloudí každému, a já bych o ní rád věděl, abych si ji buď opravil, nebo si ji zapamatoval a nedělal. (Ach, má tu být ta čárka před 'nebo'? S tím mám problémy …)
2) Pokud jsem se spletl a někoho z Vás opravil, i když jste to napsali správně, tak mě/mne (4.p.) prosím upozorněte, popřípadě mě/mne (4.p.) pošlete někam, v takovém případě bych si to více než zasloužil, to bych nerad …
3) Pokud je někdo z Vás nějak nemocný v tom smyslu, že jazyk nezvládá, plete si i/y // mne/mně apod., tak za to samozřejmě nemůže a má na takovouto chybu právo.
4) očekávám velkou pomstu, až někdy napýšu něco fakt hroznýho :-)
5) odpusťte, holt nemám co dělat :-)

Děkuji, zdravím, omlouvám se případně, Z.[/QUOTE]

Tak já se pomstím jako první !!
Ne, dělám si srandu. Samozřejmně máš pravdu. Osobně si svoje vlastní přízpěvky po sobě čtu, nicméně se občas (možná častěji) stane, že tam chybka je. S tím nic nenadělám, opravdu jsem z češtiny nikdy nevynikal. Každopádně si nemyslím, že by to tu bylo tak hrozné.
Asi by jsi potřeboval více práce v práci (tedy pokud jsem to pochopil správně :) ), pak by jsi přehlížel i malé chybky :)
Zeus(CZ) (318)|7.7.2008 10:16
[quote=noegoncz;139555]Tak já se pomstím jako první !!
Ne, dělám si srandu. Samozřejmně máš pravdu. Osobně si svoje vlastní přízpěvky po sobě čtu, nicméně se občas (možná častěji) stane, že tam chybka je. S tím nic nenadělám, opravdu jsem z češtiny nikdy nevynikal. Každopádně si nemyslím, že by to tu bylo tak hrozné.
Asi by jsi potřeboval více práce v práci (tedy pokud jsem to pochopil správně :) ), pak by jsi přehlížel i malé chybky :)[/quote]

Nejsem v práci, mám prázdniny, ale klid, za půl hoďky jdu na kolo, budete mít klid :)

Ale jinak to tady na fóru skutečně není hrozné, NAOPAK, dost mě to tu překvapuje, nevěděl jsem, že tolik lidí na českém internetu (Internetu :)) umí česky :)

A než odjedu, tak přátelské pošťouchnutí :): 'Samozřejmně a přízpěvek' je fakt hustý, a 'asi BYS, pak BYS' … (páni, fakt se bojím, až udělám chybu já :))

A mimochodem: Firefox má integrovanou kontrolu pravopisu ;).
disruptor (110)|7.7.2008 10:19
[QUOTE=meeee;139553]disruptor: Fajn, žer si dál marketingové kecy o titanových membránách.

BTW. když jsem PX 100 ještě měl, po šesti hodinách jsem nevěděl že něco mám na hlavě.[/QUOTE]


Co to meles o marketingovych chobotinach o membranach. Cumim na ne na stole tak snav vidim co tam mam ne? A to verim ze po sesti hodinach necitis za na vlave vubec nic. At sluchatka nebo vlasy.
meeee (1110)|7.7.2008 10:24
[QUOTE=disruptor;139558]Co to meles o marketingovych chobotinach o membranach.[/QUOTE]

Pokud projdeš nějakým zvukovým vývojem (teď myslím směrem ke kvalitnějšímu zvuku), pak si pročti tenhle thread znovu a pochopíš o čem píšu.
Do té doby nemá smysl se tu s tebou o tom bavit, protože i-Trigue rulllezzzzzzz:stupid
noegoncz (319)|7.7.2008 10:27
No ono je to nejspíše také i o tom, k čemu právě sluchátka/repro používáte.
Samozřejmně zastávám názor, že sluchátka jsou lepší alternativou např při hraní her (zejména FPS), u něaké strategie je to celkem šumák. Každopádně co do kvality, tak každy, kdo někdy ochutnal nějaký kvalitnější zvuk, ví, že standartní repráky za litr k PC (5.1) je nenahradí.A na to stačí i obyč. Kossy porta pro. Ale z nich třeba taky bolí hlava. když jsem je měl na LANce , tak jsem přežil pár hodin a pak museli z hlavy dolů...
Nicméně mám chvíli u PC obyčejné Logitech Z4-e, které určitě na zkouknutí TV,občasný poslech mp3 stačí, i když rozhodně nemají něaký super zvuk.
Smeli (2302)|7.7.2008 10:51
[QUOTE=meeee;139553]...
//Smeli: Věřím že i pro tebe by se našla pohodlná sluchátka ;)[/QUOTE]

No, sem celkem spokojen s Koss KSC/11 a přemýšlím o koupi KSC/25, jediný problém je, že tohle řešení bude přínosné jen pokud pořídím jiný phone :) Doma je ale používám málokdy.
Deexer (365)|7.7.2008 12:05
Zeus: njn a to jsem to kontroloval 2x :) (psal jsem to už pozdě večer, tak sem tam mi něco vypadlo) ale to mě samořejmě neomlouvá :)

Jinak abych reagoval dál .)

Repro a sluchátka se nedají porovnávat.
Repro je možná dobré na poslech, ale to je asi tak všechno :)
Sluchátka prostě na vnímaní zvuku jsou lepší.
Také dneska už designově nedělaj ošklivé či hnusné sluchátka, tak si myslím že každýmu něco bude slušet :)
HiLow (1000)|7.7.2008 17:16
Jedine na cem mi zalezi, aby byla mys bezdratova. Klavesnici pouzivam na ntb. Ted mam mys Typhoon design Unplug Mode a jsem spokojenej.
Pavel Boček (4169)|11.7.2008 21:23
Tjn, taková anketa tu nebyla. Jsou tu jen jaké náčiní máme, ale ne, jaké preferujeme :D

Tož samozřejmě preferuji dobré náčiní, ale mám obyčejné :slug
kidal5 (15)|16.9.2009 16:01
Já mám náčiní pouze obyčejné a nějaaké speciální sluchátka či jiné vymoženosi nevyužiju.
bst (37)|27.9.2009 14:02
Tak moje vybavení docela ochablo po prodání desktopu a pořízení ntb...(čehož do dneška lituji)
Takže kvalitka jen co se týká periferií.

Myš:Logitech MX518
Podložka:Qck mini
Sluchátka:Sennheiser HD201
Repro:Logitech X230 2.1


na občasné hraní po internetu a párkrát do roka LAN-ku to stačí až kam...
Hellow (199)|1.10.2009 18:50
Mů herní gear :notsure
Sluchátka za 250 :-D
Monitor LCD 19´1440*990 :-D
Nějaká starší klávesnice :-D
A myš Labtec Laser :-D
Na Bulánky to stačí :-D
A když něco závodního :-) (jsem barbar) hraju na game padu s analogem :-D:stupid:stupid