reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GTA San Andreas - problém myš a klávesnice

Zeus(CZ) (318)|7.7.2008 09:33
Zdravím,
jako milovník GTA:SA mám vážný problém.

Pořídil jsem si nový OS (Vista Home Premium x64) a nainstaloval GTA: San Andreas, ale od počátku mám problémy s ovládáním. V menu ani ve hře mi nefunguje myš, hýbe se, ale levé tlačítko prostě nic nedělá, musím najet na položku menu a dát ENTER, občas se vzpamatuje, když jsem v nastavení, a měním hodnoty (a pak je zase dám zpátky). Třeba citlivost myši o stupeň výš a pak zase hned o stupeň zpátky. Když to udělám cca trilionkrát, tak se někdy vzpamatuje - vím tedy, že myš tam může fungovat.

Pak mám pro změnu naprosto NELOGICKÝ problém s klávesnicí. Vůbec to nechápu, vše ostatní funguje, ale nemůžu vypnout houkačku u policejního auta (a jiných houkacích) krátkým stisnutím H (ani capslock) - normálně auto začne houkat takovou tou rychlejší houkačkou, jako kdybych to H držel dlouze. Musím do něj jak datel ťukat 50×, než se vypne.

Na starém PC s Windows XP (Pro 32bit) šlo vše abolutně bez problémů. Mám set klávesice a myši (i předtím jsem ho měl) Microsoft Wireless Laser Desktop 6000 v2 CZ. Žádné nastavení speciálně pro SA jsem v ovladačích nedělal, vše je nastaveno tak, jak normálně vždy fungovávalo (tedy zatím nijak). Jedná se o čistou instalaci GTA:SA, žádné doplňky ani čeština, jen jsem si změnil rozlišení a detaily a nastavil jinak tlačítka pro řízení a chůzi.

Zbožňuju GTA, poraďte prosím :)
Liqid (410)|18.7.2008 20:48
Zkus SA narvat naky ten patch popripade jinou mysku s dratikem cca 70 Kč.
Zeus(CZ) (318)|18.7.2008 22:19
[quote=Liqid;143443]Zkus SA narvat naky ten patch popripade jinou mysku s dratikem cca 70 Kč.[/quote]

Děkuju za tip, patch mě nenapadl, předtím jsem to taky nedělal (já blb, já taky předtím neměl Vistu x64 atd., že?) - to by mohlo pomoct

Myš se zázračně sama zlepšila - teď prostě funguje, normálně. Nevím, co to udělá dnes, zítra, ...

Zkusím i drátovou kdyžtak, samozřejmě doma nemám jen drahé myši za ×000, ale i obyč. ;)
Jediné, co mi teď teda vadí je to houkání (stejně teď hraju jiné hry, ale na druhou stranu SA je SA :inlove)

Děkuju, zkusím a dám vědět!
r34ktor (7477)|18.7.2008 22:26
Máš nainstalován aktuální ovladač?
Zeus(CZ) (318)|19.7.2008 10:50
Já ho (resp je, na tu klávesnici teda hlavně) klidně přeinstaluju, Sicher ist Sicher, ale těsně před instalací nového OS na nový PC jsem stahoval z oficiálních webů všechny ovladače na všechno. I z MS na set.

Děkuju
jonmar (39)|19.7.2008 16:00
Zkoušel si jinou klavesnici? Měl jsem taky bezdrátovej set klavesnice a myši, od Geniusu Wireless Twintouch Optical Office.Nakonec jsem se vrátil k obyčejný drátový klavesnici i myši.Furt jsem musel měnit baterky a věčně to nefungovalo.
Zeus(CZ) (318)|19.7.2008 16:36
Klávesnici jsem ještě měnit nezkoušel, zkusím, hned jak budu moct restartovat PC (teď nelze). Ale na druhou stranu musím říct, že GTA:SA mám moc rád, ale jestli je to klávesnicí, tak letí do koše (softwarového). Můj milovaný set mi všude jindy funguje a vždycky fungoval (a na XP fungovalo i GTA), a rozhodně se ho nevzdám. A baterky měním jednou za půl roku, v MS nekecali ;)

Jinak: Myš už funguje pořád (nevím vůbec proč - nic se nezměnilo, jen prostě funguje !!!) a klávesnice furt nic, co jsem zatím zkoušel funkce, vše jede, a klávesa H taky funguje (auta houkají, zkoušel jsem i nějaký cheaty s klávesou H), jen když zkouším to houkání třeba ambulance, tak musím minimálně čtyřikrát velejemně ťukťuk zmáčknout (takové to ťuknutí, jak se dá prst vysoko nad klávesu a lehce ťukne - v běžném hraní nemožné), a občas se to prostě zapne/vypne.

Kdyby aspoň naskakovala chyba, ale takovéto nelogické blbnutí mě fakt dokáže dožrat :). Vůbec nevím, čím to je …

A taky mi mimochodem nefunguje klávesová zkratka CTRL+ALT+C, která dělá znak &. Na XP mi to kdysi blokoval pro sebe Catalyst, tady jsem zkratky vypnul, a furt nejde … To nesouvisí s GTA
Encore1106 (424)|19.7.2008 22:24
[quote=Zeus(CZ);143657]
A taky mi mimochodem nefunguje klávesová zkratka CTRL+ALT+C, která dělá znak &. Na XP mi to kdysi blokoval pro sebe Catalyst, tady jsem zkratky vypnul, a furt nejde … To nesouvisí s GTA[/quote]
Stejně ti to Catalyst nejspíš blokuje. Aby ti ta zkratka fungovala, musíš vypnout Catalyst Control Center úplně, tedy v taskmanageru shodit proces CCC.exe. Pak bude zkratka fungovat (alespoň u mě to tak jde). Zkusím se v tom trochu prohrabat, jestli to nejde nějak vypnout.

Edit: Takže je potřeba otevřít Catalyst Control Center v Advanced módu, nahoře rozbalit menu Hotkeys a vybrat Hotkeys manager. Vyskočí na vás okno ve kterém je potřeba změnit zkratku pro Launch Catalyst Control Center, já třeba vybral Ctrl+Shift+Alt+C, protože to snad nikdo nepoužívá :-D ). Pak je potřeba restartovat počítač a je to. :-D




Sorry za OT. Kdyby se do toho někomu chtělo, může to přesunout někam na lepší místo
Zeus(CZ) (318)|20.7.2008 10:36
Encore1106: Děkuju moc! To mě nenapadlo, že nestačí jen odškrtnout Enabled. Já tohle řešil i kdysi na XP, ale asi před rokem a půl, tak jsem samozřejmě zapomněl :). Takže díky!
p.a.y.a (1)|7.11.2008 19:42
Ahojte, mám hodně podobný problém viz výše, chtěl bych Vás poprosit o radu, koupil jsem nový počítač, čtyřjádrový a nefunguje mi myš při hře, v menu s ni mužu pohybovat všemi směry, ale nic nepotvrdím a ve hře nefunguje vůbec. zkoušeli jsme hru (original) nahrat do jineho pc - tam jde vše ok a naopak jinou myš na tento pc a výsledek stejný - nefunguje..na původním počítači šlapalo vše, takže bude asi problem v tomto pc, něco do něj nahrát? můžete mi někdo prosím poradit? Díky Pavel
Zeus(CZ) (318)|8.11.2008 19:22
já bych tedy doplnil, že myš se u mě SAMA od sebe rozhodla fungovat, a od té doby, co jsem psal, funguje bezvadně. U klávesnice přetrvává problém s 'H'. A i když mám GTA:SA moc rád, dospěl jsem k názoru, že nejlepší řešení tohoto problému je nějaká jiná hra :):).

ALE! co ten patch (viz příspěvek od Liqid)? Já to tehdy z nějakého důvodu neinstaloval (buď jsem měl jinou verzi hry, nebo jim tehdy spadl server, nevím …). Třeba to opravuje?!? Doporučuju vyzkoušet …
fix11 (1)|9.8.2011 21:02
Zdravím, mám podobný problém. Při spuštění GTA:SA "New Game" .. nemohu pohybovat kamerou (myší) žádným způsobem. Respektive v celé hře nejde Myš. Nevíte co s tím? :(
FJ08 (29)|23.10.2011 20:47
Na tuhle hru funguje omezení na jedno jádro procesoru.
Pří hraní, přepnout do správce úloh, u gtasa.exe pravým tlačítkem v nabídce nastavit spřažení - na jedno vlákno.
r34ktor (7477)|24.10.2011 12:56
S omezením na jedno jádro bych brzdil. Mě při hraní GTA SA plně vytěžuje dvě jádra (ze čtyř). Problémy s myší ani klávesnicí jsem nezaznamenal. Ovšem u neopatchovaných verzí je nelze vyloučit.
zatara007 (18)|5.1.2013 21:37
ja jsem upravil v total comander ze slozky save soubor vitvoreny po instalaci a ulozil na nake bespecne misto NEMAZAT a funkcni me osobne to delalo kdyz jsem hru ulozil