reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Fortron Epsilon FX600-80 600W - vymena ventilatoru

tomas.f1 (51)|8.7.2008 09:43
ahoj, nevite nekdo, jak je pripojen ventilator ve zdroji Fortron Epsilon FX600-80 600W (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51228) ??? potreboval bych vedet jestli je tam klasicky 3-pin konektor nebo jestli je to natvrdo napajene... diky
johny__g (6387)|8.7.2008 10:31
Fortron GLN má 2 pinový konektor, myslím že to bude podobné. Ale není problém tam připojit jiný větrák, jestli ti jde o tohle.
tomas.f1 (51)|8.7.2008 10:36
[QUOTE=johny__g;139937]Fortron GLN má 2 pinový konektor, myslím že to bude podobné. Ale není problém tam připojit jiný větrák, jestli ti jde o tohle.[/QUOTE]

no, potrebuju tam dat jinej vetrak (ten puvodni je strasne hlucnej) ale ten ma 3pin konektor... tak nevim jak to udelat
crasher.km (919)|8.7.2008 10:38
[QUOTE=tomas.f1;139939]no, potrebuju tam dat jinej vetrak (ten puvodni je strasne hlucnej) ale ten ma 3pin konektor... tak nevim jak to udelat[/QUOTE]

pokud jseš aspoň minimálně schopnej s pájkou,tak to není problém připájet si na původní konektor ve zdroji.
Já to řeším tak ,že vyvedu klasickej 3pin od ventilátoru ze zdroje ven,pichnu na desku a můžu tak větrák i regulovat: )
tomas.f1 (51)|8.7.2008 10:40
[QUOTE=crasher.km;139941]pokud jseš aspoň minimálně schopnej s pájkou,tak to není problém připájet si na původní konektor ve zdroji.
Já to řeším tak ,že vyvedu klasickej 3pin od ventilátoru ze zdroje ven,pichnu na desku a můžu tak větrák i regulovat: )[/QUOTE]

jj, vytahnout kabl ven bude asi idealni... chci ticho:)
johny__g (6387)|8.7.2008 10:41
Buď jak radí crasher.km nebo jednoduše vem původní větrák, ucvakni konektor, to samé s tím novým a napájej. Nápověda: černý drát z konektoru patří na černý drát k větráku, červený ... ale na to přijdeš už sám. ;) Ten žlutý u větráku nech být, ten je na monitoring otáček.

EDIT: tady najdeš návod i s obrázky. Pozor, link vede na jeden málo známý blog "toho o kom se nemluví". :D
tomas.f1 (51)|8.7.2008 11:14
[QUOTE=johny__g;139943]Buď jak radí crasher.km nebo jednoduše vem původní větrák, ucvakni konektor, to samé s tím novým a napájej. Nápověda: černý drát z konektoru patří na černý drát k větráku, červený ... ale na to přijdeš už sám. ;) Ten žlutý u větráku nech být, ten je na monitoring otáček.

EDIT: tady najdeš návod i s obrázky. Pozor, link vede na jeden málo známý blog "toho o kom se nemluví". :D[/QUOTE]

cernej drat na cernej? fakt? :D pajet to nechci, chci to vytahnout ven aby to nejelo na max otacky... jak jsem psal, chci ticho:) jen mi bylo blby to proste ustipnout ten puvodni, tak me zajimalo jestli to je odpojitelnej konektor... kdyz uz mam prijit o zaruku tak at vim do ceho du:)

BTW: stranky toho o kom se nemluvi uz nejakou dobu nejdou:) (aspon ne me)
kane.shw (1231)|8.7.2008 11:27
[size="1"]Opravdu se omlouvám za OT, ale už jsi uvažoval o prodeji tvého stávajícího a koupi nového zdroje? Možná by to vyšlo o nějakou stokorunu dráž (no možná ani ne :notsure), ale zas by jsi to měl nové, se zárukou atd...

Je to jen otázka - no flame ;)[/size]
johny__g (6387)|8.7.2008 11:41
[QUOTE=tomas.f1;139966]cernej drat na cernej? fakt? :D pajet to nechci, chci to vytahnout ven aby to nejelo na max otacky... jak jsem psal, chci ticho:) jen mi bylo blby to proste ustipnout ten puvodni, tak me zajimalo jestli to je odpojitelnej konektor... kdyz uz mam prijit o zaruku tak at vim do ceho du:)

BTW: stranky toho o kom se nemluvi uz nejakou dobu nejdou:) (aspon ne me)[/QUOTE]

Ono by to na max. otáčky nejelo, ten zdroj si to reguluje. Ale jestli máš náhradní větrák s dost dlouhým kablíkem tak je to nejjednodušší řešení. Jen nesmíš ten větrák zapomenout zapojit! Jestli zdroj nemá pečeť, tak o záruku nepřijdeš, starý větrák si schováš a v případě reklamace dáš zpět.
tomas.f1 (51)|8.7.2008 12:13
[QUOTE=johny__g;139977]Ono by to na max. otáčky nejelo, ten zdroj si to reguluje. Ale jestli máš náhradní větrák s dost dlouhým kablíkem tak je to nejjednodušší řešení. Jen nesmíš ten větrák zapomenout zapojit! Jestli zdroj nemá pečeť, tak o záruku nepřijdeš, starý větrák si schováš a v případě reklamace dáš zpět.[/QUOTE]

pecet ma, ale to nejak poresim:) když se šikovně nahřeje tak by měla jit dolu... doufam... mam v casu ten kram na regulaci otacek s jednim volnym 4pin konektorem, tak ho tam dam a bude klid:)
tomas.f1 (51)|8.7.2008 12:14
[QUOTE=kane.shw;139971][size="1"]Opravdu se omlouvám za OT, ale už jsi uvažoval o prodeji tvého stávajícího a koupi nového zdroje? Možná by to vyšlo o nějakou stokorunu dráž (no možná ani ne :notsure), ale zas by jsi to měl nové, se zárukou atd...

Je to jen otázka - no flame ;)[/size][/QUOTE]

uvazoval a zamitl jsem to:) zdroj bych prodal o litr min nez jsem ho v lednu kupoval a novej by me stal dalsi peto navic.... to to radsi risknu a dam tam za 150 vetrak:)
Klingacikx (1545)|8.7.2008 14:01
myslíš, že ten vetrák za 150 bude výkonnejší, tichší než ten čo tam je teraz?
tomas.f1 (51)|8.7.2008 14:19
[QUOTE=Klingacikx;140034]myslíš, že ten vetrák za 150 bude výkonnejší, tichší než ten čo tam je teraz?[/QUOTE]

nemyslim... vim:) ten co tam je tak rve. vsechno ostatni je krasne tichy. mam v casu vetraky Acutake s max hlucnosti 10dB a jsou krasne tichy.... takze ano, bude to lepsi