reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypinani PC z duvodu totalniho prehrati AMD CPU

bags (232)|9.7.2008 23:08
Zdravim,

mam AMD X2 4800+ viz. moji konfigurace PC sestavy v podpisu.

Na obrazku je videt, ze druhe jadro ma 100°C a je stabilni, jakmile presahuje 100° (myslim do 105°C) automaticky se vypne PC.

Proc takove teploty? Obcas si spustim UT3 na full detaily v rozliseni 1900*1200 - beha to paradne, ale cca 15-30minut a pak se PC vypne.

Chladic mam boxovany dodavany s procesorem

Taky me zajima co je to udaj TMPIN2 - tech 122°C me desi, protoze ted v klidnem stavu teplota se pohybuje mezi 23-33 stupni.

Teplota CPU jader ted:
- CPU jadro #0 ma 17 - 29°C
- CPU jadro #1 ma 8 -18°C

GPU je stabilne na 48°C chlazena pasivem

Prosim o radu co bych mel udelat? Doporucite nejake lepsi chlazeni? Je opravdu vypinani PC zpusobeno tim prehratim prave toho druhyho jadra? V biosu mam vse OK.

Diky za rady

Salamander (6177)|9.7.2008 23:24
No, pokud to neni nejaka chyba mereni, tak jsou to vskutku zajimave teploty (zkus rukou sahnout na chladic CPU, jestli neni horky), muzes sem hodit fotku, jak to vypada uvnitr pocitace ?
jakou mas pastu na chladici ?, je spravne nasazeny ?
jestli je ta teplota skutecne takova, mozna je na case koupit Freezer 64 :thumb

EDIT: Wow, toho Vcore jsem si fakt nevsiml :runaway ... drsnyyy (chudak procesor :RestInPeace :D )
robky (3195)|9.7.2008 23:25
No ani sa nediv s takým Vcore:mistake
Pozri do môjho podpisu, mám ten istý procák na 2,95GHz a pri Vcore 1,25 až 1,30 V.
Takže vlez do biosu a Vcore zmeň z AUTO na 1,35V(ak sa nemýlim to je defaultná hodnota)
bags (232)|9.7.2008 23:46
ok vyzkousim. v skrini mam naprosty poradek a je dobre vetrana. vyfotit nemuzu, nemam ted digital.

myslim ze CPU je nasazeny dobre a pasta taky nechybi - nechal jsem si sestavit PC v Czech Computer

PC jede absolutne OK uz 8 mesicu bez vypadku a sekani nebo nejakych anomalii... deje se to jen pri hrani na plne edtaily ve Full HD rozliseni.

a tady jsou momentalne teploty - hodnoty mereny pres cca 20 vterinami

bags (232)|9.7.2008 23:47
VCORE je na AUTO - -v zavislosti na zatizeni se meni samo... takze pri 100° je takove jak je uvedeno na prvnim obrazku v prvnim postu.

Minimalni ted bylo 1.14
robky (3195)|9.7.2008 23:48
Tak Vcore upravené a hneď vidieť, že teploty spadli dole ako aj otáčky chladiča. Otestuj to v hre, ale myslím že to už bude OK
robky (3195)|9.7.2008 23:53
[QUOTE=bags;140631]VCORE je na AUTO - -v zavislosti na zatizeni se meni samo... takze pri 100° je takove jak je uvedeno na prvnim obrazku v prvnim postu.

Minimalni ted bylo 1.14[/QUOTE]

Tá doska teda zjavne overvoltuje (t.j. púšťa do cpu vyššie napätie ako má)
To minimum(1,14) je v poriadku, zjavne máš zapnuté C&Q a vtedy pri nízkom vyťažení cpu zníži násobič a Vcore.
Neskúšal si nastaviť v biose Vcore na tých 1,35?
Richmond (8084)|9.7.2008 23:57
jestli mas windsor tak jeste klidne uber na 1.25v doporucu stahnou coretemp - ten ti ukaze defaultni napeti cpu, ale jinak jsi ho pekne provetral :eek:
bags (232)|9.7.2008 23:58
[quote=robky;140633]Tak Vcore upravené a hneď vidieť, že teploty spadli dole ako aj otáčky chladiča. Otestuj to v hre, ale myslím že to už bude OK[/quote]

Nebude, v BIOS uz bylo nastaveno na auto.... v klidovem stavu je 1.10 a pri tech 100° jak jsem psal neco pres 1.58

Reguluje se to samo. Takze vykonnejsi chlazeni ?

Pripominam ze hraju na plne detaily v 1900*1200 rozliseni
Richmond (8084)|10.7.2008 00:01
no prave ze zkus dat manualne 1.35 nebo to co ukaze ten core temp (nebo mrkni na krabici, jestli mas) ta deska evidentne na auto "lehce" overvoltuje!
bags (232)|10.7.2008 00:02
Ano mam Windsor.

C&Q se mi prave nechce vypinat - je to dobra ficura na usporu energy kdyz PC je v klidu. Kdybych nastavil tech 1.35 podle defaultni hodnoty tak C&Q musi vypnout

OK vyzkousim. Vypnu C&Q a dam default 1.35 - ale uskutecnim to az zitra od poledne - ted jdu spat, rano do prace...

Jeste otazka co je to za udaj TMPIN2?! co mel tech 122 stupnu?
Richmond (8084)|10.7.2008 00:05
nevim nevim s tim c'n'q => ta deska v tom ma trochu hokej a to dost brutalni, to bych radsi prihodil nakou tu korunu za spotrebu nez dvojku za cpu ;-)
bags (232)|10.7.2008 00:09
[quote=Richmond;140646]nevim nevim s tim c'n'q => ta deska v tom ma trochu hokej a to dost brutalni, to bych radsi prihodil nakou tu korunu za spotrebu nez dvojku za cpu ;-)[/quote]

No takovych brutalnich teplot dosahuji fakt pouze pri hrani - ne pri bezne praci

Spusteny Photoshop CS3, FF, IE7, Opera 9, NOD32 + milion dalsich ovladacu a iM klienty + prehravam MP3 tak se procesor nezahreje na vice jak 50-60°

Dela to jen v UT3 na plne pecky (jine hry nevim, nehraju)
Richmond (8084)|10.7.2008 00:17
copak teplotou ti to cpu vypne ale tema 1.6v si koledujes o pruraz takze tim unrelem to celkem slusne provokujes - tohle bych si nedovolil ani s ninjou natoz pak s boxem ;-) aby sis mel taky rano na cem vybrat postu ;-)
bags (232)|10.7.2008 00:21
jj takovy mensi extream. no jde o to zda fakt by nebylo dobre poridit dobre chlazeni. pokud odejte tento CPU tak uz pujdu do vykonnejsiho CPU, nicmene by to byla neplanovana investice.

zitra tedy vyzkousim default 1.35V
Richmond (8084)|10.7.2008 00:27
tak teda jeste jednou a strucne - stahni coretemp a podle nej nastav manualne vcore v biosu, uloz restartni a zitra si bez koupit lepsi chlazeni, ale podle me to ten box zvladne...
robky (3195)|10.7.2008 00:37
No a pokiaľ ti ide aj o spotrebu myslím že utilitka RMclock by ti mohla pomôcť
mstejska (2912)|10.7.2008 08:11
Jo RightMark CPU Clock muzu taky doporucit. U nej si muzes nastavit napeti pro kazdy nasobic zvlast a pak zapnout "Performance on Demand". Pouzivam ho uz 2 roky a jsem velmi spokojen. Mam ho jak na NB (tam podvoltovavam Turion MT30 na 0.8-1.0V a ted ho mam i v PC na Athlonu X2 4400+ EE. A muzu rict uplne bez problemu.
bags (232)|10.7.2008 18:13
tak ted sjem zase zkousel podle vasich rad

v BIOSu jsem nastavil 1.35 Voltage na CPU a vypnul jsem C'n'Q

Spustil jsem UT3 a cekal cca 10minut - v momente kdy jsem psal prispevek uz byla teplota Core 0 cca 103-106°C a Temp3 cca 120°C

Vysledek:



Fakt nevim neco delat - asi debilni chlazeni.

Co znamena ta Temp3 ?!
robky (3195)|10.7.2008 19:08
No fajn, každá utilitka ukazuje niečo iné.
Takže nemáš Windsor(ako si spomínal) ale Brisbane, o to viac ma tie teploty prekvapujú:notsure

Keď sa dotkneš chladiča cpu(pozor na vrtuľku) čo cítiš? Pri tých cca. 100°C by si sa mal riadne popáliť.
Ak je chladič teplý-horúci bude problém vysoké Vcore.
Ak je chladič studený je problém s ním - je vôbec dobre nasadený a je tam pasta?
bags (232)|10.7.2008 19:31
Windsor /=/ Koukal jsem na objednavku na CZC kde je popis CPU a je napsano Windsor... dnes jsem zjistil, ze vlastne mam Brisbane dpc.

Opravdu pro domac pouziti nezkoumam detailne kazdy chip v PC, ale docela jsem se ted rozcilil

Chladic je dobre nasazeny, pasta je - psal jsem, ze mi skladali PC primo v CZC, ale kdyz tak koukam na ty nespravne popisy tak buh vi jake dalsi veci mam v PC jine nez v popisu z komponent co jsem si vybiral pro PC, ktere je doma na bezne pouziti. Neni to server, ale sere me to, ze ani jednou za cas vecer nemuzu zahrat originalni UT3 na plne pecky na 24" LCD :/

co te Vcore ? To nemuzuz nastavit ani v BIOSu ani pomoci SW,proste skace jak se mu chce.

Jdu jeste sundat bocnici v case a zatizit CPU na 100° a zjistim jak je na tom ten vetrak/chladic
bags (232)|10.7.2008 19:33
Ptam se po 50x tisicate co je to TEMP3 - tech 100+° ?!?!?!

pokud nevite staci napsat nevim
Klingacikx (1545)|10.7.2008 19:42
neviem... pozri sa na teplotu do BIOSu a podľa toho to môžeš zistiť
si si istý, že si uložil zmenu v BIOSe keď si menil VCore?
bags (232)|10.7.2008 19:45
nejsem zas tak blby abych zmenu 2x neulozil... testoval jsem to 2x.

v bidosu zadnou takovou TEMP 3 najit nemuzu - cemu by to patrilo

uz ted je CORE1 93 STUPNU A tmpin2 114 STUPNU PODLE hw MONITORU
Klingacikx (1545)|10.7.2008 19:46
na ten chladič si už siahol?
inak teplotu si môžeš pozrieť aj v Evereste tam by to malo byť popísané.
bags (232)|10.7.2008 19:56
chladic je teply pri 106°C

uz vim co je to TEMPIN2 je to

http://www.czechcomputer.cz/czc/products.nsf/v/651805B4D7EA2189C12571B200489E7F/$file/39254v.jpg

Chladic chipsetu na MB - ten jak je u SATA konektoru - medeny s nadpisem GIGABYTE - malem jsem se o nej spalil..
Klingacikx (1545)|10.7.2008 20:08
[quote=bags;140936]chladic je teply pri 106°C[/quote]
Pri 106°by mal byť horúci, bude to asi chcieť zhodiť chladič a naniesť novú teplovodivú pastu.

[QUOTE]Chladic chipsetu na MB - ten jak je u SATA konektoru - medeny s nadpisem GIGABYTE - malem jsem se o nej spalil..[/QUOTE]
skús ho niečim ofukovať
bags (232)|10.7.2008 22:46
[quote=Klingacikx;140944]
skús ho niečim ofukovať[/quote]

prave nemam cim, doporucite nejaky chladic/chlazeni?

teplovodivou pastu zkusim sehnat a znovu nanest
robky (3195)|10.7.2008 23:17
Na vyskúšanie stačí umiestniť do blízkosti toho chladiča NB hocijaký ventilátor(samozrejme aby ho ofukoval). Zožeň pastu, demontuj chladič cpu, poriadne vyčisti od starej pasty chladič aj procesor(napr. liehom a pod.). Nie je predsa možné, aby 65W procesor dosahoval pri použití aktívneho chladiča také teploty. Ako máš vlastne vyriešené chladenie celého kompu? Myslím tým koľko fanov a akých a kde?
bags (232)|11.7.2008 08:29
mam skrin http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=46379

v ni je dodavan 120 ventilator v zadu, ktery vyfukuje ze skrine.

GPU mam s pasivem, vepredu mam 2xHDD 80GB a 160GB.

CPU ma BOXovany chladic a vetrak

Ale nechpu proc se mi prehriva chladic chipsetu na MB, dosahuje onych zminenych 120°
Klingacikx (1545)|11.7.2008 09:24
120° to je strašne moc, pozri sa na teplotu radšej do everestu. napr. mne speedfam ukazuje na CPU -35°:eek:a podobné bludy...
speedfan nieje vždy spoľahlivý
edit: ten chladič cipsetu môže prihrievať aj tá grafika:notsure
johny__g (6387)|11.7.2008 09:40
1. Deska zjevně špatně měří - teploty nad 100 stupňů nejsou moc reálné stejně jako těch 18 co máš na jiném screenshotu. Takže nejdřív bych aktualizoval BIOS, jestli je nový.
2. Zkoušel jsi sahat na chladič CPU při těch údajných 100 stupních? Nás nezajímá jestli máš chladič dobře nasazený "protože ti to skládali v CZC", ale jestli je pasiv opravdu tak horký. Neměl bys na něm udržet ruku ani vteřinu, pokud by měl fakt takovou teplotu.
3. Všechny ovladače pro čipset atd máš?
bags (232)|11.7.2008 10:54
[quote=johny__g;141048]1. Deska zjevně špatně měří - teploty nad 100 stupňů nejsou moc reálné stejně jako těch 18 co máš na jiném screenshotu. Takže nejdřív bych aktualizoval BIOS, jestli je nový.
2. Zkoušel jsi sahat na chladič CPU při těch údajných 100 stupních? Nás nezajímá jestli máš chladič dobře nasazený "protože ti to skládali v CZC", ale jestli je pasiv opravdu tak horký. Neměl bys na něm udržet ruku ani vteřinu, pokud by měl fakt takovou teplotu.
3. Všechny ovladače pro čipset atd máš?[/quote]


1. kazdy SW jak jsem zjistil meri stejne jak EVEREST Ultimate tak svechny ostatni - cca 15 SW na mereni teplot - rozdil vzdy byl maximalne 5-10°

2. Uz jsem psal, ze jsem na nej sahal - je teply, neni horky. Prst neudrzim na zminenem chladici chipsetu zakladni desky - te tak horky, ze to okamzite pali neskutecne - cca odpovida teplote 80-100°

3. mam vse aktualni - BIOS, ovladace chipsetu atd. Mam pouze starsi ovladac SATA - tady vsak nejde o problem

//// jeste chci doplnit - ve stredu na chladici CPU 100° byt nemuze, max tam muze byt 60-70° chladic to jeste jakztakt muze uchladit. jde o to pokud je ten teplotni senzor nasazen hned u CPU tak na CPU nesahnu. dole chladic muze byt horky. To vsak fakt nezjistime
bags (232)|11.7.2008 11:20
doporucite nejaky pasiv na chipset na moji desku ?
Richmond (8084)|11.7.2008 11:46
nechapu proc proste a jednoduse neposlechnes rady co ti tady uzivatele pisou!? zbytecne zakladas novy prispevky a resis veci nesouvisejici s problemem. uplne nejlepsi bude kdyz to odneses zpatky do czc at si to tam vyresi, kdyz jsou to takovi borci ;-)
bags (232)|11.7.2008 13:52
Richmond: PC mam doma uz 9 mesicu.

Jake rady jsem neposlechl co to placas ? Udelal jsem vse co bylo v mych silach. Pres vikend tam dam novou pastu a s ni chci poridit nove chlazeni na chipset.

A hlavne jaky veci, ktere nesouvisi s tematem resim?

Prosim zda by nekdo nejaky neporadil - nacoz mi odpovis, ze neposloucham rady. uroven jak v czc fakt
johny__g (6387)|11.7.2008 14:05
[QUOTE=bags;141062]1. kazdy SW jak jsem zjistil meri stejne jak EVEREST Ultimate tak svechny ostatni - cca 15 SW na mereni teplot - rozdil vzdy byl maximalne 5-10°

2. Uz jsem psal, ze jsem na nej sahal - je teply, neni horky. Prst neudrzim na zminenem chladici chipsetu zakladni desky - te tak horky, ze to okamzite pali neskutecne - cca odpovida teplote 80-100°

3. mam vse aktualni - BIOS, ovladace chipsetu atd. Mam pouze starsi ovladac SATA - tady vsak nejde o problem

//// jeste chci doplnit - ve stredu na chladici CPU 100° byt nemuze, max tam muze byt 60-70° chladic to jeste jakztakt muze uchladit. jde o to pokud je ten teplotni senzor nasazen hned u CPU tak na CPU nesahnu. dole chladic muze byt horky. To vsak fakt nezjistime[/QUOTE]

Jestliže deska špatně odečítá teploty (jakože ano, nebo si opravdu myslíš že jádro může mít 13 nebo 18 stupňů jako na tom screenshotu?) tak můžeš mít třeba 50 SW a všechny budou měřit špatně. Jestli na chladiči udržíš ruku, tak má tak kolem 50 st. max., jádro bude mít kolem 70. Ale i to je špatný, takže určitě chladič sundej, očisti ho od pasty (i CPU), nanes tenký film pasty nové a nasaď zpět.
Chladič čipsetu - to by chtělo vidět fotku jak to máš v case uspořádané, aby s něčím nekolidoval. Ale počítej s tím že horké to bude vždy, holt nVidiácký čipsety se nehorázně hřejou.
Vezir (120)|11.7.2008 14:45
Sice se to tady již vyskytlo, ale přesto, píšeš že máž PC 9 měsíců a je sestavované v CZC, takže v tomto případě bych to řešil naprosto jednoduše a to reklamací, jednak proto, že PC očividně neposlouchá a jednak proto že musí být v záruce minimálně 24měsíců. Takže si s tím nelam hlavu a pošli stroj reklamovat ať si s tím lámou hlavy pánové v CZC. Chápu, že toto asi není tak úplně to co chceš slyšet/vidět, ale je to to nejlepší co v tomto případě můžeš dělat.
Richmond (8084)|11.7.2008 17:23
temi zbytecnymi posty jsem myslel napr. post 33 & 34 - snad by to slo spojit do jednoho, popr. editovat. pokud mas pc v zaruce tak ho jednoznacne odnes, mas na to narok a nemusis vrazet penize do novyho chladice (to spis zacni setrit na lepsi desku) - i box by to mel uchladit bez vypinani. dalsim problemem jsou teploty ze softwaru (pokud vim tak coretemp u brisbane neumi ukazovat teplotu ale hazi radove o desitky stupnu mene), nejlepsi je to merit v biosu a pak ohmatem (pokud teda nemas laserovej teplomer). co se tyce techniku v czc tak mam k nim jiste vyhrady (jednou jsem si od nich nechal sestavit pc z casovych duvodu a o to dele jsem stravil jeho rozebiranim a naslednym slozenim podle "normalnich" postupu). chladic na cipset by mel stacit thermalright hr5-sli, ale chtelo by to zmerit kolik mas mista kolem cipsetu. ad neposlouchani rad: rada zni sniz vcore na 1.35 (misto auto), vypnout c'n'q, odpoved je c'n'q se mi nechce vypinat... ale to nehraje roli, nejlepsi bude opravdu to pc odnest do czc
bags (232)|11.7.2008 17:42
c'n'q - jsem vypinal 2x a zas nejsem takovy blbec, ze to nedovedu vypnout. delal jsem proste vse.

ad BIOS - ok jak zjistim v BIOSu teploty v plnem zatizeni, v takovem co se mi vypina PC?

v biosu temp je ok - 18-27°
robky (3195)|11.7.2008 18:48
Po nabehnutí okien by teplota cpu mala byť zhruba ako tá z biosu. Ani jeden program ti neukazuje podobnú teplotu? Ktoré všetky programy na monitoring si použil? Ja používam NextSensor, skúšal som aj SensorsViewPro (ten je však platený) a tieto mi ukazujú porovnateľné hodnoty( s napätiami je to už horšie).
Everest, CPU-Z a Speedfan mi u teploty procesora ukazujú blbosti. Ešte mi napadlo, že aj RivaTuner (obsahuje plugin na meranie teploty cpu) meral správne.
Klingacikx (1545)|11.7.2008 19:11
Vysvetli mi ako môže byť teplota nejakého čipu 18°C, fyzika ťa nepustí, bohužiaľ. Takže doska má v tom chaos. Ešte ma napadá, niekde v BIOSe by sa malo dať nastaviť pri akej teplote CPU sa vypne počítač, skús tú hodnotu zvýšiť.
Už si naniesol novú pastu? lebo mám taký pocit, že stále hrabeme na tom istom mieste:rolleyes:
robky (3195)|11.7.2008 21:47
[QUOTE=Klingacikx;141157]Vysvetli mi ako môže byť teplota nejakého čipu 18°C, fyzika ťa nepustí, bohužiaľ. [/QUOTE]

/OT/ Dostalo sa mi do rúk PCSPACE 07/2008 a tam pri testoch chladičov cpu dosiahol TT Big Typ VP teploty 19°C pri okolitej teplote 22°C. Takže na Slovensku to možné je :D /koniec OT/
Pavel Boček (4169)|12.7.2008 16:05
Zkus hned po startu vlézt do BIOSu a sledovat teploty. Vypni/zastav rukou ventilátor a sleduj, jestli teplota roste nebo co dělá.

Pastu kup Arctic Cooling MX-2, starou očisti benzínem, líh na to nejde dobře. Chladič na čipset Thermalright HR-05 nebo Thermalright HR-05 SLI / IFX pokud plánuješ grafickou kartu s větším chladičem, což by mohlo kolidovat. Pasta u toho je celkem slušná, můžeš koneckonců na procesor dát i tuto...
bags (232)|17.7.2008 13:11
konecne kdyz jsem mel volnou chvili a neotravovala me prace. jsem sedl za PC a zacal jsem zkoumat priciny debilnich teplot, ktere trapili nejen CPU ale i Chipset zakladni desky :/

Zacal jsem od zacatku, prozkoumanim BIOSu, chladice CPU a pasty, vetraku ve skrini a taky chladice Chipsetu.

Vysledek byl OK

Pustil jsem se tedy do zkoumani po SW strance. Pustil jsem si 2x Unreal Tournament na max detaily a full HD rozliseni a zacal sledovat system - urychlil jsem si spustenim dvou her a zatizil CPU na 100%.

Teplota se samozrejme zvedla do 7 minut a PC se vyplo. Hmmm rekl jsem si - prece nejsem takova lama.

Postup jsem si opakoval, ale stim, ze jsem spustil jen jednou UT3 - CPU byl stale vytizen na 100% (obe jadra) - no to me podrzte, vzdyt kdyz jsem si kupoval PC tak CPU bylo vytizeno max na 50-70% a teploty CPU nepresahly ani 50° a Chipsetu na 40° - nejaka hovadina.

Napadlo me co vse muze zpusobit takovou zatez a HLAVNE zvyseni teploty nad 100° pri vytizeni na 100% CPU - no co asi muze napadnou - samozrejme GPU.

Kde byl urkyt problem?

GPU fachalo na 100% ok - HW za to nemuze. Nic v PC nebylo pretaktovano, pameti a vyknu je dost - fakt to nepotrebuji.

OK - odinstaloval jsem si ovladace VGA a stahl nejnovejsi - to ovsem nepomohlo.

Jdu do Ovladaci panel NVIDIA a zacinam zkouma nastaveni grafiky. Vse ok az na to, ze se mi nacitalo dlouho Nastaveni 3D - tak jsem vyckal 5 minut nez se seznam objevi a hura do Sprava 3D nastaveni - Globalni nastaveni.

Prdel sveta by rekl nekdo, ale nejakym zahadnym zpusobem byla vetsina polozek nastavena tak, ze by to neutahlo ani SLI. Prenastavil jsem vse na puvodni hodnoty, tak jak by to melo byt a hura restart.

Pustil jsem si 3x Unreal Tournament3 opet na maximalni detaily a FullHD rozliseni. V pozadi bezi 10 aplikaci na mereni teplot a dalsich milion systemovych procesu.

Pecky a bomby
Po hodinovem spusteni trech spustenych UTecek zatez serveru se nevysplhala nad 90%, teploty se drzely pri 54°C, Chipset na 49°C a GPU na 60°C :) HDD na 35° :)

Takze diky vsem za rady. Reklamace me diky Bohu nepostihla, HW je OK, vse beha jak ma
Jimbo440 (7)|14.10.2008 20:59
Mám podobný problém. Mám doma AMD X2 5200+ a při hraní náročnějších her se mi jednoduše vypne PC myslel sem že to je zdrojem tak sem koupil nový a pořád to dělá pak sem změřil zahřívání procesoru a když procesor dosáhl 100° tak se vypnul PC takže myslim že to je tím. Každá rada vítaná děkuji.
Salamander (6177)|14.10.2008 21:01
kup si lepsi chladic ...
Freezer 64 Pro ?
nebo zkus aspon zcheckovat tepl. pastu, jestli je dobre rozetrena, jestli se toci vetrak a tak ...
HiLow (1000)|14.10.2008 21:08
[QUOTE=Jimbo440;169648]Mám podobný problém. Mám doma AMD X2 5200+ a při hraní náročnějších her se mi jednoduše vypne PC myslel sem že to je zdrojem tak sem koupil nový a pořád to dělá pak sem změřil zahřívání procesoru a když procesor dosáhl 100° tak se vypnul PC takže myslim že to je tím. Každá rada vítaná děkuji.[/QUOTE]

Rozhodne lepsi chladic, teploty mas uplne zabijacke pro CPU. Nicim jinym, nez chladicem je nestahnes. Pasta ti muze udelat maximalne tak 1-3 °C.
Jimbo440 (7)|14.10.2008 21:42
Takže chladič pasta by byla zbytečná!? Chtěl sem se tady tomu vyhnout momentálně nejsem při financích :( a chtěl sem se zeptat tenhle problém se mi vyskytl když sem nainstaloval novou graf.kartu (před tím to nedělalo) může to být tím?

Ještě jeden dotaz: Pomohlo by (dočasně) schladit teplotu klasickým letním obývacím větrákem?
ICEBOSS (3435)|14.10.2008 21:43
mozne priciny:
spatne nasazeny chladic, nezapojeny vetrak na CPU, opravdu spatne vetrana skrin (coz se ukazuje vsouvistlosti s novou grafikou jako pravdepodobna moznost), overvoltovany CPU