Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 14 z 14

Téma: K narozeninám sestava. Je dobrá?

Nováček
    Registrace
    May 2006

Ahoj, dostal jsem k narozeninám počítač před 3 měsícema a chtěl bych vědět od těch pravích odborníků, jestli je to dělo nebo šunka.
    Kupovali to naši na http://www.x-computers.eu
    Jako jak bych vám to popsal, dáte tam Hotové sestavy a pak Univerzální počítače. Bylo to 023 Univerzální, ale už to tam neni maj tam teď jiný. Ale teď to teda už neni tak vam napíšu co to je za mašinu:

procesor: patice 939 socket AMD Athlon 3200+
    mainboard: DFI Infinity ultra
    ramky tam mám: dualchanal 2x512 MB DDR 500MHZ
    pevnej disk: western digital SATA 3.0 Gb/s 250GB
    grafická karta: Ati Radeon X1600 pro
    skří´n se zdrojem: Chieftek 410W, nevim tip, ale je černá a krásně těžká, tu jsem si řekl že jí chci, protože jí má kámoš a ten říká že těžká je dobrá že prej líp chladí
    palírna: Nec ND4550
    diskety: taky NEC

Je tam chladič na procesoru Arctic Cooling Freezer, a větráky hodně velkej vzadu, co vyfukuje a vpředu co fouká na disky, ten je menší. Když se to zapne, tak to je dost fičák vítr, ale je to úplně tichý, je to tam totiž zapojený takovou redukcí. Ta je schovaná, že nejde vidět, jako i ostatní dráty.
    No a asi abych vysvětlil že se objednalo přetaktování, protože jsme chtěl za levnej příplatek mašinu, tak tam prej kvůli tomu je těch 500Mhz RAM. Je to přetaktovaný z pamětí 400 na 500 a procesor z 2000 na 2500. Dostali jsme k tomu takovej papír s výsledky po taktění a nabíhá to teď do úplnýho naběhnutí asi 40 vteřin. předtim přes minutu. Je tam totiž jen jeden disk, ale okna vidí dva, tak jeden prej máme na data a na ten druhej instalujeme. Je to tak prej lepší s formátováním.

To jsem snad úplně vyčerpavě popsal, teď od vás prosím,abystemi prosím řekli, jestli to je dobrej počítač nebo špatný. Já jsem fakt hodně spokojenej, ale zajímají mně vaše názory.
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Muhehe, to je jako chtít po někom, aby ti řekl, jak se jezdí v tom sousedově novém, krásném a pěkně polazeném autě když s ním stejně nemůžeš jet

Avšak, podle specifikací, bych řekl že je to taková ta středně výkonná sestava držící se hlavního proudu. Nic extra, ale zase ne příliš šunka.

BTW., až budeš příště chtít znát takový názor, zeptej se před koupením

eraser

No, takže by som to trošku ohodnotil a okomentoval, resp. objasnil niektoré fakty, o ktorých píšeš.

Firmu X-COMputers nepoznám a nikdy som o nej doposiaľ nepočul. Na to, čo ponúkajú by mohli mať ďaleko profesionálnejšiu webstránku... najmä, ak ide o Prahu.

Procesor budeš mať zrejme AMD Athlon 64 3200+ Venice, pričom som ešte nevidel firmu, ktorá oficiálne pretaktováva svoje počítače. Ale pokiaľ ti potvrdili plnú záruku a ešte pridali test stability, tak prečo nie? CPU máš chladené pomocou Arctic Cooling Freezer, čo je veľmi slušný chladič a za jeho cenu sa lepšia alternatíva nezoženie. Jednoducho výborný pomer cena/výkon/hlučnosť.

Výber bedne a zdroja musím pochváliť, pretože sú to obvyklé súčasti, ktoré mnoho užívateľov podcení a potom čelia nestabilite systému, či už kvôli zlému chladeniu, prípadne slabého napájania, pričom tieto dva faktory sa stupňujú, ak sa jedná o pretaktovaný systém.

500 MHz RAM boli zvolené z dôvodu pretaktovania, pretože rôznymi parametrami sa zvýšil takt RAM, pričom existujú deličky, no prečo degradovať výkon?

Čo sa týka disku, tak to by som upresnil. Fyzicky máš jeden 250 GB disk, pričom ho máš rozdelený na primárnu oblasť a rozšírenú oblasť. Ak máš jednotky C a D, potom primárna oblasť je C-čko a rozšírená oblasť má jednu logickú oblasť, čiže D-čko. Inak poučili ťa správne, na D-čko by si si mal ukládať dáta, pretože v prípade problémov, resp. reinštalácie WinXP máš zjednodušenú prácu a stačí ti len oddiel C sformátovať a nainštalovať nové WinXP, pričom všetku prácu, hry, hudbu, filmy máš na druhom logickom disku, čiže D-čku.

Čo sa týka bootovania a spustenia WinXP, no zdá sa mi to trošku dlhý čas, pretože moja staručká P4 2.4 GHz, 256 MB RAM a veterán 40 GB Maxtor 7.200 ot./min. nabootuje do Windows desktopu behom 30 sekúnd.

Napalovačku by som osobne volil od LG, ale možno ti NEC poslúži a postačí. Každopádne táto firma mala veľmi kvalitné čočky. Pamätám si dobu, keď TEAC mali ešte svoje veľmi dobré meno, že práve čočky si kupovali od NEC.

Podľa tvojej prezývky usudzujem, že 90% času venuješ hraniu počítačových hier, takže za tie prachy máš pre túto činnosť pomerne dobré PC, teda až na grafiku, tam by som pridal pár tisíc. To je voči celej zostave slabý článok.

Nováček Avatar uživatele Quakes
    Registrace
    May 2006

Díky přetaktování je to docela slušná sestava až na tu grafickou kartu ta by snesla být výkonnější, tato je na úrovni Geforce 6600GT což už je dnes nižší střední třída a s tou si nové hry naplno nezahraješ.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Weslo
    Registrace
    May 2006

No řekni jim ať ti přidaj X1800GTO nebo 7600GT a máš v pohodě PC..ale já bych když už tak počkal na Conroe T6600 nebo tak nějak vypadá že bude za 7k docela hustej kousek křemíku

eraser

Citace Původně odesláno od Weslo
    No řekni jim ať ti přidaj X1800GTO nebo 7600GT a máš v pohodě PC..ale já bych když už tak počkal na Conroe T6600 nebo tak nějak vypadá že bude za 7k docela hustej kousek křemíku
    No, jo, ale on má procák za štyri litre a môže na ňom drtiť už teraz... Som zvedavý, či vzniknú príchodom Conroe nejaké problémy s ovládačmi, prípadne kompatibilitou a cenu dosiek.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Děkuju moc za reakce.
    Citace Původně odesláno od eraser
    Čo sa týka bootovania a spustenia WinXP, no zdá sa mi to trošku dlhý čas, pretože moja staručká P4 2.4 GHz, 256 MB RAM a veterán 40 GB Maxtor 7.200 ot./min. nabootuje do Windows desktopu behom 30 sekúnd.
    Ono tžiž nastavil jsem si, aby mi nastartovali zezačátku hodně programů jako Storng DC ++, ICQ, SKYP, zálohování, antivirus, feierwall, mám tam taky speedfan pro teploty (teď mám 33 stipnu na procesoru). Takže to počítám až do té doby, co je procesor na 0% zátěže.

Podľa tvojej prezývky usudzujem, že 90% času venuješ hraniu počítačových hier, takže za tie prachy máš pre túto činnosť pomerne dobré PC, teda až na grafiku, tam by som pridal pár tisíc. To je voči celej zostave slabý článok.
    No, nemůžu věnovat čas jen hraní, ale hraju hrozně rád!!! Sestavu mi vibraly rodiče a vibraly univerzální a ne herní, tu tam mají taky a ty jsou už na hraní.Ale tohle je koupený pro celou rodinu na používání, ale je to jako moje k narozeninám, takže já bych si samozřejmě vybral nějaký ten z herních.

eraser

Občas si aj od toho PC oddýchni a venuj trošku času českej gramatike...

Inak plno zbytočných rezidentných aplikácií razantne degraduje výkon, takže ti dám radu, aby si zvážil, ktorému procesu dáš zelenú.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Weslo
    Registrace
    May 2006

no a hlavně herní počítač umí všechno to co univerzální plus má výkon(v tomto případě grafickou kartu)na hry že...např ten nejlevnější herní by byl kvůli grafice o dost lepší volba

co se týče miliónu programů po spuštění tak je ti to k prdu...stačí firewall..zálohování zruš... je k ničemu(kdyby si měl aspoň 2 disky tak budiž ale na jinou partition

P.S. co ty hrubky:-)
    Naposledy upraveno uživatelem Weslo: 29-05-2006 v 16:09

Nováček
    Registrace
    May 2006

Já to mám totíž tak, že ráno jen zapnu počítač a už se o nic nechci starat, tak se spustí DC, ICQ... a odejdu od toho.
    Zase nejsem upně blbej, mám v mechanice DVD RAM a zálohuju na to.

Nováček
    Registrace
    May 2006

pričom som ešte nevidel firmu, ktorá oficiálne pretaktováva svoje počítače..
    nechtel bych tady delat zadnou reklamu ale nedavno jsem narazil na takovou firmu

www.extremepc.cz

a maj skvely ceny...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od harleymaster
    Nenasel jsem tam garanci na pretaktovane CPU. Navíc byla stránka 1.6.2006
    nedodělaná.
    Nedá se vstoupit do obchodu ani konfigurovat.
    Je to celé pochybné. Nebylo by od věci, ujistit se, že se jedná o solidní firmu, když už jí děláš reklamu)

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Architect
    Nenasel jsem tam garanci na pretaktovane CPU. Navíc byla stránka 1.6.2006
    nedodělaná.
    Nedá se vstoupit do obchodu ani konfigurovat.
    Je to celé pochybné. Nebylo by od věci, ujistit se, že se jedná o solidní firmu, když už jí děláš reklamu)
    no je to jeste v zabehu,ale ted propujcila kartu na test na pctuningu a tam dole jak jsou sestavy tak tam vidis ze prodavaj D930 na 4,5ghz

Čestný člen Avatar uživatele Zdeněk Kabát
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od harleymaster
    nechtel bych tady delat zadnou reklamu ale nedavno jsem narazil na takovou firmu

www.extremepc.cz

a maj skvely ceny...
    Však se podívejte, kdo za tím obchodem stojí

Podobná témata

1. Sestavy, notebooky a PDA: Dobrá sestava?
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 11-04-2011, 19:39
  2. Dobrá sestava?
    Od Roman008 v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 17-02-2010, 15:52
  3. Dobrá sestava pro přetaktování
    Od fik_25 v sekci PC - archiv
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 02-12-2008, 15:47
  4. dobra sestava ?
    Od Jester55 v sekci PC - archiv
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 29-12-2007, 01:55
  5. Je tato sestava dobrá a nekonfliktní?
    Od fanynek v sekci PC - archiv
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 20-10-2006, 09:17