Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: SHWallpaper - 11. kolo: Workoholik

11.7.2008 01:17
Karel PolívkaMáme tu pro vás již 11. kolo naší Výzvy pro talentované spočívající v tvorbě wallpaperů. Téma je tentokrát: Workoholik .


Provázanost s odměňovacím systémem

Účast v soutěži je provázána s naším odměňovacím systémem, díky kterému je možné si po získání odpovídajícího množství bodů (kreditů) vybrat z dostupných odměn tu, o kterou máte zájem (počínaje třeba tričkem s logem SHW a končíce třeba skříní Chieftec nebo základní deskou Asus). Účast v soutěži o nejlepší wallpaper je odměňována následovně:
 • Umístění se na 1. pozici v konkrétním kole: 3000 kreditů
 • Umístění se na 2. nebo 3. pozici v konkrétním kole: 1500 kreditů
 • Účast v aktuálním kole soutěže o nejlepší wallpaper (počet wallpaperů nehraje roli): 100 kreditů

Kritéria pro zařazení wallpaperů

 • Přípustná rozlišení: 1600x1200, 1920x1200
 • Přípustný formát: JPG, PNG, GIF
 • Tématika: Workoholik
 • Musí se jednat o vlastní tvorbu :
 • 1. Autor se zavazuje k tomu, že do příspěvku s wallpaperem vždy napíše, zda při tvorbě použil obrázky, které nejsou jeho vlastní (ať už 1 malý nebo 10 velkých), nebo nikoli. Bez této informace nebude wallpaper zařazen.
  2. Autor se v případě použití obrázků, které nevytvořil on sám, zavazuje k jejich poskytnutí (uvedením odkazů na ně nebo vložením do přílohy v dalším příspěvku a uvedením serveru/zdroje, z kterého obrázky pochází, pokud na ně není možné odkázat).
  3. Na doložení původu použitých obrázků má autor 48 hodin od zařazení wallpaperu (ať už do sekce "Rozpracované" nebo "Upload wallpaperů do aktuální výzvy"). Pokud tak neučiní, bude mu v dalších 24 hodinách udělena karta za porušení pravidel (poprvé žlutá, pak červená) a pokud tak neučiní ani v dalších 24 hodinách, bude z aktuálního kola zcela vyřazen (nikoli pouze konkrétní wallpaper).
 • Musí mít nějakou kvalitativní úroveň (tedy žádné "čmáranice" v malování, nekvalitní fotografie apod.)
 • Musí obsahovat logo Světa hardware (ke stažení ve formátu GIF, PNG, AI), přičemž může být bez přídavného textu ve spodní části "...vše ze světa počítačů" a o různé velikosti i sytosti, avšak musí být dobře rozeznatelné a mít správné proporce.
 • Mohou obsahovat umělecký podpis autora/autorů (decentní)
 • Nesmí obsahovat reklamu
 • Upload musí být proveden do konce července 2008 zařazením do podsekce "Upload wallpaperů do aktuální výzvy"
 • Zařazení do podsekce "Upload wallpaperů do aktuální výzvy" je pro účast wallpaperu v daném kole konečné (zde už jednou zařazený wallpaper nebude možné aktualizovat). Pokud si nejste jisti provedením a rádi byste před zařazením znali názory ostatních, můžete wallpaper zařadit do podsekce "Rozpracované wallpapery", kde jej můžete vylepšovat a posléze do uploadovací sekce zařadit až finální verzi.

Postup pro účast

Na našem diskuzním fóru se v kategorii "Další aktivity fóra" nachází sekce "Galerie wallpaperů - výzva pro talentované", v které jsou následující podsekce:
 • Upload wallpaperů do aktuální výzvy
 • Rozpracované wallpapery
 • Wallpapery s tématikou Overclocking
 • Wallpapery s tématikou Atari
 • Wallpapery s tématikou Počítačový virus
 • Wallpapery s tématikou Žena a počítač
 • Wallpapery s tématikou ATI vs. NVIDIA
 • Wallpapery s tématikou Evoluce lidstva
 • Wallpapery s tématikou Windows vs. Linux
 • Wallpapery s tématikou sci-fi
 • Wallpapery s tématikou HW
 • Wallpapery - ostatní
První podsekce slouží pro vlastní upload wallpaperů pro aktuální kolo, druhá pro upload těch rozpracovaných, ty další jsou už jednotlivé galerie (kde už není možné uploadovat). Postup pro zařazení tedy bude následující:

1. krok : přihlasíte se na diskuzní fórum Světa hardware.

2. krok : v podsekci "Upload wallpaperů do aktuální výzvy" stisknete tlačítko "Nové téma".3. krok : objeví se standardní formulář jako v případě psaní běžného příspěvku v kterékoli jiné části fóra. Nadpis uvedete v následujícím tvaru: username_WorkXX (čili v případě uživatele "Petr", by název souboru prvního wallpaperu byl: "Petr_Work01", dvojčíslí značí pořadí wallpaperu od jeho autora), do těla zprávy zkopírujete to samé, co uvedete v nadpisu (tedy username_WorkXX).4. krok : ve spodní částí formuláře pojmenované jako "Další volby" stisknete tlačítko "Spravovat přílohy". Objeví se následující formulář:5. krok : zde stisknete první tlačítko "Procházet" a vyberete soubor, který je tím wallpaperem, jenž chcete do galerie zařadit. Následně stisknete tlačítko "Nahrát", čímž se soubor k právě zakládanému tématu přířadí (doprovázejíc oznámením "Uploaduji soubor(y) - Počkejte prosím"). Po provedeném uploadu už můžete toto okno zavřít (buď stisknutím křížku v pravém horním rohu, nebo stisknutím tlačítka "Zavřít toto okno" v jeho spodní části).

6. krok : teď už stačí pouze stisknout tlačítko "Vytvořit nové téma" a to je pro příjem vše. Pokud budou splněna kritéria pro zařazení, bude následně wallpaper do odpovídající galerie přesunut.

Wallpapery s tématikou Workoholik můžete už teď do uploadovací sekce zařazovat. Příjem bude možný do konce července 2008 .


Hodnocení wallpaperů

1. kolo hodnocení : od 1.8.2008 do 7.8.2008 (včetně) bude možné wallpapery hodnotit (postup jak na to - hodnocení témat) a dále komentovat.
2. kolo hodnocení : od 8.8.2008 do 14.8.2008 (včetně) bude možné hlasovat v anketě obsahující 10 do té doby nejlépe hodnocených wallpaperů (výsledky této ankety určí konečné pořadí).

Poznámka: obě kola hodnocení budou dostupná pouze pro registrované uživatele Světa hardware a v době zařazování wallpaperů nebude možné je hodnotit.

Vyhlášení každého kola (s uvedením výherců) proběhne pomocí aktuality přímo v magazínu Svět hardware ve zpravodajské sekci, na což bude odkázáno i z tématu zde na fóru, které bylo ohlášením daného kola.


Naše odměnění 3 nejlépe hodnocených wallpaperů

Kromě udělení odpovídajícího množství kreditů (účast v daném kole - 100 kreditů, 1. místo v daném kole - 3000 kreditů, 2. a 3. místo - 1500 kreditů) získají v rámci našeho diskuzního fóra odpovídající ocenění a jejich wallpapery budou zařazeny (společně s uvedením autora) na samostatnou stránku, jež je přístupná skrze odkaz "Wallpapery" na hlavní stránce magazínu Svět hardware v boxíku "Speciál" v levém sloupci a zároveň pomocí miniatur nejlepších wallpaperů, které se zobrazují v dolní části levého sloupce.
8.8.2008 01:47
Karel PolívkaVytvoření ankety v horní části tématu:

Který z níže uvedených wallpaperů s tématikou Workoholik se Vám líbí nejvíce?


Hlasovat bude možné po dobu 1 týdne.
8.8.2008 11:30
ICE_DNo u me od zacatku vede Vaskova smrtka, ale koukam, ze tentokrat to asi nebude vitez :( Njn neni kazdy kolo posviceni :D
8.8.2008 11:34
noegonczNo já osobně dal hlas pro Strajk_Work02 . Je na tom vidět dobrý nápad, vlastní práce a v neposlední řadě se opravdu dá použít jako wallpaper.
8.8.2008 12:23
WithmanStrajk...moc se mi líbí. Je vidět, že je to vlastnoruční práce a opravdu dobře odvedená. Musím konstatovat, že toto kolo je opravdu vyrovnané...mě osobně se líbí min. 3 wallpapery velmi moc. :thumb
9.8.2008 12:37
chesterfieldnajviac sa mi pacil vasek work01, ale dal som hlas grapherX work01 (tiez dobre a vtipne - take mam rad), aby nebol vasek v depresii, ze stale vyhrava ;)
9.8.2008 08:36
_vasekLOL :D. To je od tebe hezký, ale pravda je, že když stále někdo vyhrává, ostatní ztrácí chuť soutěžit dál ... Já chci hlavně v příším kole vyhrát, ten tablet by se sakra hodil :)
9.8.2008 11:16
ICE_D[QUOTE=_vasek;149786]LOL :D. To je od tebe hezký, ale pravda je, že když stále někdo vyhrává, ostatní ztrácí chuť soutěžit dál ... Já chci hlavně v příším kole vyhrát, ten tablet by se sakra hodil :)[/QUOTE]

No ja nevidim ani tohle kolo tak beznadejne ;) Cybi Ti 4 hlasy k vitezstvi ;) Asi zavolam par kamaradum :D
9.8.2008 11:57
_vasekTohle kolo přeju ostatním :) ale ten Genius to musím vymyslet něco geniálního co lidi bezproblému pochopí ;)
9.8.2008 03:06
JiziiiDávám hlas grapherX_Work01 i když by se našli eště 2 kterým bych dal hlas ale tenhle u mě vyhrál
11.8.2008 03:02
Kachna69Strajk...podle me zde ma bezkonkurencne nejlepsi uroven...vse je jeho tvorba a hlavne tvori wallpapery....jine co tu jsou jsou sice take pekne ale jako wall bych si je nikdy nedal...jinak me docela nastvalo ze sem se take nezucastnil ja sam,jsem chtel poslat dva wally 30.7. ale kleknul mi net a online jsem az ted tak snad pristi kolo:) jinak preju strajkoj hodne stesti aby tohle kolo vyhral
13.8.2008 11:52
dzandraStejně jste všichni machři a basta
14.8.2008 06:58
StrajkDíky všem za ohlasy a podporu, nakonec by to ještě mohlo vyjít na pěkné umístění...
15.8.2008 10:24
Kachna69no tak sem rad ze to nakonec memu favoritu vyslo ... gratuluju
16.8.2008 01:57
hanusmno prvni misto je celkem zaslouzene... ale druhy misto teda nepobiram :-/
16.8.2008 02:29
chesterfieldtiez sa smejem nad tym druhym miestom....tuto sutaz treba brat s rezervou :) , ale samozrejme gratulujem vitazovi
16.8.2008 08:27
Michal KoláčekDobrý den,
tímto bych chtěl poděkovat za hlasy a samozřejmě pogratulovat vítězi.

M.
17.8.2008 09:49
Maximus12Dost se mě líbí Strajkova prácička, to bych si dal na plochu.. Ale i další Wall. sou good, všichni co je dělali tak poklona jim, za dobrou a zajímavou práci.
18.8.2008 08:39
grapherXSice trochu později , ale také všem děkuji za hlasy. Gratulace též vitězovi.
17.9.2008 01:00
Karel PolívkaVyhlášení je k dispozici zde: http://www.svethardware.cz/shwallpaper-11-kolo-workoholik-vyhodnoceni/24230

1. místo: Strajk
2. místo: Michal Koláček
3. místo: grapherX

Výhercům gratuluji!
2.11.2008 09:27
chesterfieldno tak svoju gratulaciu beriem spat:
http://abduzeedo.com/super-cool-frilly-bits-typography
http://www.svethardware.cz/forum/attachment.php?attachmentid=5830
takychto 'kreativnych' ludi ja teda nemusim:thumbdown