reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem - driver LANky

Nick240 (3)|14.10.2006 20:38
mam takovy proble. Stahl jsem si z webu 3Com ovladace na sitovku 3c509b - TPC. Je to jakysi .exe soubor, kdyz ho spustim, otevre se DOSacky okno a "nainstaluje" se to.. Problem je v tom, ze system sitovku nerozpozna, a nepusti k ni soubor .inf...
wizaard (913)|15.10.2006 00:13
[QUOTE=nick91]mam takovy proble. Stahl jsem si z webu 3Com ovladace na sitovku 3c509b - TPC. Je to jakysi .exe soubor, kdyz ho spustim, otevre se DOSacky okno a "nainstaluje" se to.. Problem je v tom, ze system sitovku nerozpozna, a nepusti k ni soubor .inf...[/QUOTE]
OK... takže - ostatní ovladače jsou VČECHNY nainstalovány a správně funkční? Jinak zkus na webu (nebo nějak vykrást přímo z toho prográmku) sehnat ten INF soubor a nainstalovat ho ručně, obvykle to tak dělám.

Postup:
[LIST=1]
  • Jdi do správce zařízení (Tento počítač -> Vlastnosti -> Hardware -> Správce zařízení)
  • Zkontroluj, zda nemáš v seznamu nerozpoznané zařízení pod žlutým otazníkem, resp. zda jich tam není víc než 1. Pokud ne, pokračuj dál.
  • Na neznámé zařízení, o kterém víš, že jest právě ona LANka klikni pravým a dej "Aktualizovat ovladač"
  • Tady vyber "Ne, nyní ne" a Další
  • Instalovat ze seznamu či daného umístění -> Další
  • Nevyhledávat... -> Další
  • Z diskety
  • Procházet -> Vyber umístění (např.: C:/Moje složka/Ovladač_na_LANku/driver/w2k_xp/driver.inf)
  • Vyber požadovaný ovladač (pokud by nebyl v seznamu, odškrtni záškrtku o certifikovaných ovladačích)
  • (Snad) hotovo...
  • tgfh (2985)|15.10.2006 10:28
    JJ takhle by ti to fungovat, tak to dělám i já...
    Oneeye_IO (14)|15.10.2006 14:48
    jj takhle jsem to byl nucen udělat taky, když jsem na jednom PC s win98 musel znovu instalovat driver poté, co se záhadně sám odinstaloval. Byla to taky síťovka 3com.
    eraser (0)|15.10.2006 16:16
    [quote=nick91]mam takovy proble. Stahl jsem si z webu 3Com ovladace na sitovku 3c509b - TPC. Je to jakysi .exe soubor, kdyz ho spustim, otevre se DOSacky okno a "nainstaluje" se to.. Problem je v tom, ze system sitovku nerozpozna, a nepusti k ni soubor .inf...[/quote]

    Pokiaľ dobre vidím, tá sieťovka je pre ISA slot. Čo používaš za Windows, to je tiež veľmi dôležitá informácia.
    eraser (0)|16.10.2006 19:11
    [quote=nick91]No rozbalil jsem to a akorat mi to zabralo plochu nejakyma ikonama... A v pridat, nebo odebrat hardvare nic nebylo... Pouzivam windows XP profi[/quote]

    Ak máš Windows XP, tak silno pochybujem, že táto stará karta v ňom nebude podporovaná. Máš istotu, že je tá sieťovka funkčná?

    Pozerám dokumentáciu a v nej píšu, že by mala byť Plug&Play, takže neverím tomu, aby ju Windows aspoň nedetekoval, ak by bola funkčná, prípadne správne zasunutá v ISA slote.
    wizaard (913)|16.10.2006 22:11
    No, chlapi, nick91 se očividně neozývá, uvidíme, až (či jestli) se ozve, jak jsme mu pomohli, ale základem instalace jakéhokoliv hardware je jednak zjištění jeho podpory systémem (pokud je to vážně ISA Plug'n'Play LANka, neměl by být problém snad nikde), ostatní ovladače v pořádku nainstalované a samozřejmě správné zapojení komponenty.
    Nick240 (3)|20.10.2006 16:30
    sry... nemel jsem pristup na neta...
    takze jo.. ta sitovka pouziva ten starej slot....
    sitovka je funkcni a 100%... protoze jsem si pujcil od kamose jeste jednu, problem bude podle me v tom slotu, protoze, kdyz ji pripojim tak ji win ani nerozpozna.
    Ale docasne jsem to vyresil pripojenim sitarny 3Com 3C900COMBO-based Ethernet Adapter, ktera jede, jak ma..
    eraser (0)|20.10.2006 21:29
    Akú máš vlastne dosku?
    Nick240 (3)|20.10.2006 21:56
    vzadu je napsano: E211079 a 94V.
    ale je to hodne stary
    eraser (0)|21.10.2006 17:32
    Podľa toho, čo mi vychŕlil google, tak to bude veľmi divný kus HW. :)