Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 41

Téma: Víkendová diskuze: Jste workoholik?

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Pro mě je práce jako droga - když je jí dlouhodobě hodně, je to na zbláznění, nicméně když jednou za uherský rok vysadím, tak mám brzo abstinenční příznaky a nemůžu se dočkat, až budu zase něco kutit :-). Důležité je nehnat to do extrémů a dělat si občasné nepracovní výpadky (i když je práce jak na kostele) a umět si řadit pracovní záležitosti podle priorit, pak je to v pohodě. Jak psal Petr S., je to hodně o tom, co člověk vlastně dělá - jak moc ho práce baví a vtahuje.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Hahaha workoholik... To mi nehrozi, celej den posunuju rucicky hodin smerem dopredu a koukam, jak se co nejvic ulejvat

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od tequilla Zobrazit příspěvek
    Workoholik si sam sobe nedokaze priznat, ze jim je...stejne jako alkoholik si sam sobe neprizna ze chlasta vic nez je zdravo. Otazka tedy mela byt: "Uz vas nekdy nekdo oznacil za workoholika?".
    Tak to zatím vypadá fajn, asi jsem na tom ještě dobře

Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
    Pro mě je práce jako droga - když je jí dlouhodobě hodně, je to na zbláznění, nicméně když jednou za uherský rok vysadím, tak mám brzo abstinenční příznaky a nemůžu se dočkat, až budu zase něco kutit :-). Důležité je nehnat to do extrémů a dělat si občasné nepracovní výpadky (i když je práce jak na kostele) a umět si řadit pracovní záležitosti podle priorit, pak je to v pohodě. Jak psal Petr S., je to hodně o tom, co člověk vlastně dělá - jak moc ho práce baví a vtahuje.
    Už se ti někdy stalo, že bys šel spát nebo jsi jinak vysadil, ale najednou jsi začal přemýšlet o tom, co je ještě potřeba udělat a jak to uděláš a ve výsledku ses nemohl dočkat, až ráno vstaneš a doděláš to? Mě už párkrát jo

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Taky se řadím k těm, co jsou přesným opakem workoholika -> sem flákač. Půlku pracovní doby prospím a druhou brouzdám po netu a fórech. Pokud není v brzké době termín, tak se občas stane, že za celý den neudělám v práci vůbec nic.

Občasný diskutér Avatar uživatele Magnatt
    Registrace
    Jun 2008

Ne nejsem, ani co se týče práce, natož pak školy. Především upřednostňuji své tréninky bojových umění, v tomto ohledu by se o "workoholismu" dalo mluvit.

rs rs je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Petr S. Zobrazit příspěvek
    Už se ti někdy stalo, že bys šel spát nebo jsi jinak vysadil, ale najednou jsi začal přemýšlet o tom, co je ještě potřeba udělat a jak to uděláš a ve výsledku ses nemohl dočkat, až ráno vstaneš a doděláš to? Mě už párkrát jo
    Tak to já jsem dost častokrát vstal a šel to udělat, protože bych stejně neusnul z rozrušení jak to dopadne. :-D Nešlo samo o nějakou fyzickou práci ale výpočty na papíru. To bylo ovšem během studií a tenkrát bylo v naší skupině celkem běžné, že jsme třeba 48 hodin nespali a celou dobu společně řešili fyzikální a matematické úlohy. Takže nějaké odložení spánku o pár minut byla prkotina. Na druhou stranu, někdy jsem spal i 24 hodin. Ono to tak trochu souvisí s povahou práce, když má člověk vymyslet něco, co před ním nikdo nevymyslel, tak někdy může čekat na dobrý nápad i několik měsíců a potom to musí rychle využít. Že Vás to musí bavit je jasné.

Ideální rozkladač workoholické nálady je pivo. :-D

odpovídač

u nás musí být workoholik každý stačí se podívat na odpracované hodiny za rok jsme snad druhý na světě. V některých zemích se dělá o hodinu a půl méně denně. V usa snad o dvě.

Starousedlík SHW Avatar uživatele KEOSAN
    Registrace
    May 2008

U nas sa hovori, ze norma pre THP pracovnika neexistuje, takze teoreticky by akekolvek mnozstvo prace malo byt zvladnute v pracovnej dobe.

Praca ma bavi a niekedy zabudam, ako ubiehaju hodiny.
    Casto robim tak 10-11h, obcas sa pritrafilo aj 12-13h /nie, zeby ma niekto nutil/.

Niekedy si vsak hovorim, ze sa musim brzdit, pretoze si beriem aj pracu naviac, co je zodpovednost ineho - ak niekto odflakne pracu na ktoru nadvazuje moja.

Tak si hovorim, ze musim to brat viac flegmatickejsie, ked miesto toho, aby pracovne prostredie podporovalo k vykonom, tak sa skor hadzu polena pod nohy. Ludia casto dokazu zneuzivat pracu druheho svojou nezodpovednostou, zlymi rozhodnutiami, zlou organizaciou prace atd. Preto casto zacinam uvazovat, ci ma zmysel extra snazit sa v praci, ked vysledky prace /ci setrenia/, ktore niekto, ci skupina urobi, tak niekto iny /ci ina skupina/ dokaze par zlymi rozhodnutiami znehodnotit/anulovat....

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Ja určitě nejsem workoholik:
    -do práce chodim nejradši pozde a jako první z práce odcházím.
    -snažim se práci co nejvíce vihýbat pač kdo nic nedělá nic nezkazí.
    -život je dost krátkej na to abych ho promrhal v praci.

Ryan69

zajímavá diskuze..

Bohůžel dle reakcí mého okolí musím byť s malým sebezapřením uznat - ano jsem. Po škole jsem začal podnikat a od té doby (něco přes dva roky) jedu v průměru 12 hodin denně včetně víkendů a svátků. Přítelkyně je naštěstí přes týden na koleji, takže trpí jen o víkendu, zbytek rodiny už snahu o odtrhnutí mě od práce vzdala.

Velice pěkně to napsal Karel Polívka - je to 100% trefné. Stejně si ale říkám, že to všechno dělám jen proto, abych se jednou měl líp. Nicméně postup je těžký a pomalý. A zdraví už si bohůžel za ty dva roky vybralo svou daň již několikrat.. Čili vyplatí se to? Pevně doufám, neb obětí jsem již přinesl více než dost...

Neregistrovaný

vsem workoholikum : prace tu bude furt ale vy ne... 3 roky jsem delal 12-20 hod za mizerne plat... ted studuju a je me mnohem lip

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od Ryan69 Zobrazit příspěvek
    Velice pěkně to napsal Karel Polívka - je to 100% trefné. Stejně si ale říkám, že to všechno dělám jen proto, abych se jednou měl líp. Nicméně postup je těžký a pomalý. A zdraví už si bohůžel za ty dva roky vybralo svou daň již několikrat.. Čili vyplatí se to? Pevně doufám, neb obětí jsem již přinesl více než dost...
    Jj, jenže kdy je to "jednou"? Čili jak poznám, že už se mám líp a všechno se to vyplatilo? Většina lidí to nepozná a bude chtít pořád něco vylepšovat, takže ve výsledku nebudou spokojení nikdy.

Čestný člen Avatar uživatele Michal Koláček
    Registrace
    Jul 2008

Zdravím,
    jak jsem si to tady četl, dost lidí se rádo fláká Za tyhle příspěvky (typu půl pracovní doby prospím, druhou prolézám fóra) by se hodilo ještě napsat, kde pracujete (pozice a společnost)

Pokud se mám vyjádřit k víkendové diskusi na téma "Jste workoholik?" odpověď je jasná. V práci pracuji, pak odpočívám. Takže spíše ne, volný čas je v životě velmi důležitý, a tak pokud skončí pracovní doba, je čas na relax. Samozřejmě, když něco "hoří" či je to důležité, udělá se výjimka. Záleží to dost na konkrétní situaci. Nepatřím však mezi ty, kteří dřou od nevidím do nevidím. Pracovní a soukromý život by se měl oddělovat, ale je fakt, že někdy to moc nejde.

Kolis

Ryan69

Citace Původně odesláno od Petr S. Zobrazit příspěvek
    Jj, jenže kdy je to "jednou"? Čili jak poznám, že už se mám líp a všechno se to vyplatilo? Většina lidí to nepozná a bude chtít pořád něco vylepšovat, takže ve výsledku nebudou spokojení nikdy.
    Já doufám, že to poznám tak, že při mensím objemu práce se dostaví stejný výsledek. Otázkou pak ale spíš možná je, jestli se člověk k tomu ubrání plynu odhodlá?

Nováček Avatar uživatele james008
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od KEOSAN Zobrazit příspěvek
    Niekedy si vsak hovorim, ze sa musim brzdit, pretoze si beriem aj pracu naviac, co je zodpovednost ineho - ak niekto odflakne pracu na ktoru nadvazuje moja.
    Tak si hovorim, ze musim to brat viac flegmatickejsie, ked miesto toho, aby pracovne prostredie podporovalo k vykonom, tak sa skor hadzu polena pod nohy. Ludia casto dokazu zneuzivat pracu druheho svojou nezodpovednostou, zlymi rozhodnutiami, zlou organizaciou prace atd. Preto casto zacinam uvazovat, ci ma zmysel extra snazit sa v praci, ked vysledky prace /ci setrenia/, ktore niekto, ci skupina urobi, tak niekto iny /ci ina skupina/ dokaze par zlymi rozhodnutiami znehodnotit/anulovat....
    Tak to mi mluvi z duse... ac workoholikem nejsem tak se casto stava ze delam praci za jine protoze to proste neumi udelat tak dobre nebo na to proste kaslou a kdyz mi na tom visi zbytek me prace tak me to desne stve.
    Pokud se rozdeli prace mezi 4 lidi stejnym dilem a ja to mam za dva dny a ostatni to delaji
    tyden a mezitim se skrabou na zadku tak mi to proste aktivuje nejaky zvlastni rezim a dodelam
    to at je celek hotovy a ja muzu pokracovat dal... mam nejakou blbou vlastnost ze praci
    musim delat plynule a odpocivat az se dokonci...ale tim myslim neprerusovat jim nicim jinym
    nez koncem pracovni doby.. timpadem zdrzovanim kolegu take ne...ted me napada jak
    tu uz bylo psano..ze mozna workoholik jsem ale nepriznam si to :-))) ..tezko rict.. pracovni dobu
    neprekracuju ... :-))

Jinak by me zajimalo kde dela user NHKG v OV protoze takovou praci
    bych potreboval tak na pul roku jako revitalizacni dovolenou :-)))
    (z nicku bych par let zpatky vedel ale klementa uz tu delsi dobu nemame)

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední