reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Jste workoholik?

Karel Polívka (1485)|11.7.2008 18:36
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Jste workoholik?

Má na Vás dnešní uspěchaná doba takový vliv, že jste pohlcován svou prací a ani Vám to nepřipadá divné? Pokud se jí hodně věnujete, myslíte si, že stále v bezpečných mezích, nebo už jste nenapravitelný workoholik? A pokud ano, je to nutnost nebo Vás práce natolik baví? Ať už je Váš případ jakýkoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
SNowie (0)|11.7.2008 18:51
no jelikož je pátek večer, skoro sedm a (dobrovolně) sedím v práci s výhledem dalších dvou-tří hodin .. ano :)
robky (3195)|11.7.2008 18:58
Moja práca ma baví, je slušne zaplatená, ale aby som na jej úkor zanedbával rodinu, priateľov a svoje koníčky - tak to nie. Jedným slovom - nie som workoholik a dúfam, že to tak aj ostane.
S.P.Q.T.D. (0)|11.7.2008 19:07
Já dnes mám svých deset hodin odmakáno. Zítra a v neděli budu v práci po jedenácti hodinách. Jsem workoholik? :)
Bůh Entony (2)|11.7.2008 19:34
Jsem na tom stejne, nepovinne (prumerne 11tihodinovky), zatim nemam rodinu, jen tu pritulku zanedbavam. Takze priznavam, jsem workac - moc to k smichu neni. Ale az ve firme nebude tolik co delat, az na tom bude lip a bude moct moji praci udelat nekdo jinej a nebudu na to sam, tak budu dobrovolne chodit driv.
chesterfield (163)|11.7.2008 19:45
Zatial nastastie nie som workoholik - odmakam si svojich 8-9 hodin a padla, vikendy volne. Sem tam nieco robim aj doma, ale to uz len z vlastnej lubovole a vlastne preto, ze moja praca je mojim konickom.
Lukáš Petříček (5)|11.7.2008 19:49
Když přijdu z práce a dám se občas ještě do psaní recenze nebo testování, ačkoliv je venku krásně, spíš si říkám, že jsem blázen... ;-)
Vagi (14)|11.7.2008 20:15
Upřímně...nemám moc v lásce workoholiky a kariéristi...nevím, ale podle mého je člověk, který kůli práci zanedbává rodinu...přítelkyni..manželku...trošku "nemocný" člověk. Je pravda..čověk, který živý rodinu musí vydělávat peníze...ale jak se říká--->všeho s (M)mírou :-D
noegoncz (319)|11.7.2008 20:18
Svoji práci mám rad a jsem spokojený. Ale workoholik ? ne :D
Pavel Boček (4169)|11.7.2008 21:42
Určitě...no je pravda, že občas dám více než psaní spíše pročítání fór, článků apod., ale je to sebevzdělávání k práci, takže jo...:notsure:turtle:slug
james008 (47)|11.7.2008 22:36
...kdysi 100%ni :-) v praci jsem i nekdy spal....po praci fusky :-))
.... casem jsem ale pochopil ze na prvnim miste ma byt rodina
popr. pritelkyne...a taky zdravi :-) ...takze ted uz si svuj cas peclive rozdeluji
a jsem spis opakem..dnes me nejde ani za sebevetsi penize presvedcit abych si ze sveho
casu na odpocinek a blizke neco ukrojil....vyjimka je kdyz nekdo z blizkych
ma problem s PC nebo necim co spada do elektroniky, tak to se urvu a workoholim...
samozrejme gratis :-)

Teoreticky ovsem venuju sve praci ..tedy vypocetni technice a tomu okolo
vestsinu sveho casu ...jelikoz odpocivam treba zde.... nebo na jinem foru....
popr. klabosim s kolegy po icq ci skype....nebo si neco zahraju
popr se venuji skladani hudby...nebo litam po netu a vzdelavam se at drzim krok....
:-) vse na pc..... spis sem tedy..neco ..co bych nazval..compoholik :-))
Mr-Paul (45)|12.7.2008 09:15
protoze jsem student tak ne..ale myslim ze az budu jednou makat tak se taky nepredru nejak moc..ale napr moje mamka je desnej workoholik... :)
Petr S. (1220)|12.7.2008 09:41
Dobré téma :)

Já za sebe musím říct, že se ze mě workoholik asi pomalu začíná stávat. Když má člověk práci, která ho baví a v které vidíte smysl (třeba něco budujete, zařizujete, co má viditelné výsledky), tak je někdy hodně těžké se jím nestat.

robky: přátele asi snad taky nezanedbávám, problém je ale že mým koníčkem jsou právě kompy :)
Apophis66 (228)|12.7.2008 11:45
Ja urcite nejsem workoholik, kdyz uz muzu jit domu jdu...bude asi tim, ze me moc prace neba, kdybych delal neco zajimavejsiho, tak bych moh byt workac.
tequilla (1015)|12.7.2008 12:17
Workoholik si sam sobe nedokaze priznat, ze jim je...stejne jako alkoholik si sam sobe neprizna ze chlasta vic nez je zdravo. Otazka tedy mela byt: "Uz vas nekdy nekdo oznacil za workoholika?".
Karel Polívka (1485)|12.7.2008 13:04
Pro mě je práce jako droga - když je jí dlouhodobě hodně, je to na zbláznění, nicméně když jednou za uherský rok vysadím, tak mám brzo abstinenční příznaky a nemůžu se dočkat, až budu zase něco kutit :-). Důležité je nehnat to do extrémů a dělat si občasné nepracovní výpadky (i když je práce jak na kostele) a umět si řadit pracovní záležitosti podle priorit, pak je to v pohodě. Jak psal Petr S., je to hodně o tom, co člověk vlastně dělá - jak moc ho práce baví a vtahuje.
ICE_D (2754)|12.7.2008 14:34
Hahaha workoholik... To mi nehrozi, celej den posunuju rucicky hodin smerem dopredu a koukam, jak se co nejvic ulejvat :D
Petr S. (1220)|12.7.2008 14:51
[quote=tequilla;141283]Workoholik si sam sobe nedokaze priznat, ze jim je...stejne jako alkoholik si sam sobe neprizna ze chlasta vic nez je zdravo. Otazka tedy mela byt: "Uz vas nekdy nekdo oznacil za workoholika?".[/quote]

Tak to zatím vypadá fajn, asi jsem na tom ještě dobře :D

[quote=Karel Polívka;141292]Pro mě je práce jako droga - když je jí dlouhodobě hodně, je to na zbláznění, nicméně když jednou za uherský rok vysadím, tak mám brzo abstinenční příznaky a nemůžu se dočkat, až budu zase něco kutit :-). Důležité je nehnat to do extrémů a dělat si občasné nepracovní výpadky (i když je práce jak na kostele) a umět si řadit pracovní záležitosti podle priorit, pak je to v pohodě. Jak psal Petr S., je to hodně o tom, co člověk vlastně dělá - jak moc ho práce baví a vtahuje.[/quote]

Už se ti někdy stalo, že bys šel spát nebo jsi jinak vysadil, ale najednou jsi začal přemýšlet o tom, co je ještě potřeba udělat a jak to uděláš a ve výsledku ses nemohl dočkat, až ráno vstaneš a doděláš to? Mě už párkrát jo :D
NHKG (1136)|12.7.2008 15:42
Taky se řadím k těm, co jsou přesným opakem workoholika -> sem flákač. Půlku pracovní doby prospím a druhou brouzdám po netu a fórech. Pokud není v brzké době termín, tak se občas stane, že za celý den neudělám v práci vůbec nic. :)
Magnatt (145)|12.7.2008 16:29
Ne nejsem, ani co se týče práce, natož pak školy. Především upřednostňuji své tréninky bojových umění, v tomto ohledu by se o "workoholismu" dalo mluvit.
rs (104)|12.7.2008 16:59
[QUOTE=Petr S.;141310]Už se ti někdy stalo, že bys šel spát nebo jsi jinak vysadil, ale najednou jsi začal přemýšlet o tom, co je ještě potřeba udělat a jak to uděláš a ve výsledku ses nemohl dočkat, až ráno vstaneš a doděláš to? Mě už párkrát jo :D[/QUOTE]

Tak to já jsem dost častokrát vstal a šel to udělat, protože bych stejně neusnul z rozrušení jak to dopadne. :-D Nešlo samo o nějakou fyzickou práci ale výpočty na papíru. To bylo ovšem během studií a tenkrát bylo v naší skupině celkem běžné, že jsme třeba 48 hodin nespali a celou dobu společně řešili fyzikální a matematické úlohy. Takže nějaké odložení spánku o pár minut byla prkotina. Na druhou stranu, někdy jsem spal i 24 hodin. Ono to tak trochu souvisí s povahou práce, když má člověk vymyslet něco, co před ním nikdo nevymyslel, tak někdy může čekat na dobrý nápad i několik měsíců a potom to musí rychle využít. Že Vás to musí bavit je jasné.

Ideální rozkladač workoholické nálady je pivo. :-D
odpovídač (0)|12.7.2008 18:05
u nás musí být workoholik každý stačí se podívat na odpracované hodiny za rok jsme snad druhý na světě. V některých zemích se dělá o hodinu a půl méně denně. V usa snad o dvě.
KEOSAN (958)|12.7.2008 22:25
U nas sa hovori, ze norma pre THP pracovnika neexistuje, takze teoreticky by akekolvek mnozstvo prace malo byt zvladnute v pracovnej dobe.

Praca ma bavi a niekedy zabudam, ako ubiehaju hodiny. :)
Casto robim tak 10-11h, obcas sa pritrafilo aj 12-13h /nie, zeby ma niekto nutil/.

Niekedy si vsak hovorim, ze sa musim brzdit, pretoze si beriem aj pracu naviac, co je zodpovednost ineho - ak niekto odflakne pracu na ktoru nadvazuje moja.

Tak si hovorim, ze musim to brat viac flegmatickejsie, ked miesto toho, aby pracovne prostredie podporovalo k vykonom, tak sa skor hadzu polena pod nohy. Ludia casto dokazu zneuzivat pracu druheho svojou nezodpovednostou, zlymi rozhodnutiami, zlou organizaciou prace atd. Preto casto zacinam uvazovat, ci ma zmysel extra snazit sa v praci, ked vysledky prace /ci setrenia/, ktore niekto, ci skupina urobi, tak niekto iny /ci ina skupina/ dokaze par zlymi rozhodnutiami znehodnotit/anulovat....
Sl@va (2)|12.7.2008 23:05
Ja určitě nejsem workoholik:
-do práce chodim nejradši pozde a jako první z práce odcházím.
-snažim se práci co nejvíce vihýbat pač kdo nic nedělá nic nezkazí.
-život je dost krátkej na to abych ho promrhal v praci.
Ryan69 (0)|13.7.2008 00:02
zajímavá diskuze..

Bohůžel dle reakcí mého okolí musím byť s malým sebezapřením uznat - ano jsem. Po škole jsem začal podnikat a od té doby (něco přes dva roky) jedu v průměru 12 hodin denně včetně víkendů a svátků. Přítelkyně je naštěstí přes týden na koleji, takže trpí jen o víkendu, zbytek rodiny už snahu o odtrhnutí mě od práce vzdala.

Velice pěkně to napsal Karel Polívka - je to 100% trefné. Stejně si ale říkám, že to všechno dělám jen proto, abych se jednou měl líp. Nicméně postup je těžký a pomalý. A zdraví už si bohůžel za ty dva roky vybralo svou daň již několikrat.. Čili vyplatí se to? Pevně doufám, neb obětí jsem již přinesl více než dost...
Neregistrovaný (0)|13.7.2008 02:47
vsem workoholikum : prace tu bude furt ale vy ne... 3 roky jsem delal 12-20 hod za mizerne plat... ted studuju a je me mnohem lip :D
Petr S. (1220)|13.7.2008 09:52
[quote=Ryan69;141455]Velice pěkně to napsal Karel Polívka - je to 100% trefné. Stejně si ale říkám, že to všechno dělám jen proto, abych se jednou měl líp. Nicméně postup je těžký a pomalý. A zdraví už si bohůžel za ty dva roky vybralo svou daň již několikrat.. Čili vyplatí se to? Pevně doufám, neb obětí jsem již přinesl více než dost...[/quote]

Jj, jenže kdy je to "jednou"? Čili jak poznám, že už se mám líp a všechno se to vyplatilo? Většina lidí to nepozná a bude chtít pořád něco vylepšovat, takže ve výsledku nebudou spokojení nikdy.
Michal Koláček (120)|13.7.2008 10:16
Zdravím,
jak jsem si to tady četl, dost lidí se rádo fláká :) Za tyhle příspěvky (typu půl pracovní doby prospím, druhou prolézám fóra) by se hodilo ještě napsat, kde pracujete (pozice a společnost) :D

Pokud se mám vyjádřit k víkendové diskusi na téma "Jste workoholik?" odpověď je jasná. V práci pracuji, pak odpočívám. Takže spíše ne, volný čas je v životě velmi důležitý, a tak pokud skončí pracovní doba, je čas na relax. Samozřejmě, když něco "hoří" či je to důležité, udělá se výjimka. Záleží to dost na konkrétní situaci. Nepatřím však mezi ty, kteří dřou od nevidím do nevidím. Pracovní a soukromý život by se měl oddělovat, ale je fakt, že někdy to moc nejde.

Kolis
Ryan69 (0)|13.7.2008 12:18
[QUOTE=Petr S.;141495]Jj, jenže kdy je to "jednou"? Čili jak poznám, že už se mám líp a všechno se to vyplatilo? Většina lidí to nepozná a bude chtít pořád něco vylepšovat, takže ve výsledku nebudou spokojení nikdy.[/QUOTE]

Já doufám, že to poznám tak, že při mensím objemu práce se dostaví stejný výsledek. Otázkou pak ale spíš možná je, jestli se člověk k tomu ubrání plynu odhodlá?
james008 (47)|13.7.2008 12:45
[QUOTE=KEOSAN;141429]Niekedy si vsak hovorim, ze sa musim brzdit, pretoze si beriem aj pracu naviac, co je zodpovednost ineho - ak niekto odflakne pracu na ktoru nadvazuje moja.
Tak si hovorim, ze musim to brat viac flegmatickejsie, ked miesto toho, aby pracovne prostredie podporovalo k vykonom, tak sa skor hadzu polena pod nohy. Ludia casto dokazu zneuzivat pracu druheho svojou nezodpovednostou, zlymi rozhodnutiami, zlou organizaciou prace atd. Preto casto zacinam uvazovat, ci ma zmysel extra snazit sa v praci, ked vysledky prace /ci setrenia/, ktore niekto, ci skupina urobi, tak niekto iny /ci ina skupina/ dokaze par zlymi rozhodnutiami znehodnotit/anulovat....[/QUOTE]
Tak to mi mluvi z duse... ac workoholikem nejsem tak se casto stava ze delam praci za jine protoze to proste neumi udelat tak dobre nebo na to proste kaslou a kdyz mi na tom visi zbytek me prace tak me to desne stve.
Pokud se rozdeli prace mezi 4 lidi stejnym dilem a ja to mam za dva dny a ostatni to delaji
tyden a mezitim se skrabou na zadku tak mi to proste aktivuje nejaky zvlastni rezim a dodelam
to at je celek hotovy a ja muzu pokracovat dal... mam nejakou blbou vlastnost ze praci
musim delat plynule a odpocivat az se dokonci...ale tim myslim neprerusovat jim nicim jinym
nez koncem pracovni doby.. timpadem zdrzovanim kolegu take ne...ted me napada jak
tu uz bylo psano..ze mozna workoholik jsem ale nepriznam si to :-))) ..tezko rict.. pracovni dobu
neprekracuju ... :-))

Jinak by me zajimalo kde dela user NHKG v OV protoze takovou praci
bych potreboval tak na pul roku jako revitalizacni dovolenou :-)))
(z nicku bych par let zpatky vedel ale klementa uz tu delsi dobu nemame)
xmarek (1676)|13.7.2008 13:07
Vynikající diskuze. :D
Jak napsal můj velký vzor pán Nikola Tesla: "Avšak, pokud budeme práci definovat jako určitý výkon po určitou dobu podle pevných pravidel, potom jsem možná největší lenoch."

A já se s tím názorem plně ztotožňuji.
Karel Polívka (1485)|13.7.2008 14:06
[QUOTE=Petr S.;141495]Jj, jenže kdy je to "jednou"? Čili jak poznám, že už se mám líp a všechno se to vyplatilo? Většina lidí to nepozná a bude chtít pořád něco vylepšovat, takže ve výsledku nebudou spokojení nikdy.[/QUOTE]
No předně toto: "Většina lidí to nepozná a bude chtít pořád něco vylepšovat, takže ve výsledku nebudou spokojení nikdy." vnímám nikoli jako dilema, ale jako neměnnou věc/vlastnost (produktivních) lidí/motor nutící nás ke stálému zlepšování sebe sama, našich návyků i stylu naší práce - zkrátka obecně vzato pozitivum, jelikož právě díky tomu se mnozí překonávají, díky čemuž nevědomky zvyšují u své postavy cenné bodíky v mnoha aspektech (vivat RPG :-)). Samo o sobě tento fakt špatný není - problém je pouze to, aby si dotyčný uvědomoval určité mantinely a nehrotil to, jelikož pak se to může na jeho životě odrazit značně destruktivním způsobem - obávám se, že tohle by bylo na hodně dlouhou diskuzi, která by se bez konkrétních případů jen těžko obešla, aby byla nějakou měrou vypovídající hodnotu. Můj osobní tip/přístup je následující:

1) Ideálně si najít práci, která by dotyčného nějakým způsobem naplňovala a především motivovala ke svému vlastnímu zlepšování se - aby měl člověk chuť se jí skutečně věnovat - věnovat, ne pouze dělat něco předepsaného.

2) Pokud se zadaří 1. bod, věnovat se mu zejména ze začátku skutečně naplno (v tomto případě nemám na mysli workoholismus od nevidím do nevidím, ale v rámci nějakého časově rozumného pracovního nasazení se na ni plně soustředit a dát do ní maximum) a snažit se o to, aby byla daná práce realizována skutečně dobře a svědomitě.

3) Pokud je splněn i 2. bod, měly by se prostě dostavit kladné výsledky (samozřejmě ne hned, mnohdy to může být běh na dlouhou trať - v závislosti na povaze práce). A pokud se kladné výsledky ani po nějaké době (řekněme cca po roce) nedostaví (jinými slovy práce/projekt/firma jakožto celek nikam nesměřuje, pracovní prostředí se nezlepšuje, pracovní kolektiv je demotivující, práce stále přibývá, přičemž finance nejdou nahoru, z práce se stala nezáživná rutina), tak něco je špatně a je čas se poohlédnout jinde/zkusit něco jiného... :p

Ale to jen můj osobní pohled na věc, přístup k práci (důležitá je zde samotná povaha práce - co si pod tím každý představuje) je značně individuální a co naplňuje jednoho, může na někoho jiného působit jako ztráta času (a zase naopak). Každý je strůjcem svého štěstí :p a nějaké obecné rady/pravdy zde podle mě moc nemají místo - je vhodné je brát pouze jako další pohledy na věc (zejména od těch zkušenějších), avšak na závěr si udělat vlastní názor postavený na vlastních preferencích (nikoli na preferencích někoho jiného).
NHKG (1136)|13.7.2008 14:15
[QUOTE=Michal Koláček;141503]Zdravím,
jak jsem si to tady četl, dost lidí se rádo fláká :) Za tyhle příspěvky (typu půl pracovní doby prospím, druhou prolézám fóra) by se hodilo ještě napsat, kde pracujete (pozice a společnost) :D

Kolis[/QUOTE]

To nejde, ještě by mě vyhodili :). Ale pozice je projektant, ve firmě to co dělám nikdo jiný neumí, takže absolutně nemají odhad kolik času to může zabrat. Navíc mám vlastní kancl kde nikdo nechodí.

Nevím jak ostatní, ale já si chci užívat život hned a né strávit mládí v práci s tím že jednou se možná budu mít líp a jednou za rok si můžu dovolit extra drahou dovolenou /auto. Prachy jak budu mít 50 a zdraví v p*** sou podle mě nanic. Na moje potřeby mi plat stačí, tak proč se namáhat, navíc kolegové, co dělají mnohem víc (takoví poloworkholici) nemají o moc větší plat ...
Pavel Bureš (15)|13.7.2008 22:36
Zajímavé téma. Já nevím, podle mého ne, ale pokud se podívám na wikipedii, kde se píše, že "O závislosti na práci se dá hovořit tehdy, když se práce stává v životě jednoznačně dominantím tématem. Workholikem je člověk, jemuž práce likviduje zájmy a koníčky, často také sociální a partnerský život, stává se nejčastější myšlenkou i nejběžnějším konverzačním tématem." tak asi ano. Několik let jsem dával přednost před vším ostatním (školou, přítelkyní atp.), což se nakonec vymstilo a podepsalo se to i na mém zdraví.

Podle mého je třeba, aby se ambiciozní člověk neustále někam posouval, pokud člověk dělá neustále stejnou práci za stejné peníze, dává do práce takřka veškerou energii, ale nedostává se mu odměn, tak to může blbě skončit. Pár takových lidí jsem potkal, naštěstí to skončilo "jen" s pocuchanými nervy. Naštěstí je česká firemní kultura jiná než třeba v Japonsku, kde je bohužel docela běžné, že člověk zemře následkem přepracování.
Petr S. (1220)|14.7.2008 07:54
[quote=NHKG;141588]To nejde, ještě by mě vyhodili :). Ale pozice je projektant, ve firmě to co dělám nikdo jiný neumí, takže absolutně nemají odhad kolik času to může zabrat. Navíc mám vlastní kancl kde nikdo nechodí.[/quote]

Při čtení tvého příspěvku jsem si vzpomněl, jak mi spolužák vyprávěl, jak v jedné firmě, kam půjde na praxi, má jeden člověk u své kanceláře u dveří nainstalovanou kameru, kterou neustále z počítače kontroluje. Schválně uhodnete proč? Správně, kdyby šel šéf :D
Neregistrovaný (0)|16.7.2008 07:48
Kolegovia si myslia (pravdepodobne), ze som workoholik. Tych 10-11 hodin v praci je asi dost :D . Ale na druhu stranu, kto roby 10-11 hodin, nie? ;)

Nemam rad workoholikov, beru nam pracu :D
Maximus12 (763)|16.7.2008 07:54
No tak patrně workoholik budu :D, ale jen z rozumných důvodů = práce mě baví, prachy jsou za ní slušné, tak takhle no :)
George eLzyx (85)|16.7.2008 22:47
kdysi jsem asi býval workoholikem, makal jsem od rána do večera, až jsem na hubu padal. Dostával za to mizerně zaplaceno, ale práce mě dost bavila (technik u internet providera). Každou chvíli jsem byl někde jinde, dělal jinou práci, řešil pokaždé jiný problém ... prostě super. Měl jsem skvělý kolegy, poznával jsem stále nové a nové tváře ...
Nyní mám práci, která mne sice tak nějak baví, ale abych kvůli ní zůstával dýl v práci? Pche ... ani náhodou. Naprosto šíleně mne demotivují kolegové z vývoje, kteří naprosto prdí na moje požadavky, takže co já bych se honil ...
xxxyyy rímmer (0)|18.7.2008 14:58
Vzhledem k tomu, že tohle píšu z práce abych si ukrátil čekání na půl čtvrtou - né, opravdu nejsem workholik. Těším se domů, na oběd, pak se pujdu projet na motorce abych se odreagoval, odpočal si, protáhnul si tělo, natočil nějaký pěkný video nebo udělal pár fotek v terénu.
O víkend na práci ani nepomyslím - jen když je občas průser, tak mě to vrtá hlavou. V pondělí se do práce docela těším, protože mám super kolegy, práce mě baví ale zůstat o x hodin déle opravdu nehrozí. Pracuju poměrně rychle, takže bývám v předstihu před termínem takže je většinou od druhý hodiny do půl čtvrtý čas na browsení po HW a moto webech :-)
KEOSAN (958)|18.7.2008 21:10
Pre workoholikov by tu bola rada, ktoru mi dal jeden znamy a ktorou sa poslednou dobou snazim trochu tiez riadit.

Rada znela: "Vyskakuj v praci, do vysky svojho platu".

T.j. - urob si svoje co mas, ale pokial to niekto nevie ocenit /kazda firma rada zamestnava workoholikov/, tak mas zbytocne snazit sa viac, ci pracovat nad ramec svojich povinnosti. Inac to je potom tak, ze by sa clovek mohol udriet aj k smrti ako to byva v Japonsku a ma z toho casto tak "Panboh zaplat...". Ako hovori jedno nemecke prislovie, co casto vedu zamestnavatelia - "Na kone, ktore dobre tahaju, sa vela naklada".
JamesDean (1)|5.8.2008 13:46
Workoholik, dělám co mě baví. Kdo bere práci jako povinnost, nikdy nemůže být workoholik.