reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pokles výkonu ve hře

Commanderwar (577)|12.7.2008 19:52
Zdravím, hraju jednu nejmenovanou hru. Začal jsem ji hrát asi v unoru. Dle frapsu mi v jednom momentu ukazoval 85 snímku za sekundu....asi před mesicem me uplně v tom samém míste pouze 75...a ted dokonce pouze 60...veskere nastaveni ve hře je naprosto stejne....nijak nemenene. To same i počítač, stejný ovladač všechno. I jiné testy testujici grafiku a cpu jsou stejné. Pouze v te hře se neco stale mení....netušíte čím to může být způsobeno???....dokonce když snižím detaily na minimum..tak to více jak 60 už nekáže.

Zkoušel jsem přeinstal hry...ale bez vysledku.... :( ....ubytek 25 snimku není zrovna maličkost, bohužel
|Mio| (1333)|12.7.2008 20:10
Ty FPS se nejak podezrele shodujou s obnovovaci frekvenci monitoru, zkus se podivat do nastaveni ovladacu grafiky. Taky projet Pc antivirem, antispyware a defragmentovat disky.
husky14 (4214)|12.7.2008 20:37
[QUOTE=Commanderwar;141383]...veskere nastaveni ve hře je naprosto stejne....nijak nemenene.[/QUOTE]I Vsync?

Škoda že je ta hra "nejmenovaná", ale nezměnil se ti třeba její config?
Commanderwar (577)|12.7.2008 21:20
je to medieval 2 total war:....nastaveni mam stale stejny...to nemenim........mam nastaveni na naplny detaily...a na diplomaticke mape mi to ukazovalo 85 snimku za sekundu....,,najednou....z ničeho nic to šlo až na 60....a když ty detaily snižim....na minimum...a zakonite by to melo jit vyš.....ale přez 60 to nejde.....v ovladačich jsem prave taky nic nememil:(..jeste mrknu na ten monitor
Commanderwar (577)|12.7.2008 21:49
[QUOTE=|Mio|;141392]Ty FPS se nejak podezrele shodujou s obnovovaci frekvenci monitoru, zkus se podivat do nastaveni ovladacu grafiky. Taky projet Pc antivirem, antispyware a defragmentovat disky.[/QUOTE]


Tak človeče mel jsi pravdu....skutečne u teto hry.....(medivela 2 total war) je to limitovano frekvenci monitoru....nejako se mi to nastavilo samo na 60 Mhz......ä proto ve hře max tech 60 snimku za sekundu..divné ale je že je to pouze u teto hry takto limotovano...napriklad u farcry mam 160 snimku za sekundu....i pri 60 Mhz obnonovaci frekvenci monitoru
Logout (4018)|12.7.2008 21:58
No, ono je těch 60 lepších než 160.... Protože monitor Ti zobrazí taky jen 60 a takhle to máš synchronizovaný (ale je to rozdíl, kterej běžně nezaznamenáš... ale u těch 160Hz se Ti zobrazej jen některý snímky, a ne vždycky časově stejně od sebe, takže tam může vzniknout mikroškubání obrazu - ale norm8ln9 člověk To imho nezaznamená. Větší výhoda je v tom, že grafika nepočítá zbytečně snímky, který nejsou k ničemu a tak ušetříš za elektřinu....)
Commanderwar (577)|13.7.2008 09:39
dekuji za vysvetleni zni to logicky....a je to pro me novinka toto slyšet....ale lepší pozde než nikdy..diky
Sikil79 (429)|13.7.2008 12:30
S tím V-Sync to je pravda. Když jsem hrál třeba Rogue Trooper, tak mi grafiky bez V-Sync kreslily šílených
280fps a větráčky začaly fakt nepříjemně hučet. Ale zase třeba u Gothic 3 s vynucením V-Sync přes ovládací panel grafiky mi výrazně zpomalovalo loadování hry.

A ještě jedna věc (nebudu zakládat nové téma, když to s tím souvisí). Třeba u her Doom3 nebo UT3 demo si hra automaticky nastaví fps na 60, ale obraz není synchronizovaný (jak psal Logout - mikroškubání). Pokud ale povolím V-Sync tak mi zleniví myš. Pohyb kurzoru a rozhlížení se jakoby dotahuje za skutečným pohybem myši po stole.
|Mio| (1333)|13.7.2008 12:38
[QUOTE=Commanderwar;141419]Tak človeče mel jsi pravdu....skutečne u teto hry.....(medivela 2 total war) je to limitovano frekvenci monitoru....nejako se mi to nastavilo samo na 60 Mhz......ä proto ve hře max tech 60 snimku za sekundu..divné ale je že je to pouze u teto hry takto limotovano...napriklad u farcry mam 160 snimku za sekundu....i pri 60 Mhz obnonovaci frekvenci monitoru[/QUOTE]

JJ, takze staci si prenastavit prekvenci monitoru na 85 Hz a diky limitaci ti to pobezi na krasnych cistych a synchronizovanych 85 fps. Kdyby ne, da se tato frekvence v ovladacich "VNUTIT" i hram ktere se ji pokousi sami prepnout.

Je mozne ze jsi aktualizoval ovladace grafiky, nekdy to pak shodi frekvenci.