reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

DVD -> avi bez komprese

spike18 (8)|13.7.2008 00:14
Potřeboval bych převést DVD do .avi, ale bez ztráty kvality. Ocenil bych, aby avíčko nebylo větší než DVD a aby převod nezabral na X2 3800+ celý den.
Richmond (8084)|13.7.2008 09:49
tak to bude celkem problem protoze dvd je take zkomprimovane a to do mpeg-2 ;-) jestli by nebylo lepsi ho tedy ulozit do mpeg-2 :idea
muzes trochu priblizit k cemu konkretne potrebujes format avi? kvuli velikosti?
spike18 (8)|13.7.2008 11:10
Rozhodl jsem se, že si postavím HTPC na Vista MediaCenter a ty filmy bych mel rad na disku. DVD má několik souborů a MediaCenter to nenajde, je klidně možné požít kterýkoli jiný formát, který MC podporuje.
Ritchie83 (369)|13.7.2008 12:11
[QUOTE=spike18;141459]Potřeboval bych převést DVD do .avi, ale bez ztráty kvality. Ocenil bych, aby avíčko nebylo větší než DVD a aby převod nezabral na X2 3800+ celý den.[/QUOTE]
[QUOTE=spike18;141521]Rozhodl jsem se, že si postavím HTPC na Vista MediaCenter a ty filmy bych mel rad na disku. DVD má několik souborů a MediaCenter to nenajde, je klidně možné požít kterýkoli jiný formát, který MC podporuje.[/QUOTE]
Už jsem se chtěl ptát, proč trváte na zastaralém a nevhodném kontejneru avi a nepoužijete lepší.

MC jistě podporuje formát VOB, když umí přehrávat DVD, takže by mohlo stačit jednotlivé VOB prostým způsobem spojit do jednoho: cat movie-*.VOB > movie.VOB. To by byl nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak zachovat film v původní kvalitě. Zkuste, jestli jde přehrát samostatný VOB soubor a pokud ano, tak jednotlivé části spojte do jednoho.
xmarek (1676)|13.7.2008 12:25
[QUOTE=Ritchie83;141539]cat movie-*.VOB > movie.VOB[/QUOTE]Nepředpokládám, že by se mu podařilo rozchodit tento příkaz ve vidlích.

copy /b VTS_02_1.VOB + VTS_02_2.VOB + VTS_02_3.VOB + VTS_02_4.VOB CelýFilm.mpg

Pozn.: Nekamenujte mě, to nemám z vlastní hlavy. :D
spike18 (8)|13.7.2008 12:49
[QUOTE=Ritchie83;141539]Už jsem se chtěl ptát, proč trváte na zastaralém a nevhodném kontejneru avi a nepoužijete lepší.

MC jistě podporuje formát VOB, když umí přehrávat DVD, takže by mohlo stačit jednotlivé VOB prostým způsobem spojit do jednoho: cat movie-*.VOB > movie.VOB. To by byl nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak zachovat film v původní kvalitě. Zkuste, jestli jde přehrát samostatný VOB soubor a pokud ano, tak jednotlivé části spojte do jednoho.[/QUOTE]

Děkuji za tip, bohužel to prozatím nemohu otestovat, nicméně na netu jsou návody, jak rozchodit soubory ve formátu .mkv, tak věřím, že půjde i s .vob :)
spike18 (8)|13.7.2008 12:54
edit: Mohl jsem prvě googlit, než jsem se zeptal :) kdyby to někomu pomohlo, zde je zajímavý návod http://channel8.msdn.com/Posts/Use-Vista-and-Media-Center-to-make-the-best-digital-DVD-library-EVER/