reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: notebook na práci s fotkami, do 28 000,-

Neregistrovaný (0)|13.7.2008 20:47
Jméno tazatele: Lenny

Znění dotazu:
Potřebuji notebook na práci s fotkami, hlavně Photoshop a Illustrator. Dělám design, takže možná časem i nějaké 3D aplikace. Měl by nahradit 2 už nefunkční pevné PC.
Důležitá je pro mě mobilita-tzn. max 15" (budu mít externí monitor) a co nejnižší hmotnost.

Pevný disk není pro až tak rozhodující, protože taky počítám s externím.

Chtěla bych nějakou spolehlivou značku, měl by vydržet 4 roky s tím, že ho budu asi dost často převážet.
Cenový limit je 28 000

Docela se mi zamlouvaly HP Pavilion special edition ... nevím ale který ... dostupné jsou (6780 a 6898) ....

Líbí se mi i VAIO CR31S/W .Má trochu horší parametry-nevím,jestli je to pro moje účely dostačující...ale je malé a mí přátelé si ho docela chválí..

Můžete mi poradit, co z toho je lepší volba, případně nějakou jinou alternativu?
Nevíte třeba o nějakém solidním Dell v téhle cenové kategorii?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
SamecP (1751)|13.7.2008 20:54
Já bych vzal Dell.Pokud by ti přišlo málo RAM tak se dají za málo peněz dokoupit a ještě ti zbyde na pořádny příslušenství(batoh nebo brašna,kvalizní myš) atd.
Neregistrovaný (0)|13.7.2008 21:31
no,na mladou fashion designerku je to to trochu usedlá krabice...
nerada bych si dělala negativní reklamu ;-)...
chybí mi tam info o váze...budu to tahat do školy,takže je to pro mě docela podstatné.
Původně jsem chtěla Dell XPS 1530,ale bohužel to není v mých finančních možnostech
Dívala jsem se na Inspirony,ale vesměs mají všechny integrovanou grafiku,co?
Withman (1337)|13.7.2008 21:37
Dell Inspiron bude ideální. Int. grafika pro tvoje potřeby naprosto stačí. Navíc jsou Inspirony i v několika barevných vyvedeních. :thumb
SamecP (1751)|13.7.2008 23:33
Výkonově nejlepší je to HP,ale dell je prostě vyhlášená kvalita....
SamecP (1751)|13.7.2008 23:47
Co tahle Toshiba???Hodně slušně vybavená,vzhed snad taky neurazí,váha 2.7 kg.......
Neregistrovaný (0)|14.7.2008 10:18
O Toshibách nevím vůbec nic,ale nějak k té značce nemám důvěru..chtěla bych něco spolehlivého,protože si nemůžu dovolit ten notebook za 2 roky vyhodit,tak jako musela vyhodit moje kamarádka Fujitsu,který byl úplně na odpis..

Pokud jde o HP,tak jsem se tu dočetla,že mají poměrně solidní konstrukci a že se tam platí spíš za kvalitu...ale ověřené to nemám.Máte s tím někdo osobní zkušenosti?Jaký je servis a tak?
Na Vaio jsem slyšela zatím jenom chválu,ale jak je to se spolehlivostí a servisem,to taky nevím...

Ty Inspirony jsou fajn,ale opravdu nechápu filozofii značky-udělat notebook designem pro slečny,ale s váhou 3,45 kg..to už je na mě opravdu hodně.
neregistrovaný (0)|15.7.2008 17:07
Ještě takový dotaz....myslíte,že by do tohohle VAIO šla přidat paměť (aspoň na 3GB?)
2GB je prý na Visty dost málo...

Sony VAIO CR31S/W, Intel Core 2 DuoT8100, 2x1024MB, 160GB, 14.1" TFT WXGA 1280x800, ATI X2300, DVDRW/RAM, Vista Premium

Procesor a systémová sběrnice:
- Procesor Intel® Core™ 2 Duo T8100 (2,1 GHz, 3MB L2 Cache, FSB 800MHz), podporuje technologii Enhanced Intel SpeedStep®
Chipset:
- Mobile Intel® PM965 Express
Operační paměť:
- 2x 1024MB DDR2 SDRAM 667 MHz


Záleží prý na základové desce, procesoru a OS atd...jestli to bude pracovat a nebo tu kapacitu nevyužije i když ji tam přidám...
SamecP (1751)|15.7.2008 17:11
Pokud tam budeš mít Visty tak čím víc pamětí tim lépe.2GB je pro mě na Vistu minimum.Dej sem odkaz přímo na ten notebook,kapacitu povolených pamětí by měl mít v popisu,nebo v popisu u výrobce na ofic. stránkách.
Neregistrovaný (0)|15.7.2008 17:30
V popisu jsem to nenašla :-( ...a nebo nevim co mám hledat

http://www.barbone.cz/index.asp?stiid=70845&strsort=&str=0&tit=SONY%20VAIO%20CR31SW%20141''T81002GB160GBx2300%20DVD%B1RWWLBTCAMVHP
Neregistrovaný (0)|15.7.2008 17:35
skawagon (104)|15.7.2008 17:51
Toshiba - Japonsko. Kvalitka srovnatelná s Dell nikoli s HP Pavilion (Jdi do nějakého Datartu a vyzkoušej si je oba dva - možná ti přijde povedenější Pavilion ale osbně si myslím, že T. Satelitle na tom je líp) A konkrétně tento kus je skutečně dobře vybaven. U DELL, konkrétně toho na který si sama odkazovala bych zase zvážil výhodu NBD - když se ti pokazí zavoláš do servisu a hned další den je u tebe technik který ho dá do kupy... Ještě k tomu jsou u něj 3 roky této skvělé záruky, což je myslím taky plus. Pokud jde o výkon bral bych ale Toshibu. HP je fajn, ale myslím, že za to nestojí. Spolužačka vlastní Pavilion, a spolužák ten "profi" HP a kvalita je myslím neodpovídajcí ceně vzhledem ke kvalitě konkurence. A co takhle zkusit ještě IBM/Lenovo?
----------------------------------------
Edit: To VAIO (resp. chipset Mobile Intel® PM965 Express) dokáže adresovat až 4GB RAM, tj. Určitě se dá jeden gigový modul vyměnit - při dnešních cenách ram to jistě nebude ani příliš drahý zákrok.
Neregistrovaný (0)|15.7.2008 18:24
Lenovo jsou prý super,ale myslím,že by tomu nepomohl ani balík polepových folií :-)
VAIO versus Lenovo je něco jako Porsche versus tank ..pokud jde o design..pokud jde o výkon,je to nepochybně naopak :-(

Když jsem viděla vedle sebe Dell XPS a HP ,tak nebylo co řešit...jenže když si k XPS připočítám myš,externí HDD a pouzdro,tak jsem na 36 000 a na to opravdu nemám...no a Inspirony jsou sice designově uspokojivé,cenově dost nízko,ale těžké ..ve srovnání s VAIO je to 1 kg rozdíl....no a když se dívám na ty parametry,tak jsou asi o kategorii níž,než jsem měla v úmyslu..když potřebuju notebook s perspektivou životnosti 4 roky,tak se mi to zdá fakt dost slabé.
Co je mi platné,že budu mít 3 roky skvělý servis,když už první týden mi bude jasné,že je pro mě moc pomalý...

potřebovala bych něco mezi XPS a Inspiron
ICEBOSS (3435)|19.7.2008 23:30
Lenovo je nahodou sexy. Cervena tecka mezi cernyma klavesama... jako tresnicka na cokoladovym dortu... ;o)