reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD 790GX je o 33% rychlejší než 780G

trodas (1753)|13.7.2008 22:40
Chw.net vypustili první informace ohledně 790GX čipů. Jak vidíte, AMD 790GX má být o 33% rychlejší než 780G. Navíc při podpoře z chipset grafiky bude urychlena o dalších 10%.

790GX má podporovat jak CrossFire X tak Hybrid CrossFire, samozřejmostí je podpora 1080i HDTV videjka a vysoká kvalita jeho zpracování.

Další vymoženosti zahrnují AMD Overdrive (přetaktovávání, no), RAID 5 na SB750 jižním můstku a dynamické šetření energií (asi nám chtějí říci, že když se aktivuje screensaver blank screen, tak se grafika celá vypne :) ) stejně jako podpora "hlubokého" spánku.
Doufejme, že se z něj ta grafika také ještě probudí, aby nedopadla jako Šípková růženka :D



Výkon v 4 hrách - Crysis, World in Conflict, Unreal Tournanment III a Supereme Commander byla testována proti nVidia GF 8200 a Intel G35 grafikám. Jak vidíte, jak nVidia tak Intel srovnatelných tříd jsou podstatně pomalejší než 790GX.




zdroj: http://my.ocworkbench.com/bbs/showthread.php?t=75216
Magnatt (145)|13.7.2008 23:46
Desky s těmito chipsety a integrovanými grafikami mě už zaujaly dříve a netrpělivě čekám na jejich vypuštění (cca konec července?). Mrzí mě akorát ty Phenomy a čekat do října na 45nm, které také vypadají slibně, se mi nechce.
trodas (1753)|16.7.2008 11:31
Tak zdase, ze ADM rezignovalo o snahu sesadit nVidii z prvni pricky v absolutni rychlosti, ale jdou na nVidii jinak - cenove. Vsechny karty v strednim segmentu (ty nejprodavanejsi) jsou od AMD/ATI levnejsi a s lepsim vykonem nez of nVidie.

Je to mozna nebezpecne generalizovani, nicmene je to v soucasne dobe tak.

Ono - kolik se asi tech high-end karet proda? Za ty prachy? Ja bych si je take nekoupil...
Pavel Boček (4169)|16.7.2008 18:46
Jakto AMD rezignovalo ? Radeony HD 4870 - mainstream - poráží jak výkonem, tak cenou střední high-end NVIDIE. Radeony HD 4870 X2 jsou již hotovy, momentálně se vyrábí skladové zásoby a odlaďují ovladače. Čekám je tak za dva týdny...pokud budou jen o polovinu rychlejší jak HD 4870, tak asi NVIDIA letos zapláče nad ročním ziskem :D
trodas (1753)|17.7.2008 12:17
Ja to myslel tak, ze me prijde, ze AMD/ATI rezignovalo na dobyti absolutni spicky - jako ze uvedeni nejrychlejsich GFX karet vubec.

Hi-end neni mainstream.

Vlastne piseme oba to same. Ja preci napsal, ze v mainstreamu a na pomer cena/vykon ATI jednoznacne vede a drti nVidiu, ne? A ty take. Hi-end nVidie ale Hi-end ATIny nemaji, cize kralovna vykonu je stale nVidia a prijde mi, ze ATI rezignovalo na to, neco na tom menit a ze se spokoji s likvidci nVidie v nizkem a strednim segmentu cenou a vykonem.

Coz je asi docela rozumna politika, protoze kolik lidi si kupuje neskutecne drahe hi-endy nVidie? Malo. No tak proc se o to rvat, ze :)
Pavel Boček (4169)|17.7.2008 19:26
No, na mainstreamu se shodneme, ale jinak přeci říkám, že HD 4870 X2 se momentálně dělají na sklad a dolaďují se ovladače. A pomocí HD 4870 jsem chtěl jen podtrhnout výkon - když vyšší mainstream/nižší high-end šlape na paty vyššímu high-endu NVIDIE, tak jak na tom asi bude na HD 4870 založený high-end ? Podle mě NVIDII zašlape do země :)))
(oprava těch dvou týdnů, bude to tři až čtyři; dle Fudzilly oficiálně 12. srpna).
mstejska (2912)|17.7.2008 21:16
No jenom aby to nebylo za cenu jeste vetsiho topeni. 780G topi primo dabelsky. Aspon na me desce topi. Dostal jsem se s teplotou az na 125°C. a idle ma 81°C. A to na chladic NB foukam 80mm vetrackem na 5V.
Mam gigabyte ga-ma78gm-s2h