reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejde mi internet (antivir AVAST)

Michellin (75)|14.7.2008 07:07
Ahojky, prosim o radu - predem upozornuju, ze tomu moc nerozumim....

Mam problem s internetem, modem je pripojeny, na zakaznicke lince mi rekli, ze s modemem a pripojenim problem neni.

Stahovala se mi nejaka aktualizace antiviru (nevim jakeho, ale tusim, ze tam bylo neco jako SP4). Potom uz mi internet nesel. Myslim, ze by to mohlo byt treba tim, ze to tomu nejak vadi. Da se nekde odistalovat jenom aktualizace?

Jeste tu mam toto, kdyby to mohlo k necemu pomoct:

Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 15:56:34, on 13.7.2008
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

***
johny__g (6387)|14.7.2008 08:17
Ten Antivir je zřejmě AVAST, ale pochybuji že by jeho aktualizace něco provedla s připojením. Jak jsi vlastně připojená - adsl od 02?
Michellin (75)|14.7.2008 08:24
CDMA O2

Avast jsem zkousela vypnout cely, ale net nesel. Je mi divne, ze modem pripojeny je, ale pise to, ze stranku nelze zobrazit.
johny__g (6387)|14.7.2008 09:05
Jako prohlížeč používáš Internet Explorer? Nemohla by jsi zkusit stáhnout třeba Firefox nebo Operu, nainstalovat, spustit, pokud se tě zeptá zda chceš převzít nastavení z IE tak dát že ne. Mělo by najet vše v defaultním nastavení. Pokud net pojede, je něco špatně v nastavení prohlížeče.
r34ktor (7477)|14.7.2008 09:09
[QUOTE=Michellin;141774]Stahovala se mi nejaka aktualizace antiviru (nevim jakeho, ale tusim, ze tam bylo neco jako SP4). Potom uz mi internet nesel. Myslim, ze by to mohlo byt treba tim, ze to tomu nejak vadi. [/QUOTE]
Aktualizace sama by tomu vadit neměla, ale asi se při ní cosi pokazilo, na což ukazují následující řádky z logu:
O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe" /service (file missing)
O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe" /service (file missing)

Avast kompletně odinstaluj. Po následném restartu by připojení již mělo jít. Stáhni čerstvou instalačku z webu Alwilu, a z ní ho opět nainstaluj.
Michellin (75)|14.7.2008 09:09
Dobre, zkusim to.

Jeste k te odinstalaci - jak presne to udelam? Bude nekde uninstal? V te slozce, kde to mam nainstalovane?
r34ktor (7477)|14.7.2008 09:19
[QUOTE=Michellin;141791]Jeste k te odinstalaci - jak presne to udelam?[/QUOTE]
Start -> Ovládací panely -> Přidat nebo odebrat programy -> avast! Antivirus

PS: Podrobný postup odinstalace najdeš v sekci FAQ na stránkách podpory produktu: http://www.avast.com/cze/faq-installation-problems.html
johny__g (6387)|14.7.2008 09:24
[QUOTE=r34ktor;141790]Aktualizace sama by tomu vadit neměla, ale asi se při ní cosi pokazilo, na což ukazují následující řádky z logu:
O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe" /service (file missing)
O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe" /service (file missing)

Avast kompletně odinstaluj. Po následném restartu by připojení již mělo jít. Stáhni čerstvou instalačku z webu Alwilu, a z ní ho opět nainstaluj.[/QUOTE]


To by asi opravdu mohlo být ono. Přikládám nějaké info z webu.

[QUOTE]Q: Po aktualizaci na verzi 4.6 mě můj firewall varuje, že “avast Web Scanner” (ashWebSv.exe) se snaží připojit na Internet. Mám přístup povolit?

A:

Ano, přístup permanentně povolte. Webový štít poskytuje vašemu prohlížeči plný webový přístup. Pro správnou funkčnost musíte tento přístup povolit v nastavení firewallu. Webový štít potřebuje stejná přístupová práva jako váš prohlížeč - zejména odchozí spojení na TCP portu 80. Pokud váš firewall chrání i lokální komunikaci, musíte také procesu Webové štítu (ashWebSv.exe / aswWebSv.exe) povolit možnost chovat se jako server a akceptovat příchozí připojení na portu 12080.


Q: Od té doby, co jsem nainstaloval avast!, nemohu prohlížet žádné Internetové stránky.

A:

Zkontrolujte nastavení vašeho firewallu. Pro správnou funkčnost je třeba, aby měl proces Webového štítu (ashWebSv.exe nebo aswWebSv.exe) povolen přístup na Internet (TCP port 80) a povolení chovat se jako server a akceptovat příchozí spojení z localhostu (lokálního stroje) na TCP portu 12080.[/QUOTE]

Webový štít je právě ten "ashWebSv.exe".
Martin_kukis (53)|14.7.2008 09:55
Koukám že jsi psal něco o SP4 ??? co máš za systém nenainstalovala se ti tam špatně nějáká aktualizace windows ??? možná se kouknout jestli ti to nenainstalovalo nějáký firewall který je špatně nastavený ale nejdřív bych zkusil jak radily jiní Firefox pokud to nepojede tak vypnout vše co souvisí s antivirem včetně všech podobných programů můžeš mít někde něco zakázaný.
Michellin (75)|14.7.2008 09:59
Nejaka aktualizace se stahovala a mam pocit, ze neco s SP4 tam bylo. Mam XP Pro.

Takze by to tim Avastem byt nemuselo? Prosim co nejvice info, co mam vyzkouset, pisu z prace, tak abych to doma vyzkousela vsechno a zitra vam napsala, jak to dopadlo....

Moc diky za vas cas a ochotu.
Michellin (75)|14.7.2008 10:07
Jeste me napadlo, ze mi na te info lince radil vypnout avast a zkusit net, ale i kdyz jsem avast vypnula, tak net nesel.

Mohla by ta preinstalace Avastu pomoct i kdyz to takhle probihalo?
kevin00 (10238)|14.7.2008 11:12
Kdyby to i po přeinstalování avastu nešlo, podíval bych se, jestli třeba nemáš zaškrtnuto připojit se přes proxy server. Ale chtěloo by to vědět, jaký druh připojení máš. Pokud je to třeba nějaká kabelovka, tak při změnách ty modemy chtěji většinou restart. Stačí ho třeba na 1 min vypnout od napájení a pak zapnout. A většinou vše běží. To se děje i pokud třeba ten kablík od netu přepínáš mezi pc a nb
r34ktor (7477)|14.7.2008 16:51
[QUOTE=Michellin;141801]Mohla by ta preinstalace Avastu pomoct i kdyz to takhle probihalo?[/QUOTE]
Jistě. Vzhledem k tomu, že je jeho instalace evidentně narušená, tak vypnutí nic neřešilo.
Michellin (75)|15.7.2008 06:32
Ahojky, tak jsem vcera Avast odinstalovala a zase nainstalovala z odkazu R34ktora, ale porad mi to nejde. Zkousela jsem i Firefox a Operu a nic. :-(
Dojigiri (1629)|15.7.2008 10:54
Tak jestli nejdou i ostatní prohlížeče, to bude nějakej problém v systému. Jakej máš přesně modem, nějakej z těchhle? Nejspíš to je USB modem že jo.

Zkontroluj jestli je správně rozpoznanej v systému, už jsem taky jednou opravoval situaci, že USB modem prostě zmizel a musely se přeinstalovat jeho ovladače. Zkus Tento počítač/Vlastnosti/Hardware/Správce zařízení a projeď to, jestli tam neni něco se žlutým vykřičníkem, otazníkem nebo červeně přeškrtnutý, a jestli je tam ten modem (měl by bejt někde pod Modemy anebo pod Síťové adaptéry, možná i pod USB zařízení). Nebo můžeš zkusit rovnou přeinstalovat ovladač modemu (určitě k němu bylo nějaký CD).

Pokud to pořád nepůjde, zadej na příkazový řádce příkaz
[code]ipconfig /all[/code] a zkopíruj sem co ti vyleze. Můžeš taky zkusit [code]ping www.google.com[/code] (např.) tim se zjistí jestli vůbec nejde DNS ("neznámý host") nebo jestli se jenom nemůže dostat ven (zjistí IP adresu, ale ping nedosažitelný).
r34ktor (7477)|15.7.2008 12:45
Dej sem také nový log z HijackThis.
b337 (141)|16.7.2008 14:47
a bez toho Avastu net jede nebo ne? co se tyce jeho vypnuti tak vetsina antiviru jen tak vypnout nejde i kdyz se tak na prvni pohled tvarej takze po vypnuti bych se podival do task manageru a dodatecne pokilloval vsechny Avasti procesy ovsem je dost mozny ze killnout nepujdou tak pak se kouknete do msconfigu a vypnete celou sluzbu
Pavel Boček (4169)|17.7.2008 18:45
Avast! se ukončením procesů dá vypnout naprosto kompletně.


Michellin:
Stále nejde?