Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: sdílená vs samost.grafika

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Dobrý den
    Chtěl bych si pořídit nový notebook,ale řeším otázku grafiky. Denně pracuji několik hodin v cadu(Autocad zejména 2D) občas pracuji i ve 3D(3D modelování budovy - program Allplan) a teď by mě zajímalo zda pro tento účel postačuje sdílená grafická karta nebo už by mělo smysl kupovat notebook s nějakou nesdílenou grafikou.Děkuji
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Neni nějakej obecnej benchmark? Jedině mě napadá Spec. Zkoušel jsi ho?

Moje zkušenost je ze Cinemy 4D, která pokud vim patří pod stejný křídla jako Allplan a tam iGMA900 GPU:333MHz /RAM na 400MHz (Intel Extreme graphics 3) měla 1200bodů v HW vykreslování, x800GTO 550/1200 měla tušim okolo 3000, což neni moc rozdíl.

Muj názor je, že na výkon vykreslování v 3D aplikacích mají vliv 2 věci: ovladače a architektura čipu. Např rozdíl v mezi jádrem na 400MHz a na 550MHz byl +-0.
    IMHO na to paměti grafiky vliv mít moc nemůžou, protože ve viewportu nejsou nijak obrovský textury ani nic podobnýho.

Ohledně 2D CADu vůbec netušim .

Já bych si spíš připlatil za hooodně paměti a rychlej CPU.

EDIT: když seženeš benchmark, tak bych ti teoreticky moh otestovat, jak iGMA900 i x800GTO, furt mam desku s integrovanou grafikou . Ale chvíli to bude trvat než to obenčuju .

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Přesně tohle mě zajímá, jestli by nebylo lepší koupit o něco levnější notebook se sdílenou grafikou a přikoupit víc ramky.Momentálně mám už asi 3 roky notebook acer, ketrý sice má grafiku ati radeon,ale zase je osazení a chlazeni čipu uvnitř notebooku tak nešťastně vyřešeno, že po cca 2 hodinách práce dojde k takovému přehřátí, že je další práce velice obtížná, takže nadruhou stranu mám strach aby něco takového neprobíhalo i u jiných značek s výkonnější grafikou(i když vím, že acer má v této problematice na trhu vísostní postavení)S benchmarkama nemám moc zkušenosti, jediný co sem kdy zkoušel byl 3Dmark2001 a ten má asi spíš vypovídací hodnotu pro hraní her než pro 3D cad...

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Myslím si, že se o přehřívání nynějších notebooku nemusiš bát! (i s dobrou grafikou) Vše je určítě už vychytané, zvlášť u ACERu...

Registrace
    May 2006

Už jsem to psal bůhví kolikrát moje Ati x700 Mobile (128MB vlastní paměti) v zátěži 110°C a pak mluvte o kvalitě provedení chlazení... (NB Asus). Jako na hraní a desktop super, ale jako NB to moc supr neni, furt musí běžet větráky (a i tak má grafika v IDLE k 80°C skoro na 2500RPM). Prostě hrůza, podtaktování teploty prakticky nesníží a nějaký brutální podtaktování, který by už mělo smysl způsobí totální nestabilitu. Kámoš má v NB 9700 a ta je chladnější, ale i ta pouští větráky, i když s toudle turbínou se to nedá srovnávat.

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od P@pi
    Už jsem to psal bůhví kolikrát moje Ati x700 Mobile (128MB vlastní paměti) v zátěži 110°C a pak mluvte o kvalitě provedení chlazení... (NB Asus). Jako na hraní a desktop super, ale jako NB to moc supr neni, furt musí běžet větráky (a i tak má grafika v IDLE k 80°C skoro na 2500RPM). Prostě hrůza, podtaktování teploty prakticky nesníží a nějaký brutální podtaktování, který by už mělo smysl způsobí totální nestabilitu. Kámoš má v NB 9700 a ta je chladnější, ale i ta pouští větráky, i když s toudle turbínou se to nedá srovnávat.
    To je vážně divný - ta teplota. Opět zmíním Acer s grafikou x700 kterej má jeden známej a docela často na něm hraje. Hlučnost je na snesitelné úrovni a teplota nikdy nelezla nad 90°C. Podle mě to máš snad i na reklamaci -Teda pokud jsi ji už nezkoušel

Registrace
    May 2006

Nezkoušel a nejspíš ani nemám šanci uspět, protože mě to nijak "neomezuje" v práci. Prostě notebook frčí, jak má...

A navíc, co mě štve opravdu hodně je, že jsem otevřel kryt na CPU a ta samolepka o ztrátě záruky byla natrhlá. Prostě je tam takovej růžek, kterej by se neměl odtrhnout, bohužel byl už odtrženej po otevření, ale to samozřejmě nemam šanci dokázat grrrr.

Jinak jsem viděl někde v recenzi chlazení jinýho notebooku s podobnýma střevama a tam běžela jedna heatpipe na GPU i CPU (a teplota x700 byla myslim 80°C v zátěži nebo ještě míň)!! Tady v tom Asusu má oboje naprosto nezávislý chlazení (2 heatpipe, 2 ventilátory...) a ty teploty CPU původně 90°C (teď po podvoltážování, vypnutí throttlingu apod.) slezla na 72°C v zátěži. Jenže GPU nepodvoltážuju .

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od P@pi
    Nezkoušel a nejspíš ani nemám šanci uspět, protože mě to nijak "neomezuje" v práci. Prostě notebook frčí, jak má...

A navíc, co mě štve opravdu hodně je, že jsem otevřel kryt na CPU a ta samolepka o ztrátě záruky byla natrhlá. Prostě je tam takovej růžek, kterej by se neměl odtrhnout, bohužel byl už odtrženej po otevření, ale to samozřejmě nemam šanci dokázat grrrr.

Jinak jsem viděl někde v recenzi chlazení jinýho notebooku s podobnýma střevama a tam běžela jedna heatpipe na GPU i CPU (a teplota x700 byla myslim 80°C v zátěži nebo ještě míň)!! Tady v tom Asusu má oboje naprosto nezávislý chlazení (2 heatpipe, 2 ventilátory...) a ty teploty CPU původně 90°C (teď po podvoltážování, vypnutí throttlingu apod.) slezla na 72°C v zátěži. Jenže GPU nepodvoltážuju .
    Tak to je vážně problém. To pak jedině až vyprchá záruka úplně, rozdělat ten noťas a podívat se, jak tam drží chladič na čipu GPU. Třeba je nějak křivě nasazenej, nebo je tam špatná (ztvrdlá) pasta... Ale je to pitomej problém, to je fakt

Nováček Avatar uživatele Bin Ladin
    Registrace
    Jul 2006

no na 2D CAD by mela stacit integrovana... ale na 3D CAD uz moc ne, na jednoduss projekty v pohode ale na slozitejsi uz nestaci. Pomerne dobre to jde zjisti pomoci "CINEBENCH 9.5" ten testuje spousta veci co se 3D grafiky tyce

eraser

Čo sa týka chladenia v notebookoch Acer, to by som moc optimisticky nevidel, najmä po skúsenostiach a výpovediach mnohých sklamaných užívateľov.

Pokiaľ Acer, tak apoň model Ferrari.

1. Jedná sa o prácu v 3D modelovacej aplikácii, nebolo by na škodu najskôr overiť, aký vplyv v ňom má tá ktorá grafika. Je možné, že kľudne by postačovala i slabšia, no menej hrejúca.

2. Vplyv dual-core, či ho vôbec dané aplikácie využijú.

Osobne by som ten výber nepodceňoval, pretože mať na stole "ohrievač" a prerušovať prácu kvôli prehrievaniu, to by som skutočne za tie peniaze nechcel.

Podobná témata

1. Windows 7: Sdílená tiskárna win7
    Od djtesla v sekci OS Windows
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 11-11-2011, 09:15
  2. Tiskárny: Win7 - sdílená tiskárna netiskne!
    Od Lbr76 v sekci Periferie
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 19-08-2011, 15:24
  3. Grafika do 40 eur
    Od hustler v sekci Grafické karty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 22-08-2010, 15:25
  4. Windows 7: problem Win7, WinXP a sdilena tiskarna
    Od TomasOxx v sekci OS Windows
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 11-04-2010, 12:09