reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Počítač nenaběhne, pouze vydává zvuk požární sirény

Zdeha (1)|14.7.2008 20:44
Ahoj všem, mám následující problém. Po startu počítače se na desce pouze roztočí větráky a po chvíli začne deska vydávat zvuky požární sirény. Po resetu houkání přestane, ale počítač stejně nenaběhne. Základní deska je K7T266PRO VER 1.0 s AMIBIOS. Na netu jsem hledal co by ten zvuk mohl znamenat a dopátral jsem se jen toho, že by to mohlo být vadnou detekcí otáček ventilátoru na procesoru. Prý by to mělo jít vypnout v Biosu, jenže já se do Biosu ani nedostanu. Zkoušel jsem jej resetovat na desce, ale nepomohlo to. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným ?
r34ktor (7477)|14.7.2008 21:06
Siréna znamená přehřátí procesoru.

Zkontroluj, zda je řádně nasazen chladič. Točí se jeho ventilátor?
Pavel Boček (4169)|15.7.2008 02:01
Zkus vymazání CMOS. Buď odpoj PC od sítě a po chvíli vytáhni na minutu baterii anebo totéž, ale místo vytažení baterie přehoď CMOS jumper (obvykle kolem té baterie, bývá tam popis) z polohy 1-2 do 2-3 a po minutě zase zpátky.

Pokud nepomůže, zkontroluj ten chladič, ideální by bylo sundat, očistit benzínem, nanést novou pastu a zase vrátit.

Také bych vyndal paměti a grafickou karrtu, očistil kontakty, profouknul sloty a zase vrátil. (když už v tom budeš, v PC vysaj, pokud tak nečiníš pravidelně :)).

Jen ať si ušetříme čas, kdyby nic nezabralo - napiš sestavu vč. zdroje (výkonu a značky)
Nefro (222)|15.7.2008 11:40
A skúšal si odpojiť všetko nepotrebné (HDD, DVD, nechať len jednu RAM) a potom zapnuť? Robí to stále to isté?