reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vydolovaní dat

Apophis66 (228)|15.7.2008 09:34
Dobry den,
kamarad po me chce abych mu dostal data z disku od jeho notebooku, kteremu nenabiha OS(Visty uz nevim jaky)...zkusil sem linux pustit jen z cd a tim sem z disku dostal vsechny data mimo slozku Documents and Settings, ktera se tvarila, ze je prazdna. Jedna se asi o pul roku stary ASUS notas(presnej typ sem si nepoznamenal). Zkousel sem nejakou opravu systemu pres nejake DVD co k tomu bylo, ale to by znicilo vsechna data. Ted mam doma jen disk. Neznal by nekdo nejaky figl, jak z toho dostat i ty Dokumenty?
ICEBOSS (3435)|15.7.2008 19:35
zkus winternals a v nich disc doctor.
Apophis66 (228)|17.7.2008 23:08
[QUOTE=ICEBOSS;142430]zkus winternals a v nich disc doctor.[/QUOTE]

Diky za radu, ale ty winternals nepomohli...disk by i nejak poskozen, tak sem ho vratil.
Logout (4018)|17.7.2008 23:23
Mam dobrý zkušenosti s PC inspector file recovery.
Apophis66 (228)|18.7.2008 00:08
V tomto pripade neslo o to ziskat smazana ci pozkozena data, ale dostat se do slozky Documents and Settings, kterou podle technika z Asusu lze otevrit jen opravnenym uzivatelem danych windows(nevim, co je na tom pravdy)...takze kdyz sem pouzil linux, nebo disk pripojil ke svemu pc, tak slozka Documents and Settings byla vzdy uplne prazdna.
astec (1823)|18.7.2008 00:11
co takhle převzít vlastnictví dané složky na aktuálně přihlášeného uživatele s právy administrátora?? toto provést v XP
Logout (4018)|18.7.2008 01:14
Jo, tak pokud jde o nedostupnou složku, a nejde převzít vlastnictví, tak je rada jednoduchá:
livedistribuce linuxu, nabootovat, zkopírovat a je to. Už jsem to několikrát dělal - ve windowsech jsem nepřišel na žádný řešení (a lidi? na fórech taky nééééé).
KEOSAN (958)|18.7.2008 10:32
Z notebooku napr. USB na HDD redukciou pripojit HDD k inemu PC.

http://www.alza.cz/qcp-konvertor-redukce-usb2-d66597.htm

Tam najskor prevziat vlastnictvo adresarov administratorom na seba, ci noveho administratora a nasledne urobit kopiu dat. Toto by malo fungovat. V XP Home verzii moze byt problem, pretoze riadenie pristupovych prav je horsie. Tam sa da pouzit z windowsu utilitka cacls.exe, kde sa da cez command line riadit pristupove prava. Alebo ist do nudzoveho rezimu a tam by sa pristupove prava mali dat prevziat. V XP Pro verzii je to jednoduchsie. S Vistami a Home/Biznis verziami to bude podobne.
------------------------------------------------------------------
Alebo by sa to dalo urobit aj livecd linuxom /otazka je, ze ak tam bola pouzita diakritika v profile,
moze byt problem sa k tomu dostat
bez rozbehania potrebnych kodovych stranok/.

V tom pripade by sa dalo napr. pouzit program na klonovanie ako Norton Ghost, ci od Acronisu,
ktore kopiruju obsah HDD do image suboru. Tie programy potom maju utilitku na extrahovanie dat z
image suboru
.
Logout (4018)|18.7.2008 12:41
Keosan: právě ten problém bejvá, že když jsou určitym způsobem nastavený práva, tak prostě vlastnictví nepřvezmeš, protože nemůžeš. Prostě nemáš šanci se (z jiný instalace win) k těm souborům dostat.
Linux bejvá úplně v pohodě (osobně používám live kubutu a žádnej problém s kódováním) - dneska už to je dávno (v rozumnym distru) vyřešený.
astec (1823)|18.7.2008 12:45
[QUOTE=Logout;143331]Keosan: právě ten problém bejvá, že když jsou určitym způsobem nastavený práva, tak prostě vlastnictví nepřvezmeš, protože nemůžeš. Prostě nemáš šanci se (z jiný instalace win) k těm souborům dostat.
Linux bejvá úplně v pohodě (osobně používám live kubutu a žádnej problém s kódováním) - dneska už to je dávno (v rozumnym distru) vyřešený.[/QUOTE]

Prosim Tě mužeš mi říci kdy a za jakých podmínek? Ještě jsem se s tím nesetkal. Díky
Logout (4018)|18.7.2008 13:11
Pravidelně se mi to stane, např. pokud přeinstaluju winy v partition, kde má uživatel zároveň data (který nemam kam dát) a tak tu partition nemůžu zformátovat.
Dojigiri (1629)|18.7.2008 13:33
No na XP se mi ještě nestalo, že by mi nešlo převzít vlastnictví složky (z admin účtu) a s Documents and Settings jsem taky takovej problém nikdy neměl (protože skupina Administrators je může číst, pokud to neni v zabezpečení nastavený jinak), je otázka jak je to s Vistou. A pokud tam nic nebylo vidět pod Linuxem, je to dost divný - protože Linux přístupový práva na NTFS vůbec neřeší. Jedině, že by Vista měla nějaký další "vylepšení" NTFS. S Vistou zkušenosti nemám, v XP by šlo zabránit přečtení dat jedině jejich zašifrováním (EFS) ale i v tom případě by byly názvy podsložek vidět, jenom by nešly přečíst soubory.
KEOSAN (958)|18.7.2008 13:39
[QUOTE=Logout;143331]Keosan: právě ten problém bejvá, že když jsou určitym způsobem nastavený práva, tak prostě vlastnictví nepřvezmeš, protože nemůžeš. Prostě nemáš šanci se (z jiný instalace win) k těm souborům dostat.
Linux bejvá úplně v pohodě (osobně používám live kubutu a žádnej problém s kódováním) - dneska už to je dávno (v rozumnym distru) vyřešený.[/QUOTE]

Este sa mi to nestalo, ze by to neslo precitat, ak neni poskodena NTFS partisn, z druheho PC.
Staci prevziat vlastnictvo, pripadne tam moze byt pristup iba pre urciteho uzivatela na NTFS. Tak okrem prevzatia vlastnictva si staci potom priradit pravo na pristup do danej zlozky. Fungovalo to vzdy, aj po takychto reinstalaciach.

Ad linux -
nepisal som, ze by to neslo, ale ze by mohol byt problem. Zalezi od distribucie, verzii atd. Urcite su verzie, kde to nebude robit problem, predpokladam, ze nejake varianty CZ distribucii by to mohli zvladat v pohode. Otazka je, ak tam niekto doplnal nejaku znackovu sadu, ako sa zachovaju pri kopirovani a ci neokresu nazvy atd. Ide to tak aj tak. Od distra tiez zalezi, ci precita NTFS. Niektore mozu mat problem, ak nemaju v sebe nahrate prislusne balicky na podporu NTFS. Naviac, ako som cital, pri VELKEJ fragmentacii na NTFS disku, byva pod Linuxom NIEKEDY problem.

Takze suma sumarum, chce to vyskusat len jeden z uvedenych sposobov a malo by to ist kazdym z nich...
Richmond (8084)|19.7.2008 10:00
...nevim kdo to tu psal ale s tou redukci na usb to jde celkem dobre (i s Vistama)... s tou fragmentaci bych si hlavu nedelal (pokud nechci palit na cd/dvd)