reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Znečištěná zadní strana desky(Asus M2N-E)

...No...Name... (586)|15.7.2008 21:25
Dnes jsem si trochu upravoval case a byl jsem nucen vyndat desku.No a když jsem jí obrátil,tak jsem docela koukal...Je celá taková zapatlaná,nebo jak to popsat...Čím to je?Hrozí nějaké nebezpečí?Je to už z výroby(nejspíš pájením),nebo je to způsobené používáním?Desku mám cca rok a půl.Byla zakoupená s celou sestavou a celou dobu se s deskou nehýbalo...
P7154864.JPG P7154860.JPG
crasher.km (919)|15.7.2008 21:34
skoušel jsi to normálně utřít rukou? jako ono to vypadá na fotce všelijak ... třeba jako dým :) nebo ti na to něco vyteklo .... fakt nevíme: ) skus něco no :) neměl si pod tím nějaké kabely? může to být nanešenej prach... cokoliv .. pokud to doteď jelo,tak bych řekl ,že se není čeho bát
kane.shw (1231)|15.7.2008 22:10
Pokud jsi si komp neskládal sám tak jde opravdu jen těžko říct co to způsobilo :notsure, mohli to tam prostě dát při sestavování a to ať už z jakéhokoli důvodu.

Zkus to otřít třeba technickým lihem, ale jak už psal crasher.km pokud to jede bez problémů, tak bych to nějak nehrotil... no i když udělat zálohu dat není naškodu nikdy, že :D
...No...Name... (586)|15.7.2008 22:17
OK...doůu to šlo...Ale deska už je stejnak zas v PC...Já se zkusim zeptat pánů techniků,co to skládali...třeba budou vědět co to a proč to...Tak díky hoši...
trodas (1753)|15.7.2008 23:00
Jasne poteceni znecistenym lihem, kalafunou s lihem ci necim takovym. Obcas takove hruzy vidim i po pajeni, ale... to asi nebude tento pripad.

Technicky lih je zlata vec + stetecek a je to dole. 3x, 4x polijes jemne (!) lihem a stetcem vyprasis pryc a je to... :) Tak to delam ja.

Update: tak me napada, ze pajeli/menili konektory, pak vrsek desky cistili a ono ten brajgl pres diry v desce protekl na druhou stranu a ty vidis vysledky... Bezne. Casto se to stane, je treba opakovane cistit obe strany desek. Treba na X-Fi mi to dela vzdy... moc dirkovanych prokovu...
crasher.km (919)|16.7.2008 00:21
teď mě napadlo ... může to být kalafuna při pájení :) při pájecí vlně se zapájel cín ,který obsahuje kalafunu.
A když pájíš s kalafunou,tak z toho vzniká takovej bílej dýmeček:) třeba se to usadilo na tom někde :)
Richmond (8084)|16.7.2008 01:51
kdyz jsem mel tuhle desku tak jsem mel taky peknej flek, ale spis polopruhlednej, mazlavej, lepivej - lihem to sice slo ale dost spatne protoze to po lihu udelalo tu bilou skvrnu co mas ty na fotkach - to vypada opravdu na kalafunu, asi bych to moc nehrotil a nechal bych ji tam, na funkci nema vliv

edit: je docela divny ze na M2N-SLI ty fleky nebyly (rukama mi proslo cca 10-15ks) a na my je taky nemam - ze by "eko" modely ani neumyvaly?
Pavel Boček (4169)|16.7.2008 02:26
[quote=Richmond;142581]edit: je docela divny ze na M2N-SLI ty fleky nebyly (rukama mi proslo cca 10-15ks) a na my je taky nemam - ze by "eko" modely ani neumyvaly?[/quote]

Možná je tam jen větší zmetkovitost, tak to ručně opravují a už neumývají :notsure
trodas (1753)|17.7.2008 12:21
[QUOTE]Možná je tam jen větší zmetkovitost, tak to ručně opravují a už neumývají ...[/QUOTE]

To je bohuzel to nejstrasnejsi, ale take nejpravdepodobnejsi vysvetleni. Asi soudruzi neco udelali spatne a ted to musi rucne spravovat... a kdyby se to melo jeste cistit, tak by byly moc velky naklady, takze smula, zakazniku. Ocisti si sam. No proste Aušus... :(

Richmond - aby to neudelalo bilo skvrnu, tak musis vzit stetecek a jakoby to "smest" z desky pryc, jak nechas lih chvili pusobit... Smetas to na hadru a opakujes tak 3 - 5x podle toho, jak dukladne to dokazes a pak je to ciste jako nove! :D
bags (232)|18.7.2008 13:57
podobny problem byl u jednoho compu co jsem rozebiral. byla to vlhkost - oroseni a vysuseni + prach, oroseni + prach atd atd atd... az nakonec pulka desky byla podobne bila. nejvic to samozrejme bylo na nejteplejsich mistech.

je treba ocistit lihem
Richmond (8084)|19.7.2008 07:59
2 trodas >>> stetecek odskousen (maluju chodbu), funguje - dooobrej figl ;-)
s tema "rucnima" opravama bych to nevidel zas tak ruzove, podle me akorat nekdo nedodrzel davkovani cinovy pasty a ten prebytek se jednoduse usadil i na pcb.... ale teda je fakt divny ze je to jenom na M2N-E (E = economic?)

edit: 2 bags >>> to bys musel tu desku koupat, ty fleky jsem mel ve stejnych mistech jako No Name, nejvic topi chipset a tam je to cisty