reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chyba v příkazové řádce u Crysis

Jimbo83 (55)|16.7.2008 22:00
Zdravím,

nevím jestli máte podobnou zkušenost a nejde o nějakou všeobecnou chybu nebo bug.

U Crysis když jsem jednou náhodou zmáčkl tlačítko, které ve hře zobrazí takovou tu příkazovou řádku kam se většinou píšou cheaty, sem viděl kupu různých červeně označených chyb.

Každá začínala:

(error) Error: Call Method
(error) Loaded string content.....
(error) Action xxxx Memorz Leakds in Movie

apod, u vetsiny chyb byl nakonec v zavorce odkaz na nejaky soubor, ktery mel vzdy koncovku .gfx

Jinak mi to pri hre nic nedela, jednou se mi rozsvitila ruda obrazovka s warning textama a restart PC, to nevim jestli to nebylo prehraty ci co... Je tohle spis chyba softwaru, nebo HW? Jedu to na Vistach 64b-bit. HW: Core 2 Duo E8400, 4GB RAM, Radeon HD 4850.
Pavel Boček (4169)|17.7.2008 02:19
Pokud si dobře pamatuji, také jsem tam viděl spoustu chyb, tak to asi normální je.

Že to ale spadlo normální není...čím chladíš ? Zkus si před hraním zapnout monitoring RivaTuneru a po pár minutách mrkni na teploty...pokud máš nainstalovaný třeba Everest, můžeš v RivaTuneru sledovat i údaje další čidel, vč. teploty CPU.

Jaká je celá HW konfigurace ? Pokud máš např. CL4 paměti či 1066 MHz paměti, je třeba jim zvýšit napětí...
Jimbo83 (55)|17.7.2008 08:19
Mě dřív právě jako novej ten PC padal, občas se restartoval a občas to zamrzlo, v chybách Windows tam bylo často "Chyba hardwaru videa" či tak něco, po updatu biosu se to zlepšilo, resp. vše jelo spolehlivě až do tohoto jednoho restartu. Teď tam bylo že byl PC pouze vypnut (v chybách Windows).

RAMky mám 800MHz DDR-II paměti (odpovídá PC6400), 5-5-5-18 a napětí je tam nějakých 1.9V zhruba. Jinak ta grafická karta je chlazená Accelerem S1 + větráčkem Noctua 800, kterej jede asi na 500-600 otáček. Ve skříni je pak normální chladič na CPU Freezer 7 PRO a outtake Noctua NF-S12-1200 která jede na těch 600 otáček. Grafika má v klidu 450stupnu, kdyz byla pustena hra a prepnul jsem behem hry do Vista tak měla tak 55. Procesor má v klidu tak 44-46 (větrák jede na 1700-1900 otáček) při hře měl myslím tak 56 stupňů nejvíc. Žádný další chlazení tam není. Podívám se na ty zmiňované programy, díky moc.